Dodaj do ulubionych

Wszyscy Święci nie pomogli szpitalowi

06.11.07, 19:00
Pan konserwator Kublik mówi różne rzeczy a całość skończy się jak z rze.źnią.
Wtedy też coś mamrotał o potrzebie ochrony pewnych elementów itp.
Myślę, że lepiej sprzedać rynek i wyburzyć , będzie większa kasa.
Obserwuj wątek
    • Gość: Kudelin Re: Wszyscy Święci nie pomogli szpitalowi IP: 89.19.65.* 06.11.07, 20:58
      Dokladnie, zgadzam sie w 100 %, a argumentacja w rodzaju, ze Niemcy
      tez planowali wyburzyc te budynki jest poprostu smieszna. Czy
      urzedasy maja az tak puste lby i nie wiedza, ze miasto nieco sie
      zmienilo. Ze do 1945 r. bylo ok. 30 tys. budynkow i wyburzenie kilku
      z nich nie robilo nikomu roznicy. Podczas wojny ubylo 70 % z nich, a
      po wojnie i obecnie (chocby teraz wyburzaja hale ZNTK)nastepuja
      kolejne wyburzenia i strata tak cennego zespolu obiektow jest
      naprawde ogromna. Wedlug mnie ocalic nalezy wiekszosc budynkow
      wchodzacych w sklad szpitala, a wyburzyc jedynie to socjalistyczne
      badziewie od strony placu Jana Pawla II, oraz baraki od strony fosy.
      Przeciez da sie przerobic te budynki na apartamenty lub biura, a
      beda miec super klimat. Dziwne sa praktyki w naszym miescie, budynki
      poprzemyslowe jak rzeznia i cukrownia, ten szpital jak i wiele
      kamienic pochadzacych z XIX wieku nie sa wpisane do rejestru
      zabytkow i wyburza sie je z rzadka tylko budujac w ich miejscu cos
      nowego (najczesciej niemogace sie rownac z poprzednikami koszmarki).
      Natomiast jest niewielka czesc wybranych budynkow ktore sa
      wybrancami i tam nie wolno zmienic koloru okna bo pani konserwator
      zabytkow zaraz alarm podniesie.
      • Gość: NRR Re: Wszyscy Święci nie pomogli szpitalowi IP: 89.174.34.* 18.12.07, 16:54
        Jedno słowo Ci powiem: bakterie. Chciałbyś mieszkać, pracować albo robić zakupy
        w miejscu, gdzie kwitnie sobie gronkowiec w ścianach?
    • Gość: burkina_faso Wszyscy Święci nie pomogli szpitalowi IP: *.171.19.131.crowley.pl 07.11.07, 19:11
      Niech to idzie pod młotek, kto tam był, gorszego syfu nie widział - łącznie z
      karaluchami w izbie przyjęć
      • Gość: dona Re: Wszyscy Święci nie pomogli szpitalowi IP: *.oxfd.cable.ntl.com 11.11.07, 09:30
        rodzilam tam swoje pierwsze dziecko ,bylo to 26 lat temu ,ale to co
        tam przezylam nie zycze nawet wrogowi.Pozniej mialam jeszcze kontakt
        z tym szpitalem ale wrazenia negatywne tylko sie spotegowaly.Jestem
        pewna ,ze moja niechec do szpitali to efekt pobytu w tej
        placowce.Dlatego nastepne dziecko rodzilam gdzie indziej mimo ze nie
        bylo to takie latwe.Obowiazywala rejonizacja.
    • kklement Zaorać ! 11.11.07, 12:32
      Odbywałem tam praktyki studenckie - pielęgniarską po roku pierwszym
      i chirurgiczną bodajże po piątym , a potem staż cząstkowy z
      ginekologii. I uważam, że ten szpital powinno się zburzyć i zaorać,
      z częścią personelu zresztą. Okulista badając oko po urazie
      twarzoczaszki stwierdza krew w przedniej komorze oka, gdy tymczasem
      pacjentka miała ... soczewki kontaktowe, których geniusz ten nie
      zauważył ( krew dostała się pod jedną z nich ). Mój sąsiad po udarze
      trafił na internę. Neurolog na konsultację dotarł po upływie 24
      godzin, tyle czasu zajęła droga z piętra bodajże trzeciego na
      pierwsze. O ginekologii wolę milczeć.

      Szpital paskudny, w starych, ohydnych budynkach, ze starą, ohydną,
      rodem z PRL-u tzw. kulturą przedsiębiorstwa.
    • Gość: mjf Wszyscy Święci nie pomogli szpitalowi IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.04.08, 13:13
      Wszyscy Świeci nie pomogli ale pomogły pazerne nieudolne i
      nieodpowiedzialne władze miejskie i wojewódzkie co w "poważaniu'
      mają Wrocławian i dbają tylko o własną kieszeń. Sprzedać dostać
      forsę i koniec rozważań urzędników. Ciekawe tylko , że przez kilka
      lat pacjenci i personel musieli marznąć w pomieszczeniach przychodni
      i nie było pieniędzy na naprawę czy wymianę okien. Teraz jak
      zlikwidowano szpital wprowadzili się urzędasy marszałka , od razu
      wymienili okna na nowe i to za nasze pieniądze. Kto za tą
      bezmyślność i szastanie zdrowiem i pieniędzmi Wrocławian jest
      odpowiedzialny i kiedy będzie ukarany?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka