Dodaj do ulubionych

+ i - wejscia do Uni ???

IP: *.kuzniki.net 18.01.03, 23:45
Czy mozecie przedstawic mi wasz punkt widzenia na Unie Europejska,bo juz sam
nie wiem co mam sobie myslec...z jednej strony jest dobrze,z drugiej
zle,media mowia tylko o dobrych stronach....moze niech kazdy napisze co
mysli wymieni wedlug niego zalety i wady.Bardzo bym prosil...bo ja juz
zagubilem sie w tym chaosie...i chyba naszemu rzadowi oto wlasnie chodzi...
Obserwuj wątek
    • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.01.03, 00:03
      Gość portalu: Niezdecydowany! napisał(a):

      > Czy mozecie przedstawic mi wasz punkt widzenia na Unie Europejska,bo juz sam
      > nie wiem co mam sobie myslec...z jednej strony jest dobrze,z drugiej
      > zle,media mowia tylko o dobrych stronach....moze niech kazdy napisze co
      > mysli wymieni wedlug niego zalety i wady.Bardzo bym prosil...bo ja juz
      > zagubilem sie w tym chaosie...i chyba naszemu rzadowi oto wlasnie chodzi...

      To prosta decyzja :)
      Zastanów sie czy chcesz żeby Polska poszła w kierunku Białorusi czy Hiszpanii?
      Jeśli wybrałeś odpowiedz 1 to głosuj przeciwko UE jeśli odpowiedz 2 głosuj za.

      P.S. Wiesz,że na Białorusi nie ma bezrobocia? heh a pensja to 30 USD
      • Gość: sel Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 19.01.03, 00:15
        Wejść czy nie wchodzić? Myśle, że nie ma wyboru. Polska to nie Szwajcaria. A
        wszyscy, którzy się boją niech pomyślą o tym, że Polak potrafi i jakiego
        bałaganu może narobić w UE w krótkim czasie ;-)
        Jeśli nasz świeżutki minister skarbu kwalifikacje zdobywał na studiach
        ekonomicznych w Leningradzie w latach 70-tych (!!!), a minister zdrowia
        to ..psychiatra, a prezydent zamachloił swój dyplom mgr - to pozostaje nam
        czekac na to wielkie buuuum na arenie UE po tym jak się na niej znajdziemy.
      • Gość: Peja Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.01.03, 22:55

        > .
        >
        > To prosta decyzja :)
        > Zastanów sie czy chcesz żeby Polska poszła w kierunku Białorusi czy Hiszpanii?
        > Jeśli wybrałeś odpowiedz 1 to głosuj przeciwko UE jeśli odpowiedz 2 głosuj za.
        >
        > P.S. Wiesz,że na Białorusi nie ma bezrobocia? heh a pensja to 30 USD
        >> Czy Norwegia poszła droga Białorusi ??? Przeciez nie wchodzac do ue nie
        zrywamy wszelkich kontaktów handlowych ze swiatem.
        A dlaczego nie podaje się przykładu Grecji która jest najbiedniejszym krajem ue
        tylko Hiszpanii ??
        • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.01.03, 00:38
          Gość portalu: Peja napisał(a):

          >
          > > .
          > >
          > > To prosta decyzja :)
          > > Zastanów sie czy chcesz żeby Polska poszła w kierunku Białorusi czy Hiszpa
          > nii?
          > > Jeśli wybrałeś odpowiedz 1 to głosuj przeciwko UE jeśli odpowiedz 2 głosuj
          > za.
          > >
          > > P.S. Wiesz,że na Białorusi nie ma bezrobocia? heh a pensja to 30 USD
          > >> Czy Norwegia poszła droga Białorusi ??? Przeciez nie wchodzac do ue ni
          > e
          > zrywamy wszelkich kontaktów handlowych ze swiatem.
          > A dlaczego nie podaje się przykładu Grecji która jest najbiedniejszym krajem
          ue
          >
          > tylko Hiszpanii ??

          Bo Hiszpania jest podobna do Polski.Terytorialnie,ludnosciowo i mentalnie.
          Grecja nie umiała wykorzystac pieniedzy z UE.Jest najbiednieszym krajem UE ale
          nam do nich jeszcze wiele brakuje.Pomysl nad tym.
          • Gość: MKK Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.01.03, 12:08
            Gość portalu: Rafis napisał(a):

            (...)
            > Bo Hiszpania jest podobna do Polski.Terytorialnie,ludnosciowo i mentalnie.
            > Grecja nie umiała wykorzystac pieniedzy z UE.Jest najbiednieszym krajem UE
            > ale nam do nich jeszcze wiele brakuje.Pomysl nad tym.

            Gratuluję wiedzy z geografii! Oczywiście wpływy z turystyki mamy porównywalne,
            byków pod dostatkiem, a kastaniety zawsze można dowiązać do barchanów ...
            G.
            (zdecydowana)
            • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.01.03, 17:35
              Gość portalu: MKK napisał(a):

              > Gość portalu: Rafis napisał(a):
              >
              > (...)
              > > Bo Hiszpania jest podobna do Polski.Terytorialnie,ludnosciowo i mentalnie.
              > > Grecja nie umiała wykorzystac pieniedzy z UE.Jest najbiednieszym krajem UE
              >
              > > ale nam do nich jeszcze wiele brakuje.Pomysl nad tym.
              >
              > Gratuluję wiedzy z geografii! Oczywiście wpływy z turystyki mamy
              porównywalne,
              > byków pod dostatkiem, a kastaniety zawsze można dowiązać do barchanów ...

              To rzeczywiscie powala moje wiadomosci na kolana.Nie czytaj juz gazety
              wszechpolskiej bo zle na ciebie wpływa.Poczytaj troche ekonimii to wtedy sie
              dowiesz,że Hiszpania jest najbardziej nam podobnym krajem z tych w UE.
              > G.
              > (zdecydowana)

              chyba zdesperowana
              • Gość: MKK Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.01.03, 10:00
                Gość portalu: Rafis napisał(a):

                > Gość portalu: MKK napisał(a):
                >
                > > Gość portalu: Rafis napisał(a):
                > >
                > > (...)
                > > > Bo Hiszpania jest podobna do Polski.Terytorialnie,ludnosciowo i menta
                > lnie.
                > > > Grecja nie umiała wykorzystac pieniedzy z UE.Jest najbiednieszym kraj
                > em UE
                > >
                > > > ale nam do nich jeszcze wiele brakuje.Pomysl nad tym.
                > >
                > > Gratuluję wiedzy z geografii! Oczywiście wpływy z turystyki mamy
                > porównywalne,
                > > byków pod dostatkiem, a kastaniety zawsze można dowiązać do barchanów ...
                >


                > To rzeczywiscie powala moje wiadomosci na kolana.
                Czy padniesz na łopatki, jak się dowiesz, że Polska zajmuje obszar 312 685 km2,
                a Hiszpania zaledwie 504 780 km2 ?
                Myślisz, że jesteś podobny "mentalnie", bo robisz sobie sjestę poobiednią
                między 14 a 17 w cieniu palmy lub klimatyzowanym pomieszczeniu?

                > Nie czytaj juz gazety wszechpolskiej bo zle na ciebie wpływa.
                Zdecydowanie gorzej na mnie wpływają posty niedouczonych mądralińskich.

                > Poczytaj troche ekonimii to wtedy sie dowiesz,że Hiszpania jest najbardziej
                > nam podobnym krajem z tych w UE.
                (...)
                > chyba zdesperowana
                Jesteś nie tylko niedouczony, ale taktu w Tobie za grosz!

                Gosia

                www.hiszpania-online.com/vademecum/http://www.polska.pl/info/informacje_o_polsce/geografia.htm
                • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.01.03, 10:11
                  Gość portalu: MKK napisał(a):

                  hmmm szkoda,że nie podałas liczby ludnosci :-) Mentalnosc jest bardzo
                  podobna.Polacy oraz Hiszpanie maja takie samo podejscie do wielu spraw np
                  olewanie pracy i robienie wszystkiego na ostatnią chwile.Bardziej lubią
                  balowac niż pracowac.Ich rozwój był podobny do Polskiego.W roku 1975 byliśmy
                  na tym samym poziomie rozwoju.Pod wzgledem struktury rolnictwa jest to takze
                  najbardziej podobny nam kraj.
                  Wiec nie pitol mi tu o żadnych siestach bo one raczej nie przesądzą o naszym
                  rozwoju.Polska jak i Hiszpania beda miały taka samą liczbe głosów w UE.
                  • Gość: MKK Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.01.03, 11:12
                    Gość portalu: Rafis napisał(a):

                    > Gość portalu: MKK napisał(a):
                    >
                    > hmmm szkoda,że nie podałas liczby ludnosci :-)
                    Kolega musi się postarać, bo trochę nam brakuje do 39 mln ;-)
                    ( www.stat.gov.pl/serwis/b_s/wskaz.xls )

                    > Mentalnosc jest bardzo podobna.Polacy oraz Hiszpanie maja takie samo
                    > podejscie do wielu spraw np olewanie pracy i robienie wszystkiego na ostatnią
                    > chwile.Bardziej lubią balowac niż pracowac.
                    Wydaje się, że ten argument będzie koronnym dowodem na konieczność wstąpienia
                    do UE!


                    > Pod wzgledem struktury rolnictwa jest to takze
                    > najbardziej podobny nam kraj.

                    "najpopularniejsze owoce
                    melony, arbuzy, pomarancze i mandarynki,
                    jablka - 800 tys t
                    gruszki - 600 tys t
                    brzoskwinie - 800 tys t
                    zboze - 300 tys ton
                    pszenica - 6 mln t
                    jęczmień - 10 mln t
                    owies - 600 tys t
                    kukurydza - 4 mln t
                    ryz - 700 tys t
                    bardzo wazne miejsce zajmuje produkcja winorosli i wina oraz oliwek
                    ziemniaki - 4mln t
                    slonecznik 1 mln
                    rzepak 100 tys"
                    Czyli jesteśmy w domu - wszystkie parametry się zgadzają!


                    > "Wiec nie pitol ..."
                    I jak tu z takim "kulturystą" wstępować do UE?

                    G.
                    • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 21.01.03, 18:13
                      Szkoda pisać/gadać o tym który kraj jest podobny do Polski. Euroentuzjasta z
                      zacięciem do komunizmu (a są inni???) nie zrozumie, że Hiszpania jeszcze przed
                      wstąpieniem do EWG miała wzrost gospodarczy, do którego nie przyczyniła się
                      perspektywa wstąpienia do organizacji, a liberalizacja gospodarki. Podobnie
                      rzecz ma się w Chinach czy innych krajach, otwierających się na zagranicznych
                      inwestorów. Więc..? O co jeszcze chodzi?
                      • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.01.03, 21:52
                        Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                        > Szkoda pisać/gadać o tym który kraj jest podobny do Polski. Euroentuzjasta z
                        > zacięciem do komunizmu (a są inni???) nie zrozumie, że Hiszpania jeszcze
                        przed
                        > wstąpieniem do EWG miała wzrost gospodarczy, do którego nie przyczyniła się
                        > perspektywa wstąpienia do organizacji, a liberalizacja gospodarki.

                        To zupełnie tak jak my,nie sadzisz?

                        Podobnie
                        > rzecz ma się w Chinach czy innych krajach, otwierających się na
                        zagranicznych
                        > inwestorów.

                        Nie rozmawiajmy o Chinach bo to inna bajka.Tam zawsze znajda sie miliony
                        chetne pracowac za centa-nawet Polacy przenosza tam fabryki.


                        Więc..? O co jeszcze chodzi?

                        To wszystko jest takie proste z punktu widzenia Korwina Mikke ;)
                    • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.01.03, 21:49
                      Gość portalu: MKK napisał(a):

                      > Gość portalu: Rafis napisał(a):
                      >
                      > > Gość portalu: MKK napisał(a):
                      > >
                      > > hmmm szkoda,że nie podałas liczby ludnosci :-)
                      > Kolega musi się postarać, bo trochę nam brakuje do 39 mln ;-)
                      > ( <a
                      href="http://www.stat.gov.pl/serwis/b_s/wskaz.xls"target="_blank">www.stat
                      > .gov.pl/serwis/b_s/wskaz.xls</a> )
                      >
                      > > Mentalnosc jest bardzo podobna.Polacy oraz Hiszpanie maja takie samo
                      > > podejscie do wielu spraw np olewanie pracy i robienie wszystkiego na ostat
                      > nią
                      > > chwile.Bardziej lubią balowac niż pracowac.
                      > Wydaje się, że ten argument będzie koronnym dowodem na konieczność
                      wstąpienia
                      > do UE!

                      Jak na razie musze Ci tłumaczyc podobienstwo Hiszpani do Polski a nie
                      argumenty za UE.
                      >
                      >
                      > > Pod wzgledem struktury rolnictwa jest to takze
                      > > najbardziej podobny nam kraj.
                      >
                      > "najpopularniejsze owoce
                      > melony, arbuzy, pomarancze i mandarynki,
                      > jablka - 800 tys t
                      > gruszki - 600 tys t
                      > brzoskwinie - 800 tys t
                      > zboze - 300 tys ton
                      > pszenica - 6 mln t
                      > jęczmień - 10 mln t
                      > owies - 600 tys t
                      > kukurydza - 4 mln t
                      > ryz - 700 tys t
                      > bardzo wazne miejsce zajmuje produkcja winorosli i wina oraz oliwek
                      > ziemniaki - 4mln t
                      > slonecznik 1 mln
                      > rzepak 100 tys"
                      > Czyli jesteśmy w domu - wszystkie parametry się zgadzają!
                      >
                      >
                      > > "Wiec nie pitol ..."
                      > I jak tu z takim "kulturystą" wstępować do UE?
                      >
                      > G.
                      Zorientuj się co oznacza słowo struktura rolnictwa to pogadamy blondziu:)
          • Gość: franek Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.01.03, 13:28
            Gość portalu: Rafis napisał(a):

            > Gość portalu: Peja napisał(a):
            >
            > >
            > > > .
            > > >
            > > > To prosta decyzja :)
            > > > Zastanów sie czy chcesz żeby Polska poszła w kierunku Białorusi czy H
            > iszpa
            > > nii?
            > > > Jeśli wybrałeś odpowiedz 1 to głosuj przeciwko UE jeśli odpowiedz 2 g
            > łosuj
            > > za.
            > > >
            > > > P.S. Wiesz,że na Białorusi nie ma bezrobocia? heh a pensja to 30 USD
            > > >> Czy Norwegia poszła droga Białorusi ??? Przeciez nie wchodzac do
            > ue ni
            > > e
            > > zrywamy wszelkich kontaktów handlowych ze swiatem.
            > > A dlaczego nie podaje się przykładu Grecji która jest najbiedniejszym kraj
            > em
            > ue
            > >
            > > tylko Hiszpanii ??
            >
            > Bo Hiszpania jest podobna do Polski.Terytorialnie,ludnosciowo i mentalnie.
            > Grecja nie umiała wykorzystac pieniedzy z UE.Jest najbiednieszym krajem UE
            ale
            > nam do nich jeszcze wiele brakuje.Pomysl nad tym.


            Polacy umieja wykorzystac???wiec dlaczego sie juz nie wykorzystuja??? proste bo
            nikt nie potrafi!!

            jesli idzie o Hiszoanie to Hiszpania zaczęła sie rozwiajc bardzo szybko w
            latach 60, za gen.Franco, po wejsciu do U.E ...zwolnila, wiec [powodzenia!!

            • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.01.03, 17:33
              Gość portalu: franek napisał(a):

              > jesli idzie o Hiszoanie to Hiszpania zaczęła sie rozwiajc bardzo szybko w
              > latach 60, za gen.Franco, po wejsciu do U.E ...zwolnila, wiec [powodzenia!!
              >

              Tia kolejnr bzdury.W 1975 roku Polska i Hiszpania były na tym samym
              poziomie.Hiszpania weszła do UE i jak jest teraz?
              • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 20.01.03, 17:41
                W 1945 Japonia była w stanie gorszym niż Polska. Nie weszła do UE. I jak teraz
                wygląda?
                • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.01.03, 20:45
                  Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                  > W 1945 Japonia była w stanie gorszym niż Polska. Nie weszła do UE. I jak
                  teraz
                  > wygląda?

                  Japonia podobnie jak Niemcy przeszła ta sama droge po wojnie.Została
                  rozbrojona i zakazano jej posiadanie własnej armii w zamian była chroniona
                  przez Amerykanów.Z powyzszego faktu wynika jeden wielki plus panstwo,które nie
                  przeznacza pieniedzy na armie a jest chronione przez cudza moze przeznaczyc
                  takowe na rozwój gospodarki.Japonia to uczyniła i w połaczeniu z pracowitoscia
                  i karnoscia tego narodu stała sie potega ekonomiczna podobnie zreszta jak
                  Niemcy.
                  Prawda jest taka,że do UE nie wchodza tylko te panstwa które sa bogatsze i nie
                  beda miały zadnych korzysci z tego.Japonia nie leży w Europie wiec nie wejdzie
                  do UE tak jak i wiele innych panstw.
                  UE jest jedynym mozliwym wyjsciem dla Polski.Chyba,że chcesz połączyc sie z
                  USA.
                  • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 21.01.03, 17:11
                    Gość portalu: Rafis napisał(a):


                    >
                    > Japonia podobnie jak Niemcy przeszła ta sama droge po wojnie.Została
                    > rozbrojona i zakazano jej posiadanie własnej armii w zamian była chroniona
                    > przez Amerykanów.Z powyzszego faktu wynika jeden wielki plus panstwo,które
                    nie
                    > przeznacza pieniedzy na armie a jest chronione przez cudza moze przeznaczyc
                    > takowe na rozwój gospodarki.Japonia to uczyniła i w połaczeniu z
                    pracowitoscia
                    > i karnoscia tego narodu stała sie potega ekonomiczna podobnie zreszta jak
                    > Niemcy.
                    Ślicznie, ładnie wyjaśniłeś sprawę Japonii. Ale chciałem zauważyć, że Japonia
                    nie jest w UE co dowodzi, że nawet poza Organizacją można do czegoś dojść.

                    > Prawda jest taka,że do UE nie wchodza tylko te panstwa które sa bogatsze i
                    nie
                    > beda miały zadnych korzysci z tego.Japonia nie leży w Europie wiec nie
                    wejdzie
                    > do UE tak jak i wiele innych panstw.
                    Przepraszam, a czy Polska leży w Europie? Euroentuzjaści twierdzą, że dopiero
                    po wejściu do UE będziemy na Starym Kontynencie. Więc jak to w końcu jest? Czy
                    Polska się przemieszcza na wschód? Ojej...

                    > UE jest jedynym mozliwym wyjsciem dla Polski.Chyba,że chcesz połączyc sie z
                    > USA.
                    A nie, nie jest jedynym. Wiem, że dla euroentuzjasty wejść lub nie wejść do UE
                    to wybór pomiędzy Hiszpanią a Białorusią (zastanawiam się dlaczego nie pomiędzy
                    Grecją a HongKongiem?). Większość euroentuzjastów twierdzi, że w naszym kraju
                    nic się nie zmieni, ale będzie super jak wejdziemy do UE. Czyli zaprzeczają
                    sami sobie. Albo chcą dowalić, i tak solidnie obciążonym podatkami,
                    Europejczykom. Jedno i drugie mnie zasmuca.
                    • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.01.03, 21:46
                      Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                      > Gość portalu: Rafis napisał(a):
                      >
                      >
                      > >
                      > > Japonia podobnie jak Niemcy przeszła ta sama droge po wojnie.Została
                      > > rozbrojona i zakazano jej posiadanie własnej armii w zamian była chroniona
                      >
                      > > przez Amerykanów.Z powyzszego faktu wynika jeden wielki plus panstwo,które
                      >
                      > nie
                      > > przeznacza pieniedzy na armie a jest chronione przez cudza moze przeznaczy
                      > c
                      > > takowe na rozwój gospodarki.Japonia to uczyniła i w połaczeniu z
                      > pracowitoscia
                      > > i karnoscia tego narodu stała sie potega ekonomiczna podobnie zreszta jak
                      > > Niemcy.
                      > Ślicznie, ładnie wyjaśniłeś sprawę Japonii. Ale chciałem zauważyć, że
                      Japonia
                      > nie jest w UE co dowodzi, że nawet poza Organizacją można do czegoś dojść.
                      >
                      > > Prawda jest taka,że do UE nie wchodza tylko te panstwa które sa bogatsze i
                      >
                      > nie
                      > > beda miały zadnych korzysci z tego.Japonia nie leży w Europie wiec nie
                      > wejdzie
                      > > do UE tak jak i wiele innych panstw.
                      > Przepraszam, a czy Polska leży w Europie? Euroentuzjaści twierdzą, że
                      dopiero
                      > po wejściu do UE będziemy na Starym Kontynencie. Więc jak to w końcu jest?
                      Czy
                      > Polska się przemieszcza na wschód? Ojej...
                      >
                      > > UE jest jedynym mozliwym wyjsciem dla Polski.Chyba,że chcesz połączyc sie
                      > z
                      > > USA.
                      > A nie, nie jest jedynym. Wiem, że dla euroentuzjasty wejść lub nie wejść do
                      UE
                      > to wybór pomiędzy Hiszpanią a Białorusią (zastanawiam się dlaczego nie
                      pomiędzy
                      >
                      > Grecją a HongKongiem?). Większość euroentuzjastów twierdzi, że w naszym
                      kraju
                      > nic się nie zmieni, ale będzie super jak wejdziemy do UE. Czyli zaprzeczają
                      > sami sobie. Albo chcą dowalić, i tak solidnie obciążonym podatkami,
                      > Europejczykom. Jedno i drugie mnie zasmuca.

                      Też mi sie nie podoba socjalizm UE ale nie mamy innej możliwosci
                      przyspieszenia rozwoju niz wejscie do UE.Jestem realistą-nie połączymy się z
                      NAFTą
                      • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 22.01.03, 11:28
                        Dlaczego nie mamy szansy szybszego rozwoju?
                        Rosja jest poza UE a rozwija się baaaardzo szybko. Szybciej niż my,
                        korzystający z unijnego prawodawstwa i unijnych funduszy. Coś chyba jest nie
                        tak?
                        • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.01.03, 19:40
                          Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                          > Dlaczego nie mamy szansy szybszego rozwoju?
                          > Rosja jest poza UE a rozwija się baaaardzo szybko. Szybciej niż my,
                          > korzystający z unijnego prawodawstwa i unijnych funduszy. Coś chyba jest nie
                          > tak?

                          Rosja ma rope i ma nadwyzke budżetową.
                          • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 22.01.03, 19:52
                            Skończ wreszcie z tą ropą!!! Turkmenistan, Nigeria, Libia, Wybrzeże Kości
                            Słoniowej i Angola też mają ropę naftową...Kiedy zrozumiesz (o ile zrozumiesz)
                            że bogactwo gwarantuje nie tylko ropa naftowa?:(
                      • Gość: mr_pope To dla Ciebie Rafis: IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 22.01.03, 19:03
                        Gość portalu: Rafis napisał(a):


                        >
                        > Też mi sie nie podoba socjalizm UE ale nie mamy innej możliwosci
                        > przyspieszenia rozwoju niz wejscie do UE.Jestem realistą-nie połączymy się z
                        > NAFTą

                        Odnośnie szybkiego rozwoju w UE i tylko w UE:
                        Dochód narodowy na 1 mieszkańca w Hiszpanii w 1982 roku wynosił ok. 6300
                        dolarów. W 1999 roku około 17 300 dolarów.
                        Dochód narodowy na 1 mieszkańca w Korei Południowej w 1981 roku wynosił około
                        1700 dolarów. W 1999 roku około 13 300 dolarów.
                        Jak myślisz, który kraj przejawia większą dynamikę we wzroście dochodu?
                        (podpowiem: w Hiszpanii wzrosło ok. 2,6 razy, w Korei Południowej ponad 7 razy).
                        Mimo wszystko pozdrawiam:)
                        • Gość: Rafis Re: To dla Ciebie Rafis: IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.01.03, 19:42
                          Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                          > Gość portalu: Rafis napisał(a):
                          >
                          >
                          > >
                          > > Też mi sie nie podoba socjalizm UE ale nie mamy innej możliwosci
                          > > przyspieszenia rozwoju niz wejscie do UE.Jestem realistą-nie połączymy się
                          > z
                          > > NAFTą
                          >
                          > Odnośnie szybkiego rozwoju w UE i tylko w UE:
                          > Dochód narodowy na 1 mieszkańca w Hiszpanii w 1982 roku wynosił ok. 6300
                          > dolarów. W 1999 roku około 17 300 dolarów.
                          > Dochód narodowy na 1 mieszkańca w Korei Południowej w 1981 roku wynosił
                          około
                          > 1700 dolarów. W 1999 roku około 13 300 dolarów.
                          > Jak myślisz, który kraj przejawia większą dynamikę we wzroście dochodu?
                          > (podpowiem: w Hiszpanii wzrosło ok. 2,6 razy, w Korei Południowej ponad 7
                          razy)
                          > .
                          > Mimo wszystko pozdrawiam:)

                          Nie możesz porównywac nas z Azją bo to nie ma sensu tam społeczenstwo jest
                          pracowitsze,karniejsze :)

                          Co do Rosji to jeszcze zapomniałem o podatku liniowym.
                          • Gość: mr_pope Re: To dla Ciebie Rafis: IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 22.01.03, 19:49
                            Oczywiście, że Koreańczycy więcej pracują niż Polacy. I właśnie dlatego czas
                            skończyć z dążeniami do państwa opiekuńczego, bo inaczej nigdy się nie nauczymy
                            pracować jak Azjaci:)
    • Gość: 4a Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.sfpl.org 19.01.03, 00:31

      bedzie biedniej, ale w glowach ludzi bezpieczniej
      • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.01.03, 00:40
        Gość portalu: 4a napisał(a):

        >
        > bedzie biedniej, ale w glowach ludzi bezpieczniej

        o odezwał sie głowny ekonomista ds. sportu
        pewnie tacy eksperci jak Ty rządzą na Białorusi heh
        • Gość: 4a Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.sfpl.org 19.01.03, 21:16

          czekalem na twoja wypowiedz, ale sie nie doczekalem. pekasz ?
    • Gość: qwerty Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 19.01.03, 11:54
      + swoboda podrozowania, zatrudnienia, przeplywu kapitalu
      + polska, przynajmniej na poczatq, bedzie otrzymywala z budzetu unii wiecej,
      niz sama bedzie wplacac
      + unia zobowiazuje do stosowania wysokich norm i standardow cywilizacyjnych
      + szeroki wachlarz srodqw pomocowych i doplat
      + szansa na awans gospodarczy i rozwoj (analogiczny do przypadq np. hiszpanii)

      - wysoki poziom biurokracji
      - ryzyko bankructwa wielu polskich firm, ze wzgledu na ich mala konqrencyjnosc
      - koniecznosc rezygnacji z czesci suwerennosci (wystepuje zawsze, gdy panstwo
      staje sie czlonkiem jakiegos sojuszu)

      tyle na szybko przyszlo mi do glowy. wybor nalezy do ciebie ;)
    • Gość: wim NIezdecydowany IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 19.01.03, 12:58
      Niezdecydowany idz do kosciola, wszystkiego sie dowiesz
      • Gość: akm Re: NIezdecydowany IP: *.wro.vectranet.pl / 10.10.0.* 19.01.03, 23:08
        Może ktoś umie udzilić odpowiedzi na jedno pytanie. Jak Polska może się
        rozwijać gospodarczo, jeżeli UE dyktuje nam odgórne limity w wielu dziedzinach,
        np. ile mleka możemy wyprodukować, a ile stali itd. Przecież to zachodzi dość
        wyraźnie socjalizmem.
        I jeszcze jedno. Proszę nie straszyć Białorusią, bo szlag mnie trafia, jak
        słyszę ten slogan po raz n-ty. Co będzie, jak nie wejdziemy? Prawdopodobnie nic
        szczególnego; będzie żyło nam się podobnie jak teraz, tym bardziej, że już
        obecnie możemy jeździć gdzie chcemy, pracować gdzie chcemy i prowadzimy
        wymianę gospodarczą z państwami UE na całkiem satysfakcjonującym poziomie.
        • Gość: Rafis Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.01.03, 23:23
          Gość portalu: akm napisał(a):

          > Może ktoś umie udzilić odpowiedzi na jedno pytanie. Jak Polska może się
          > rozwijać gospodarczo, jeżeli UE dyktuje nam odgórne limity w wielu
          dziedzinach,
          >
          > np. ile mleka możemy wyprodukować, a ile stali itd. Przecież to zachodzi
          dość
          > wyraźnie socjalizmem.
          > I jeszcze jedno. Proszę nie straszyć Białorusią, bo szlag mnie trafia, jak
          > słyszę ten slogan po raz n-ty. Co będzie, jak nie wejdziemy? Prawdopodobnie
          nic
          >
          > szczególnego; będzie żyło nam się podobnie jak teraz, tym bardziej, że już
          > obecnie możemy jeździć gdzie chcemy, pracować gdzie chcemy i prowadzimy
          > wymianę gospodarczą z państwami UE na całkiem satysfakcjonującym poziomie.

          Tia,będziemy zyli na dzisiejszym poziomie buhahaha. Wiwkszosc inwestycji
          zagranicznych była realizowana na kredyt naszego przystapienia do UE.Jesli nie
          wejdziemy oni wycofają się.Po drugie ten poziom mnie nie zadowala,zadowoli
          mnie poziom Irlandczyków lub Niemców.
          Co ma wspólnego produkcja mleka z rozwojem gospodarczym? Lenina sie naczytałeś
          czy Leppera? Wynegocjowane kwoty mleczne sa wieksze niz produkujemy dzis
          mleka,to na tykle w tej sprawie.
          Pracowac możemy-nielegalnie,jezdzic -z wizami,wymiana handlowa to efekt umów
          przedakcesyjnych.
          • Gość: pEJKA Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.01.03, 23:34
            Gość portalu: Rafis napisał(a):


            >
            > Tia,będziemy zyli na dzisiejszym poziomie buhahaha. Wiwkszosc inwestycji
            > zagranicznych była realizowana na kredyt naszego przystapienia do UE.Jesli
            nie
            > wejdziemy oni wycofają się.
            poważnie ? zwiną fabryki i wyjadą ??? zawsze myslałem ze przedsiebiorcy
            kieruja się zyskiem , to ci idealiści.
            ps. A słyszałes o EEA ???
            • Gość: Rafis Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.01.03, 23:48
              Gość portalu: pEJKA napisał(a):

              > Gość portalu: Rafis napisał(a):
              >
              >
              > >
              > > Tia,będziemy zyli na dzisiejszym poziomie buhahaha. Wiwkszosc inwestycji
              > > zagranicznych była realizowana na kredyt naszego przystapienia do UE.Jesli
              >
              > nie
              > > wejdziemy oni wycofają się.
              > poważnie ? zwiną fabryki i wyjadą ??? zawsze myslałem ze przedsiebiorcy
              > kieruja się zyskiem , to ci idealiści.
              > ps. A słyszałes o EEA ???

              No włąsnie zyskiem a jaki beda mieli zysk w przegranym kraju?
              Słyszałem o AAA
          • Gość: akm Re: NIezdecydowany IP: *.wro.vectranet.pl / 10.10.0.* 19.01.03, 23:46
            Gość portalu: Rafis napisał(a):

            >
            > Tia,będziemy zyli na dzisiejszym poziomie buhahaha. Wiwkszosc inwestycji
            > zagranicznych była realizowana na kredyt naszego przystapienia do UE.

            Bzdura. Myślisz, że np. w Norwegii nikt nie inwestuje, bo kraj ten nie chce
            przystępować do Unii?

            >Jesli nie
            > wejdziemy oni wycofają się.

            Ale smalone duby pleciesz. Jeśli interes jest opłacalny i mają rynek zbytu to
            się nie wycofają. Ale jak ktoś wszystkie informacje na temat UE czerpie
            z "Wyborczej" to później można z nim sobie dyskutować na takim poziomie...

            >Po drugie ten poziom mnie nie zadowala,zadowoli
            > mnie poziom Irlandczyków lub Niemców.

            Tylko, że Irlandczycy i Niemcy nie przerabiali egzystowania przez prawie pół
            wieku pod opieką "bratniego narodu" i nie wchodzili do niej przy takich
            dysproporcjach gospodarczych.

            > Co ma wspólnego produkcja mleka z rozwojem gospodarczym? Lenina sie
            naczytałeś
            > czy Leppera? Wynegocjowane kwoty mleczne sa wieksze niz produkujemy dzis
            > mleka,to na tykle w tej sprawie.

            To ciekawe, czemu Polska tak bardzo się starała o ich zwiększenie. Jeśli
            gospodarka ma się rozwijać, to nie powinna mieć odgórnych limitów. Czy w USA
            Kongres ogłasza, ile np. samochodów ma zostać wyprodukowanych w danym roku w
            tym kraju?

            > Pracowac możemy-nielegalnie,jezdzic -z wizami,wymiana handlowa to efekt umów
            > przedakcesyjnych.

            Gdzie Ty masz te wizy? Bo ja jakoś jeżdżę po Europie i nie wiedzieć czemu
            wszystkim celnikom wystarczy widok mojego paszportu.

            Gwoli wyjaśnienia - nie jestem zdeklarowanym przeciwnikiem akcesji do UE i nie
            wiem jeszcze jak zagłosuję. Niestety prawda jest taka, że to przeciwnicy mają
            więcej konkretnych argumentów, podczas gdy zwolennicy przytaczają tylko wciąż
            te same propagandowe slogany, które coraz bardziej mnie zniechęcają do
            integracji.
            • Gość: Rafis Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.01.03, 23:55
              Gość portalu: akm napisał(a):

              > Gość portalu: Rafis napisał(a):
              >
              > >
              > > Tia,będziemy zyli na dzisiejszym poziomie buhahaha. Wiwkszosc inwestycji
              > > zagranicznych była realizowana na kredyt naszego przystapienia do UE.
              >
              > Bzdura. Myślisz, że np. w Norwegii nikt nie inwestuje, bo kraj ten nie chce
              > przystępować do Unii?
              Piekne porównanie Norwegia vs Polska waga superciężka i piórkowa
              Norwegia ma kase większą niż wiele panstw UE
              >
              > >Jesli nie
              > > wejdziemy oni wycofają się.
              >
              > Ale smalone duby pleciesz. Jeśli interes jest opłacalny i mają rynek zbytu
              to
              > się nie wycofają. Ale jak ktoś wszystkie informacje na temat UE czerpie
              > z "Wyborczej" to później można z nim sobie dyskutować na takim poziomie...
              Jaki tu bedzie rynek zbytu jak nie wejdziemy?
              Ale jak sie czyta Nasz Dziennik i Gazete Wszechpolską
              > >Po drugie ten poziom mnie nie zadowala,zadowoli
              > > mnie poziom Irlandczyków lub Niemców.
              >
              > Tylko, że Irlandczycy i Niemcy nie przerabiali egzystowania przez prawie pół
              > wieku pod opieką "bratniego narodu" i nie wchodzili do niej przy takich
              > dysproporcjach gospodarczych.
              Czyli ujawniasz swoja niewiedzę? Irlandczycy przerabiali to co my przez
              wieki.Mieli wielkiego brata Anglie.Słyszałes o wielkim głodzie.Teraz w
              Irl;andii PKB jest wyzsze niz w Anglii.
              >
              > > Co ma wspólnego produkcja mleka z rozwojem gospodarczym? Lenina sie
              > naczytałeś
              > > czy Leppera? Wynegocjowane kwoty mleczne sa wieksze niz produkujemy dzis
              > > mleka,to na tykle w tej sprawie.
              >
              > To ciekawe, czemu Polska tak bardzo się starała o ich zwiększenie. Jeśli
              > gospodarka ma się rozwijać, to nie powinna mieć odgórnych limitów. Czy w USA
              > Kongres ogłasza, ile np. samochodów ma zostać wyprodukowanych w danym roku w
              > tym kraju?

              Rolnictwo podlega WPR(CAP) i jest to jedyna dziedzina na swiecie,w której nie
              ma liberalizmu :)
              >
              > > Pracowac możemy-nielegalnie,jezdzic -z wizami,wymiana handlowa to efekt um
              > ów
              > > przedakcesyjnych.
              >
              > Gdzie Ty masz te wizy? Bo ja jakoś jeżdżę po Europie i nie wiedzieć czemu
              > wszystkim celnikom wystarczy widok mojego paszportu.
              Szczególnie Angielskim
              Pewnie tez pracujesz legalnie?
              >
              > Gwoli wyjaśnienia - nie jestem zdeklarowanym przeciwnikiem akcesji do UE i
              nie
              > wiem jeszcze jak zagłosuję. Niestety prawda jest taka, że to przeciwnicy
              mają
              > więcej konkretnych argumentów, podczas gdy zwolennicy przytaczają tylko
              wciąż
              > te same propagandowe slogany, które coraz bardziej mnie zniechęcają do
              > integracji.

              Przeciwnicy maja tylko kilka bzdur o wykupie ziemii dobrych dla wsiowych
              głupków.Jednak społeczenstwo wychowane na Czterech Pancernych boi sie Niemców
              i uwierzy we wszystko tak jak wczesniej wierzyło Gierkowi-bylismy 10 potęga
              gospodarcza swiata(zapomnieli dodac tylko,że to chodziło o wytop surówki :-)
              • Gość: akm Re: NIezdecydowany IP: *.wro.vectranet.pl / 10.10.0.* 20.01.03, 00:10
                Gość portalu: Rafis napisał(a):

                > Piekne porównanie Norwegia vs Polska waga superciężka i piórkowa
                > Norwegia ma kase większą niż wiele panstw UE
                > >
                Wiem o tym, ale chodziło mi o to, że wchodzenie do UE nie ma aż takiego wpływu
                na inwestycje, zwłaszcza te, które już zrealizowano, gdyż przedsiębiorcy
                kierują się w 99% zyskiem, a nie ideą.
                > >
                > Ale jak sie czyta Nasz Dziennik i Gazete Wszechpolską

                Żeby wyrobić sobie właściwy punkt widzenia, trzeba czytać tytuły różnych
                orientacji. GW nie jest zbyt obiektywna w sprawach UE, bo dostrzega tylko
                plusy, podczas, gdy "Nasz Dziennik" dostrzega tylko minusy, a więc również nie
                jest obiektywny. Chodzi o to, żeby znać argumenty różnych stron.
                >
                > Rolnictwo podlega WPR(CAP) i jest to jedyna dziedzina na swiecie,w której nie
                > ma liberalizmu :)

                To nie tylko kwestia rolnictwa, lecz także produkcji innych rzeczy, np. stali.
                > >
                > > > Pracowac możemy-nielegalnie,jezdzic -z wizami,wymiana handlowa to efe
                > kt um
                > > ów
                > > > przedakcesyjnych.
                > >
                > Szczególnie Angielskim

                Jedno państwo to nie piętnaście.
                .
                >
                > Przeciwnicy maja tylko kilka bzdur o wykupie ziemii dobrych dla wsiowych
                > głupków.Jednak społeczenstwo wychowane na Czterech Pancernych boi sie Niemców
                > i uwierzy we wszystko tak jak wczesniej wierzyło Gierkowi-bylismy 10 potęga
                > gospodarcza swiata(zapomnieli dodac tylko,że to chodziło o wytop surówki :-)

                Przeciwnicy mają więcej argumentów i Twoja wypowiedź świadczy, że ich nie
                znasz. Chociażby takie, że nasze firmy nie wytrzymają konkurencji z zachodnimi.
                Poza tym płacenie składki członkowskiej, to wspieranie całej tej bzdurnej
                biurokracji; np. parlamentu europejskiego, który nie ma praktycznie żadnych
                kompetencji, bo i tak o wszystkim decyduje komisja.
                • Gość: Rafis Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.01.03, 00:24
                  Gość portalu: akm napisał(a):

                  > Gość portalu: Rafis napisał(a):
                  >
                  > > Piekne porównanie Norwegia vs Polska waga superciężka i piórkowa
                  > > Norwegia ma kase większą niż wiele panstw UE
                  > > >
                  > Wiem o tym, ale chodziło mi o to, że wchodzenie do UE nie ma aż takiego
                  wpływu
                  > na inwestycje, zwłaszcza te, które już zrealizowano, gdyż przedsiębiorcy
                  > kierują się w 99% zyskiem, a nie ideą.
                  Mnie chodzi własnie o zysk.Norwegia nie musi sie o niego martwic ale dla nas
                  kazdy inwestor jest na wage złota.Jesli nie wejdziemy do UE to w najlepszym
                  wypadku inwestycje nie napłyną.

                  > > Ale jak sie czyta Nasz Dziennik i Gazete Wszechpolską
                  >
                  > Żeby wyrobić sobie właściwy punkt widzenia, trzeba czytać tytuły różnych
                  > orientacji. GW nie jest zbyt obiektywna w sprawach UE, bo dostrzega tylko
                  > plusy, podczas, gdy "Nasz Dziennik" dostrzega tylko minusy, a więc również
                  nie
                  > jest obiektywny. Chodzi o to, żeby znać argumenty różnych stron.
                  > >
                  > > Rolnictwo podlega WPR(CAP) i jest to jedyna dziedzina na swiecie,w której
                  > nie
                  > > ma liberalizmu :)
                  >
                  > To nie tylko kwestia rolnictwa, lecz także produkcji innych rzeczy, np.
                  stali.
                  Chcesz opierac rozwój gospodarczy na stali? Przez 50 lat to
                  przerabialismy,trzeba jak najszybciej zlikwidowac to hutnictwo i górnictwo
                  zżerajace nasze pieniadze.
                  > > >
                  > > > > Pracowac możemy-nielegalnie,jezdzic -z wizami,wymiana handlowa t
                  > o efe
                  > > kt um
                  > > > ów
                  > > > > przedakcesyjnych.
                  > > >
                  > > Szczególnie Angielskim
                  >
                  > Jedno państwo to nie piętnaście.
                  > .
                  > >
                  > > Przeciwnicy maja tylko kilka bzdur o wykupie ziemii dobrych dla wsiowych
                  > > głupków.Jednak społeczenstwo wychowane na Czterech Pancernych boi sie Niem
                  > ców
                  > > i uwierzy we wszystko tak jak wczesniej wierzyło Gierkowi-bylismy 10 potęg
                  > a
                  > > gospodarcza swiata(zapomnieli dodac tylko,że to chodziło o wytop surówki :
                  > -)
                  >
                  > Przeciwnicy mają więcej argumentów i Twoja wypowiedź świadczy, że ich nie
                  > znasz. Chociażby takie, że nasze firmy nie wytrzymają konkurencji z
                  zachodnimi.
                  To jest argument prawdziwy i jest on na plus.Jesli polskie firmy robia
                  wszystko zle,sa zle zarządzane,swiadcza złe usługi,produkuja drogo to dlaczego
                  maja istniec.Trzeba skonczyz z tym przedszkolem.Słabi zgina i dadza szanse
                  innym młodym.
                  >
                  > Poza tym płacenie składki członkowskiej, to wspieranie całej tej bzdurnej
                  > biurokracji; np. parlamentu europejskiego, który nie ma praktycznie żadnych
                  > kompetencji, bo i tak o wszystkim decyduje komisja.

                  Dla mnie 60% korzyscie wstapienia do UE wiaże soie z psychologią,szczególnie
                  zagranicznych inwestorów którym da to pewnosc.Inwestycje zwieksza sie
                  kilkukrotnie a najbardziej skorzysta Dolny Sląsk.
                  • Gość: map4 Re: NIezdecydowany IP: *.swm.de 20.01.03, 09:00
                    Gość portalu: Rafis napisał(a):
                    > Jesli polskie firmy robia
                    > wszystko zle,sa zle zarządzane,swiadcza złe
                    usługi,produkuja drogo to dlaczego
                    > maja istniec.Trzeba skonczyz z tym przedszkolem.Słabi
                    zgina i dadza szanse
                    > innym młodym.

                    Polskie firmy robią dobre produkty, które są tanie.
                    Problemem jest biurokracja i korupcja polskich
                    urzędników. Dlatego opłaca się koncernom budować fabryki,
                    bo koncerny w ogóle nie płacą podatków, a biurokrację
                    mają w dupie (jeśli premier fabrykę otwiera, to żaden
                    urzędol nie śmie zarządać łapówki). Nie opłaca się
                    inwestować małemu i średniemu biznesowi, który obraca
                    zbyt małym kapitałem, żeby kupić polityków. Po
                    ewentualnym wejściu do UE koncerny nie zginą, ale mały
                    biznes zostanie wycięty przez konkurencję z Czech czy Węgier.

                    > Dla mnie 60% korzyscie wstapienia do UE wiaże soie z
                    psychologią,szczególnie
                    > zagranicznych inwestorów którym da to
                    pewnosc.Inwestycje zwieksza sie
                    > kilkukrotnie a najbardziej skorzysta Dolny Sląsk.

                    O rodzaju inwestorów zagranicznych napływających (na
                    razie) do Polski napisałem powyżej.
                    Dla mnie największą zaletą wstąpienia do Unii jest
                    ograniczenie samowładzy urzędników oraz przejęcie prawa
                    unijnego.
                    Minusem jest rozrost biurokracji i brak jednego ośrodka
                    decyzyjnego w sytuacjach kryzysowych.
                    Wybór jest prosty : władza nasza, rdzenna i skorumpowana,
                    albo władza obca, trochę mniej skorumpowana i lepiej
                    kontrolowana.
                    • Gość: mr_pope Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 22.01.03, 11:32
                      Gość portalu: map4 napisał(a):

                      > Dla mnie największą zaletą wstąpienia do Unii jest
                      > ograniczenie samowładzy urzędników oraz przejęcie prawa
                      > unijnego.
                      > Minusem jest rozrost biurokracji i brak jednego ośrodka
                      > decyzyjnego w sytuacjach kryzysowych.
                      > Wybór jest prosty : władza nasza, rdzenna i skorumpowana,
                      > albo władza obca, trochę mniej skorumpowana i lepiej
                      > kontrolowana.
                      W UE to dopiero rządzi biurokracja! Tysiące urzędników, tysiące decyzji
                      administracyjnych, skomplikowane procedury...
                      Nikt z krytyków korupcji nie zauważył, że ona istnieje nie tylko dlatego, że
                      ktoś bierze, ale też dlatego, że ktoś daje. A dają, bo płacą za usługę, której
                      bez smarowania urzędnik nie wykona. A nie wykona z różnych powodów. Jeśli
                      argumentem za wstąpieniem do UE miałoby być powstrzymanie samowoli urzędasów,
                      to nie lepiej zmienić coś w naszym systemie? Bo jeśli to nie system jest winny,
                      tylko mentalność, to przykro mi, ale wejście do UE niczego nie zmieni. Polscy
                      urzędnicy wciąż będą pracować.
              • Gość: mr_pope Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 20.01.03, 11:13
                Gość portalu: Rafis napisał(a):


                >
                > > Gość portalu: Rafis napisał(a):

                > Piekne porównanie Norwegia vs Polska waga superciężka i piórkowa
                > Norwegia ma kase większą niż wiele panstw UE

                W jakiej szkole Cię uczyli, że inwestorzy przychodzą tylko wtedy, gdy państwo
                należy do UE albo wtedy, gdy ma wielką kasę?


                > Jaki tu bedzie rynek zbytu jak nie wejdziemy?
                > Ale jak sie czyta Nasz Dziennik i Gazete Wszechpolską
                Blisko 40 milionowy. Za mały wg Ciebie?



                > Czyli ujawniasz swoja niewiedzę? Irlandczycy przerabiali to co my przez
                > wieki.Mieli wielkiego brata Anglie.Słyszałes o wielkim głodzie.Teraz w
                > Irl;andii PKB jest wyzsze niz w Anglii.
                Kiepski argument. My mieliśmy Rosję, Prusy, Austrię i demokrację szlachecką.
                Myślę, że jesteśmy tutaj równi.



                >
                > Rolnictwo podlega WPR(CAP) i jest to jedyna dziedzina na swiecie,w której nie
                > ma liberalizmu :)
                Ale jak "GW" pokazuje, im mniejszy interwencjonizm państwowy tym rolnictwo
                wydajniejsze i rolnikom lepiej się żyje. A Ty chcesz jeszcze przywalić socjału.
                Poza tym...z czego się cieszyć, że nie ma liberalizmu?


                >
                > Przeciwnicy maja tylko kilka bzdur o wykupie ziemii dobrych dla wsiowych
                > głupków.Jednak społeczenstwo wychowane na Czterech Pancernych boi sie Niemców
                > i uwierzy we wszystko tak jak wczesniej wierzyło Gierkowi-bylismy 10 potęga
                > gospodarcza swiata(zapomnieli dodac tylko,że to chodziło o wytop surówki :-)

                Tak wygląda argumentacja eurokomunisty...smutne:( Dla eurokomunisty
                niezrozumiałe jest, że przeciwnikami UE są nie tylko zwolennicy LPR i
                Samoobrony, ale też wolnorynkowcy (i nie udawaj, że w UE jest wolny rynek),
                anarchiści (szczególnie anarchokapitaliści) i różni inni. Prawdą jest, że
                rzadko kto twierdzi, że nie chce UE, bo to nowy Związek Socjalistycznych
                Republik, ale kto jest temu winien? Między innymi "GW", która prezentuje
                wyłącznie stanowisko nacjonalistów z LPR.

                Gwoli ścisłości: nie jestem przeciwnikiem integracji gospodarczej, a nawet jej
                zwolennikiem. Jestem tylko nastawiony antyue. I to wszystko.

                Pozdrawiam.
                • Gość: Rafis Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.01.03, 17:46
                  Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                  > Gość portalu: Rafis napisał(a):
                  >
                  >
                  > >
                  > > > Gość portalu: Rafis napisał(a):
                  >
                  > > Piekne porównanie Norwegia vs Polska waga superciężka i piórkowa
                  > > Norwegia ma kase większą niż wiele panstw UE
                  >
                  > W jakiej szkole Cię uczyli, że inwestorzy przychodzą tylko wtedy, gdy
                  państwo
                  > należy do UE albo wtedy, gdy ma wielką kasę?

                  A w jakich przypadkach inwestorzy przychodza jeszcze? Oswiec mnie naczelny
                  libertynie? Wymien mi jakies panstwo bez kasy(biedne) i poza UE do którego
                  inwestorzy walą drzwiami i oknami.
                  >
                  >
                  > > Jaki tu bedzie rynek zbytu jak nie wejdziemy?
                  > > Ale jak sie czyta Nasz Dziennik i Gazete Wszechpolską
                  > Blisko 40 milionowy. Za mały wg Ciebie?

                  Gdybys miał pojecie o ekonomii to wiedziałbys że rynek liczy sie wg siły
                  nabywczej pieniadza a nie ilosci ludzi.Na Ukrainie żyje 50mln ludzi jednak
                  jakos ich rynek jest mniejszy niż Finlandii(kilka milionów ludzi).Geniuszu.
                  >
                  >
                  >
                  > > Czyli ujawniasz swoja niewiedzę? Irlandczycy przerabiali to co my przez
                  > > wieki.Mieli wielkiego brata Anglie.Słyszałes o wielkim głodzie.Teraz w
                  > > Irl;andii PKB jest wyzsze niz w Anglii.
                  > Kiepski argument. My mieliśmy Rosję, Prusy, Austrię i demokrację szlachecką.
                  > Myślę, że jesteśmy tutaj równi.
                  O co ci chodzi?
                  >
                  >
                  >
                  > >
                  > > Rolnictwo podlega WPR(CAP) i jest to jedyna dziedzina na swiecie,w której
                  > nie
                  > > ma liberalizmu :)
                  > Ale jak "GW" pokazuje, im mniejszy interwencjonizm państwowy tym rolnictwo
                  > wydajniejsze i rolnikom lepiej się żyje. A Ty chcesz jeszcze przywalić
                  socjału.
                  W którym miejscu pokazuje? Tylko kraje wielkie terytorialnie moga sobie
                  pozwolic na liberalizm bo mają produkcjr ekstensywna na wielkiej
                  powierzchni.Jest to tanie.Kraje Europy juz tego zrobic nie moga.W każdym kraju
                  warunki s ainne wiec nie moze byc mowy o konkurencji.
                  > Poza tym...z czego się cieszyć, że nie ma liberalizmu?
                  >
                  >
                  > >
                  > > Przeciwnicy maja tylko kilka bzdur o wykupie ziemii dobrych dla wsiowych
                  > > głupków.Jednak społeczenstwo wychowane na Czterech Pancernych boi sie Niem
                  > ców
                  > > i uwierzy we wszystko tak jak wczesniej wierzyło Gierkowi-bylismy 10 potęg
                  > a
                  > > gospodarcza swiata(zapomnieli dodac tylko,że to chodziło o wytop surówki :
                  > -)
                  >
                  > Tak wygląda argumentacja eurokomunisty...smutne:( Dla eurokomunisty
                  > niezrozumiałe jest, że przeciwnikami UE są nie tylko zwolennicy LPR i
                  > Samoobrony, ale też wolnorynkowcy (i nie udawaj, że w UE jest wolny rynek),
                  > anarchiści (szczególnie anarchokapitaliści) i różni inni. Prawdą jest, że
                  > rzadko kto twierdzi, że nie chce UE, bo to nowy Związek Socjalistycznych
                  > Republik, ale kto jest temu winien? Między innymi "GW", która prezentuje
                  > wyłącznie stanowisko nacjonalistów z LPR.

                  Cicho Pisiaku :)
                  >
                  > Gwoli ścisłości: nie jestem przeciwnikiem integracji gospodarczej, a nawet
                  jej
                  > zwolennikiem. Jestem tylko nastawiony antyue. I to wszystko.
                  >
                  > Pozdrawiam.

                  No prosze.
                  • Gość: mr_pope Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 20.01.03, 17:55
                    Gość portalu: Rafis napisał(a):


                    >
                    > A w jakich przypadkach inwestorzy przychodza jeszcze? Oswiec mnie naczelny
                    > libertynie? Wymien mi jakies panstwo bez kasy(biedne) i poza UE do którego
                    > inwestorzy walą drzwiami i oknami.
                    Przepraszam, czy inwestorzy przychodzą tylko wtedy, gdy państwo jest bogate?
                    Wydawało mi się, że ci krwiożerczy kapitaliści inwestują tam gdzie im się
                    opłaca, a więc nie tylko tam gdzie istnieje duży rynek zbytu, ale tam gdzie
                    poniosą niskie koszty produkcji. A więc Wietnam, Indonezja, Samoa Zachodnie,
                    Chiny i inne państwa azjatyckie.



                    > Gdybys miał pojecie o ekonomii to wiedziałbys że rynek liczy sie wg siły
                    > nabywczej pieniadza a nie ilosci ludzi.Na Ukrainie żyje 50mln ludzi jednak
                    > jakos ich rynek jest mniejszy niż Finlandii(kilka milionów ludzi).Geniuszu.
                    Oj, oj, oj..Geniusz. Gdybyś miał pojęcie o geniuszach...Gdybyś sam rozumiał o
                    co pytasz. Przypomnę. Pytanie brzmiało jaki z nas rynek zbytu. Więc odpowiedź
                    brzmi 40 milionowy. A gdybyś miał pojęcie z ekonomii wiedziałbyś, że nie
                    wszędzie można sprzedać drogo. Czasem sprzedaje się dużo i tanio. Gdyby było
                    inaczej, państwa afrykańskie nic by nie importowały. Zaskoczę Cię, ale
                    importują! A do UE nie należą.


                    > > Kiepski argument. My mieliśmy Rosję, Prusy, Austrię i demokrację szlacheck
                    > ą.
                    > > Myślę, że jesteśmy tutaj równi.
                    > O co ci chodzi?
                    Śmieszą mnie argumenty kto kogo miał przez 50 lat. Rozwój państwa nie zależy od
                    struktury politycznej, tylko od rozwoju gospodarki i polityki gospodarczej.
                    Niedorozwój Irlandii nie wynikał z faktu, że byli uzależnieni od Anglii, tylko
                    z faktu, że mieli stanowić dla Wlk. Brytanii zaplecze rolnicze. Ot taka Polska
                    B.



                    > > Tak wygląda argumentacja eurokomunisty...smutne:( Dla eurokomunisty
                    > > niezrozumiałe jest, że przeciwnikami UE są nie tylko zwolennicy LPR i
                    > > Samoobrony, ale też wolnorynkowcy (i nie udawaj, że w UE jest wolny rynek)
                    > ,
                    > > anarchiści (szczególnie anarchokapitaliści) i różni inni. Prawdą jest, że
                    > > rzadko kto twierdzi, że nie chce UE, bo to nowy Związek Socjalistycznych
                    > > Republik, ale kto jest temu winien? Między innymi "GW", która prezentuje
                    > > wyłącznie stanowisko nacjonalistów z LPR.
                    >
                    > Cicho Pisiaku :)
                    > >
                    > > Gwoli ścisłości: nie jestem przeciwnikiem integracji gospodarczej, a nawet
                    >
                    > jej
                    > > zwolennikiem. Jestem tylko nastawiony antyue. I to wszystko.
                    > >
                    > > Pozdrawiam.
                    >
                    > No prosze.
                    Nie jestem pisiakiem. Znów zaskoczony?
                    • Gość: Rafis Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.01.03, 20:38
                      Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                      > Gość portalu: Rafis napisał(a):
                      >
                      >
                      > >
                      > > A w jakich przypadkach inwestorzy przychodza jeszcze? Oswiec mnie naczelny
                      >
                      > > libertynie? Wymien mi jakies panstwo bez kasy(biedne) i poza UE do którego
                      >
                      > > inwestorzy walą drzwiami i oknami.
                      > Przepraszam, czy inwestorzy przychodzą tylko wtedy, gdy państwo jest bogate?
                      > Wydawało mi się, że ci krwiożerczy kapitaliści inwestują tam gdzie im się
                      > opłaca, a więc nie tylko tam gdzie istnieje duży rynek zbytu, ale tam gdzie
                      > poniosą niskie koszty produkcji. A więc Wietnam, Indonezja, Samoa Zachodnie,
                      > Chiny i inne państwa azjatyckie.

                      Teraz porównaj koszty pracy w tych krajach z kosztami w Polsce! Dodaj do tego
                      lenistwo Polaków.JAKIE WYNIKI?
                      >
                      >
                      >
                      > > Gdybys miał pojecie o ekonomii to wiedziałbys że rynek liczy sie wg siły
                      > > nabywczej pieniadza a nie ilosci ludzi.Na Ukrainie żyje 50mln ludzi jednak
                      >
                      > > jakos ich rynek jest mniejszy niż Finlandii(kilka milionów ludzi).Geniuszu
                      > .
                      > Oj, oj, oj..Geniusz. Gdybyś miał pojęcie o geniuszach...Gdybyś sam rozumiał
                      o
                      > co pytasz. Przypomnę. Pytanie brzmiało jaki z nas rynek zbytu. Więc
                      odpowiedź
                      > brzmi 40 milionowy.
                      Wszystkie porównania które tu czynie maja charakter ekonomiczny.Zwazywszy,że
                      siła nabywcza obywatela Polaski jest kilku lub nawet kilkunastokrotnie
                      mniejsza niz na zachodzie to iz jest nas 40 milionów traci znaczenie .Zreszta
                      mysle,że jest to raczej pewneym przeklenstwem.Mniejsze ludnosciowo Wegry i
                      Czechy maja o wiele wieksze nasycenie inwestycjami na mieszkanca i sa to
                      inwestycje proexportowe.

                      A gdybyś miał pojęcie z ekonomii wiedziałbyś, że nie
                      > wszędzie można sprzedać drogo. Czasem sprzedaje się dużo i tanio. Gdyby było
                      > inaczej, państwa afrykańskie nic by nie importowały. Zaskoczę Cię, ale
                      > importują! A do UE nie należą.
                      cO IMPORTUJA PANSTWA AFRYKANSKIE OPRÓCZ ROPY I OBYWATELI?
                      >
                      >
                      > > > Kiepski argument. My mieliśmy Rosję, Prusy, Austrię i demokrację szla
                      > check
                      > > ą.
                      > > > Myślę, że jesteśmy tutaj równi.
                      > > O co ci chodzi?
                      > Śmieszą mnie argumenty kto kogo miał przez 50 lat. Rozwój państwa nie zależy
                      od
                      >
                      > struktury politycznej, tylko od rozwoju gospodarki i polityki gospodarczej.
                      > Niedorozwój Irlandii nie wynikał z faktu, że byli uzależnieni od Anglii,
                      tylko
                      > z faktu, że mieli stanowić dla Wlk. Brytanii zaplecze rolnicze.
                      Chyba sam sobie przeczysz ;) Własnie dlatego,że byli uzaleznieni od Angli
                      stali sie jej zapleczem rolniczym.

                      Ot taka Polska
                      > B.
                      >
                      >
                      >
                      > > > Tak wygląda argumentacja eurokomunisty...smutne:( Dla eurokomunisty
                      > > > niezrozumiałe jest, że przeciwnikami UE są nie tylko zwolennicy LPR i
                      >
                      > > > Samoobrony, ale też wolnorynkowcy (i nie udawaj, że w UE jest wolny r
                      > ynek)
                      > > ,
                      > > > anarchiści (szczególnie anarchokapitaliści) i różni inni. Prawdą jest
                      > , że
                      > > > rzadko kto twierdzi, że nie chce UE, bo to nowy Związek Socjalistyczn
                      > ych
                      > > > Republik, ale kto jest temu winien? Między innymi "GW", która prezent
                      > uje
                      > > > wyłącznie stanowisko nacjonalistów z LPR.
                      > >
                      > > Cicho Pisiaku :)
                      > > >
                      > > > Gwoli ścisłości: nie jestem przeciwnikiem integracji gospodarczej, a
                      > nawet
                      > >
                      > > jej
                      > > > zwolennikiem. Jestem tylko nastawiony antyue. I to wszystko.
                      > > >
                      > > > Pozdrawiam.
                      > >
                      > > No prosze.
                      > Nie jestem pisiakiem. Znów zaskoczony?
                      no to jestes Platformersem teraz juz musiałem trafic ;)
                      • Gość: mr_pope Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 21.01.03, 17:06
                        Gość portalu: Rafis napisał(a):

                        >
                        > Teraz porównaj koszty pracy w tych krajach z kosztami w Polsce! Dodaj do tego
                        > lenistwo Polaków.JAKIE WYNIKI?
                        No właśnie, właśnie! Poruszasz istotny problem. Wysokie koszty produkcji. A bo
                        to płatny urlop, a to ubezpieczenia, a to...coś innego. A lenistwo? Jak przez
                        całe życie nic nie trzeba robić, żeby znaleźć pracę, to są tego wyniki. Poza
                        tym, sądzisz, że w UE będziemy bardziej pracowici?


                        > > brzmi 40 milionowy.
                        > Wszystkie porównania które tu czynie maja charakter ekonomiczny.Zwazywszy,że
                        > siła nabywcza obywatela Polaski jest kilku lub nawet kilkunastokrotnie
                        > mniejsza niz na zachodzie to iz jest nas 40 milionów traci znaczenie .Zreszta
                        > mysle,że jest to raczej pewneym przeklenstwem.Mniejsze ludnosciowo Wegry i
                        > Czechy maja o wiele wieksze nasycenie inwestycjami na mieszkanca i sa to
                        > inwestycje proexportowe.
                        > A gdybyś miał pojęcie z ekonomii wiedziałbyś, że nie
                        > > wszędzie można sprzedać drogo. Czasem sprzedaje się dużo i tanio. Gdyby by
                        > ło
                        > > inaczej, państwa afrykańskie nic by nie importowały. Zaskoczę Cię, ale
                        > > importują! A do UE nie należą.
                        > cO IMPORTUJA PANSTWA AFRYKANSKIE OPRÓCZ ROPY I OBYWATELI?
                        Maszyny, broń, pojazdy, produkty chemiczne, produkty gotowe, surowce,
                        półfabrykaty...Ale zaraz, zaraz. Może pytasz co EKSPORTUJĄ poza ropą i
                        obywatelami?



                        > Chyba sam sobie przeczysz ;) Własnie dlatego,że byli uzaleznieni od Angli
                        > stali sie jej zapleczem rolniczym.
                        Nie wyraziłem się jasno, przepraszam:) Miałem na myśli, że nie ideologia
                        przyczyniła się do zacofania (jak u nas "socjalizm", marksizm i inne) a
                        potrzeby państwa-suwerena.



                        > no to jestes Platformersem teraz juz musiałem trafic ;)

                        Platformers i krytyka UE? Daj spokój...Nie należę do żadnej partii i żadna
                        partia nie prezetuje moich poglądów:)
                        • Gość: Rafis Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.01.03, 21:43
                          Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                          > Gość portalu: Rafis napisał(a):
                          >
                          > >
                          > > Teraz porównaj koszty pracy w tych krajach z kosztami w Polsce! Dodaj do t
                          > ego
                          > > lenistwo Polaków.JAKIE WYNIKI?
                          > No właśnie, właśnie! Poruszasz istotny problem. Wysokie koszty produkcji. A
                          bo
                          > to płatny urlop, a to ubezpieczenia, a to...coś innego. A lenistwo? Jak
                          przez
                          > całe życie nic nie trzeba robić, żeby znaleźć pracę, to są tego wyniki. Poza
                          > tym, sądzisz, że w UE będziemy bardziej pracowici?

                          Będziemy bardziej wydajni w pracy(zreszta juz jestesmy w porównaniu z rokiem
                          90 np.)
                          >
                          >
                          > > > brzmi 40 milionowy.
                          > > Wszystkie porównania które tu czynie maja charakter ekonomiczny.Zwazywszy,
                          > że
                          > > siła nabywcza obywatela Polaski jest kilku lub nawet kilkunastokrotnie
                          > > mniejsza niz na zachodzie to iz jest nas 40 milionów traci znaczenie .Zres
                          > zta
                          > > mysle,że jest to raczej pewneym przeklenstwem.Mniejsze ludnosciowo Wegry i
                          >
                          > > Czechy maja o wiele wieksze nasycenie inwestycjami na mieszkanca i sa to
                          > > inwestycje proexportowe.
                          > > A gdybyś miał pojęcie z ekonomii wiedziałbyś, że nie
                          > > > wszędzie można sprzedać drogo. Czasem sprzedaje się dużo i tanio. Gdy
                          > by by
                          > > ło
                          > > > inaczej, państwa afrykańskie nic by nie importowały. Zaskoczę Cię, al
                          > e
                          > > > importują! A do UE nie należą.
                          > > cO IMPORTUJA PANSTWA AFRYKANSKIE OPRÓCZ ROPY I OBYWATELI?
                          > Maszyny, broń, pojazdy, produkty chemiczne, produkty gotowe, surowce,
                          > półfabrykaty...Ale zaraz, zaraz. Może pytasz co EKSPORTUJĄ poza ropą i
                          > obywatelami?

                          Miało byc exportują. :)
                          >
                          >
                          >
                          > > Chyba sam sobie przeczysz ;) Własnie dlatego,że byli uzaleznieni od Angli
                          > > stali sie jej zapleczem rolniczym.
                          > Nie wyraziłem się jasno, przepraszam:) Miałem na myśli, że nie ideologia
                          > przyczyniła się do zacofania (jak u nas "socjalizm", marksizm i inne) a
                          > potrzeby państwa-suwerena.

                          Jest jeszcze sprawa katolicyzmu.
                          >
                          >
                          >
                          > > no to jestes Platformersem teraz juz musiałem trafic ;)
                          >
                          > Platformers i krytyka UE? Daj spokój...Nie należę do żadnej partii i żadna
                          > partia nie prezetuje moich poglądów:)

                          UPR :)
                          Wyczuwam nutke Korwina
                          • Gość: mr_pope Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 22.01.03, 09:36
                            Gość portalu: Rafis napisał(a):


                            >
                            > Będziemy bardziej wydajni w pracy(zreszta juz jestesmy w porównaniu z rokiem
                            > 90 np.)
                            Hiehiehie...zupełnie zapomniałem, że pieniądze unijne uratują miejsca pracy w
                            Polsce. Już widzę te dynamicznie rozwijające się małe i średnie
                            przedsiębiorstwa, stopniowo wypierające z rynku wielkie francuskie i niemieckie
                            koncerny...aaach:)


                            > > > cO IMPORTUJA PANSTWA AFRYKANSKIE OPRÓCZ ROPY I OBYWATELI?
                            > > Maszyny, broń, pojazdy, produkty chemiczne, produkty gotowe, surowce,
                            > > półfabrykaty...Ale zaraz, zaraz. Może pytasz co EKSPORTUJĄ poza ropą i
                            > > obywatelami?
                            >
                            > Miało byc exportują. :)
                            Orzeszki ziemne, piasek, platynę, uran, bawełnę, kawę, drewno, miedź, kobalt,
                            tytoń, tekstylia, fosforyty, gaz, kauczuk, rudy żelaza...też trochę tego jest:-0


                            > > > Chyba sam sobie przeczysz ;) Własnie dlatego,że byli uzaleznieni od A
                            > ngli
                            > > > stali sie jej zapleczem rolniczym.
                            > > Nie wyraziłem się jasno, przepraszam:) Miałem na myśli, że nie ideologia
                            > > przyczyniła się do zacofania (jak u nas "socjalizm", marksizm i inne) a
                            > > potrzeby państwa-suwerena.
                            >
                            > Jest jeszcze sprawa katolicyzmu.
                            Że niby jesteśmy takimi samymi katolikami jak Irlandczycy?


                            > > > no to jestes Platformersem teraz juz musiałem trafic ;)
                            > >
                            > > Platformers i krytyka UE? Daj spokój...Nie należę do żadnej partii i żadna
                            >
                            > > partia nie prezetuje moich poglądów:)
                            >
                            > UPR :)
                            > Wyczuwam nutke Korwina
                            Naprawdę żadnej partii nie popieram:)
                            • Gość: Rafis Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.01.03, 10:50
                              Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                              > > UPR :)
                              > > Wyczuwam nutke Korwina
                              > Naprawdę żadnej partii nie popieram:)

                              Jakos nie przeszkadzało Ci to startowac w ostatnich wyborach samorządowych ;)
                              • Gość: mr_pope Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 22.01.03, 11:25
                                Nie przeszkadzało. Chciałem startować z oddzielnej, jednoosobowej listy, ale
                                niestety, ONI mi nie pozwolili:)
          • Gość: mr_pope Re: NIezdecydowany IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 20.01.03, 11:03
            Gość portalu: Rafis napisał(a):



            > Tia,będziemy zyli na dzisiejszym poziomie buhahaha. Wiwkszosc inwestycji
            > zagranicznych była realizowana na kredyt naszego przystapienia do UE.Jesli
            nie
            > wejdziemy oni wycofają się.Po drugie ten poziom mnie nie zadowala,zadowoli
            > mnie poziom Irlandczyków lub Niemców.
            > Co ma wspólnego produkcja mleka z rozwojem gospodarczym? Lenina sie
            naczytałeś
            > czy Leppera? Wynegocjowane kwoty mleczne sa wieksze niz produkujemy dzis
            > mleka,to na tykle w tej sprawie.
            > Pracowac możemy-nielegalnie,jezdzic -z wizami,wymiana handlowa to efekt umów
            > przedakcesyjnych.

            I Ty się uważasz za liberała??? Argumenty Twoje są rodzaju: muszę się ożenić,
            bo wtedy teściowa będzie mnie utrzymywać. Zamiast samemu zapracować na swój
            poziom.
            Argument, że albo Hiszpania, albo Białoruś jest #@$%$#% wart. Dlaczego nie
            powiesz: albo Hiszpania, albo Tajwan? O ile wiem Tajwan nie jest w UE, a ma
            wyższy "poziom" a startował z gorszej niż Polska pozycji. Powiesz mi, dlaczego?
            Nie chrzań tylko nic o ropie naftowej, szwajcarskich zegarkach czy innych
            duperelach.
            Co z tego, że kwoty są wyższe niż sami produkujemy? To oznacza, że nadwyżka się
            zmarnuje na biurokrację unijno-państwową. Poza tym, kto powiedział, że nie
            będziemy produkować więcej mleka w przyszłości? Aaa...racja, UE zadecydowało,
            że mamy limit produkcyjny.
            W kwestii wyjazdów...Hmm...ciągle czytam i słyszę jaka ta UE jest cudowna i to
            od osób, które tam były. O jaa...to można pracować i mieszkać na terenie UE nie
            podpisując traktatu akcesyjnego? Nieprawdopodobne!!!!
            W kwestii wyjazdów 2- te wyjazdy na czarno mają wielki plus. Pracując
            nielegalnie Polacy są konkurencyjni wobec legalnie pracujących tambylców.
            Teraz, kiedy będą mogli pracować legalnie będą tak samo niepotrzebni jak ich
            bezrobotni. To dobrze, prawda? Chcemy w końcu równości z "Europejczykami".
            Czy się wycofają z inwestycji? Być może, jeśli nie będzie im się opłacać
            inwestować. A nie wtedy, gdy nie wejdziemy do UE.
            Ostatnia sprawa. Bezrobotnym z Ożarowa nie chce się pracować poza miastem i w
            zawodzie innym niż wyuczonym. Ciekawe jak tacy ludzie znajdą pracę w UE?
            Zmusisz ich do wyjazdu? A może przeniesiesz zachodnie firmy do Polski?
            z poważaniem
            mr_pope
            P.S Mam nadzieję, że nie określasz się nigdy jako liberał. Bo poglądy to masz
            socliberalne.
            • Gość: Contra Plus ,minus IP: proxy / 144.249.86.* 20.01.03, 18:36
              Nie wierze zeby Polacy sami z siebie podniesli Polske z ruiny gospodarczej.UE
              to kolchoz ale luksusowy.Poza tym wiekszosci Polakow niepodleglosc wisi kolo ...
              Wazne aby byl spokoj.
              • Gość: map4 Re: Plus ,minus IP: *.swm.de 21.01.03, 11:17
                Gość portalu: Contra napisał(a):

                > Nie wierze zeby Polacy sami z siebie podniesli Polske z
                ruiny gospodarczej.UE
                > to kolchoz ale luksusowy.Poza tym wiekszosci Polakow
                niepodleglosc wisi kolo ..
                > .
                > Wazne aby byl spokoj.

                Widzę możliwość zreformowania państwa poprzez zastąpienie
                niektórych jego struktur strukturami unijnymi. Zastanawia
                mnie argument o utracie niepodległości... Jeśli Polska
                nie wejdzie do UE, to ciągle jeszcze będzie zależna od
                rosyjskiego gazu i ropy, od rady bezpieczeństwa ONZ, od
                OBWE, OECD, NATO i kilkunastu innych organizacji.
                Dlaczego obrońcy ojczyzny naszej kochanej nie żądają
                wystąpienia ze wszystkich tych organizacji ? Dlaczego nie
                żądają powrotu do transportu opartego na węglu (koleje) i
                koniach ? Dlaczego nie pragną wystąpienia Polski z ONZ ?
                Dlaczego podporządkowują się wyrokom Europejskiego
                Trybunału Praw Człowieka ?
                Tak naprawdę Polska straciła niepodległość wiele lat
                temu. Tak musi być. Pozostało dziś na świecie parę
                niepodległych krajów (Korea Płn, Kuba) ale nawet Wietnam
                czy Chiny zdecydowały o utracie suwerenności. W trosce o
                dobro swoich obywateli.

                Przystąpienie do UE wymusi głębokie zmiany społeczne.
                Albo będziemy próbować zachować jak największą część
                władzy nad naszym bajorkiem, albo pozbywając się jej
                zdobędziemy część władzy nad Europą.
                Wybór należy do nas. Po raz pierwszy od wielu lat...
                • Gość: mr_pope Re: Plus ,minus IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 21.01.03, 17:14
                  Gość portalu: map4 napisał(a):

                  > Gość portalu: Contra napisał(a):
                  >
                  > > Nie wierze zeby Polacy sami z siebie podniesli Polske z
                  > ruiny gospodarczej.UE
                  > > to kolchoz ale luksusowy.Poza tym wiekszosci Polakow
                  > niepodleglosc wisi kolo ..
                  > > .
                  > > Wazne aby byl spokoj.
                  >
                  > Widzę możliwość zreformowania państwa poprzez zastąpienie
                  > niektórych jego struktur strukturami unijnymi. Zastanawia
                  > mnie argument o utracie niepodległości... Jeśli Polska
                  > nie wejdzie do UE, to ciągle jeszcze będzie zależna od
                  > rosyjskiego gazu i ropy, od rady bezpieczeństwa ONZ, od
                  > OBWE, OECD, NATO i kilkunastu innych organizacji.
                  > Dlaczego obrońcy ojczyzny naszej kochanej nie żądają
                  > wystąpienia ze wszystkich tych organizacji ? Dlaczego nie
                  > żądają powrotu do transportu opartego na węglu (koleje) i
                  > koniach ? Dlaczego nie pragną wystąpienia Polski z ONZ ?
                  > Dlaczego podporządkowują się wyrokom Europejskiego
                  > Trybunału Praw Człowieka ?
                  > Tak naprawdę Polska straciła niepodległość wiele lat
                  > temu. Tak musi być. Pozostało dziś na świecie parę
                  > niepodległych krajów (Korea Płn, Kuba) ale nawet Wietnam
                  > czy Chiny zdecydowały o utracie suwerenności. W trosce o
                  > dobro swoich obywateli.
                  >
                  > Przystąpienie do UE wymusi głębokie zmiany społeczne.
                  > Albo będziemy próbować zachować jak największą część
                  > władzy nad naszym bajorkiem, albo pozbywając się jej
                  > zdobędziemy część władzy nad Europą.
                  > Wybór należy do nas. Po raz pierwszy od wielu lat...

                  Tak, tak...A mnie tak zastanawia. Czy ktoś mówi o utracie niepodległości czy
                  suwerenności? Bo jedno nie jest drugim. I na odwrót. W związku z ewentualną
                  utratą suwerenności: czy będziemy mogli wystąpić z UE bez zgody wszystkich
                  państw? Bo z NATO i ONZ możemy.
                  • Gość: Contra Wladza nad Europa? IP: proxy / 144.249.86.* 21.01.03, 18:41
                    Polacy nie beda mieli ani czesciowej ani calkowitej wladzy nad Europa.I to nie
                    dlatego ze ktos nam bedzie przeszkadzal tylko my nie potrafimy nic zrobic(co
                    najmniej od II wojny).Okupacja niemiecka i bolszewicka dokladnie przeoraly ten
                    kraj.
          • wedzonka Zdecydowany... 21.01.03, 20:18
            Gość portalu: Rafis napisał(a):

            > Gość portalu: akm napisał(a):
            >
            > > Może ktoś umie udzilić odpowiedzi na jedno pytanie. Jak Polska może się
            > > rozwijać gospodarczo, jeżeli UE dyktuje nam odgórne limity w wielu
            > > dziedzinach, np. ile mleka możemy wyprodukować, a ile stali itd. Przecież
            > > to zachodzi dość wyraźnie socjalizmem.
            > > I jeszcze jedno. Proszę nie straszyć Białorusią, bo szlag mnie trafia, jak
            > > słyszę ten slogan po raz n-ty. Co będzie, jak nie wejdziemy? Prawdopodobnie
            > > nic szczególnego; będzie żyło nam się podobnie jak teraz, tym bardziej, że
            > > już obecnie możemy jeździć gdzie chcemy, pracować gdzie chcemy i prowadzimy
            > > wymianę gospodarczą z państwami UE na całkiem satysfakcjonującym poziomie.
            >
            > Tia,będziemy zyli na dzisiejszym poziomie buhahaha. Wiwkszosc inwestycji
            > zagranicznych była realizowana na kredyt naszego przystapienia do UE.Jesli nie
            > wejdziemy oni wycofają się.

            Gwoli uczciwosci trzeba dodac ze jesli wejdziemy to pewnie wycofa sie Cargill...



            > Po drugie ten poziom mnie nie zadowala,zadowoli
            > mnie poziom Irlandczyków lub Niemców.
            > Co ma wspólnego produkcja mleka z rozwojem gospodarczym? Lenina sie naczytałeś
            > czy Leppera? Wynegocjowane kwoty mleczne sa wieksze niz produkujemy dzis
            > mleka,to na tykle w tej sprawie.
            > Pracowac możemy-nielegalnie,jezdzic -z wizami,wymiana handlowa to efekt umów
            > przedakcesyjnych.


            Mam dwa duze plusy z punktu widzenia Wroclawianina:

            1. Jesli nie wejdziemy do Unii to zegnajcie unijne fundusze! A w ostatniej
            dekadzie Wroclaw kolosalnie na nich skorzystal!
            Sama Polska nie zwykla tak w nasze miasto inwestowac, wiec w okolicznosciach
            rosnacego obecnie resentymentu do socjalizmu okraszonego centralizmem, jestesmy
            zgubieni - po oplaceniu haraczu na Warszawe (i Poznan ;) znow nic zostanie nam
            na rozwoj. Film "przebudzenia" mi sie podobal, ale tylko w kinie...

            2. Wszystko wskazuje na to ze (rowniez dzieki pomocy Unii!) niedlugo bedziemy
            mieli lepsze polaczenie drogowe z Berlinem niz z Warszawa. Brak granicy lezy
            wiec w naszym zywotnym interesie - to okno na swiat, i to z pominieciem stolycy!


            Z punktu widzenia Polaka widze glownie jeden duzy plus: Unia wymusza szybsze
            cywilizowanie zasad funkcjonowania panstwa. Tesknie np. za modelem w ktorym
            cien podejrzen jest dla polityka wystarczajacym powodem by podac sie do dymisji.


            Minusy:
            Emigranci. To zjawisko niekoniecznie musi byc pozytywne, szczegolnie w
            przypadku nacji ktore sie slabo asymiluja. Mowie o tym bo to problem ktory
            bardzo bezposrednio moze dotknac szarego mieszkanca miasta. Smutno by mi bylo
            gdybym zdal sobie sprawe ze pojawily sie we Wrocku dzielnice do ktorych
            niekoniecznie warto sie zapuszczac.

            W dodatku w pelni odczujemy ze nie kazdy "obcy" to zagraniczny inwestor. Zwala
            sie nam dodatkowe grupy ktore oczekuja niekonczacego sie wsparcia, a to, w
            polaczeniu z obciazeniami socjalnymi z ktorych i Polska i Unia slynie, moze byc
            kosztowne!

            Sa jeszcze inne sprawy, jak biurokracja itp., ale nie wiem czy nie lepsza ta
            zachodnia biurokracja niz polski balagan.




            Blagi na kolkach:
            Wykup ziemi czy majatku przez "obcych" ktorzy dbaja o wlasne interesy. Otoz mi
            to wisi glownie dlatego, ze konia z rzedem temu kto wskaze mi "swoich" tak
            strasznie dbajacych o moje, jako Polaka czy Wroclawianina, interesy!
            (OK, Zdroja sam podaje, zeby mi sie tu ktos po szkape nie stawil...)



            Znaki zapytania:
            Nie wiem zbytnio co sadzic o Wspolnej Polityce Rolnej. Troche mi smierdzi cala
            ta idea dotowania rolnikow.


            Pozdrawiam! :)
            • Gość: Alen Czy User .... IP: proxy / *.i-one.at 21.01.03, 22:29
              Czy User nie jest w stanie samodzielnie myśleć, czy może cenzor GW musi mu w
              tym pomódz ?????????????
              Ta cenzura GW jest żenująca. Współczuję Wam wszystkim . Tak mniej więcej
              funkcjonują polskie media.

              Ponieważ usunięto temat w którym była dyskusja o EU , zdecydowałem się wyssać
              ten temat z GW serwera i umieścić tu . W tym temacie jest moja opinia na
              temat hiszpańskiego optymizmu .


              Gość portalu: rybak napisał(a):

              > Istotnie, z pewną doza przesady można uznać, że - jak piszesz - Polacy stoją
              > przed bodaj najważniejszą decyzją w swojej tysiącletniej historii. W związku
              z
              > tym mam dwie uwagi:
              > (1) jest to nasza decyzja i pragnę podkreślić te dwa słowa: "nasza"
              > i "decyzja" - słowa rzadko obecne w najnowszych dziejach Polski (powiedzmy:
              > ostatnie 300 lat);
              >
              Myślę iż masz na myśli fakt podjęcia przez Polaków decyzji wcielenia Polski do
              EU.
              Nawiązał bym tu do ostatnich wydarzeń w USA , gdzie również ludzie niewinni
              podejmowali decyzję o przyznaniu się do winy. To była ich decyzja, oczywiście
              użyto w stosunku do nich tortur które pomogła osiągnąć oczekiwany wynik.
              Przecież Polska również została w pewnym sensie poddana takiej
              obróbce ,która w manewrowała ją w takie położenie w jakim się obecne ona
              znajduje.
              Przemysł polski nie pracuje dla dobra narodu polskiego. O czym można było się
              przekonać słuchając dyskusji polityków i bankierów zachodnich , którzy wprost
              chwalili się tym jak kontrolują polski przemysł . Mówili również o tym że
              największe dochody mają nie we własnym kraju ale w krajach byłej komuny , i w
              tym polski .
              Polski zbiorowy umysł jest tak wyprany iż ludzie naprawdę stracili orientacje.
              Jak można tu mówić o „ naszej decyzji „ .
              Moim zdaniem jest to nieporozumienie , gdy w kraju sytuacja jest bardzo zła ,
              gdzie mnóstwo Polaków najchętniej opuściło by Polskę, gdzie struktóry
              państwowe od szpiku kości przesiąknięte są korupcją, gdzie bezkarność jest
              zależna od stanowiska i zamożności.
              Swiat się śmieje z tego cyrku i zaciera ręce, równocześnie głaszcząc głowy
              polskich polityków ,chwaląc ich za osiągnięcia.
              Osiągnięcia wbrew interesą własnego narodu .
              Na horyzoncie pojawia się rozwiązanie wszystkich polskich problemów , EU .
              Jaka będzie „nasza decyzja” nietrudno zgadnąć , ale tak naprawdę to nie
              będzie „ nasza decyzja” , a problemy polskie nie będą rozwiązane .
              Jak można spekulować i dawać za przykład Hiszpanie ? Przecież to nonsens , ani
              sytuacja gospodarcza europy nie ta co kiedyś. Wiele krajów EU ma obecnie
              problemy z płaceniem składek, systemy finansowania rent i emerytur w EU są
              zagrożone .
              Bezrobocie jest niesamowicie duże , sytuacja jest nie wesoła .
              A tu jeszcze ma być wcielonych 10 nowych członków z problemami . Hiszpanie
              można wybić sobie z głowy, poza tym EU podkreśliło iż musi się zabezpieczyć
              przed takimi krajami które apetyt na oczekiwania mają wielki.
              Czy polska chce być członkiem EU ? Nie wiem. Ale myślę że chyba jest w takiej
              sytuacji że musi chcieć . A skoro musi chcieć , to nie ma co mówić o „ naszej
              decyzji”.

              Alen.

          • Gość: km2bp Re: NIezdecydowany IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 24.01.03, 22:24
            Czy w Polsce trzeba pospolitego ruszenia aby ludzie zrozumieli ze
            już teraz sa
            parobkami zachodu we Własnym kraju. Przecież to widać gołym okiem
            nie wysilając
            sie zbytnio. A politycy robią tak jak im UNIA zagra - aby tylko
            wyniszczyć
            przemysł i gospodarkę i jeszcze najlepiej razem z ludźmi aby zrobić
            miejsce
            dla "gosci" z zachodu. papa
    • Gość: km2bp Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 22.01.03, 03:25
      CHujnia europejska jest złodziejska i życzę jej wszystkim głupim co ją lubią ,
      niech poznają ją tak jak ja od środka i przekonają się na własnej skórze , ze
      łzami w oczach jakie to wielkie dobrodziejstwa na nich spłyną gdy się tam w
      końcu znajdą.
      • wedzonka Re: + i - wejscia do Uni ??? 22.01.03, 11:37
        Gość portalu: km2bp napisał(a):

        > CHujnia europejska jest złodziejska i życzę jej wszystkim głupim co ją lubią ,
        > niech poznają ją tak jak ja od środka i przekonają się na własnej skórze , ze
        > łzami w oczach jakie to wielkie dobrodziejstwa na nich spłyną gdy się tam w
        > końcu znajdą.

        Wlasnie o to chodzi zebys je tu wymienil, zanim tam wejdziemy.

        Pozdrawiam!
    • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 23.01.03, 11:22
      W tym całym chaosie jaki wprowadziłem zapomniałem, że pytanie dotyczyło plusów
      i minusów UE. Więc...wg mnie:
      Plusów widzę bardzo mało, a praktycznie tylko jeden. Swoboda przepływu osób,
      kapitału i towarów z UE. Fajnie by było rozciągnąć te swobody na całą Europę i
      Azję, a potem na inne państwa.
      A teraz minusy:
      1) Rozbudowana biurokracja- zdecydowanie za bardzo rozbudowana. Im więcej
      urzędników, tym administracja działa wolniej i jest bardziej podatna na
      korupcję. Hasła, że ktoś woli UE bo tam jest kontrola urzędników są, za
      przeproszeniem, idiotyczne. Taką samą kontrolę można wprowadzić też w Polsce.
      2) Sterowanie gospodarką- ktoś może powiedzieć, że czegoś takiego już nie ma,
      ale niestety pomyli się. W UE są ściśle określone ilości towarów jakie dane
      państwo może wyprodukować. Za poprzedni rok kilka państw UE otrzymało karę za
      ich przekroczenie. Fajnie, że o potrzebach mieszkańców decydować będą politycy.
      Nawet specjaliści potrafią przewidzieć co ktoś kupi, ale ile..?
      3) Genialna polityka gospodarcza- pomijając sterowanie, dochodzą do tego takie
      zabawne rzeczy jak płacenie rolnikom, żeby nic nie uprawiali. Zabawne, prawda?
      Marnotrawienie grosza jak nic, do tego nawet w Polsce się nie posunęli.
      A cła chroniące europejskie przedsiębiorstwa? Jak to ktoś napisał: w celu
      równomiernego rozwoju Polski powinniśmy podzielić kraj na 16 regionów,
      wprowadzić między nimi cła, a wówczas w każdym regionie rozwinie się przemysł
      samochodowy, chemiczny i inny. Bzdura, prawda? UE sama się kiedyś zarżnie.
      Poza tym są firmy zajmujące się importem. I oni mówią, że dbają o swoje
      przedsiębiorstwa? Wiem, że kiedyś był pomysł zwrotu podatku importowego tym,
      którzy go zapłacili. Również idiotyczne.
      4) Bzdury o rozwoju Hiszpani czy Irlandii- Hiszpania rozwinęła się, ale raczej
      dzięki otwarciu się na świat niż przystąpienia do UE. Zwłaszcza, że jeszcze
      przed akcesją notowała wzrost, a teraz raczej recesja. Z Irlandią inna sprawa,
      bo to krnąbrny naród i często ignoruje zalecenia unijne. Dzięki temu notuje
      rzadko spotykany obecnie w Europie wzrost gospodarczy. Wniosek mój taki:
      wystarczy liberalizacja gospodarki, żeby zanotować wzrost. A rozwiązania unijne
      doprowadzają raczej do innej sytuacji (wzór państwa opiekuńczego, Szwecja,
      zaczyna mieć podobne problemy z budżetem co Polska...super, co?)
      5) Wejść do UE bo inaczej Białoruś albo Rosja itd.- Sorry, ale co za różnica
      czy uzależnimy się od Niemców czy Rosji? W UE będziemy uzależnieni w mniejszym
      bądź większym stopniu i nie ma co się łudzić na to, że szybko zdobędziemy Unię.
      A sojusz z Białorusią? Gdyby nie Łukaszenka to bym był nawet skłonny ku takiemu
      pomysłowi.
      6) Od kilku lat trwa wprowadzanie unijnych norm i dzielenie kasy unijnej na
      rozwój kraju. Powiedz mi, czy od tego czasu Polska poszła naprzód czy w drugą
      stronę? Jeśli uważasz, że jest lepiej, to dla Ciebie naturalne będzie
      głosowanie na TAK. Jeśli wręcz przeciwnie...
      7) Eurokomuniści często pytają eurosceptyków "a co jeśli nie wejdziemy? Nie
      mamy ropy naftowej" i tak dalej. Zabawny argument. Są kraje, które ropę naftową
      mają, ale wcale nie stoją wyżej niż Polska. Są kraje, które ropy nie mają i są
      bogatsze. Wiadomo, że ktoś zastosuje argument "ale my mieliśmy komunistów". Ale
      jakie to ma znaczenie? W Estonii, Litwie czy w Czechach też byli komuniści, a
      mimo to jesteśmy lekko z tyłu za tymi krajami. Moim zdaniem lepsze byłoby
      przystąpienie do NAFTA. Oczywiście problemem dla wielu jej przeciwników jest
      fakt, że Polska w Europie...cóż, zatem można zmienić nazwę i co wówczas?
      To na razie tyle. Pozdrawiam
      • Gość: Alen Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: proxy / *.i-one.at 23.01.03, 19:31
        Naturalnie iż masz racje „mr_pope”, prawie w całości się z Tobą zgadzam.
        Z jednym mam mały problem , wolał bym żeby polska przystąpiła do EU, jednak
        nie do takiego EU jak jest obecnie.
        Ta instytucja Eu zdaje się być organizmem który , jak twierdzi wiele
        analityków , może zniszczyć poezje życia w bardzo szerokim tego słowa
        znaczeniu. Standard życia spadnie jak również przedsiębiorczość ludzi zmaleje.
        Niektóre procesy są już zapoczątkowane , co z tego wyniknie to naprawdę ciężko
        powiedzieć.
        Naturalny rozwój kultury ludowej został wygoniony do skansenów , gdzie ten
        rozwój jest dotowany i kontrolowany.
        To jest nic innego jak pogrzeb narodowych prądów kulturowych.
        Och ,co do tej biurokracji to jest katastrofa. Strasznie wiele pieniędzy
        pożera ona .
        Jeśli miał bym sam zadecydować o wstąpieniu Polski do EU, to wolał bym
        poczekać z tą decyzją jeszcze 4-5 lat. W tym czasie bowiem będzie można już z
        dużym prawdopodobieństwem powiedzieć w jakim kierunku się ten organizm
        rozwinie.
        Ci co obawiają się tego że w Polsce rozwój zostanie zatrzymany , gdy Polska
        nie wejdzie do EU, są w błędzie.
        EU potrzebuje rynków zbytu, a Polska jest wielkim rynkiem. To są najlepsze
        warunki na wzajemny rozwój handlu.
        Jedno można z pewnością powiedzieć, iż kraje które nie wstąpiły do EU ,
        względnie do unii walutowej nie żałują tego.

        Alen.
        • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.01.03, 20:01
          Gość portalu: Alen napisał(a):

          > Jeśli miał bym sam zadecydować o wstąpieniu Polski do EU, to wolał bym
          > poczekać z tą decyzją jeszcze 4-5 lat.

          Czekamy juz 50 lat :)


          W tym czasie bowiem będzie można już z
          > dużym prawdopodobieństwem powiedzieć w jakim kierunku się ten organizm
          > rozwinie.
          > Ci co obawiają się tego że w Polsce rozwój zostanie zatrzymany , gdy Polska
          > nie wejdzie do EU, są w błędzie.
          > EU potrzebuje rynków zbytu, a Polska jest wielkim rynkiem.

          Polska wcale nie jest takim wielkim rynkiem zbytu ale jakims tam jest.Tylko co
          z tego skoro już wysyła do nas swoje towary i nie potrzebuje do tego naszej
          obecnosci w swoich strukturach.

          To są najlepsze
          > warunki na wzajemny rozwój handlu.
          > Jedno można z pewnością powiedzieć, iż kraje które nie wstąpiły do EU ,
          > względnie do unii walutowej nie żałują tego.

          Które kraje żałują?
          >
          > Alen.
          • Gość: Alen Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: proxy / *.i-one.at 23.01.03, 21:27
            Gość portalu: Rafis napisał(a):
            >
            > Czekamy juz 50 lat :)
            >
            Na co , na to jak ktoś uporządkuje polską rzeczywistość. Bo z tego co mi
            wiadomo to Polska jest w Europie. Brak Wam świadomości , tożsamości i jeszcze
            kilka innych cech ,co na przykład mają Czesi, Ruscy , Turcy…
            Nie mogę z tobą Rafis dyskutować na temat w którym nie masz żadnego
            doświadczenia.
            Życie na obczyźnie jest bardzo dużym doświadczeniem , jeśli chodzi o
            poznawanie różnych kultur. Poznaje się wiele różnych narodowych skupisk
            ludzkich, które są znakomitym materiałem na uwypuklenie pewnych cech
            narodowych tych skupisk .
            Nie możesz mnie zrozumieć , jeśli nie możesz spojrzeć przez pryzmat tych
            doświadczeń, nie chce być źle zrozumiany , dlatego nie podejmę dalszych
            rozpatrywań w tej kwestii .
            >
            > Polska wcale nie jest takim wielkim rynkiem zbytu ale jakims tam jest.Tylko
            co
            > z tego skoro już wysyła do nas swoje towary i nie potrzebuje do tego naszej
            > obecnosci w swoich strukturach.
            >
            Podejrzewam że nie czytasz zachodniej prasy , w której są dyskusje na temat
            krajów przystępujących do EU.
            Polska jest wielokrotnie tam nazwana jako tłusty kąsek dla EU, rynek
            konsumentów o 40 milionach obywateli, to jest bardzo duży rynek ,z czego
            trzeba zdać sobie sprawę.

            Taki handel co Polska prowadzi teraz z EU , jest bardzo nie korzystny dla
            Polski.
            Handel trzeba prowadzić na zasadzie partnerskiej a nie niewolniczej.
            Musi być równowaga w handlu.
            Za komuny było więcej polskich towarów na zachodnim rynku, teraz prawie wcale
            nie ma.
            Polacy się nie doceniają i nie wierzą we własne siły, nie są w stanie dlatego
            wykorzystać optymalnie swoich atutów.
            >
            > Które kraje żałują?
            >
            Jeśli jesteś naszpikowany polską EU propagandą , to i tak Ci nie jestem w
            stanie pomudz.
            Ja żyję i pracuję w EU , mam kontakt z tą rzeczywistością . Obecnie co innego
            się twierdzi oficjalnie , a co innego nie oficjalnie. Po to żeby zrozumieć
            obydwie strony, trzeba siedzieć w tym po szyję. Z doświadczenia tego roku mogę
            Tobie powiedzieć iż to co się mówi nie oficjalnie jest prawdą nie chcianą , a
            to co oficjalnie jest pobożnym życzeniem.
            To co wczoraj mówiło się nie oficjalnie, dzisiaj jest na pół oficjalne , a
            jutro gorzką prawdą.
            Tak było z walutą Euro.

            Alen.
      • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.01.03, 20:10
        Gość portalu: mr_pope napisał(a):

        > W tym całym chaosie jaki wprowadziłem zapomniałem, że pytanie dotyczyło
        plusów
        > i minusów UE. Więc...wg mnie:
        > Plusów widzę bardzo mało, a praktycznie tylko jeden. Swoboda przepływu osób,
        > kapitału i towarów z UE. Fajnie by było rozciągnąć te swobody na całą Europę
        i
        > Azję, a potem na inne państwa.
        > A teraz minusy:
        > 1) Rozbudowana biurokracja- zdecydowanie za bardzo rozbudowana. Im więcej
        > urzędników, tym administracja działa wolniej i jest bardziej podatna na
        > korupcję. Hasła, że ktoś woli UE bo tam jest kontrola urzędników są, za
        > przeproszeniem, idiotyczne. Taką samą kontrolę można wprowadzić też w Polsce.
        > 2) Sterowanie gospodarką- ktoś może powiedzieć, że czegoś takiego już nie
        ma,
        > ale niestety pomyli się. W UE są ściśle określone ilości towarów jakie dane
        > państwo może wyprodukować. Za poprzedni rok kilka państw UE otrzymało karę
        za
        > ich przekroczenie. Fajnie, że o potrzebach mieszkańców decydować będą
        politycy.
        > Nawet specjaliści potrafią przewidzieć co ktoś kupi, ale ile..?

        Limity wystepuja tylko w rolnictwie bo nie moze ono sprostac konkurencji
        wolnorynkowej.Na produkcje samochodów nie ma w UE limitów uwierz mi ;)

        > 3) Genialna polityka gospodarcza- pomijając sterowanie, dochodzą do tego
        takie
        > zabawne rzeczy jak płacenie rolnikom, żeby nic nie uprawiali. Zabawne,
        prawda?
        > Marnotrawienie grosza jak nic, do tego nawet w Polsce się nie posunęli.
        > A cła chroniące europejskie przedsiębiorstwa? Jak to ktoś napisał: w celu
        > równomiernego rozwoju Polski powinniśmy podzielić kraj na 16 regionów,
        > wprowadzić między nimi cła, a wówczas w każdym regionie rozwinie się
        przemysł
        > samochodowy, chemiczny i inny. Bzdura, prawda? UE sama się kiedyś zarżnie.
        > Poza tym są firmy zajmujące się importem. I oni mówią, że dbają o swoje
        > przedsiębiorstwa? Wiem, że kiedyś był pomysł zwrotu podatku importowego tym,
        > którzy go zapłacili. Również idiotyczne.

        Trzeba zlikwidowac WPR

        > 4) Bzdury o rozwoju Hiszpani czy Irlandii- Hiszpania rozwinęła się, ale
        raczej
        > dzięki otwarciu się na świat niż przystąpienia do UE.
        Dla mnie jedno jest równoznaczne drugiemu.

        Zwłaszcza, że jeszcze
        > przed akcesją notowała wzrost, a teraz raczej recesja.
        Zwykły cykl koniukturalny.W Polsce tez notowalismy wzrost nawet 7%

        Z Irlandią inna sprawa,
        > bo to krnąbrny naród i często ignoruje zalecenia unijne.
        Polacy to także krnąbrny Naród i ignoruja wszystko ;-)

        Dzięki temu notuje
        > rzadko spotykany obecnie w Europie wzrost gospodarczy. Wniosek mój taki:
        > wystarczy liberalizacja gospodarki, żeby zanotować wzrost. A rozwiązania
        unijne
        >
        > doprowadzają raczej do innej sytuacji (wzór państwa opiekuńczego, Szwecja,
        > zaczyna mieć podobne problemy z budżetem co Polska...super, co?)

        Liberalizacja jest zawsze dobra,oprócz rolnictwa :)

        > 5) Wejść do UE bo inaczej Białoruś albo Rosja itd.- Sorry, ale co za różnica
        > czy uzależnimy się od Niemców czy Rosji?
        Jesli dla ciebie nie ma różnicy to zaczynam sie bac heh

        W UE będziemy uzależnieni w mniejszym
        > bądź większym stopniu i nie ma co się łudzić na to, że szybko zdobędziemy
        Unię.
        Bez UE tez bedziemy od nie uzaleznieni tylko,że nie bedziemy mieli na nia
        wpływu.
        >
        > A sojusz z Białorusią? Gdyby nie Łukaszenka to bym był nawet skłonny ku
        takiemu
        >
        > pomysłowi.
        > 6) Od kilku lat trwa wprowadzanie unijnych norm i dzielenie kasy unijnej na
        > rozwój kraju. Powiedz mi, czy od tego czasu Polska poszła naprzód czy w
        drugą
        > stronę? Jeśli uważasz, że jest lepiej, to dla Ciebie naturalne będzie
        > głosowanie na TAK. Jeśli wręcz przeciwnie...
        TAK
        > 7) Eurokomuniści często pytają eurosceptyków "a co jeśli nie wejdziemy? Nie
        > mamy ropy naftowej" i tak dalej. Zabawny argument. Są kraje, które ropę
        naftową
        >
        > mają, ale wcale nie stoją wyżej niż Polska. Są kraje, które ropy nie mają i

        > bogatsze. Wiadomo, że ktoś zastosuje argument "ale my mieliśmy komunistów".
        Ale
        >
        > jakie to ma znaczenie? W Estonii, Litwie czy w Czechach też byli komuniści,
        a
        > mimo to jesteśmy lekko z tyłu za tymi krajami.
        Zawsze bylismy za tymi krajami(od poczatku naszego istnienia)

        Moim zdaniem lepsze byłoby
        > przystąpienie do NAFTA. Oczywiście problemem dla wielu jej przeciwników jest
        > fakt, że Polska w Europie...cóż, zatem można zmienić nazwę i co wówczas?
        > To na razie tyle. Pozdrawiam

        Tak naprawde nie masz pomysłu na Polske poza UE.No chyba,że sie myle?
        pozdrawiam
        • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 23.01.03, 21:52
          Rafis, wyjaśnij mi swoją tezę "rolnictwo nie może sprostać wolnorynkowej
          konkurencji". O co w tym chodzi?

          Druga sprawa, kwestia "mniejszego" uzależnienia się od Niemców niż od
          Rosji...Będziemy uzależnieni od ich kasy, prawodawstwa i zdania w rozmaitych
          komisjach. Marzy Ci się powrót ZSRR tyle, że na skalę europejską?

          Twierdzisz, że tożsame jest liberalizacja Hiszpanii po 1975 i wejście do UE w
          1985? Bardzo śmiała teza. Bardzo proszę o bliższe wyjaśnienie mi tego procesu.

          Że my też krnąbrni jak Irlandczycy? No wiesz...tylko my w inną stronę.
          Irlandczycy są na tyle bezczelni, że utrzymują niższe podatki. A my jesteśmy na
          tyle bezczelni, że podnosimy akcyzę.

          Że nie mam pomysłu? Mam mnóstwo pomysłów. Niestety, niektórym ludziom
          (niestety, mowa o Tobie:() nie warto ich przekazywać, bo są tak przesiąknięci
          ideą UE, że każda propozycja będzie wyśmiana.

          I na koniec mała prośba Rafis. Poza sakramentalnym "wolę Hiszpanię niż
          Białoruś" nie wyjaśniłeś dlaczego tak bardzo chcesz do UE. (podobnie jak nie
          wyjaśniłeś mi dlaczego nie mówisz "wolę Grecję od Hong Kongu")

          Byłbym bardzo zobowiązany, gdybyś mi odpowiedział na nurtujące mnie pytania.
          Z góry dziękuję i pozdrawiam.
          • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.01.03, 22:20
            Gość portalu: mr_pope napisał(a):

            > Rafis, wyjaśnij mi swoją tezę "rolnictwo nie może sprostać wolnorynkowej
            > konkurencji". O co w tym chodzi?

            Europa jest podzielona na tyle krajów o tak różnych warunkach
            klimatycznych,glebowych itp. że w każdym z tych krajów wystepuje różna
            opłacalnoąć produkcji w rolnictwie.Gdyby urynkowić te dziedziny to okazałoby
            sie,że polscy rolnicy nie beda produkowali juz nic bo robia to
            najdrożej.Jedlibysmy przenice z Chile,pomidory z Holandii,jabłka z
            Czech,wołowine z USA i Kanady,wieprzowine z Niemiec itp.
            Na liberyzacje rynku rolnego moga sobie pozwolic jedynie tak wielkie obszarowo
            kraje jak USA czy Kanada gdzie produkcja prowadzona jest ekstensywnie(czyli
            wypuszcza sie stada na łąki gdzie żeruja a potem sa ubijane-koszty takiej
            produkcji sa prawie zerowe,trwa ona wprawdzie 2 razy dłużej niz intensywna ale
            bardzo sie opłaca).Gdyby nie cła Amerykanie zarzuciliby nas tym miesem i nie
            tylko i wszystkie hodowle w Europie padłyby.
            Zreszta np.Szwecja musiała zrezygnowac z upraw szklarniowych bo musieli
            doswietlac swe uprawy(zbyt krótki dzien)co zwiekszało koszty a produkty z
            Holandii były kilka razy tansze.Tak jest w wielu działach rolnictwa.Polska ma
            szanse w produkcji żywnosci ekologicznej(której najwiecej kupuje od nas
            Holandia gdzie gleba jest strasznie zanieczyszczona nawozami).
            >
            > Druga sprawa, kwestia "mniejszego" uzależnienia się od Niemców niż od
            > Rosji...Będziemy uzależnieni od ich kasy, prawodawstwa i zdania w rozmaitych
            > komisjach. Marzy Ci się powrót ZSRR tyle, że na skalę europejską?
            Jestesmy cały czas uzależnieni od UE i w szczególnosci Niemiec,tylko że po
            wstapieniu do UE bedziemy mogli współdecydowac.
            >
            > Twierdzisz, że tożsame jest liberalizacja Hiszpanii po 1975 i wejście do UE
            w
            > 1985? Bardzo śmiała teza. Bardzo proszę o bliższe wyjaśnienie mi tego
            procesu.

            Wyrwanie kraju spod dyktatury zawsze bedzie sie wiazac z jego rozwojem.Choc
            podobno Franco przygotowywał Hiszpanie na wejscie do UE.
            >
            > Że my też krnąbrni jak Irlandczycy? No wiesz...tylko my w inną stronę.
            > Irlandczycy są na tyle bezczelni, że utrzymują niższe podatki. A my jesteśmy
            na
            > tyle bezczelni, że podnosimy akcyzę.
            Irlandczycy wtedy (gdy zaczynali droge do bogactwa)ogłosili program.Umówili
            sie ze społeczenstwem"podniesiemy wam podatki na kilka lat i obnizymy je
            przedsiebiorcom tak żeby ruszyli gospodarke,gdy sytuacja sie poprawi obnizymy
            i wszystkim bedzie sie zyło lepiej".
            Jak mówili tak zrobili.Stali sie europejska dolina krzemową.
            >
            > Że nie mam pomysłu? Mam mnóstwo pomysłów. Niestety, niektórym ludziom
            > (niestety, mowa o Tobie:() nie warto ich przekazywać, bo są tak
            przesiąknięci
            > ideą UE, że każda propozycja będzie wyśmiana.
            Prawdziwa cnota krytyki sie nie boi :)
            >
            > I na koniec mała prośba Rafis. Poza sakramentalnym "wolę Hiszpanię niż
            > Białoruś" nie wyjaśniłeś dlaczego tak bardzo chcesz do UE. (podobnie jak nie
            > wyjaśniłeś mi dlaczego nie mówisz "wolę Grecję od Hong Kongu")
            Grecja przejadła całą kase z UE i straciła swoja szanse.Azjatów nie daże
            sympatią choc cenie pracowitosc i karnosc społeczenstwa.Jednak potęgi typu
            Hong Kong,Szanghaj :) budza we mnie niesmak-kraj gdzie 900 mln obywateli
            zdycha z głodu a reszta pławi sie w luksusach nie powinien byc raczej wzorem
            do nasladowania.
            Chce do UE bo chce rozwoju Polski,trwałego rozwoju a nic innego tego rozwoju
            nam nie zapewni w obecnym położeniu geopolitycznym.

            > Byłbym bardzo zobowiązany, gdybyś mi odpowiedział na nurtujące mnie pytania.
            > Z góry dziękuję i pozdrawiam.
            pozdrawiam i czekam na te pomysły
            • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 24.01.03, 09:21
              Gość portalu: Rafis napisał(a):


              > > Rafis, wyjaśnij mi swoją tezę "rolnictwo nie może sprostać wolnorynkowej
              > > konkurencji". O co w tym chodzi?
              >
              > Europa jest podzielona na tyle krajów o tak różnych warunkach
              > klimatycznych,glebowych itp. że w każdym z tych krajów wystepuje różna
              > opłacalnoąć produkcji w rolnictwie.Gdyby urynkowić te dziedziny to okazałoby
              > sie,że polscy rolnicy nie beda produkowali juz nic bo robia to
              > najdrożej.Jedlibysmy przenice z Chile,pomidory z Holandii,jabłka z
              > Czech,wołowine z USA i Kanady,wieprzowine z Niemiec itp.
              > Na liberyzacje rynku rolnego moga sobie pozwolic jedynie tak wielkie
              obszarowo
              > kraje jak USA czy Kanada gdzie produkcja prowadzona jest ekstensywnie(czyli
              > wypuszcza sie stada na łąki gdzie żeruja a potem sa ubijane-koszty takiej
              > produkcji sa prawie zerowe,trwa ona wprawdzie 2 razy dłużej niz intensywna
              ale
              > bardzo sie opłaca).Gdyby nie cła Amerykanie zarzuciliby nas tym miesem i nie
              > tylko i wszystkie hodowle w Europie padłyby.
              > Zreszta np.Szwecja musiała zrezygnowac z upraw szklarniowych bo musieli
              > doswietlac swe uprawy(zbyt krótki dzien)co zwiekszało koszty a produkty z
              > Holandii były kilka razy tansze.Tak jest w wielu działach rolnictwa.Polska ma
              > szanse w produkcji żywnosci ekologicznej(której najwiecej kupuje od nas
              > Holandia gdzie gleba jest strasznie zanieczyszczona nawozami).
              Rozumiem, że zamiast zastanowić się co zrobić by produkcja była tańsza (a przez
              to i niższe ceny produktów rolnych) to lepiej wprowadzić limity, dotacje,
              subwencje i ceny minimalne, żeby rolnikom żyło się lepiej?
              Skoro takie rozwiązania sa gwarancją rozwoju rolnictwa, to czemu nie podzielić
              jeszcze krajów na regiony i tam wprowadzić kolejną deliberalizację rolnictwa?
              Można byłoby wprowadzić cła między departamentami, landami, województwami...a
              może nawet między gminami?
              Biorąc pod uwagę Twój wywód zaczynam się zastanawiać dlaczego uważałem Cię za
              liberała:(

              > > Druga sprawa, kwestia "mniejszego" uzależnienia się od Niemców niż od
              > > Rosji...Będziemy uzależnieni od ich kasy, prawodawstwa i zdania w rozmaity
              > ch
              > > komisjach. Marzy Ci się powrót ZSRR tyle, że na skalę europejską?
              > Jestesmy cały czas uzależnieni od UE i w szczególnosci Niemiec,tylko że po
              > wstapieniu do UE bedziemy mogli współdecydowac.
              No proszę. A myślałem, że nie podobają Ci się czasy braterstwa z ZSRR, a tu się
              okazuje, że to powraca. Tyle, że teraz będziemy mogli się postawić wielkim
              braciom zza Odry.


              > > Twierdzisz, że tożsame jest liberalizacja Hiszpanii po 1975 i wejście do U
              > E
              > w
              > > 1985? Bardzo śmiała teza. Bardzo proszę o bliższe wyjaśnienie mi tego
              > procesu.
              >
              > Wyrwanie kraju spod dyktatury zawsze bedzie sie wiazac z jego rozwojem.Choc
              > podobno Franco przygotowywał Hiszpanie na wejscie do UE.
              Nie tyle wyrwanie się spod dyktatury co liberalizacja gospodarki. Korea
              Południowa notowała rozwój jeszcze za czasów rządów junty wojskowej.

              > >
              > > Że my też krnąbrni jak Irlandczycy? No wiesz...tylko my w inną stronę.
              > > Irlandczycy są na tyle bezczelni, że utrzymują niższe podatki. A my jesteś
              > my na tyle bezczelni, że podnosimy akcyzę.
              > Irlandczycy wtedy (gdy zaczynali droge do bogactwa)ogłosili program.Umówili
              > sie ze społeczenstwem"podniesiemy wam podatki na kilka lat i obnizymy je
              > przedsiebiorcom tak żeby ruszyli gospodarke,gdy sytuacja sie poprawi obnizymy
              > i wszystkim bedzie sie zyło lepiej".
              > Jak mówili tak zrobili.Stali sie europejska dolina krzemową.
              No dobra, dobra...tylko czemu to dowodzi? Nie zrobili tego w porozumieniu z UE.

              > > Że nie mam pomysłu? Mam mnóstwo pomysłów. Niestety, niektórym ludziom
              > > (niestety, mowa o Tobie:() nie warto ich przekazywać, bo są tak
              > przesiąknięci
              > > ideą UE, że każda propozycja będzie wyśmiana.
              > Prawdziwa cnota krytyki sie nie boi :)
              Nie chodzi o konstruktywną krytykę, bo tego nigdy się nie boję. Obawiam się po
              prostu, że jako euroentuzjasta wyśmiejesz i zapomnisz skrytykować:)

              > > I na koniec mała prośba Rafis. Poza sakramentalnym "wolę Hiszpanię niż
              > > Białoruś" nie wyjaśniłeś dlaczego tak bardzo chcesz do UE. (podobnie jak n
              > ie
              > > wyjaśniłeś mi dlaczego nie mówisz "wolę Grecję od Hong Kongu")
              > Grecja przejadła całą kase z UE i straciła swoja szanse.Azjatów nie daże
              > sympatią choc cenie pracowitosc i karnosc społeczenstwa.Jednak potęgi typu
              > Hong Kong,Szanghaj :) budza we mnie niesmak-kraj gdzie 900 mln obywateli
              > zdycha z głodu a reszta pławi sie w luksusach nie powinien byc raczej wzorem
              > do nasladowania.
              Jeśli chodzi o Hong Kong to rozwijał się jeszcze przed powrotem do Chin. A
              jeśli nie podoba Ci się przykład Hong Kongu, to co powiesz o Singapurze czy
              innym Tajwanie?

              > Chce do UE bo chce rozwoju Polski,trwałego rozwoju a nic innego tego rozwoju
              > nam nie zapewni w obecnym położeniu geopolitycznym.
              Aha...chcesz koniecznie wprowadzić Polskę do organizacji? Tylko o to chodzi?:)


              > > Byłbym bardzo zobowiązany, gdybyś mi odpowiedział na nurtujące mnie pytani
              > a.
              > > Z góry dziękuję i pozdrawiam.
              > pozdrawiam i czekam na te pomysły

              Pierwszy pomysł to hmm...jakby Ci to powiedzieć...Skoro specjalne strefy
              ekonomiczne mają przyciągać inwestorów, to dlaczego by takich stref nie
              wprowadzić na terytorium całego kraju? Rozumiem, że na wielką skalę obniżka
              podatków lub zniesienie niektórych świadczeń jest niemożliwe?
              Drugi pomysł to hmm...prywatyzacja służby zdrowia? No chyba nie powiesz mi, że
              utrzymywanie szpitali i innych placówek na koszt państwa (czytaj podatników)
              jest tańsze niż prywatnych?
              Trzeci pomysł to hmm...łączy się nieco z pierwszym...likwidacja VATu? Nie jest
              on specjalnie uciążliwy dla konsumentów, ale denerwuje trochę małe i średnie
              przedsiębiorstwa.
              Czwarty pomysł to hmm...tak na początek...olbrzymie zmiany w Kodeksie Pracy?
              Bez żadnych płac minimalnych, ustawowo płatnych zwolnień/urlopów, likwidacja
              ZUSu i to wszystko na korzyść swobody umów?
              Piąty pomysł...hmmm...może mała rozbiórka administracji rządowej? Bez 460
              posłów i 100 senatorów, bez tysiąca sekretarzy i podsekretarzy stanu, w-ce
              ministrów, setek komisji, bez premii i dodatków?
              Zaznaczam, że to nie wszystko i co więcej, niekoniecznie w tej kolejności.
              A teraz czekam na konstruktywną krytykę.
              Pozdrawiam:)
              • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.01.03, 11:42
                Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                > Rozumiem, że zamiast zastanowić się co zrobić by produkcja była tańsza (a
                przez
                >
                > to i niższe ceny produktów rolnych) to lepiej wprowadzić limity, dotacje,
                > subwencje i ceny minimalne, żeby rolnikom żyło się lepiej?

                Trzeba tak robic ale sie nie da.W produkcji przemysłowej sie da ale nie w
                rolnictwie bo warunki sa na tyle zróżnicowane,że nie może byc równej
                konkurencji.Czy jestes za tym żeby Polska sprowadzałą żywnosc tylko z innych
                panstw bo zapewniam Cię,że zawsze sie znajdzie ktos kto produkuje o wiele
                taniej.W rolnictwie oprócz warunków glebowych istnieje również klimat,który
                moze sporo namieszac.Tak np. taki Balcerowicz,który jest b.wysoko oceniany
                przeze mnie popełnił bła na pocz. lat 90-tych.Otworzył granice na produkty
                rolne i Amerykanie sprzedali tu całe swoje zapasy kurczaków(zapasy
                wojskowe),które lezały u nich w magazynach na wypadek wojny.Były tak stare że
                sprzedali je za grosze.Taki jeden transport zlikwidował produkcje drobiu w
                Polsce na kilka lat.
                Też kiedys byłem za liberyzacja wszystkiego ale kiedy sie temu rolnictwu
                przyjzałem blizej to stwierdziłem,że jednak jest to trudna dziedzina.
                W rolnictwie wszystko co jest ważne dla produkcji nie sprzyja rolnikom
                heh.Najgorsza gleba w Europie,zła struktura rolnictwa-jak 3 ha gosp. moze
                produkowac tanio? Kiepski klimat,raz sucha ,raz powódz itp.Inna sprawa to sami
                rolnicy,którzy produkuja drogo i mało wydajnie.
                Hiszpania po wejsciu do UE znacznie poprawiła strukture rolnictwa,my też
                musimy to zrobic.

                > Biorąc pod uwagę Twój wywód zaczynam się zastanawiać dlaczego uważałem Cię
                za
                > liberała:(
                Bo ja jestem liberałem ale reformowanym :)

                > > Jestesmy cały czas uzależnieni od UE i w szczególnosci Niemiec,tylko że po
                >
                > > wstapieniu do UE bedziemy mogli współdecydowac.
                > No proszę. A myślałem, że nie podobają Ci się czasy braterstwa z ZSRR, a tu
                się
                >
                > okazuje, że to powraca. Tyle, że teraz będziemy mogli się postawić wielkim
                > braciom zza Odry.
                Nie wraca tylko zawsze było.Niemcy to najwieksza gospodarka Europy(choc
                ostatnio troche zipie) wiec jak mozemy nie byc od nich uzaleznieni skoro jest
                to nasz pierwszy partner handlowy.
                >
                > >
                > > Wyrwanie kraju spod dyktatury zawsze bedzie sie wiazac z jego rozwojem.Cho
                > c
                > > podobno Franco przygotowywał Hiszpanie na wejscie do UE.
                > Nie tyle wyrwanie się spod dyktatury co liberalizacja gospodarki.
                Na jedno i to samo wychodzi :)
                Korea
                > Południowa notowała rozwój jeszcze za czasów rządów junty wojskowej.
                Każdy kraj notuje kiedys rozwój.Teraz swiat jest w dołku a takie kraje jak
                Ukraina,Rosja i Białorus rozwijaja sie.Wszedzie wystepuja cykle gospodarcze.
                >
                > > >
                > > > Że my też krnąbrni jak Irlandczycy? No wiesz...tylko my w inną stronę
                > .
                > > > Irlandczycy są na tyle bezczelni, że utrzymują niższe podatki. A my j
                > esteś
                > > my na tyle bezczelni, że podnosimy akcyzę.
                > > Irlandczycy wtedy (gdy zaczynali droge do bogactwa)ogłosili program.Umówil
                > i
                > > sie ze społeczenstwem"podniesiemy wam podatki na kilka lat i obnizymy je
                > > przedsiebiorcom tak żeby ruszyli gospodarke,gdy sytuacja sie poprawi obniz
                > ymy
                > > i wszystkim bedzie sie zyło lepiej".
                > > Jak mówili tak zrobili.Stali sie europejska dolina krzemową.
                > No dobra, dobra...tylko czemu to dowodzi? Nie zrobili tego w porozumieniu z
                UE.
                Ale znacznie im w tym pomogły srodki UE.Licze,że te srodki pomoga także Polsce.

                >
                > > > Że nie mam pomysłu? Mam mnóstwo pomysłów. Niestety, niektórym ludziom
                >
                > > > (niestety, mowa o Tobie:() nie warto ich przekazywać, bo są tak
                > > przesiąknięci
                > > > ideą UE, że każda propozycja będzie wyśmiana.
                > > Prawdziwa cnota krytyki sie nie boi :)
                > Nie chodzi o konstruktywną krytykę, bo tego nigdy się nie boję. Obawiam się
                po
                > prostu, że jako euroentuzjasta wyśmiejesz i zapomnisz skrytykować:)
                > > Grecja przejadła całą kase z UE i straciła swoja szanse.Azjatów nie daże
                > > sympatią choc cenie pracowitosc i karnosc społeczenstwa.Jednak potęgi typu
                >
                > > Hong Kong,Szanghaj :) budza we mnie niesmak-kraj gdzie 900 mln obywateli
                > > zdycha z głodu a reszta pławi sie w luksusach nie powinien byc raczej wzor
                > em
                > > do nasladowania.
                > Jeśli chodzi o Hong Kong to rozwijał się jeszcze przed powrotem do Chin. A
                > jeśli nie podoba Ci się przykład Hong Kongu, to co powiesz o Singapurze czy
                > innym Tajwanie?
                Wszedzie tam ten rozwój opiera sie na tym samym-tania siła robocza.I nawet
                trudno przypuszczac,że ta siła sie kiedys skonczy skoro jest ich tam tylu :)
                >
                > > Chce do UE bo chce rozwoju Polski,trwałego rozwoju a nic innego tego rozwo
                > ju
                > > nam nie zapewni w obecnym położeniu geopolitycznym.
                > Aha...chcesz koniecznie wprowadzić Polskę do organizacji? Tylko o to
                chodzi?:)
                Tak jakby.UE też bedzie musiała sie zmienic a kraje takie jak Szwecja czy
                Niemcy nie wytrzymuja juz swego socjalizmu i musza cos z tym zrobic :)
                >
                >
                > > > Byłbym bardzo zobowiązany, gdybyś mi odpowiedział na nurtujące mnie p
                > ytani
                > > a.
                > > > Z góry dziękuję i pozdrawiam.
                > > pozdrawiam i czekam na te pomysły
                >
                > Pierwszy pomysł to hmm...jakby Ci to powiedzieć...Skoro specjalne strefy
                > ekonomiczne mają przyciągać inwestorów, to dlaczego by takich stref nie
                > wprowadzić na terytorium całego kraju? Rozumiem, że na wielką skalę obniżka
                > podatków lub zniesienie niektórych świadczeń jest niemożliwe?

                Jak pkazała historia jest niemożliwe.Licze na to,że po wejsciu do UE bedziemy
                taka strefą.
                > Drugi pomysł to hmm...prywatyzacja służby zdrowia? No chyba nie powiesz mi,
                że
                > utrzymywanie szpitali i innych placówek na koszt państwa (czytaj podatników)
                > jest tańsze niż prywatnych?
                Nie powiem :)
                > Trzeci pomysł to hmm...łączy się nieco z pierwszym...likwidacja VATu? Nie
                jest
                > on specjalnie uciążliwy dla konsumentów, ale denerwuje trochę małe i średnie
                > przedsiębiorstwa.

                Vat to najlepszy podatek jaki wymyslono :) Bo płacisz za konsumpcje,im wiecej
                konsumujesz tym wiecej płacisz.Jest to najsprawiedliwszy podatek.

                > Czwarty pomysł to hmm...tak na początek...olbrzymie zmiany w Kodeksie Pracy?
                > Bez żadnych płac minimalnych, ustawowo płatnych zwolnień/urlopów, likwidacja
                > ZUSu i to wszystko na korzyść swobody umów?
                Pieknie tylko nierealne.Widziałes jak płakały zwiazki zawodowe pio tych
                kosmetycznych zmianach ostatnio? Polska socjałem stoi od AWS-u do SLD.

                > Piąty pomysł...hmmm...może mała rozbiórka administracji rządowej? Bez 460
                > posłów i 100 senatorów, bez tysiąca sekretarzy i podsekretarzy stanu, w-ce
                > ministrów, setek komisji, bez premii i dodatków?

                To naturalne skoro w tym sejmie i tak nikogo nie ma :)

                > Zaznaczam, że to nie wszystko i co więcej, niekoniecznie w tej kolejności.
                > A teraz czekam na konstruktywną krytykę.

                Teraz krytyka ogólna: w jaki sposób zamierzasz zdobyc kase na kilka pierwszych
                lat po proponowanych przez Ciebie zmianach? Wiadomo,że bedzie jej mniej.
                > Pozdrawiam:)

                Ogólnie sie z Toba zgadzam ale tylko teoretycznie.Bo: Ty marzysz o panstwie
                idealnym,liberalnym którego w Polsce nie bedziemy miec w najblizszej
                przyszłości.Ja porzuciłem juz te marzenia i biore to co jest realne.Wole UE w
                garsci niż liberalna Polskę na dachu :)
                Musisz sobie zdawac sprawe,że jesli nie wejdziemy do UE nikt nie obnizy
                podatków,nie sprywatyzuje wielu rzeczy,nie odchudzi.
                Ja jestem za podatkiem liniowym,obniżeniem podatków dla firm,prywatyzacja
                monopoli...
                pozdrawiam
                • Gość: Ktos z Grecji Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.otenet.gr 24.01.03, 19:51
                  Mozecie sobie mowic co chcecie o Grecji,ale na sama mysl, ze Grecja nie
                  wykorzystalaby szansy wstapienia do Unii ,ciarki mnie przechodza po
                  ciele.Mieszkam od lat w Grecji,pamietam "wielkie" nie Grekow,zarowno (przede
                  wszystkim) komunistow ,centrowcow ,jak i czesci prawicy.Grecja najwiekszy
                  rozwoj miala w latach 67-74,za czasow niestety hunty(pieniadze amerykanskie).
                  trzeba zaznaczyc ,ze mentalnosc Grekow lezy blizej Azji Mniejszej niz Europy
                  Pamietam jak mowili o sobie ,ze nie naleza do Europy,a do Balkanow (to w
                  mentalnosci niezupelnie Europa).
                  Nie chce wchodzic w szczegoly ekonomiczne,zatrzymam sie na poziomie orientacji
                  narodu.
                  Orientacja Grekow zmienila sie tak bardzo,ze obecnie nie wyobrazaja siebie po
                  za Unia.
                  Przede wszystkim,musze wyznac,ze samopoczucie bycia obywatelem Unii,jest
                  wspaniale,poczucie demokracji jest chyba tu najblizsze prawdy.
                  Grecja jest mala i zapyziala w swojej gospodarce.Skorumpowana,gdzie wschodni
                  typ nierobstwa kwitl.Unia zmusila Grecje (I DALEJ DOSTAJE KOPNIAKI)do wziecia
                  sie w karby.
                  Grecja bardzo sie zmienila na plus.A rolnicy,ktorzy byli tak przeciwny
                  Unii,korzystaja pelnymi garsciami z pieniedzy Unii,Dobrze ,ze Unia sie
                  polapala i nie daje dotacje tam,gdzie nie zrestrukturyzowano w/g zalecen i umow
                  rolnictwo .I wierzcie mi.Zalecenia ,co nalezalo zrobic w rolnictwie byly
                  bradzo sluszne.Greccy rolnicy mysleli,ze sa madrzejsi od UE,nie zmieniali
                  agrokulture .
                  Grecja jest malym krajem i mimo tego tez ma glos w decydowaniu wewnatrz i
                  zewnatrz(patrz sprawa wejscia do Unii Cypru),UE.
                  Polska ma ogromna szanse w decydowaniu w U.E..Jest wielkim krajem,a w Unii na
                  szczescie nie dopuszcza sie,do rzadzenia jednemu ...
                  Dziwie sie ,ze w Polsce porownuje sie Unie do tworu Bloku
                  Socjalistycznego,gdzie o wszystkim decydowala Rosja.
                  Nie dajcie sie zwariowac
                  Obecnie nawet komunisci cichutko siedza,i prawie sie nie przyznaja,ze byli
                  przeciwni.Na razie koncze.pozdrawiam
                  • Gość: Alen Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: proxy / *.i-one.at 24.01.03, 23:29
                    Gość portalu: Ktos z Grecji napisał(a):

                    > Mozecie sobie mowic co chcecie o Grecji,ale na sama mysl, ze Grecja nie
                    [...]

                    Masz racje , Grecja profitowała z wstąpienia do UE .U nas w Austrii jest znana
                    leniwość Greków, mówi się że najchętniej chcieli by oni żyć na rachunek krajów
                    w których stosunek do pracy jest bardzo zdyscyplinowany.
                    Jednak musisz wiedzieć jedno, położenie geograficzne Polski jest znacznie
                    inne , jak również o sprawach związanych z przeszłością Polski . Czasy
                    wstąpienia Gracji do EU były bardzo sielankowe. Gdyby Polska leżała na
                    Bałkanach, ale leży nad Odrą i Wisłą.
                    Jeśli znasz historie , to obawy Polaków związane z utratą suwerenności nie są
                    wcale tak bez podstawne. Czy Grecja może podobnie odczuwać ? Nie.
                    Zgodnie z faktem iż nic nie trwa wiecznie, należało by rozpatrzyć
                    ewentualność separatyzmu poszczególnych członków EU. Niezadowolenie w EU
                    jest , i jest rosnące. Ruchy nacjonalistyczne umacniają się, ludzie tęsknią
                    za starym porządkiem. Zapewne w Grecji może nie, ale w krajach o wysokiej
                    kulturze pracy, które nie chcą się dzielić swoimi owocami pracy z innymi .
                    Musi być zachowana reguła osiągnięć danego narodu, inaczej stwarza to realne
                    zagrożenie stopniowego upadku kultury i dyscypliny pracy .
                    My tu w Austrii pracujemy niejednokrotnie po 10 godzin, pilnie pracujemy,
                    sumiennie. Nie po to chyba żeby w gracji ludzie w tym czasie wygrzewali się na
                    słonku . Chyba że inaczej sądzisz. Jak Tobie zapewne wiadomo chętnie nazywa
                    się Austriaków Nacjonalistami, szczególnie wtedy gdy poruszają kwestie nie
                    równości podziału dochodów w zależności do wkładu pracy. Ok. możemy się
                    dzielić , ale bez przesady.
                    Poza tym destabilizacja gospodarcza i braku wywiązywanie się z umów EU , jest
                    coraz większe. Jak na razie nic nie zapowiada zmiany trendu, jak tak dalej
                    pójdzie to nie trzeba tłumaczyć czym się to skończy.
                    Nie wiem jak u was w Grecji, ale u nas w Austrii już kilka razy słyszałem o
                    stworzeniu instytucji wystąpienia z EU. Ciekawa sytuacja się wtedy wytworzy.
                    Hitler podrapał by się po głowie, że on nie wymyślił takiej bezkrwawej armaty
                    ekonomicznej .
                    Byłby już zapewne do tego czasu koło Uralu.

                    Alen.

                    • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.01.03, 23:44
                      Gość portalu: Alen napisał(a):

                      > Gość portalu: Ktos z Grecji napisał(a):
                      >
                      > > Mozecie sobie mowic co chcecie o Grecji,ale na sama mysl, ze Grecja nie
                      > [...]
                      >
                      .
                      > Musi być zachowana reguła osiągnięć danego narodu, inaczej stwarza to realne
                      > zagrożenie stopniowego upadku kultury i dyscypliny pracy .
                      > My tu w Austrii pracujemy niejednokrotnie po 10 godzin, pilnie pracujemy,
                      > sumiennie. Nie po to chyba żeby w gracji ludzie w tym czasie wygrzewali się
                      na
                      > słonku . Chyba że inaczej sądzisz. Jak Tobie zapewne wiadomo chętnie nazywa
                      > się Austriaków Nacjonalistami, szczególnie wtedy gdy poruszają kwestie nie
                      > równości podziału dochodów w zależności do wkładu pracy. Ok. możemy się
                      > dzielić , ale bez przesady.

                      Pracujecie i macie płace.Wiec nie chrzan o jakims dzieleniu :) Wogóle o czym
                      Ty gadasz? Austria jest małym nic obecnie nie znaczącym ani ekonomicznie ani
                      politycznie krajem.Wiecej pokory,mniej gadania.Austria jeszcze nie rozliczyła
                      sie z faszyzmu.Niemcy juz przeprosiły a Austria? kiedy? Czekamy!!!
                      • Gość: Alen Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: proxy / *.i-one.at 25.01.03, 01:20
                        Gość portalu: Rafis napisał(a):
                        >
                        > Pracujecie i macie płace.Wiec nie chrzan o jakims dzieleniu :) Wogóle o
                        czym
                        > Ty gadasz? Austria jest małym nic obecnie nie znaczącym ani ekonomicznie ani
                        > politycznie krajem.
                        >
                        Jak zwykle jesteś Rafis troglodytą informacyjnym.
                        W Austrii jest nie tylko OPEC ale ONZ, i bardzo wiele innych organizacji o
                        międzynarodowym znaczeniu.
                        >
                        >Wiecej pokory,mniej gadania.
                        >
                        Co do pokory to dam Ci jeden typ. Austria jest jedynym krajem w EU który
                        najregularniej płaci składki. W tym jest także i mój udział , i mojej żony. Ja
                        sam płace 2 tyś . zł . podatku na miesiąc. Część z tego idzie do puli EU, z
                        której z kolei takie kraje jak Polska dostają zapomogi na rozbudowę dróg itd.
                        itp.
                        A więc w sumie Rafis takim ludzią jak ja , zachodnim podatnikom, zawdzięczasz
                        pewne sprawy. Czy chcesz czy nie. To tyle co do pokory.
                        >
                        > Austria jeszcze nie rozliczyła sie z faszyzmu.Niemcy juz przeprosiły a
                        Austria? kiedy?
                        > Czekamy!!!
                        >
                        Jesteś chaotyczny Rafis , nie mając argumentów zbaczasz z tematu.
                        Jaki to ma związek z naszymi EU rozpatrywaniami ?
                        A poza tym nie znasz kolego historii i faktów.

                        Alen.
                      • Gość: ktos z z Grecji Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.otenet.gr 25.01.03, 08:10
                        Mam wrazenie, ze mocno mieszasz pewne sprawy.
                        Porownac "biedne "male panstwo,nic nie znaczace ,jak twierdzisz,Austrie
                        z Grecja ,trzeba miec fantazje.....
                        Na pewno Austria nie zyskala tak duzo jak Grecja ,Irlandia ....Bo Unia dazy do
                        podciagniecia krajow biednych do wyzej rozwinietych panstw.
                        ( A Polska do bogatych nie nalezy)
                        Nie bede rozwijac tematu
                        Wiem jedno,od czasu,gdy Grecja strwonila pierwsze, unijne pieniadze,Unia
                        zakrecila kurek .Zmusili Grecje do wziecia sie do roboty.
                        Drogi,metro ,lotnisko .wielki most ,przerzucony przez morze,laczacy Peloponez
                        z pozostala Grecja i wiele innych inwestycji,zostaly wykonane w rekordowym
                        czasie,w ostatnich latach.
                        Przed tym ,30 km autostrady -Ateny-Saloniki,budowano ponad 15 lat.
                        W ciagu kilku lat prawie koncza 500km tejze autostrady i budowa nowych linii
                        autostrad w pozostalej Grecji.
                        Grecja przemienila sie ,w jeden duzy plac budowy.
                        Polaczenie(przez gory) wschodniej Grecji z zachodnia,dokonano tego budujac
                        wiele tuneli(biora udzial w budowie konstruktorzy polscy). Jest to jedna z
                        piekniejszych tras)podroz autostrada przez gory.
                        Austria i Wlochy w Alpch, maja to od dziesiecioleci.
                        Wszystkie inwestycje maja tabele ,gdzie podaja koszt danej budowy.Dotacja
                        unijna prawie wszystkich wielkich inwestycji wynosi ok.70-80%!.
                        Reszte pieniedzy placi panstwo .
                        Alen,Austria weszla do Unii juz bogata,uporzadkowana,pracujaca.Nie masz
                        pojecia co znaczy wschod(i to nie przyjechac na wakacje tutaj,czy przyjechac
                        sezonowo do pracy.),trzeba tu zyc.
                        Odbiegajac od tematu;
                        Czy widzicie w przyszlosci ,Polske miedzy jednym duzym molochem ,Unia
                        z zachodu,a duza Rosja ze wschodu???
                        Nie lepiej miec glos w srodku Unii (a Polska ma duzy glos,co ma mowic biedna
                        Grecja-a itak ciesza sie Grecy, ze zdazyli wejsc za nim Unia sie nie
                        rozmyslila),niz miotac sie miedzy mocarstwami.
                        Jeszcze jedno ,nikt nie mowi w Unii,ze macie kochac Niemcow ,Francuzow czy
                        inne narody .
                        Sadze,ze jak Polska nie zdazy na ten pociag,w pszyszlosci bedzie juz ciezko
                        doplacac.Szkoda,ze nie miala tej szansy historycznej wczesniej..
                        (Przesledzcie wstapienie Anglii do Unii,drogo ja kosztowalo spoznione "tak")
                        Pozdrawiam
                        • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 25.01.03, 14:25
                          A tak, Grecja skorzystała. Ale nie z pieniędzy UE, nie z pieniędzy państw,
                          tylko z pieniędzy podatników-obywateli tych państw. I to wszystko po to, żeby
                          leniwego greckiego robotnika nauczyć przedsiębiorczości i pracowitości? Ja
                          dziękuję. Nie chcę nikogo zmuszać do tego, żeby nas utrzymywał. W imię czego?
                          Poza tym muszę stwierdzić, że wszystkie plusy UE jakie tu poruszają
                          eurokomuniści to tylko i wyłącznie kasa. Wniosek prosty: nie chodzi o żadną
                          ideę europejskości, o żaden wolny handel czy coś takiego. Wam chodzi tylko o
                          to, żeby podatnicy, przez państwa i UE, sypnęli nam kasą na rozwój.
                • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 25.01.03, 14:18
                  Gość portalu: Rafis napisał(a):


                  >
                  > Trzeba tak robic ale sie nie da.W produkcji przemysłowej sie da ale nie w
                  > rolnictwie bo warunki sa na tyle zróżnicowane,że nie może byc równej
                  > konkurencji.Czy jestes za tym żeby Polska sprowadzałą żywnosc tylko z innych
                  > panstw bo zapewniam Cię,że zawsze sie znajdzie ktos kto produkuje o wiele
                  > taniej.W rolnictwie oprócz warunków glebowych istnieje również klimat,który
                  > moze sporo namieszac.Tak np. taki Balcerowicz,który jest b.wysoko oceniany
                  > przeze mnie popełnił bła na pocz. lat 90-tych.Otworzył granice na produkty
                  > rolne i Amerykanie sprzedali tu całe swoje zapasy kurczaków(zapasy
                  > wojskowe),które lezały u nich w magazynach na wypadek wojny.Były tak stare że
                  > sprzedali je za grosze.Taki jeden transport zlikwidował produkcje drobiu w
                  > Polsce na kilka lat.
                  > Też kiedys byłem za liberyzacja wszystkiego ale kiedy sie temu rolnictwu
                  > przyjzałem blizej to stwierdziłem,że jednak jest to trudna dziedzina.
                  > W rolnictwie wszystko co jest ważne dla produkcji nie sprzyja rolnikom
                  > heh.Najgorsza gleba w Europie,zła struktura rolnictwa-jak 3 ha gosp. moze
                  > produkowac tanio? Kiepski klimat,raz sucha ,raz powódz itp.Inna sprawa to
                  sami
                  > rolnicy,którzy produkuja drogo i mało wydajnie.
                  > Hiszpania po wejsciu do UE znacznie poprawiła strukture rolnictwa,my też
                  > musimy to zrobic.
                  Po pierwsze przestań z Hiszpanią! Po drugie, zmienić strukturę rolnictwa można
                  także poza UE. Po trzecie, wciąż się nie zgadzam, że rolnictwo nie może być
                  zliberalizowane. Po czwarte, da się obniżyć koszty produkcji- najwyraźniej w
                  Holandii to się udało, skoro to od nich mielibyś kupować pomidory.



                  > Bo ja jestem liberałem ale reformowanym :)
                  Rozumiem. Pseudoliberał, tak?


                  > Nie wraca tylko zawsze było.Niemcy to najwieksza gospodarka Europy(choc
                  > ostatnio troche zipie) wiec jak mozemy nie byc od nich uzaleznieni skoro jest
                  > to nasz pierwszy partner handlowy.
                  Czyli Tobie chodzi tylko o Rosję, a nie o uniezależnienie się od innych? Tak
                  wnioskuję po Twoich wypowiedziach.


                  > > Nie tyle wyrwanie się spod dyktatury co liberalizacja gospodarki.
                  > Na jedno i to samo wychodzi :)
                  Nie zawsze, bo niektóre dyktatury liberalizowały gospodarkę jeszcze w trakcie
                  swoich rządów.


                  > Każdy kraj notuje kiedys rozwój.Teraz swiat jest w dołku a takie kraje jak
                  > Ukraina,Rosja i Białorus rozwijaja sie.Wszedzie wystepuja cykle gospodarcze.
                  A kiedy Kuba czy Korea Północna zanotuje swój? Korea rozwinęła się nie przez
                  cykl koniunkturalny tylko przez "otworzenie się na świat". Podobnie jak to
                  teraz Chiny robią.

                  > Ale znacznie im w tym pomogły srodki UE.Licze,że te srodki pomoga także
                  Polsce.
                  Hmm...to jednak Ty nie jesteś liberał, albo euroliberał, tzn. chcesz
                  interwencjonizm państwowy, tak?



                  > Wszedzie tam ten rozwój opiera sie na tym samym-tania siła robocza.I nawet
                  > trudno przypuszczac,że ta siła sie kiedys skonczy skoro jest ich tam tylu :)

                  I tu się mylisz. W tych krajach ta siła robocza wcale nie jest taka tania.
                  Rozwój opiera się na sferze usługowej i ściąganiu inwestorów niskimi kosztami
                  inwestycji (a więc niekoniecznie zatrudnienia pracownika)


                  > Tak jakby.UE też bedzie musiała sie zmienic a kraje takie jak Szwecja czy
                  > Niemcy nie wytrzymuja juz swego socjalizmu i musza cos z tym zrobic :)
                  To może poczekajmy z tym wchodzeniem, aż UE się zmieni?


                  > >

                  >
                  > Jak pokazała historia jest niemożliwe.Licze na to,że po wejsciu do UE
                  bedziemy taka strefą.

                  Historia coś pokazała? Rety...jak będziesz ciągle patrzył na historię to nie
                  pozostanie mi nic innego jak siąść z założonymi rękami i czekać na cud.
                  Poza tym, skoro historia pokazuje, że to niemożliwe, to jakim cudem miałoby się
                  to sprawdzić w UE?


                  > Vat to najlepszy podatek jaki wymyslono :) Bo płacisz za konsumpcje,im wiecej
                  > konsumujesz tym wiecej płacisz.Jest to najsprawiedliwszy podatek.

                  I znów się z Tobą nie zgodzę. Najsprawiedliwszym podatkiem jest pogłówne:) A
                  jeśli chodzi o VAT to nie ja płacę tylko przedsiębiorcy.


                  > Pieknie tylko nierealne.Widziałes jak płakały zwiazki zawodowe pio tych
                  > kosmetycznych zmianach ostatnio? Polska socjałem stoi od AWS-u do SLD.
                  Więc czas przestać patrzeć na związki zawodowe i innych socjalistów. Są inne
                  środowiska, które się tego domagają. Czemu ich nie posłuchać?


                  > Teraz krytyka ogólna: w jaki sposób zamierzasz zdobyc kase na kilka
                  pierwszych lat po proponowanych przez Ciebie zmianach? Wiadomo,że bedzie jej
                  mniej.
                  Przepraszam, ale kasę na co? Na utrzymanie służby zdrowia (jak będzie
                  prywatna)? Na administrację (jak będzie jej mniej)?

                  > Ogólnie sie z Toba zgadzam ale tylko teoretycznie.Bo: Ty marzysz o panstwie
                  > idealnym,liberalnym którego w Polsce nie bedziemy miec w najblizszej
                  > przyszłości.Ja porzuciłem juz te marzenia i biore to co jest realne.Wole UE w
                  > garsci niż liberalna Polskę na dachu :)
                  > Musisz sobie zdawac sprawe,że jesli nie wejdziemy do UE nikt nie obnizy
                  > podatków,nie sprywatyzuje wielu rzeczy,nie odchudzi.
                  > Ja jestem za podatkiem liniowym,obniżeniem podatków dla firm,prywatyzacja
                  > monopoli...
                  > pozdrawiam
                  Jak wejdziemy do UE też nikt nie zmieni, bo będą dyrektywy od komisji i innych
                  organów UE. Co do Twoich poglądów...Poza prywatyzacją przydałoby się jeszcze
                  znieść koncesje:)
                  Pozdrawiam:)
                  • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 25.01.03, 18:37
                    Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                    > Gość portalu: Rafis napisał(a):
                    >
                    >
                    > >
                    > > Trzeba tak robic ale sie nie da.W produkcji przemysłowej sie da ale nie w
                    > > rolnictwie bo warunki sa na tyle zróżnicowane,że nie może byc równej
                    > > konkurencji.Czy jestes za tym żeby Polska sprowadzałą żywnosc tylko z inny
                    > ch
                    > > panstw bo zapewniam Cię,że zawsze sie znajdzie ktos kto produkuje o wiele
                    > > taniej.W rolnictwie oprócz warunków glebowych istnieje również klimat,któr
                    > y
                    > > moze sporo namieszac.Tak np. taki Balcerowicz,który jest b.wysoko oceniany
                    >
                    > > przeze mnie popełnił bła na pocz. lat 90-tych.Otworzył granice na produkty
                    >
                    > > rolne i Amerykanie sprzedali tu całe swoje zapasy kurczaków(zapasy
                    > > wojskowe),które lezały u nich w magazynach na wypadek wojny.Były tak stare
                    > że
                    > > sprzedali je za grosze.Taki jeden transport zlikwidował produkcje drobiu w
                    >
                    > > Polsce na kilka lat.
                    > > Też kiedys byłem za liberyzacja wszystkiego ale kiedy sie temu rolnictwu
                    > > przyjzałem blizej to stwierdziłem,że jednak jest to trudna dziedzina.
                    > > W rolnictwie wszystko co jest ważne dla produkcji nie sprzyja rolnikom
                    > > heh.Najgorsza gleba w Europie,zła struktura rolnictwa-jak 3 ha gosp. moze
                    > > produkowac tanio? Kiepski klimat,raz sucha ,raz powódz itp.Inna sprawa to
                    > sami
                    > > rolnicy,którzy produkuja drogo i mało wydajnie.
                    > > Hiszpania po wejsciu do UE znacznie poprawiła strukture rolnictwa,my też
                    > > musimy to zrobic.
                    > Po pierwsze przestań z Hiszpanią! Po drugie, zmienić strukturę rolnictwa
                    można
                    > także poza UE. Po trzecie, wciąż się nie zgadzam, że rolnictwo nie może być
                    > zliberalizowane. Po czwarte, da się obniżyć koszty produkcji- najwyraźniej w
                    > Holandii to się udało, skoro to od nich mielibyś kupować pomidory.

                    Skoro to sie da zrobic bez UE to dlaczego nikt tego w ciagu 13 lat nie zrobił?
                    Myslisz,że zrobi?
                    >
                    >
                    >
                    > > Bo ja jestem liberałem ale reformowanym :)
                    > Rozumiem. Pseudoliberał, tak?
                    >
                    >
                    > > Nie wraca tylko zawsze było.Niemcy to najwieksza gospodarka Europy(choc
                    > > ostatnio troche zipie) wiec jak mozemy nie byc od nich uzaleznieni skoro j
                    > est
                    > > to nasz pierwszy partner handlowy.
                    > Czyli Tobie chodzi tylko o Rosję, a nie o uniezależnienie się od innych? Tak
                    > wnioskuję po Twoich wypowiedziach.
                    Tak My jestesmy uzaleznieni od Niemiec a Niemcy od nas.Szacuje sie,że
                    możliwosc handlu z Europą środkową zwieksza PKB Niemiec o 1% rocznie.
                    >
                    >
                    > > > Nie tyle wyrwanie się spod dyktatury co liberalizacja gospodarki.
                    > > Na jedno i to samo wychodzi :)
                    > Nie zawsze, bo niektóre dyktatury liberalizowały gospodarkę jeszcze w
                    trakcie
                    > swoich rządów.
                    >
                    >
                    > > Każdy kraj notuje kiedys rozwój.Teraz swiat jest w dołku a takie kraje jak
                    >
                    > > Ukraina,Rosja i Białorus rozwijaja sie.Wszedzie wystepuja cykle gospodarcz
                    > e.
                    > A kiedy Kuba czy Korea Północna zanotuje swój? Korea rozwinęła się nie przez
                    > cykl koniunkturalny tylko przez "otworzenie się na świat". Podobnie jak to
                    > teraz Chiny robią.
                    Juz zapomniałeś o kryzysie azjatyckim? W UE nie ma takich tąpnięć a wiec
                    wchodzimy do bezpiecznego portu :)
                    >
                    > > Ale znacznie im w tym pomogły srodki UE.Licze,że te srodki pomoga także
                    > Polsce.
                    > Hmm...to jednak Ty nie jesteś liberał, albo euroliberał, tzn. chcesz
                    > interwencjonizm państwowy, tak?
                    a kto ma budowac drogi? Kulczyk? :)
                    >
                    >
                    >
                    > > Wszedzie tam ten rozwój opiera sie na tym samym-tania siła robocza.I nawet
                    >
                    > > trudno przypuszczac,że ta siła sie kiedys skonczy skoro jest ich tam tylu
                    > :)
                    >
                    > I tu się mylisz. W tych krajach ta siła robocza wcale nie jest taka tania.
                    > Rozwój opiera się na sferze usługowej i ściąganiu inwestorów niskimi
                    kosztami
                    > inwestycji (a więc niekoniecznie zatrudnienia pracownika)
                    >
                    >
                    > > Tak jakby.UE też bedzie musiała sie zmienic a kraje takie jak Szwecja czy
                    > > Niemcy nie wytrzymuja juz swego socjalizmu i musza cos z tym zrobic :)
                    > To może poczekajmy z tym wchodzeniem, aż UE się zmieni?
                    Po co czekac kazdy rok poza UE to straty.Czekamy juz 50 lat i co z tego mamy?
                    >
                    >
                    > > >
                    >
                    > >
                    > > Jak pokazała historia jest niemożliwe.Licze na to,że po wejsciu do UE
                    > bedziemy taka strefą.
                    >
                    > Historia coś pokazała? Rety...jak będziesz ciągle patrzył na historię to nie
                    > pozostanie mi nic innego jak siąść z założonymi rękami i czekać na cud.
                    Sam pokazujesz przykłady z historii wiec nie łap mnie za słówka :)

                    > Poza tym, skoro historia pokazuje, że to niemożliwe, to jakim cudem miałoby
                    się
                    >
                    > to sprawdzić w UE?
                    Takim o jakim cały czas mówie.Handel,inwestycje itp
                    >
                    >
                    > > Vat to najlepszy podatek jaki wymyslono :) Bo płacisz za konsumpcje,im wie
                    > cej
                    > > konsumujesz tym wiecej płacisz.Jest to najsprawiedliwszy podatek.
                    >
                    > I znów się z Tobą nie zgodzę. Najsprawiedliwszym podatkiem jest pogłówne:) A
                    > jeśli chodzi o VAT to nie ja płacę tylko przedsiębiorcy.

                    Nie płacisz vatu? hmm czyli nie kupiłeś nigdy nic w sklepie?
                    >
                    >
                    > > Pieknie tylko nierealne.Widziałes jak płakały zwiazki zawodowe pio tych
                    > > kosmetycznych zmianach ostatnio? Polska socjałem stoi od AWS-u do SLD.
                    > Więc czas przestać patrzeć na związki zawodowe i innych socjalistów. Są inne
                    > środowiska, które się tego domagają. Czemu ich nie posłuchać?
                    >
                    >
                    > > Teraz krytyka ogólna: w jaki sposób zamierzasz zdobyc kase na kilka
                    > pierwszych lat po proponowanych przez Ciebie zmianach? Wiadomo,że bedzie jej
                    > mniej.
                    > Przepraszam, ale kasę na co? Na utrzymanie służby zdrowia (jak będzie
                    > prywatna)? a długi? Na administrację (jak będzie jej mniej)? na
                    emerytury,inwestycje
                    >
                    > > Ogólnie sie z Toba zgadzam ale tylko teoretycznie.Bo: Ty marzysz o panstwi
                    > e
                    > > idealnym,liberalnym którego w Polsce nie bedziemy miec w najblizszej
                    > > przyszłości.Ja porzuciłem juz te marzenia i biore to co jest realne.Wole U
                    > E w
                    > > garsci niż liberalna Polskę na dachu :)
                    > > Musisz sobie zdawac sprawe,że jesli nie wejdziemy do UE nikt nie obnizy
                    > > podatków,nie sprywatyzuje wielu rzeczy,nie odchudzi.
                    > > Ja jestem za podatkiem liniowym,obniżeniem podatków dla firm,prywatyzacja
                    > > monopoli...
                    > > pozdrawiam
                    > Jak wejdziemy do UE też nikt nie zmieni, bo będą dyrektywy od komisji i
                    innych
                    > organów UE
                    Wiekszosc dyrektyw moze nam tylko pomóc-np nieprzekraczanie okreslonego
                    deficytu budzetowego.

                    Co do Twoich poglądów...Poza prywatyzacją przydałoby się jeszcze
                    > znieść koncesje:)
                    no tak
                    ostatnio koncesje same sie znosza bo nikogo nie stac na nie ;)
                    > Pozdrawiam:)
                    niom
                    • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 25.01.03, 21:53
                      Gość portalu: Rafis napisał(a):

                      >
                      > Skoro to sie da zrobic bez UE to dlaczego nikt tego w ciagu 13 lat nie zrobił?
                      > Myslisz,że zrobi?
                      Skoro przez tyle lat nikt nie zmniejszył bezrobocia, to myślisz, że ktoś to
                      zrobi nawet w UE? Sorry, ale kiepska argumentacja.

                      > Tak My jestesmy uzaleznieni od Niemiec a Niemcy od nas.Szacuje sie,że
                      > możliwosc handlu z Europą środkową zwieksza PKB Niemiec o 1% rocznie.
                      Tak, Niemcy są strasznie od nas uzależnieni. Ciekawe kto by wytrzymał. My bez
                      nich czy oni bez nas?

                      > Juz zapomniałeś o kryzysie azjatyckim? W UE nie ma takich tąpnięć a wiec
                      > wchodzimy do bezpiecznego portu :)
                      Jeśli rosnące bezrobocie i powiększający się deficyt traktujesz jako "nie ma
                      takich tąpnięć" to strach pomyśleć co będzie gdy uznasz, że UE przechodzi
                      kryzys. A kryzys azjatycki..hmm..nie chcę wchodzić do organizacji azjatyckiej,
                      tylko podaję przykład, że bez UE też się państwa rozwijają.

                      > >
                      > > > Ale znacznie im w tym pomogły srodki UE.Licze,że te srodki pomoga tak
                      > że
                      > > Polsce.
                      > > Hmm...to jednak Ty nie jesteś liberał, albo euroliberał, tzn. chcesz
                      > > interwencjonizm państwowy, tak?
                      > a kto ma budowac drogi? Kulczyk? :)
                      Jak na razie poza wspomnieniem o obniżeniu podatków i podatku liniowym gadasz
                      jak typowy socjalista, nie liberał:) Dlaczego nie mieliby budować prywatni
                      inwestorzy?

                      >> To może poczekajmy z tym wchodzeniem, aż UE się zmieni?
                      > Po co czekac kazdy rok poza UE to straty.Czekamy juz 50 lat i co z tego mamy?
                      Czekamy trochę krócej, w 1953 to Stalin...Straty? Jeśli myślisz w tej
                      kategorii, to każdy dzień gdy nic nie sprzedajesz, to ponosisz straty w
                      sprzedaży?

                      > Sam pokazujesz przykłady z historii wiec nie łap mnie za słówka :)
                      Pokazuję, bo o nie prosiłeś. Teraz się wymigujesz:)

                      > Wiekszosc dyrektyw moze nam tylko pomóc-np nieprzekraczanie okreslonego
                      > deficytu budzetowego.
                      Rety, rety, rety...wspaniale. Jak nie wydadzą dyrektywy to nie będziemy
                      wiedzieli, że nie możemy przekroczyć pewnej granicy, tak? No wreszcie jakiś
                      argument za UE. UE niesie do wschodniej Europy kaganek oświaty?:)

                      • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 25.01.03, 22:05
                        Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                        > Gość portalu: Rafis napisał(a):
                        >
                        > >
                        > > Skoro to sie da zrobic bez UE to dlaczego nikt tego w ciagu 13 lat nie zro
                        > bił?
                        > > Myslisz,że zrobi?
                        > Skoro przez tyle lat nikt nie zmniejszył bezrobocia, to myślisz, że ktoś to
                        > zrobi nawet w UE? Sorry, ale kiepska argumentacja.

                        Dobra argumentacja.UE wymusza zmiany które rusza nas do przodu.
                        >
                        > > Tak My jestesmy uzaleznieni od Niemiec a Niemcy od nas.Szacuje sie,że
                        > > możliwosc handlu z Europą środkową zwieksza PKB Niemiec o 1% rocznie.
                        > Tak, Niemcy są strasznie od nas uzależnieni. Ciekawe kto by wytrzymał. My
                        bez
                        > nich czy oni bez nas?
                        hmmmm teraz nie wytrzymuja nawet z nami.Maja wzrost PKB około 1%-to jest ten
                        15 od nas.
                        Trudniej sie utrzymac na szczycie niz na niego wejsc.Polska jest o wiele
                        biedniejsza i zniesie wszystko,Niemcy nie :)
                        >
                        > > Juz zapomniałeś o kryzysie azjatyckim? W UE nie ma takich tąpnięć a wiec
                        > > wchodzimy do bezpiecznego portu :)
                        > Jeśli rosnące bezrobocie i powiększający się deficyt traktujesz jako "nie ma
                        > takich tąpnięć" to strach pomyśleć co będzie gdy uznasz, że UE przechodzi
                        > kryzys.
                        Jaki deficyt? Bezrobocie powieksza sie wszedzie-cykl koniunkturalny działa
                        nawet w USA

                        A kryzys azjatycki..hmm..nie chcę wchodzić do organizacji azjatyckiej,
                        > tylko podaję przykład, że bez UE też się państwa rozwijają.
                        >Jak sie rozwijaja skoro takie było wtedy tąpniecie,że gdyby nie wkroczył MFW
                        to w Korei byłby Saigon :)
                        > > >
                        > > > > Ale znacznie im w tym pomogły srodki UE.Licze,że te srodki pomog
                        > a tak
                        > > że
                        > > > Polsce.
                        > > > Hmm...to jednak Ty nie jesteś liberał, albo euroliberał, tzn. chcesz
                        > > > interwencjonizm państwowy, tak?
                        > > a kto ma budowac drogi? Kulczyk? :)
                        > Jak na razie poza wspomnieniem o obniżeniu podatków i podatku liniowym
                        gadasz
                        > jak typowy socjalista, nie liberał:) Dlaczego nie mieliby budować prywatni
                        > inwestorzy?
                        Bo jakos nie wyobrazam sobie żeby płacic 10zł za 50km
                        Czy w USA inwestorzy budowali autostrady?
                        Prywatne autostrady wystepuja tylko w bardzo socjalistycznych krajach.
                        >
                        > >> To może poczekajmy z tym wchodzeniem, aż UE się zmieni?
                        > > Po co czekac kazdy rok poza UE to straty.Czekamy juz 50 lat i co z tego ma
                        > my?
                        > Czekamy trochę krócej, w 1953 to Stalin...Straty? Jeśli myślisz w tej
                        > kategorii, to każdy dzień gdy nic nie sprzedajesz, to ponosisz straty w
                        > sprzedaży?
                        Kazdy dzien gdy nie sprzedaje to brak zysku przy kosztach stałych a wiec
                        strata :)
                        Kto nie idzie do przodu ten sie cofa.
                        >
                        > > Sam pokazujesz przykłady z historii wiec nie łap mnie za słówka :)
                        > Pokazuję, bo o nie prosiłeś. Teraz się wymigujesz:)
                        >
                        > > Wiekszosc dyrektyw moze nam tylko pomóc-np nieprzekraczanie okreslonego
                        > > deficytu budzetowego.
                        > Rety, rety, rety...wspaniale. Jak nie wydadzą dyrektywy to nie będziemy
                        > wiedzieli, że nie możemy przekroczyć pewnej granicy, tak? No wreszcie jakiś
                        > argument za UE. UE niesie do wschodniej Europy kaganek oświaty?:)
                        Oj niesie np w kwestii srodowiska to bylismy 100 lat za ...
                        dalej jestesmy ale juz z 70 :)
                        >
                        • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 26.01.03, 15:52
                          Gość portalu: Rafis napisał(a):


                          > > Skoro przez tyle lat nikt nie zmniejszył bezrobocia, to myślisz, że ktoś t
                          > o
                          > > zrobi nawet w UE? Sorry, ale kiepska argumentacja.
                          >
                          > Dobra argumentacja.UE wymusza zmiany które rusza nas do przodu.
                          Zdradzasz tendencje do totalityrazmu, zdajesz sobie z tego sprawę? Uważasz, że
                          Polaków, jeśli sami nie chcą, to zmuszą dopiero sankcje i polecenia z góry lub
                          jeszcze wyżej bo zza granicy?
                          UE wymusza zmiany, bardzo prawdziwie napisane. Ciekawe, że w tym przypadku nie
                          martwisz się protestami związków zawodowych i innych socjalistów. Może dlatego,
                          że zmiany te są in plus dla socjalistów? Tym bardziej dziękuję za UE.


                          > > > Tak My jestesmy uzaleznieni od Niemiec a Niemcy od nas.Szacuje sie,że
                          > > > możliwosc handlu z Europą środkową zwieksza PKB Niemiec o 1% rocznie.
                          > > Tak, Niemcy są strasznie od nas uzależnieni. Ciekawe kto by wytrzymał. My
                          > bez
                          > > nich czy oni bez nas?
                          > hmmmm teraz nie wytrzymuja nawet z nami.Maja wzrost PKB około 1%-to jest ten
                          > 15 od nas.
                          > Trudniej sie utrzymac na szczycie niz na niego wejsc.Polska jest o wiele
                          > biedniejsza i zniesie wszystko,Niemcy nie :)
                          Wspaniale, to chciałem wiedzieć. Widzisz Rafis, że możliwe jest napędzanie
                          gospodarki Niemcom i rozwinięty handel z państwem unijnym będąc poza
                          strukturami unijnymi? Polska zajmuje 10 miejsce w eksporcie i 14 miejsce w
                          imporcie niemieckim.

                          > > > Juz zapomniałeś o kryzysie azjatyckim? W UE nie ma takich tąpnięć a wiec
                          > > > wchodzimy do bezpiecznego portu :)
                          > > Jeśli rosnące bezrobocie i powiększający się deficyt traktujesz jako "nie
                          > ma
                          > > takich tąpnięć" to strach pomyśleć co będzie gdy uznasz, że UE przechodzi
                          > > kryzys.
                          > Jaki deficyt? Bezrobocie powieksza sie wszedzie-cykl koniunkturalny działa
                          > nawet w USA
                          Deficyt w UE mają Niemcy, Portugalia, Francja, Grecja, Włochy, chyba jeszcze
                          Hiszpania ale być może już go zlikwidowała. Od 1996 roku UE miało tylko w
                          jednym roku nadwyżkę, w 2000 roku.
                          W niektórych wzorcowych państwach opiekuńczych rośnie zadłużenie wewnętrzne
                          (nawet powyżej 100%)Cykl koniunkturalny? Owszem. Jak widzisz nawet UE nie jest
                          odporna na recesję w gospodarce. A jeśli wszystkie minusy UE zamierzasz
                          tłumaczyć recesją w światowej gospodarce, to czemu nie chcesz w ten sposób
                          wyjaśniać problemów polskiej?


                          > Jak sie rozwijaja skoro takie było wtedy tąpniecie,że gdyby nie wkroczył MFW
                          > to w Korei byłby Saigon :)
                          MFW nie wkroczył za rządów generała Czon Du Hwana, a już wtedy Korea miała
                          wzrost. Poza tym faktycznie, przez wzrost opiekuńczości państwa i cholerne
                          związki zawodowe trochę przedsiębiorcy koreańscy stracili.


                          > Bo jakos nie wyobrazam sobie żeby płacic 10zł za 50km
                          > Czy w USA inwestorzy budowali autostrady?
                          > Prywatne autostrady wystepuja tylko w bardzo socjalistycznych krajach.
                          Czemu podajesz przykład USA? My jesteśmy (albo dopiero będziemy) w Europie, a
                          Amerykanie to nie Polacy, więc inna mentalność...Za ile sobie wyobrażasz budowę
                          autostrady? 20 milionów złotych za kilometr? A jeśli w bardzo socjalistycznych
                          państwach występują prywatne, to zapewne w liberalnych wszystko jest wspólne?
                          To teraz rozumiem definicję wg której podajesz się za liberała.


                          > Kazdy dzien gdy nie sprzedaje to brak zysku przy kosztach stałych a wiec
                          > strata :)
                          > Kto nie idzie do przodu ten sie cofa.
                          Oczywiście, ale koszty masz przez transformację w stronę UE. Czy UE faktycznie
                          jest taka do przodu? W stosunku do Polski na pewno. Ciekawe czy wyprzedza USA?



                          > Oj niesie np w kwestii srodowiska to bylismy 100 lat za ...
                          > dalej jestesmy ale juz z 70 :)
                          Stary...wciąż podajesz dowody na to, że można coś zmienić w Polsce nie wchodząc
                          do UE. Nadgoniliśmy tzw. Europę o 30 lat, w UE nie będąc:)

                          Odnośnie Irlandii i tego, że "władza umówiła się ze społeczeństwem"...Władze
                          Irlandii nie umawiały się ze społeczeństwem. Podniesienie podatków to prywatna
                          inicjatywa Eamona de Valera. Liberalizacja gospodarki rozpoczęła się w latach
                          60tych. Jako jeden (obawiam się czy nie jedyny) kraj w UE zmniejsza
                          zdecydowanie wydatki państwowe.

                          I wciąż proszę o odpowiedź na dwa pytania: kogo cenisz jako liberał? (chcę
                          ostatecznie rozwiać swoje wątpliwości, że jesteś liberałem) i jak byś przekonał
                          obywateli do głosowania za UE? Bo to co mi teraz mówisz to jest...naprawdę
                          kiepskie i słabe.


                    • Gość: Yani Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.proxy.aol.com 26.01.03, 08:14
                      Gość portalu: Rafis napisał(a):

                      > Tak My jestesmy uzaleznieni od Niemiec a Niemcy od nas.Szacuje sie,że
                      > możliwosc handlu z Europą środkową zwieksza PKB Niemiec o 1% rocznie.

                      Miales chyba na mysli, ze handel z Europa srodkowa, stanowi tylko 1% PKB
                      Niemiec.
                      PKB w Niemczech od dwoch lat jest prawie niezmienny. W '02 wzrosl o 0,4% a rok
                      wczesniej o 0,6%. Dopiero na ten rok przewidywany jest wzrost o 1,5% a w '04 o
                      2,5% i nie z powodu wymiany handlowej z krajami Europy wsch.


                      • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 26.01.03, 11:09
                        Gość portalu: Yani napisał(a):

                        > Gość portalu: Rafis napisał(a):
                        >
                        > > Tak My jestesmy uzaleznieni od Niemiec a Niemcy od nas.Szacuje sie,że
                        > > możliwosc handlu z Europą środkową zwieksza PKB Niemiec o 1% rocznie.
                        >
                        > Miales chyba na mysli, ze handel z Europa srodkowa, stanowi tylko 1% PKB
                        > Niemiec.
                        > PKB w Niemczech od dwoch lat jest prawie niezmienny. W '02 wzrosl o 0,4% a
                        rok
                        > wczesniej o 0,6%. Dopiero na ten rok przewidywany jest wzrost o 1,5% a w '04
                        o
                        > 2,5% i nie z powodu wymiany handlowej z krajami Europy wsch.
                        >
                        >

                        To co miałem na mysli to napisałem i jest to prawda :)
    • Gość: km2bp Dużo tego ale warto przeczytać IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 24.01.03, 22:12
      Cytuję
      Mumia europejska ...


      ...czyli o tym, co odkryli redaktorzy naczelni dwóch największych polskich
      dzienników.

      Dnia 9 maja 2002 roku ukazał się jednocześnie w "Rzeczpospolitej" i "Gazecie
      Wyborczej" artykuł pod tytułem "Prawo do Europy", w którym propagowane są
      euroentuzjastyczne poglądy. Odniosę się do kilku tez zawartych w artykule
      (cytaty kursywą).

      W obronie logiki
      Polska nie jest samotną wyspą. Polska leży w Europie.

      Słuszne spostrzeżenie. Polska leży w Europie i Polska nie jest samotną wyspą.
      Trudno o bardziej trafną rzecz. Mało tego. Wszystko wskazuje na to, że w
      najbliższym czasie nasz kontynent nie pęknie na dwie części i Polska dalej
      będzie w środku Europy.

      Każdy rok opóźnienia w stosunku do 1 stycznia 2004 oznacza utratę miliardów
      euro.(...) Ta pomoc pozwoliła mniej zamożnym krajom, jak Hiszpania, Grecja,
      Irlandia czy Portugalia, na prawdziwy skok w rozwoju cywilizacyjnym, znacznie
      skracając dystans, jaki dzielił je od lepiej rozwiniętej części Europy.

      Każdy rok opóźnienia rzeczywiście oznacza utratę miliardów euro, ale Panowie
      Redaktorzy zawiedli nie odpowiadając na pytanie: dla kogo? Przede wszystkim
      należy pamiętać, że wykorzystanie chociaż połowy funduszy unijnych (zasada
      współfinansowania) byłoby rekordem, którego Polska z pewnością nie osiągnie.
      Wszystko wskazuje na to, że Polska będzie do Unii dopłacać. Ale nie to jest
      ważne. Dla kapitalisty inna kwestia jest istotna: efekt wypychania. Im więcej
      na rynku panoszy się państwo, im więcej struktur przymusu, tym gorzej odbija
      się to na rynku. Nawet, jeśli założymy w zasadzie nierealną rzecz, że Polska
      otrzyma więcej pieniędzy niż wpłaci do unijnej kasy, to i tak nie jest to
      argument za UE. Dokładnie na odwrót. Jest to argument przeciwko integracji, bo
      każda osoba o poglądach wolnorynkowych wie, że im więcej na rynku państwa, tym
      mniej przedsiębiorczości i prywatnej inicjatywy. Efekt wypychania ma również
      miejsce, kiedy pieniądze wchodzące w gospodarkę przez instytucje aparatu
      przymusu, pochodzą ze źródeł zewnętrznych. Jakiś czas temu Witold Gadomski
      udowadniał na stronach "Wyborczej", że kraje Trzeciego Świata otrzymujące
      zinstytucjonalizowaną pomoc (podkreślam to słowo - zresztą zgodnie z
      chrześcijańską tezą Klemensa Aleksandryjskiego pomoc ze strony państwa nie jest
      pomocą, bo pomoc musi z założenia wynikać z dobrowolnego przekazywania środków,
      a nie z państwowego przymusu) wręcz traciły na tym, a na pewno nic nie zyskały.

      Zapewne riposta będzie mechaniczna: przecież Polska to nie Trzeci Świat. Jasne,
      że nie, ale zgodnie z logiką należy myśleć logicznie. Przeanalizować efekt
      wypychania i zrozumieć, że efekt wypychania ma miejsce i polega na tym, że
      państwo w-y-p-y-c-h-a prywatne inicjatywy poprzez pogłębianie etatyzacji
      gospodarki. Wszelkie opowieści o funduszach, dotacjach, subwencjach (nawet,
      jeśli takowe się pojawią, na co się nie zanosi) powinny być argumentem
      przeciwko UE. Prawa ekonomii są wszędzie takie same. Każdy, kto wyśmiewa
      porównanie w tej płaszczyźnie, nie rozumie tego porównania ani trochę. A oprócz
      tego ma małą wyobraźnię. A zresztą, po co szukać krajów tak daleko. Popatrzmy
      na dawne NRD, w które wpakowano bilion baksów (podskoczyłem po przeczytaniu tej
      liczby w magazynie "Forum"). Spójrzmy na Grecję, która powinna być przykładem
      spektakularnej porażki funduszy. Dlaczego rozwijała się Irlandia, to już każde
      dziecko powinno wiedzieć: eliminowano efekt wypychania, poprzez zmniejszanie
      podatków, wydatków budżetowych, dopłat eksportowych, uelastycznianie kodeksu
      pracy. Zaś infrastruktura jest naprawdę guzik warta, mimo wpakowanych funduszy
      (za: Wall Street Journal).

      Niezależnie od tego oczywiście, kraje się rozwijały. Jak ślimaki co prawda, ale
      się rozwijały. Z pewnością nie była to zasługa Unii Europejskiej. Czego więc?
      Cóż... Gospodarka ma to do siebie, że się rozwija, a jak szybko to zależy od
      obecności interwencjonizmu gospodarczego. Jak się zapamięta tę prostą tezę, to
      sprawa jest staje się jasna jak słońce. Mit funduszy nie umiera. Wydaje się być
      obecny zawsze. Taki najbardziej znany to jest mit planu Marshalla, który ponoć
      doprowadził do dobrobytu Europę Zachodnią. Zabawne, że najlepiej rozwijały się
      Niemcy Ludwiga Erharda (szkolonego przez jego imiennika - Misesa), które
      otrzymały mniejszą niż inne kraje pomoc (nawet to kwestionowano, bo uważano, że
      odpowiedzialni za wojnę nie powinni otrzymać funduszy).

      Na przystąpieniu do Unii Europejskiej nikt jeszcze nie stracił

      Taaaaak? A kto niby przeprowadził taki bilans? Ja na przykład uważam, że Polska
      od początku 1989 roku cały czas traci ciągle i traci. Chociaż mamy dodatni
      wzrost gospodarczy, to od 12 lat non-stop tracimy. Gdybyśmy w 1989
      przeprowadzili zdecydowane reformy, jakie zalecali nam wolnorynkowi ekonomiści,
      to na pewno byłoby nam dzisiaj znacznie lepiej. Zamiast ciąć podatki, ciągle je
      zwiększamy. Zamiast rozwiązać w 1989 roku bank centralny, zaczęliśmy zwiększać
      jego władzę. Zamiast zmniejszać liczbę ustaw, rok rocznie je przemnażamy. I tak
      dalej. Każda z tych trzech rzeczy systematycznie od jakiegoś czasu jest
      pogłębiana z powodu integracji z Unią Europejską. Traci się zawsze, jeśli
      system jest etatystyczny. Choć zawsze można optymistycznie stwierdzić, że
      mogłoby być gorzej.

      Ale Unia to nie tylko pomoc - to także, a może przede wszystkim szansa
      gospodarczego rozwoju, jaką daje wspólny rynek i wspólna waluta.

      Ciągle to samo. Panowie Redaktorzy mylą dwie rzeczy: integrację europejską z
      systemem gospodarczym promującym rozwój. Dla wolnorynkowca ważna jest ta druga
      rzecz. Wspólna waluta to największe paskudztwo, jakie mogło kiedykolwiek
      powstać. Opowiadam się za wspólnym pieniądzem, ale nie wspólną walutą. Jeden
      pieniądz już kiedyś Europa miała, a było to w wieku XIX. Wiek złota i braku
      szkodliwego XX-wiecznego wynalazku - inflacji. Wtedy pieniądz był jeden -
      złoto, a banki emitowały w oparciu o niego własne waluty. Jednakże dzisiaj nie
      ma już pieniądza rynkowego, a sterują nim centralni planiści tacy jak
      Greenspan, Duisenberg, czy też Balcerowicz. Jednakże ich monopole są zagrożone
      jedną rzeczą: niebezpieczeństwem pojawienia się kryzysu walutowego, krajowej
      hiperinflacji i całkowitego załamania się systemu na korzyść krajów
      sąsiedzkich. Jeśli w Europie pojawi się jeden bank centralny z monopolem na
      emisję waluty, wtedy ten hamulec zostaje zniesiony. Można zwiększać inflację,
      bo niebezpieczeństwo zostaje znacznie zmniejszone i każdy kraj może jednakowo
      inflacjonować, okradać społeczeństwo. Pojawiają się okropne pomysły na jedną
      światową walutę, powstałą z połączenia euro, dolara i jena. Chyba trudno o
      bardziej przerażający obrazek - wizja Keynesa, który całe życie marzył o jednej
      walucie emitowanej przez jeden wielki światowy bank centralny. Przez jeden
      światowy rząd sterujący całą światową gospodarką. Unia właśnie stawia kroki w
      kierunku realizacji tej koncepcji. Zresztą zwracałem na to uwagę w jednym z
      poprzednich artykułów.

      Jako członek Unii Europejskiej Polska ma wszelkie szanse przyciągać
      nową ,wielką falę zagranicznych inwestycji - z Unii i spoza niej.

      Po raz kolejny Panowie Redaktorzy pomieszali dwie rzeczy. Postawili znak
      równości między dwiema sprawami: integracją i przyciąganiem inwestycji. Każdy
      wolnorynkowiec wie, jak się przyciąga inwestycje. Usuwa się państwo z rynku.
      Czy jest to immanentna cecha Unii? - raczej nie. Znieśmy etatyzm, a UE szczena
      opadnie, takie będziemy mieć inwestycje. Jasne jest, iż zniesienie etatyzmu po
      wejściu do UE jest niemożliwe. Chyba, że tak zadecyduje Bruksela, ale rząd
      centralny jest większym molochem i bardziej się ociąga z koniecznymi decyzjami.

      Ekonomiczny rozwój w jednym rytmie z największymi potęgami gospodarczymi Europy
      albo wegetacja na granicy Zachodu - oto wybór przed jakim stoimy.

      Ojej. Po raz kolejny Panowie
      • Gość: Rafis Re: Dużo tego ale warto przeczytać IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.01.03, 22:24
        Gość portalu: km2bp napisał(a):

        Poglądy na gospodarke słuszne ale tylko teoretycznie,niestety.Zakładasz,że
        jesli nie wejdziemy do UE to usuniemy panstwo z rynku i bedzie
        liberalnie.Założenie błędne.Polacy nie chca liberalizmu.Chca zasiłów i
        bezpiecznej wegetacji.Same wejscie do UE spowoduje liberalizacje rynku
        telefonii,naftowego itp.
        • Gość: Yani Re: Dużo tego ale warto przeczytać IP: *.proxy.aol.com 24.01.03, 22:43
          > Gość portalu: km2bp napisał(a):
          (...)

          W Niemcy Wsch. rok w rok, poczawszy od zwalenia muru, bylo pompowane $40mld.
          rocznie.Jak jest dzisiaj w tym regionie kazdy wie. Jeden mld., o ktorym piszesz
          to male ziarenko. Chyba, ze miales na mysli 1 bln.
          Pozdr.

        • Gość: mr_pope Re: Dużo tego ale warto przeczytać IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 25.01.03, 14:31
          Gość portalu: Rafis napisał(a):

          > Gość portalu: km2bp napisał(a):
          >
          > Poglądy na gospodarke słuszne ale tylko teoretycznie,niestety.Zakładasz,że
          > jesli nie wejdziemy do UE to usuniemy panstwo z rynku i bedzie
          > liberalnie.Założenie błędne.Polacy nie chca liberalizmu.Chca zasiłów i
          > bezpiecznej wegetacji.Same wejscie do UE spowoduje liberalizacje rynku
          > telefonii,naftowego itp.
          A teraz Rafis mi powiesz kto jest Twoim mentorem w "liberalizmie"?
          Cóż z tego, że Polacy nie chcą liberalizacji? To argument dla hipokryty. Polacy
          chcą kary śmierci. I jej nie ma, bo UE zabrania. Polacy nie chcą rozbudowanej
          administracji. I wciąż tworzy się nowe urzędy, bo to jedyne rozwiązanie jakie
          znają "liberałowie" i socjaliści. Więc co z tym respektowaniem chęci Polaków?
          Nie wiem czy Polacy nie chcą liberalizmu. Wątpię czy go w ogóle znają. Wielu
          żyło w PRL, ci co tego nie pamiętają (jak ja) i tak mają zafundowanego
          maksymalnego socjała. A ogólnopolskie media pieją z zachwytu nad kolejnymi
          socjalistami. Dochodzi do tego, że liberalną nazywa się partię, która chce
          darmowej opieki zdrowotnej i darmowej oświaty.
          Czy samo wejście spowoduje liberalizację? Już to widzę jak będę mógł założyć
          własną sieć telefoniczną i prowadzić bez problemów działalność gospodarczą.
          Fakt, że na rynku znajdzie się więcej firm nie oznacza liberalizacji. Bo i tak
          wciąż monopol pozostanie przy tepsie.
    • Gość: km2bp "Tak" czy "Nie" na chłopski rozum IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 24.01.03, 22:43
      Dlaczego hipermarkety bazują na imporcie sprowadzanie czegokolwiek do Polski,
      podczas gdy u nas jest tyle wolnych rąk do pracy jest potwornym błędem.Kto tego
      nie rozumie niech wyobrazi sobie taką oto sytuację : Załóżmy że w Niemczech
      wyprodukowano o wiele tańszy od naszego chleb ,zaczynamy zatem sprowadzać go na
      dużą skalę bo tańszy. Wszyscy piekarze tracą pracę bankrutują młyny, które
      zaopatrywały piekarnie w ziarno, idą na bruk dostawcy, rolnicy też nie mają
      lekko.Rząd podnosi podatki, bo przecież trzeba tym ludziom wypłacić jakieś
      zasiłki za nic nie robienie jednak zasiłki te są tak nędzne, że ludzie ci
      przestają kupować wiele rzeczy i rzemieślnicy z innych branż na bezklijęciu i
      dodatkowo obłożeni większym podatkiem też pomału się wykruszają. Natomiast rząd
      zaczyna sprzedawać niszczejące spichlerze, młyny, i budynki piekarń, aby można
      było sprowadzać do Polski tani chleb dla bezrobotnych, których liczba
      nieustannie rośnie. Kończy się na tym, że w Polsce nie ma pracy, płacy i chleba
      a dawne przedsiębiorstwa też już nie istnieją i pozostaje tylko nadzieja, że
      np. Niemcy przyjdą do nas w glorii i chwale zainwestować u nas swoje pieniądze
      i odbudować zrujnowaną gospodarkę, za co będziemy takim typem parobka, który
      kocha swojego pana. Scenariusz 2 – Nie wpuszczamy Niemców, na co oni
      czterokrotnie podnoszą cenę chleba i my zdychamy z głodu. Dlatego właśnie
      opłaca się produkować nawet, jeżeli Polskie miałoby być droższe.

      Ciężko jest w paru zdaniach przedstawić sytuację ekonomiczną kraju nie
      korzystając z uproszczeń. Dla tych co nie rozumieją przedstawię jeszcze kilka
      przykładów :

      Już małe dziecko, co grało w popularną grę MONOPOL wie, że handel miedzy
      państwami przynosi zyski o ile nie wyprzedaje się całych przedsiębiorstw i
      banków i o ile jest równowaga miedzy exportem a importem. A to, co się dzieje
      obecnie w Polsce to jest nic innego jak gospodarka rabunkowa. To tak jak w
      przypowiastce o leniwym gospodarzu który odziedziczył po ojcu dorobek jego
      całego życia co prawda trochę podniszczony ale dający się odnowić i zamiast
      wsiąść się porządnie do roboty to zaczyna go kawałek po kawałku sprzedawać(
      Pierwszego roku przejada kombajn , drugiego traktor , itd. Aż do całkowitego
      wysprzedania) . Dlaczego zlikwidowano wszystkie PGRy? Czy przy obecnym dziś u
      ludzi strachu o utratę pracy nie dałoby się zaprowadzić w nich dyscypliny??
      Pewnie lepiej teraz wypłacać tym ludziom nędzne zasiłki a czosnek sprowadzać z
      Chin (na własne oczy widziałem) Dlaczego supermarkety przez 4 lata są zwolnione
      w Polsce z płacenia podatku ?? To właśnie mają być te wielkie zachodnie
      inwestycje?? Jak patrzę na towary z importu, którymi te supermarkety są
      dosłownie zawalone to mnie krew zalewa?. Są rzeczy zarówno skomplikowane
      technicznie jak i masa takich pierdoł jak ołówki słomki do napojów, pinezki,
      spinacze do bielizny, śrubki, gwoździki, zabawki i wiele wiele innych i
      wszystko zagraniczne. Naprawdę ciekawych doczekaliśmy się czasów dokoła same
      Pewexsy i tylko martwi mnie to, że dorobek wielu pokoleń wysprzedajemy teraz za
      garść paciorków tak jak Indianie niegdyś sprzedali ziemię ojców
      A co do alternatywy na ten stan rzeczy to sądzę, że Polska nie powinna popadać
      z jednej skrajności w drugą powinna szukać dla siebie takiego złotego środka,
      aby w każdej dziedzinie gospodarki wytworzyła się pewna równowaga. Bowiem
      zachwianie tej równowagi podobnie jak zachwianie równowagi ekosystemu
      nieuchronnie prowadzi do klęski. A jeśli już naprawdę musimy przystąpić do tej
      hujni to nie na takich zasadach jak obecnie. Z poważaniem KM2BP
    • Gość: km2bp Znów dużo czytania IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 24.01.03, 22:46
      Cytuję
      co nam da... #UJNIA EUROPEJSKA adres: *.wroclaw.dialog.net.pl
      Gość portalu: lb 20-04-2002 18:02 odpowiedz na list odpowiedz
      cytując

      od 1 roku będziemy płacić pełną składkę nam z laski rzuca jakiś
      ochlap pod
      warunkiem ,ze się będziemy dobrze prosić
      zarzyna krajowy przemysł i rolnictwo swoimi dotowanymi produktami -
      bez cel no
      bo to nie wypada żeby z bratniego kraju ściągać cła

      co Polsce dala unia do tej pory?

      Deficyt w handlu idący w miliardy dolarów rocznie... Gierek mógłby
      zostać świętym,
      bo przez 10 lat zadłużył Polskę na dwadzieścia parę dużych baniek a
      co zrobili
      towarzysze rożnej maści w ciągu ostatnich parunastu lat?

      za bezczelnie brane łapówy sprzedali cały dorobek polski tworzony
      przez ostatnie
      50 lat...

      na pewno wszyscy się cieszą ze dobrze prosperujące polskie fabryki
      tytoniowe
      zostały sprzedane zagranicznym inwestorom... Oni nie plącą podatku a
      jedyny zysk
      to zatrudnienie paruset ludzi i akcyzy wyniesione na wyżyny, bo to
      wicie rozumiecie
      trza się z chujnio równać...

      Banki polskie tez były potrzebne jak pryszcz na dupie to się
      sprzedało... Bo
      oczywiście wysłać paruset ludzi na szkolenie za granice na parę lat
      i z ich
      pomocą unowocześnić te banki to nie było możliwe... Teraz każda
      firma z chujni
      współpracując ze swoim macierzystym bankiem, którego filia jest w
      Polsce może w
      piz.u wycinać polska konkurencje używając pięknego frazesu
      o 'wolności
      gospodarczej'...

      Ciekawe ze tacy szwajcarzy nie wpadli na to żeby sprzedać 90% swoich
      banków
      inwestorom zagranicznym... ani banki niemieckie, fracuskie czy
      angielskie nie
      zostały w tak bezczelny sposób oddane za grosze zagranicznym
      bandziorom... cóż...
      tarza było prywatyzować bo to było HASLO dnia...

      balcerek tez broni interesów chujni trzymając za mordę kurs złotego
      na
      niebotycznych wyżynach... cóż... za to polski turysta może se
      chociaż po świecie
      pojeździć i przekonać się jaki to on qurwa bogacz bo nagle go stać
      na lody czy piwo
      w knajpie za granica...

      Ale to ze w ten sposób zniszczyli polski przemysł to, kogo obchodzi?

      Dlatego popieram wszystkimi koniczynami wejście polski do chujni...
      Niech
      przyjdzie Niemiec i to wszystko w piz,u zaora, zabronuje i cos
      posadzi... Będzie
      równiej i ładniej... a trupy zdechłych z głodu przecierz można pod
      trawniczkiem
      zakopać...

      "Niemiec" to oczywiście chodzi tu o tzw. administracje europejska.
      Jest to moloch
      składający się z NAJGORSZYCH polityków wszystkich krajów
      wchodzących w skład
      tego gremium , są to politycy niechciani, niepotrzebni danym rządom,
      emeryci,
      indolencji z ambicjami działania w interesie krajów ich pochodzenia.
      Nie mogę
      pisać na ten temat wiele, bo mam mało czasu ale radzę wsiąść do ręki
      materiały
      dotyczące tych problemów, wówczas zjeży się wam włos na głowie, bo
      nie chodzi
      wyłącznie o głupoty jak np. spory kto ma się zajmować standaryzacja
      urządzeń
      elektrycznych w hotelach, ale chodzi o sprawy dużej wagi, informuje
      tylko , ze
      nawet tak zwani "komisarze" komisja jest najwyższym gremium
      administracyjnym nie
      maja nic do powiedzenia, bo w rzeczach ważnych decydują ich
      podwładni tzw.
      dyrektorzy komisji i tak dalej, jest to nieustający ciąg spraw
      nielogicznych i
      odwrotności, to Parkinsona prawo jest małą pestką.
      Nie będę przypominał skandali "komisarzy" bądź całej "komisji", bo
      nie mam siły,
      szukajcie informacji na ten temat w prasie i w artykułach fachowych,
      to uznając
      idee za słuszną dojdzie się do wniosku, ze owa idea jest pretekstem,
      ze jest
      podporządkowana systemowi parazytoz polityczno urzędniczych, których
      w tym kotle
      jest tysiące.
      wiec co da nam wejście....

      - nareszcie polski chłop napije się dobrego unijnego mleka
      - zje dobrego unijnego sera, mięsa,
      - napije się dobrej unijnej wódki, piwa, wina
      - piekarz upiecze dobry chleb z unijnej pszenicy
      - na ulicach będzie leżał dobry unijny asfalt, a nie ten polski
      który latem nawija
      się na koła.
      - domy będą budowane z dobrych unijnych materiałów
      - Polacy będą jeździli dobrymi unijnymi samochodami, używając dobrej
      unijnej
      benzyny i olejów.

      Każdy bezrobotny Polak będzie miął zasiłek wypłacany w euro a nie w
      jakichś
      dziadowskich złotówkach.

      Bo by wejść w ten słynny już burdel zwany wspólnotą europejska
      trzeba wiedzieć
      jedno...
      Tam nie ma wstępu za darmo, trzeba płacić tak samo jak za "używanie"
      w dobrym
      burdelu, ale tu trochę mniej, bo burdel kiepski, właściwie powinni
      dopłacać za
      wejście, ale tak już jest, każdy ma potrzeby, chyba ze eunuch,
      polski do tego
      gatunku zaliczyć nie można, wiec pójdzie do najgorszej dziwki, tylko
      uwaga, w
      tymże burdelu można złapać syfa, nieuleczalnego syfa!


      Hej
    • Gość: km2bp Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 24.01.03, 23:12
      RWFERENDUM KPINA Z OBYWATELI Sytuacja TRAGICZNA . Referendum porównać
      można do wielkiego kosztownego weseliska na miliony osób . Gdzie panną młodą
      jest Polska a panem młodym Euro Kołchoz Który to w między czasie okazał się
      wcale nie taki szlachetny jak go z początku zachwalano okazało się że jest to
      kawał drania i łajdaka . i co ma ta biedna Polska teraz zrobić skoro ogromne
      koszty zostały już poniesione , banki sprzedane ,rodzimy przemysł zniszczony ,
      nieuczciwa dotowana zachodnia konkurencja rozpanoszona na Polskim rynku, czy
      teraz właśnie na ołtarzu ma powiedzieć NIE ?? Czy nie należało o to
      przypadkiem zapytać obywateli wcześniej przed tymi przygotowaniami?????
      Wiem jedno że czy zagłosujemy na tak czy też na nie to i tak katastrofa ale
      zwolennikom argumentacji „ CO MAMY ROBIĆ PRZECIERZ NIE MAMY WYBORU „
      Przedstawię jeszcze jedną analogię . Polska tonie i porównać można ją do
      Titanika i podobnie jak na Titaniku uratują się tyko ci z górnego pokładu i
      zrobią wszystko aby pasażerowie 3 klasy do samego końca nie wpadali w panikę
      ale jeszcze chwilę przed utonięciem pomogli panom swoim i wybrańcom pousadzać
      tłuste dupska w szalupach ratunkowych .Dlatego zastanówcie się ludzie. Kto
      jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy ? Kto doprowadził nasz kraj na
      przepaści skraj? I czy warto nagradzać złodziei i sabotażystów zaznaczając w
      referendum TAK?
    • Gość: km2bp Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 24.01.03, 23:16
      CHujnia europejska jest złodziejska i życzę jej wszystkim głupim co ją lubią ,
      niech poznają ją tak jak ja od środka i przekonają się na własnej skórze , ze
      łzami w oczach jakie to wielkie dobrodziejstwa na nich spłyną gdy się tam w
      końcu
      znajdą.
    • Gość: kredytobiorca Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: W3cache.Rozanka.WROC.PL:* 25.01.03, 14:38
      Kto jest przeciwny wejściu Polski do Unii? Oszołomy pokroju Stryjewskiego,
      Leppera i jemu podobni. reszta ludzi myślących pozytywnie jest za i ja też
    • dr_jekyll Re: + i - wejscia do Uni ??? 25.01.03, 14:44
      A znacie to:

      Nauczycielka pyta dzieci w szkole w pewnej klasie co robiły w czasie obchodów
      dni europejskich
      Ola: ja byłam z rodzicami na paradzie Schumana
      Ela: ja przystroiłam dom unijną flagą
      Stefan: a ja przekonywałem moja babcię, że UE nie jest taka straszna

      - Pięknie wspaniale, promienieje nauczycielka. W pewnym momencie dostrzega, że
      Jasio rozrabia w ostatniej ławce, więc i postanowiła jego zapytać jak on uczcił
      dni europejskie....

      Jasio na to: bawiliśmy się w obywateli zjednoczonej Europy z tatą...

      - Tak? a na czym ta zabawa polegała -pyta nieco zdziwiona nauczycielka

      - Więc poszliśmy z tatą do sąsiadki ... ta sąsiadka była obłożnie nieuleczalnie
      chora, więc wrażliwy na jej ból i cierpienie postanowiłem skrócić jej męki i
      odłączyłem od niej respirator do którego była podłączona... tatuś mi mówił że
      to eutanazja czyli dobra śmierć, która oszczędza ludziom zbędnych cierpień...
      tatuś w tym samym czasie zgwałcił jej męża...

      Pozdr.

      • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 25.01.03, 18:19
        dr_jekyll napisał:

        > A znacie to:
        >
        > Nauczycielka pyta dzieci w szkole w pewnej klasie co robiły w czasie
        obchodów
        > dni europejskich
        > Ola: ja byłam z rodzicami na paradzie Schumana
        > Ela: ja przystroiłam dom unijną flagą
        > Stefan: a ja przekonywałem moja babcię, że UE nie jest taka straszna
        >
        > - Pięknie wspaniale, promienieje nauczycielka. W pewnym momencie dostrzega,
        że
        > Jasio rozrabia w ostatniej ławce, więc i postanowiła jego zapytać jak on
        uczcił
        >
        > dni europejskie....
        >
        > Jasio na to: bawiliśmy się w obywateli zjednoczonej Europy z tatą...
        >
        > - Tak? a na czym ta zabawa polegała -pyta nieco zdziwiona nauczycielka
        >
        > - Więc poszliśmy z tatą do sąsiadki ... ta sąsiadka była obłożnie
        nieuleczalnie
        >
        > chora, więc wrażliwy na jej ból i cierpienie postanowiłem skrócić jej męki i
        > odłączyłem od niej respirator do którego była podłączona... tatuś mi mówił
        że
        > to eutanazja czyli dobra śmierć, która oszczędza ludziom zbędnych
        cierpień...
        > tatuś w tym samym czasie zgwałcił jej męża...
        >
        > Pozdr.
        >

        Przecież to żałosne.Czy LPR nie stac na nic wiecej?
        • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 25.01.03, 21:43
          Co jest żałosne? Negatywny stosunek do eutanazji i małżeństw homoseksualistów?
          • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 25.01.03, 21:53
            Gość portalu: mr_pope napisał(a):

            > Co jest żałosne? Negatywny stosunek do eutanazji i małżeństw
            homoseksualistów?

            sposób tego przedstawienia
            Czyzbys wolał bogobojnego Romana i jego swite?
          • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 25.01.03, 22:06
            Gość portalu: mr_pope napisał(a):

            > Co jest żałosne? Negatywny stosunek do eutanazji i małżeństw
            homoseksualistów?

            Taki z Ciebie liberał? :)
            • Gość: mr_pope Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 26.01.03, 15:02
              Konserwatywny liberał. Teraz lepiej?
              • Gość: Rafis Re: + i - wejscia do Uni ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 26.01.03, 17:03
                Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                > Konserwatywny liberał. Teraz lepiej?

                tak,już lepiej :)
    • wedzonka Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! 28.01.03, 10:35
      Przeczytajcie to sobie:
      www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=72&w=4421565
      To jedna z najwazniejszych spraw dla naszego miasta. Swietny dowod na to jak o
      nas dba rodzimy przewoznik, a czym "grozi" wpuszczenie na rynek obcych!

      Pozdrawiam!
      • Gość: Alen Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! IP: proxy / *.i-one.at 28.01.03, 19:04
        wedzonka napisał:

        > Przeczytajcie to sobie:
        > <a href="www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?
        f=72&w=4421565"ta
        > rget="_blank">www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?
        f=72&w=4421565</a>
        > To jedna z najwazniejszych spraw dla naszego miasta. Swietny dowod na to jak
        o
        > nas dba rodzimy przewoznik, a czym "grozi" wpuszczenie na rynek obcych!
        >
        > Pozdrawiam!
        >
        Z tymi połączeniami jest komiczna sprawa . Polska jest krajem gdzie ceny są
        nie normalne i warunki podróży również są nie normalne.
        Z Wiednia do Londynu płacę tanimi liniami 30-40 Euro , Z Wiednia do Dortmundu
        dokładnie 29 Euro, oczywiście też tanimi liniami. Natomiast z Wiednia do
        Warszawy polski przewoźnik życzy sobie tyle że co dziennie mógłbym jechać z
        Wiednia do Dortmundu , przez cały tydzień tydzień jeszcze nie wydam tego co
        kosztuje przelot do Warszawy . Poza tym do Warszawy jest tylko biznes klasa ,
        przeważnie.
        Stosunek do klienta jest również dziwny , przelot do Warszawy trwa tyle co z
        jednego końca Wiednia , na drugi koniec. W tym czasie w tramwaju i metrze nie
        dają posiłków, po co mi posiłki w samolocie ?
        Do Londynu leciałem również bez posiłków, i dobrze doleciałem , nie
        zgłodniałem w rodzę. Czas przelotu jest bowiem taki krótki że naprawdę posiłki
        są nie potrzebne.
        Na polską świadomość przelot jest widocznie jakimś luksusem , do którego
        dodaje się różne nie potrzebne usługi które mają wpływ na cenę biletu.
        A może LOT zdecyduje się również na kąpiele w wannie podczas przelotu. ?
        Z taką logiką prędzej czy później będzie musiał zrezygnować z przewozu
        pasażerskiego..

        Alen.
        • wedzonka Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! 28.01.03, 19:47
          Gość portalu: Alen napisał(a):

          > wedzonka napisał:
          >
          > > Przeczytajcie to sobie:
          > > <a href="<a href="www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?
          > "target="_blank">www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?</a>
          > f=72&w=4421565"ta
          > > rget="_blank">www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?
          > f=72&w=4421565</a>
          > > To jedna z najwazniejszych spraw dla naszego miasta. Swietny dowod na to jak
          > > o nas dba rodzimy przewoznik, a czym "grozi" wpuszczenie na rynek obcych!
          > >
          > > Pozdrawiam!
          > >
          > Z tymi połączeniami jest komiczna sprawa . Polska jest krajem gdzie ceny są
          > nie normalne i warunki podróży również są nie normalne.
          > Z Wiednia do Londynu płacę tanimi liniami 30-40 Euro , Z Wiednia do Dortmundu
          > dokładnie 29 Euro, oczywiście też tanimi liniami. Natomiast z Wiednia do
          > Warszawy polski przewoźnik życzy sobie tyle że co dziennie mógłbym jechać z
          > Wiednia do Dortmundu , przez cały tydzień tydzień jeszcze nie wydam tego co
          > kosztuje przelot do Warszawy . Poza tym do Warszawy jest tylko biznes klasa ,
          > przeważnie.
          > Stosunek do klienta jest również dziwny , przelot do Warszawy trwa tyle co z
          > jednego końca Wiednia , na drugi koniec. W tym czasie w tramwaju i metrze nie
          > dają posiłków, po co mi posiłki w samolocie ?
          > Do Londynu leciałem również bez posiłków, i dobrze doleciałem , nie
          > zgłodniałem w rodzę. Czas przelotu jest bowiem taki krótki że naprawdę posiłki
          > są nie potrzebne.
          > Na polską świadomość przelot jest widocznie jakimś luksusem , do którego
          > dodaje się różne nie potrzebne usługi które mają wpływ na cenę biletu.
          > A może LOT zdecyduje się również na kąpiele w wannie podczas przelotu. ?
          > Z taką logiką prędzej czy później będzie musiał zrezygnować z przewozu
          > pasażerskiego..
          >
          > Alen.


          Alen, Ty obrazoburczy blaznie, mowisz o Miescie Stolecznym WARSZAWIE! Warszawa
          stolica Polski, symbol martyrologii, centrum, a wlasciwie Centre, a Ty bys
          chcial tam jechac jak do byle miasta niestolecznego Dortmundu???
          Zastanow sie co mowisz czasem, slowo daje!

          **

          A poza tym te tanie linie zdaje sie zbijaja koszty nie tylko na cateringu, ale
          i na oplatach lotniskowych - czytalem ze wybieraja porty mniejsze, mniej znane,
          lezace na uboczu. Z tego punktu widzenia Wroclaw moglby byc naprawde atrakcyjny!
          Zeby sie tylko jak najszybciej udalo naszemu opiekunowi z polnocnego wschodu za
          uslugi podziekowac...

          Pozdrawiam!
          • Gość: Alen Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! IP: proxy / *.i-one.at 28.01.03, 20:53
            wedzonka napisał:

            >
            > Alen, Ty obrazoburczy blaznie, mowisz o Miescie Stolecznym WARSZAWIE!
            Warszawa
            > stolica Polski, symbol martyrologii, centrum, a wlasciwie Centre, a Ty bys
            > chcial tam jechac jak do byle miasta niestolecznego Dortmundu???
            > Zastanow sie co mowisz czasem, slowo daje!
            >
            Wędzonka , Ty jak widać nie rozumiesz tego świata , albo nie chcesz
            zrozumieć , co na jedno wychodzi.
            Nie będę swoich umiejętności ograniczał do takich tekstów ja Ty to robisz
            np. „Alen, Ty obrazoburczy blaznie”. Jest to bowiem moim zdaniem oznaka
            słabość umysłowej, na co jest wyżej dowód. Bo gdybyś myślał troszeczkę
            logiczniej to byś w moim poście wyczytał , że bilet z Wiednia do Londynu
            kosztuje o 1 – 10 Euro więcej jak z Wiednia do Dortmundu. Przyczyna tego że
            bilet do Londynu jest droższy jest prosta. Napisze dla Ciebie jednak
            ekstra ,mam nadzieje że zrozumiesz . Otóż Londyn jest również miastem
            stołecznym oddalonym znacznie dalej od Wiednia jak Dortmund . Samolocik
            potrzebuje więcej paliwa i czasu.
            No a gdybyś miał dalej problemy ze zrozumieniem ,zobacz sobie na ceny aktualne
            z portu lotniczego miasta stołecznego Wiednia do miasta stołecznego Londynu .
            Nie będę Tobie podawał innych przykładów , powiem Ci tylko że do Nowego Yorku
            za ocean jest również taniej , jak do miasta stołecznego Warszawy.
            Nie zapomnij przyjacielu Wędzonka , głową muru nie przebijesz . Jednak gdy
            szukasz guzów , to je zawsze znajdziesz.

            Alen.
            • wedzonka Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! 28.01.03, 21:00
              Gość portalu: Alen napisał(a):

              > wedzonka napisał:
              >
              > >
              > > Alen, Ty obrazoburczy blaznie, mowisz o Miescie Stolecznym WARSZAWIE!
              > > Warszawa stolica Polski, symbol martyrologii, centrum, a wlasciwie Centre,
              > > a Ty bys chcial tam jechac jak do byle miasta niestolecznego Dortmundu???
              > > Zastanow sie co mowisz czasem, slowo daje!
              > >
              > Wędzonka , Ty jak widać nie rozumiesz tego świata , albo nie chcesz
              > zrozumieć , co na jedno wychodzi.
              > Nie będę swoich umiejętności ograniczał do takich tekstów ja Ty to robisz
              > np. „Alen, Ty obrazoburczy blaznie”. Jest to bowiem moim zdaniem oz
              > naka
              > słabość umysłowej, na co jest wyżej dowód. Bo gdybyś myślał troszeczkę
              > logiczniej to byś w moim poście wyczytał , że bilet z Wiednia do Londynu
              > kosztuje o 1 – 10 Euro więcej jak z Wiednia do Dortmundu. Przyczyna tego
              > że
              > bilet do Londynu jest droższy jest prosta. Napisze dla Ciebie jednak
              > ekstra ,mam nadzieje że zrozumiesz . Otóż Londyn jest również miastem
              > stołecznym oddalonym znacznie dalej od Wiednia jak Dortmund . Samolocik
              > potrzebuje więcej paliwa i czasu.
              > No a gdybyś miał dalej problemy ze zrozumieniem ,zobacz sobie na ceny aktualne
              > z portu lotniczego miasta stołecznego Wiednia do miasta stołecznego Londynu .
              > Nie będę Tobie podawał innych przykładów , powiem Ci tylko że do Nowego Yorku
              > za ocean jest również taniej , jak do miasta stołecznego Warszawy.
              > Nie zapomnij przyjacielu Wędzonka , głową muru nie przebijesz . Jednak gdy
              > szukasz guzów , to je zawsze znajdziesz.
              >
              > Alen.


              Alen, widzi mi sie ze jeszcze troche i zaczniesz pisac Warszawe - miasto
              stoleczne!!! - na koncu alfabetu! Ty chyba Polakiem nie jestes!

              Pozdrawiam!
              • Gość: Alen Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! IP: proxy / *.i-one.at 28.01.03, 22:06
                wedzonka napisał:
                >
                > Alen, widzi mi sie ze jeszcze troche i zaczniesz pisac Warszawe - miasto
                > stoleczne!!! - na koncu alfabetu! Ty chyba Polakiem nie jestes!
                >
                Pewnie że nie , jestem Eskimosm z Wrocka.
                A tak między nami żeby nikt nie słyszał , jaki to ma związek z tematem tu
                poruszanym.
                Chcesz się bawić znowu w nauczyciela języka polskiego ? Dodam Ci tylko iż tu
                prawie każdy robi błędy , Ty również . O czym już dawno była mowa . I był
                również morał tego czepiania się „ kto nie ma się czego czepić , to czepia się
                gramatyki „ , nie pamiętasz jak zebrałeś już za to od innych Userów uwagi ?
                Jest tu jeszcze jeden User który z barku argumentów , zmienia nagle temat ,
                starając się być w miarę swoich możliwości uszczypliwy. A że jego możliwości
                są nie wielkie, wychodzi z tego teatrzyk bilonik. Przeżywam wtedy niesamowity
                rozczarowanie , ponieważ jest to najprostsza forma niekontrolowanego upustu
                prymitywnych uczuć . Nie chciał bym Tobie opisać co psychoanaliza ma do
                powiedzenia na takie szablonowe zachowanie.
                Wiem że zbierasz moje cytaty, wiem co z nimi robisz , wiem również jak bardzo
                się niedawno przeliczyłeś. Nie rób mi więcej reklamy, ja jej nie potrzebuje.
                Ponieważ nie jestem Wędzonką tylko Alenem , nie będę publikował Twojego
                profilu opartego na przykładach z Twoich postów , opartych koronnymi
                porównaniami z spuścizny psychoanalizy.

                Alen.
                • Gość: Yani Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! IP: *.proxy.aol.com 29.01.03, 06:11
                  Moim zdaniem, "LOT" nie powinien "obnizac lotow" ale jak najbardziej starac sie
                  o jeszcze wiekszy komfort dla podroznych. Dlaczego najwieksze linie lotnicze w
                  Polsce i jedne z pierwszych na swiecie, mialyby obslugiwac tylko biednych
                  turystow. Dla wielu podroznych z zagranicy, poklad samolotu, jest ich pierwszym
                  kontaktem z docelowym krajem. W zywotnym interesie lini, jest zadbanie o jak
                  najlepsze ich samopoczucie. Poprzeczka wsrod swiatowych przewoznikow, caly czas
                  idzie w gore. Nowe standardy i komfort podrozy XXI wieku, zmieni Airbus A-380,
                  ktorego pierwszy regularny lot, jest planowany na 2005r. Ten dwu-pokladowy
                  samolot, w normalnej klasie, moze zabrac 1000 pasazerow. Jednak zadna z linii,
                  ktora zamowila juz ten model, nie przewiduje takiego scenariusza. Srednio kazdy
                  A-380 bedzie zabieral 550-580 pasazerow, zwiekszajac tym samym ilosc miejsc w
                  business oraz first class. Superjumbo A-380 bedzie bardziej przypominal
                  latajacy hotel niz samolot. Dwa pasazerskie poziomy w samolocie beda laczyly
                  windy,bedzie miejsce na prywatne kabiny, gyms, casino, stand-up bars i male
                  sklepiki. M.in. kraje srodkowego wschodu, do 2020 roku, wydadza $650mld na
                  zakup nowych samolotow. Emiraty Arabskie zamowily juz szesc A-380, Singapore
                  piec sztuk (kazdy $200mln). Emiraty planuja w kilku samolotach umiescic basen
                  lub saune. Boening probuje cos zlozyc(747X)o podobnych standardach, zeby
                  nadazyc za nowym stylem podrozowania XXIw. Jezeli "LOT", chce sie liczyc w
                  powietrzu, musi rownac do najlepszych. Jezeli komus odpowiada podrozowanie w 4-
                  tej klasie, to moze szukac i takich przewoznikow. Jednak nie uwazam, zeby "LOT"
                  do takich sie rownal. Turysci co tanio podrozuja, tanio tez nocuja i malo
                  wydaja. Duzo korzysci z nich kraj nie dostanie. Jeszcze jak przyjada ze swoim
                  jedzeniem, to tylko zostawia smietnik.

                  Pozdr.

                  • Gość: Alen Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! IP: proxy / *.i-one.at 29.01.03, 19:35
                    Gość portalu: Yani napisał(a):

                    > Moim zdaniem, "LOT" nie powinien "obnizac lotow" ale jak najbardziej starac
                    sie
                    >
                    > o jeszcze wiekszy komfort dla podroznych. Dlaczego najwieksze linie lotnicze
                    w
                    > Polsce i jedne z pierwszych na swiecie, mialyby obslugiwac tylko biednych
                    > turystow
                    >
                    […]
                    Yani , albo masz katar i nie czujesz o co chodzi albo ………….
                    Przypomnę Tobie że tu jest mowa o połączeniach samolotowych które trwają nie
                    długo , i to definiuje pozostałe kwestie .
                    LOT nie ma szans przeżycia walki konkurencyjnej z taką filozofią .Latanie nie
                    jest już żadnym luksusem, w każdym razie w Europie. Jeśli ktoś ma znajomych w
                    Paryż i ma ochotę zjeść z nimi kolacje , to przelot kosztuje go znacznie mniej
                    jak kolacja.
                    Mój szef , który potrafi zarobić w ciągu jednego dnia 15 tyś Euro , lata
                    również do teatru w Londynie tanimi liniami. Po co komu podczas godzinnego
                    lotu jedzenie, sklepy , sauna.
                    Nam Europejczyką nie imponuje myślenie typu aspirującego . Auto z kołami
                    większymi od samochodu. My mamy stosunek do naszego środowiska znacznie
                    inny ,nie zatruwamy go tak bezcelowo jak Amerykanie. My szanujemy energie , bo
                    jesteśmy świadomi ubocznych skutków jej uwalniania.

                    Alen.


                    • Gość: Yani Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! IP: *.proxy.aol.com 29.01.03, 20:04
                      Airbus A380 jest budowany przez kraje europejskie; Francja, Niemcy, Anglia,
                      Hiszpania... Jest to pomysl europejczykow a nie amerykanow, wiec nie zaczynaj
                      pustej filozofii :) Poza tym, jak ktos przesiadzie sie z lotu nad oceanem, czy
                      to z Azji czy Ameryki, gdzie standard byl wysoki i dokonczy wojaz do Polski
                      liniami, gdzie bedzie trzymany o suchym pysku, z kolanami pod broda w starym
                      samolocie, jego odczucie bedzie mierne. Na kazdy towar jest klient. "LOT" ma
                      aspiracje byc dobrym towarem i ma zupelna racje. Jak do tej pory, firma ta
                      prosperuje dobrze. I jeszcze jedno, 20% podroznych, lata w business lub first
                      class. Jest zapotrzebowanie na loty, ktore polskie linie, dobrze wypelniaja na
                      polaczeniach miedzynarodowych.
                      Yani.
                      • Gość: Alen Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! IP: proxy / *.i-one.at 30.01.03, 19:29
                        Gość portalu: Yani napisał(a):

                        > Airbus A380 jest budowany przez kraje europejskie; Francja, Niemcy, Anglia,
                        > Hiszpania... Jest to pomysl europejczykow a nie amerykanow, wiec nie
                        zaczynaj
                        > pustej filozofii :)
                        >
                        Co Ty Yani przyczepiłeś się Airbusa A380, my dyskutujemy tu na temat cen
                        biletów i tanich linii lotniczych na zachodzie, które mają decydujący wpływ na
                        plajtowanie innych linii , które nie chcą się do rynku dopasować.
                        >
                        >Poza tym, jak ktos przesiadzie sie z lotu nad oceanem, czy
                        > to z Azji czy Ameryki, gdzie standard byl wysoki i dokonczy wojaz do Polski
                        > liniami, gdzie bedzie trzymany o suchym pysku, z kolanami pod broda w starym
                        > samolocie, jego odczucie bedzie mierne. Na kazdy towar jest klient. "LOT" ma
                        > aspiracje byc dobrym towarem i ma zupelna racje.
                        >
                        Jeszcze raz Yani , temat ten powstał na gruncie obaw likwidacji połączeń
                        lotniczych z Wrocławiem. Np. Wrocław – Frankfurt. A nie połączenia
                        kontynentalne.
                        A co do aspiracji LOT-u , to czas pokaże czy te aspiracje były bez pokrycia.
                        Na wolnym rynku jesteś z konfrontowanym z realiami, a nie aspirantami.
                        >
                        > Jak do tej pory, firma ta prosperuje dobrze. I jeszcze jedno, 20%
                        podroznych, lata w
                        > business lub first class. Jest zapotrzebowanie na loty, ktore polskie
                        linie, dobrze wypelniaja > na polaczeniach miedzynarodowych.
                        >
                        Piszesz zbyt ogólnie, międzynarodowe mogą być za ocean i bliskie.
                        Ponieważ Dyskusja zaczyna się znowu kręcić w kółko , to ja nie widzę
                        możliwości jej dalszej kontynuacji.

                        Alen.

                        • Gość: mr_pope Przepraszam, że się wtrącę, ale IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 30.01.03, 21:25
                          gdzie na świecie jest wolny rynek? Chyba nie mówisz o tym w USA czy w UE?
                        • Gość: Yani Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! IP: *.proxy.aol.com 30.01.03, 21:40
                          Gość portalu: Alen napisał(a):

                          >Co Ty Yani przyczepiłeś się Airbusa A380,
                          Zobacz swoj poprzedni wpis, to moze wiecej zrozumiesz, to po pierwsze.
                          Po drugie, to wlasnie producenci Airbusa (wszystkich jego typow), okreslaja
                          standardy jakie beda obowiazywac w lotach pasazerskich, na dlugich i krotkich
                          przelotach. Bedzie sie latac wygodniej i przyjemniej, gdyz takie sa wymagania
                          rynku.

                          > my dyskutujemy tu na temat cen
                          > biletów i tanich linii lotniczych na zachodzie, które mają decydujący wpływ
                          >na plajtowanie innych linii , które nie chcą się do rynku dopasować.

                          Najwiecej i w pierwszej kolejnosci, bankrutuja linie tanie (takie sa fakty),
                          ktore poza niska cena i niska jakoscia uslug, niczego wiecej nie oferuja :)






                          • Gość: mr_pope Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 30.01.03, 22:30
                            Gość portalu: Yani napisał(a):


                            >
                            > Najwiecej i w pierwszej kolejnosci, bankrutuja linie tanie (takie sa fakty),
                            > ktore poza niska cena i niska jakoscia uslug, niczego wiecej nie oferuja :)

                            Upadają dlatego, że niczego nie oferują? Nie, upadają dlatego, że za mało
                            zarabiają. I zabijają te firmy podatki, opłaty za różnorakie przymusowe
                            kontrole, opłaty lotniskowe itd.
                            • Gość: Yani Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! IP: *.proxy.aol.com 31.01.03, 06:09
                              Gość portalu: mr_pope napisał(a):

                              > Upadają dlatego, że niczego nie oferują? Nie, upadają dlatego, że za mało
                              > zarabiają. I zabijają te firmy podatki, opłaty za różnorakie przymusowe
                              > kontrole, opłaty lotniskowe itd.

                              Czy moj poprzedni wpis eliminuje to co teraz napisales? Czy tez mam dalej
                              kontynuowac, to co powyzej zaczales pisac :)
                              • Gość: mr_pope Re: Jeszcze jeden wielki PLUS dla Wroclawia !!! IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 31.01.03, 22:35
                                Nie, to tylko w ramach uzupełnienia:)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka