Dodaj do ulubionych

Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI

28.09.08, 17:40
Taki PiS z ludzką twarzą... Potrzebujemy raczej na prawdę liberalnych rządów
bez kościelnego obciążenia. funkindonuts.fotolog.pl
Obserwuj wątek
    • piotrek_meteorolog Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI 28.09.08, 17:54
      Ale wy śmieszni jesteście. Nie jestem rodowitym Wrocławiakiem, ale
      wasze miasto przed Dutkiewiczem to nawet w świadomości Polaków nie
      istniało. Bezrobocie to było jedne z najwyższych z tak dużych miast.
      Dutkiewicz ściagnął kapitał zagraniczny i spowodował jego szybki
      spadek. Drogi złe?! A no złe jak przez całe 50 lat nic się nie
      robiło to i w 8 niewiele się zrobi.
      • Gość: Robert Denitro Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 18:33
        Nie do końca zgadzam się z przedmówcą, choć jestem rodowitym Wrocławianinem.
        Uważam, że ostatnie 2 lata to zmarnowany czas. To nie RD ściągnął LG, a remonty
        dróg robi się wszędzie. Jakość życia niestety pogarsza się, bo Prezydent
        Wrocławia zamiast zajmować się rządzeniem miastem bawi się w wielką politykę.
        Podwórka nie są remontowane, brudno w mieście, śmieci w bocznych uliczkach
        Rynku, straż miejska nie potrafi dbać o porządek, czystość, czy usuwanie
        samochodów z miejsc niedozwolonych. Jest mi wstyd przed turystami. Najgorsze
        jest to, że teraz będziemy jeszcze bardziej cierpieć bo nikt nie będzie robił
        prezentów cudownemu dziecku polityki jakim próbuje się przedstawiać Rafała
        Dutkiewicza. Dopóki lawirował między PO i PIS mógł wygrywać coś dla miasta.
        Teraz mamy tylko wtopy: EXPO, EIT, aquapark, fuzja Śląska. Każda godzina
        poświęcona dla partii XXI to godzina stracona dla Wrocławia. A my nie chcemy
        marnowania naszego życia.

        • Gość: Totomek Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: 78.8.143.* 28.09.08, 18:57
          zgadzam się z moim przedmówcą w całej rozciągłości :) niestety Dutkiewicza
          będzie się teraz zajmował kampanią wyborczą i jeździł po kraju opowiadając jakim
          wielkim prezydentem miasta jest ! i w ten sposób zniszczy cały swój kapitał.
          Ostatnio to tylko wtopy o których wspominałeś, a kolejne nastąpią niedługo,
          trudno aby były efekty pracy jeżeli się nic nie robi... warto aby dziennikarze
          od tej chwili sprawdzali ile czasu Dutkiewicz spędza w pracy we Wrocławiu a ile
          w podróżach jako lider tego ugrupowania !!!! niestety przez najbliższe 2 lata
          nie będziemy mieli prezydenta miasta !!!
          • Gość: ` Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.router.finemedia.pl 28.09.08, 19:16
            Jedyny ratunek, to opowiadać i uprzedzać kogo się da wśród znajomych i rodziny z
            innych miast przed tym typkiem. Nic nie potrafi, nic nie osiągnął....tylko pusty PR.
            Doprowadził wraz ze swymi kamratami do znacznego obiżenia poziomu życia w mieście.
            Niby byłoby fajnie pozbyć się go z miasta. Ale może lepiej na placówkę na Borneo
            niż na fotel Prezydenta RP.
            Choć z drugiej strony....jeśli wystartuje, to nie wygra, w najlepszym razie
            wlezie do II tury. Ale i tak nie wygra- pamiętacie co wyprawiano w 1990, żeby
            nie dopuścić do wygranej Stana Tymińskiego :)
            A co smrodów z czasów rządzenia we Wrocławiu mu wyciągną, w trakcie kampanii
            prezydenckiej, to nasze :) A jest co wyciągać. W innym wypadku,pewne fakty nie
            przeniknęłyby do szerokiej publiczności. Bezwolne i klakierskie media
            dolnośląskie jakoś mało (pomijam ostatni czas - GW) piszą o wpadkach i
            niekompetencji Sternika.
            • Gość: q Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.09.08, 10:42
              Zupełnie przesadzasz ze swoją opinią. Zgadzam się, że PR Wrocławia, a
              rzeczywistość to dwie różne rzeczy, ale aż tak źle nie jest. Nie wiem
              na jakich kryteriach szacujesz stopę życiową, ale np. jeśli chodzi o
              bezrobocie to sytuacja jest znacznie lepsza niż kilka lat temu. I w
              dużej mierze jest to zasługa tego dobrego PR, o którym piszesz.
              Dobrze, że jest dyskusja wobec Dutkiewicza, bo nieustanne głaskanie
              jest złym pomysłem, ale też stawianie Dutkiewicza i Tymińskiego,
              nawet w dość luźnym porównaniu, to już niesprawiedliwość.
        • rk111 Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI 28.09.08, 19:18
          Co Ty piszesz jakie wtopy EXPO przegrane bo Koreańczyk zapłacił więcej za głosy
          biedoty EIT przegrane bo Miller złapał agencję do granic, aquapark ma się
          dobrze, fuzja Śląska ? udało się nie wtopić do czego chciał nas namówić p.
          Drzymała. Remonty robią wszyscy ale Twoim zdaniem to Dudi robi je źle a inni
          dobrze, to czysta hipokryzja, dla mnie Wrocław przed 97 rokiem i ten obecny to
          inne miasta a ten co mamy go teraz jest przyjaźniejszy dla Wrocławian.
          • Gość: ` Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.router.finemedia.pl 28.09.08, 19:22
            nie mam siły z Tobą polemizować...
          • Gość: xyz Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.08, 19:40
            Zgadzam sie z Toba rk111.
          • hummer Dobrze, że poruszyłeś sprawę EIT 29.09.08, 12:01
            rk111 napisał:

            > EIT przegrane bo Miller złapał agencję do granic

            Z góry było wiadomo, że to słomiany zapał i zasłona dymna nad tym jak pracuje Dutkiewicz. Ściemniał, że to ważne dla Wrocławia, bo za tym idą środki. A EIT w Budapeszcie to tylko centrala urzędnicza. Gdyby się nastawić na jeden z węzłów badawczych były by jakieś szanse. Ale beznadziejne veto to przekreśliło i pokazało, że dla katolika polskiego SŁOWO nie znaczy nic.
            • Gość: Dek Re: Dobrze, że poruszyłeś sprawę EIT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 12:41
              Przecież Budapeszt dostał EIT jednogłośnie więc gdzie tu weto?
              • hummer W drugim niestety podejściu :) 29.09.08, 13:30
                Gość portalu: Dek napisał(a):

                > Przecież Budapeszt dostał EIT jednogłośnie więc gdzie tu weto?

                www.zamek.wroclaw.pl/gazeta/index.php?option=com_content&task=view&id=194
                • rk111 Re: W drugim niestety podejściu :) 29.09.08, 22:32
                  Budapeszt jednak wybrany jednomyślnie
                  gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,49621,5325400,Siedziba_EIT_bedzie_w_Budapeszcie.html
            • rk111 Re: Dobrze, że poruszyłeś sprawę EIT 29.09.08, 22:28
              Węzły wiedzy będą dzielone na wiosnę 2009 więc o co chodzi mamy
              szansę.
          • vazz Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI 29.09.08, 15:32
            rk111 napisał:

            > Co Ty piszesz jakie wtopy EXPO przegrane bo Koreańczyk zapłacił więcej za głosy
            > biedoty

            To jest oficjalna wersja czy plotka rozpowiadana wśród ludzi i mająca
            argumentować następne podejście i kilka lat wycieczek/bankietów dla kumpli?
            Nie ma co ściemniać, Expo to wtopa, a następne Expo to tez wtopa, ale ile przy
            tym się można zabawić ;) a swemu ludowi mówić, że to dla ich dobra.

            • rk111 Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI 29.09.08, 22:26
              To jest prawda a nie żadna tam oficjalna wersja, naucz się wreszcie
              że w takich imprezach jak EXPO czy olimpiada rządzi kasa i łapówki.
              • Gość: famo Czy ROP XXI to coś lepszego niż obciachowy ROP? IP: *.chello.pl 30.09.08, 01:37
                Haha, no to sobie wrocławskie władze pojeździły po świecie za cudze, skoro staranie o Expo i tak było przegrane z góry.

                Korzyści promocyjnych dla Wrocławia nie widać, bo ludzie ledwo kojarzą, że teraz odbywa się Expo w Saragossie, a co mówić o miastach, które z nią przegrały. Anonimy na wieki wieków. To wszystko służyło jedynie wypromowaniu Dutkiewicza w Polsce, a nie Wrocławia w świecie.

                Ale z Tuskiem nie pójdzie mu tak łatwo, podejrzewam, że nie pójdzie mu w ogóle. Tusk pokonał bardzo sprawną machinę PR PiS w szczytowej formie, potrafił dobrać ludzi, którzy kompletnie zneutralizowali ich przekaz. Sztab Dutkiewicza zetrą na proch i wciągną nosem.
                Wrocławski PR może wygląda na rewelacyjny z wrocławskiej perspektywy, ale jest już dawno traktowany jak propaganda przez najmniej rozgarniętych na onecie. Wręcz pojawiają się głosy, że wrocławscy urzędnicy uprawiają na forach czarny PR wobec innych polskich miast. A PR to młócka cepem, dobry jest niezauważalny.
                • rk111 Re: Czy ROP XXI to coś lepszego niż obciachowy RO 30.09.08, 13:23
                  Forum onetu - a kto to czyta, tam wszystko jest cenzurowane nie to co Gazeta,
                  jasna i przejrzysta .
        • Gość: Antypis Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: 195.205.147.* 29.09.08, 14:17
          Trzeba pamietac o niekonczacym sie planowaniu obwodnic miasta.
          Prawie juz zaczynamy a tgy nagle jeszcze jedna dzialka do wykupienia.
    • Gość: Demostenes Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 19:10
      Protasiewicz twierdzie, że PO jest silna w samorządach. Tymczasem
      fakty są inne - np. na Dolnym Śląsku jest 8 miast prezydenckich - PO
      ma prezydentów w 2 (!) miastach - Wałbrzych, Jelenia Góra, PiS - w
      jednym - Głogów, w Legnicy rządzi prezydent z dawnego SLD, natomiast
      w pozostałych 4 (!!!) prezydenci, którzy startowali z własnych,
      niepartyjnych, komitetów wyborczych, a teraz związali się ze
      Stowaryszeniem Dolny Śląsk XXI - Rafał Dutkiewicz, Wrocław, Wojciech
      Murdzek, Świdnica, Robert Raczyński, Lubin, Piotr Roman,
      Bolesławiec. Np. w powiecie świdnickim (8 gmin) PO nie ma ani
      jednego (!) wójta, burmistrza, prezydenta. Również starosta jest z
      lokalnego ugrupowania. Burmistrz Ząbkowic - własny, niepartyjny
      komitet, także w Dzierżoniowie, Kłodzku, Nowej Rudzie i w wielu
      innych gminach nie rządzą partie. Może warto byłoby znać fakty panie
      Protasiewicz - ale to przecież nie uchodzi europarlamentarzyście z
      PO -:))
    • tora_tora cienki bolek 28.09.08, 19:20
      Jest co prawda inteligentnym i zdolnym menagerem,ale... jest także
      wielkim narcyzem.
      Druga kadencja w fotelu prezydenta Wrocławia miała być czasem
      bezkompromisowego rozwiązywania problemów miasta, tymczasem jest
      okresem, w którym prezio zajmuje się wszystkim tylko nie problemami
      miasta. Te zostawił różnej maści fachowcom. Efekt? widoczny
      chociażby w komunikacji - korki są nawet w soboty i niedziele, bo
      część ludzi co może zostawia na weekend, bo w zwykły dzień przez
      miasto przejechać sie praktycznie nie da. Nowe inwestycje, w skutek
      błędów projektowych, to w większości niewypały.
      Preziowi to nie przeszkadza, co tam ma ważniejsze rzeczy- nie zbawił
      Wrocławia, chce zbawić Polskę.
      Jak zostanie preziem wszystkich Wolaków, to pewnie zachce zbawiać
      cały świat.
      Na szczęście nie zostanie. Przy takim Sikorskim, który tych
      aspiracji jeszcze nie zgłasza jest co najwyżej cienkiem bolkiem.
      • Gość: POPISKI Re: cienki bolek IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.09.08, 19:32
        A to się aparatczycy PO angażują! Na co liczycie- że Wroclawianie oczu nie mają? A może liczycie, że Grzesiu to czyta i stawia plusiki przy waszych nazwiskach? Jak jutro jeszcze z PiS dostaną rozkaz od Jackiewicza to będziemy mieli PO-PiS-ki przeciw Dutkiewiczowi. I tyle też warte!
        • Gość: JotKa Re: cienki bolek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 20:09
          Dlaczego uważasz, że krytycznie wobec bezczynności Dutkiewicz wypowiadają się
          tylko zwolennicy PO? Ja mam przyjemność od blisko 3 lat przejeżdżać przez Most
          Szczytnicki (remont trwa dłużej niż jego budowa!), od kilku miesięcy wiem, że za
          ten remont zapłacę z własnej kieszeni, (przez przekroczenie terminów straciliśmy
          z fajerwerkami ogłaszane dotacje unijne), bo nadzorowani przez prezydenta
          urzędnicy udawali, że wierzą w tłumaczenia wykonawcy, że zimą jest zimno, a
          wiosną i jesienią padają deszcze. Po 15.00 boję się w ogóle wyjeżdżać
          gdziekolwiek samochodem czy autobusem, bo nawet wróżka nie jest mi w stanie
          powiedzieć, kiedy wrócę. A w tym czasie Pan Prezydent buja sobie w obłokach
          gdzieś na wysokości Pałacu Prezydenckiego. Dlatego niezależnie od sympatii
          politycznych uzurpuję sobie prawo do jego krytyki.
          • Gość: Mikson Uzurpatorów nie potrzebujemy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 08:32
            JotKa - gdybyś napisał(a), ze sobie rezerwujesz prawo do krytyki, to
            bym je uznał. Ale skoro sobie je uzurpujesz, to odmawiam.
            Uzurpatorów mamy nadmiar.
          • rk111 Re: cienki bolek 29.09.08, 22:37
            A najśmieszniejsze jest to że remont Szczytnickiego ciągnie się w
            nieskończoność z winy tak zwanych ekspertów , naukowców którzy źle
            ocenili stan techniczny przeprawy - czyli państwo profesorowie i
            inżynierowie do szkoły bo jesteście niedouczeni.
      • Gość: wroclawianin jak sie remontuje ulice to pozniej korki sa.. IP: *.chello.pl 28.09.08, 20:56
        to chyba logiczne?
        • Gość: JotKa Re: jak sie remontuje ulice to pozniej korki sa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 08:06
          Nie wiem, kto Ciebie uczył logiki, ale akurat w tym kontekście to słowo w ogóle
          nie pasuje. I nie wiem, co ma wspólnego nawet z potocznym znaczeniem słowa
          "logika" jednoczesny remont jedynych dwóch mostów od strony Warszawy, potem
          wstrzymanie remontu jednego z nich (Warszawski), by umożliwić jakikolwiek
          transport kołowy od tej strony miasta, dzięki czemu następuje opóźnienie,
          grożące utratą unijnych dotacji. Tymczasem remont drugiego (Szczytnicki) zostaje
          kilkakrotnie wydłużony na skutek idiotycznych tłumaczeń wykonawcy (zimno, mokro,
          Niemcy nie zostawili dokumentacji itd.) oraz bezmyślności samych urzędników
          (brak odpowiednich badań na początku inwestycji, by po przeprowadzeniu ich tuż
          przed jej zakończeniem okazało się, że most należałoby wybudować praktycznie od
          nowa). Dzięki temu miasto traci dotację na ten remont (13 mln zł), który mimo
          zastosowania XXI-wiecznej techniki i tak trwa dłużej, niż jego budowa w XIX
          wieku. I gdzie tu "logika"? Ja widzę tylko związek przyczynowy pomiędzy
          nieudolnością urzędników a nadzorującym ich pracę zwierzchnikiem - prezydentem
          miasta, który co prawda nie musi znać każdego szczegółu inwestycji, ale powinien
          wiedzieć, kto ponosi odpowiedzialność za zaniedbania i reagować tak, aby drugi
          raz do takiej sytuacji nie dochodziło. A takiej reakcji nie ma, nikt nie zostaje
          zwolniony, pociągnięty do odpowiedzialności finansowej itd., bo okazuje się, że
          prezydent akurat ma inne ambicje - też prezydenckie.
      • Gość: pis Re: cienki bolek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 12:46
        Która z nowych inwestycji to niewypał ? Odpowiem bo Ty zapewne nie wiesz Żadna!!
        Wszystkie są trafione na 100 % i tylko jest jedno ale remontów jest zbyt mało
        zbyt wiele kasy idzie na sprawy socjalne czyli w błoto.
    • Gość: Kamino Konsekwentnie trzymać się wygłoszonych ocen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 19:29
      Najważniejsze, to konsekwentnie trzymać się wygłoszonych ocen
      obecnej sytuacji, wielokrotnie przypominać o sobie i nie zrażać się
      głosami konkurencji politycznej, a w szczególności tym co piszą
      internauci. Frustratów, hucpiarzy, kombinatorów politycznych i
      trollów mamy w nadmiarze, ludzi którzy potrafią się naprawdę
      zmierzyć z rzeczywistością i skutecznie zmienić ją nie mamy prawie
      wcale. Popieram i życzę powodzenia.

    • Gość: Emeryt Re: Coś cienko mi to wygląda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 21:20
      Interes mieszkańców Wrocławia w tej zabawie wygląda moim zdaniem bardzo
      mizernie. PO i PiS zrobią wszystko, żeby pan prezydent wypadł jak najgorzej, a
      to może być zrealizowane kosztem miasta. Obym się mylił.
    • Gość: shrek Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 22:08
      W końcu ktoś poważnie myśli o Polsce. Popieram i będę głosował :-)
      Mieszkam we Wrocku. Dobrze mi się tu żyje a wyremontowane drogi już
      pokazują, że warto było np Al. Kromera - trochę poczekać.
      pzdr zazdrosne barany...........
      • Gość: niunua Te Shrek, z którego departamentu UM jesteś? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 22:27
        • Gość: Łoś_bimbacz z którego departamentu UM jesteś? całodobowego n/t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 22:43
          • Gość: Boruta A ty Łosiu skąd? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 08:12
            Przedstaw się wreszcie - to, że nie jesteś z Wrocławia już wiemy. No
            to powiedz, po co się tym wszystkim, co się u na dzieje
            przejmujesz - obsesja jakaś?
      • Gość: lux Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.gprs.plus.pl 29.09.08, 00:09
        chyba się naćpałeś - koleś myśli tylko jak się załapać na jakieś
        stanowisko już nie we wrocłaawiu bo tu nie ma szans
    • Gość: Norman Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.09.08, 23:16
      To, że nie otrzymaliśmy Expo nie oznacza, że kasa wydana na promocję została
      wyrzucona w błoto, bo to przyczyniło się do przyciągnięcia niejednego inwestora.
      Nie rozumiem w czym przeszkadza to, że Dutkiewicz godzinę dziennie poświęca na
      stowarzyszenie XXI. Lepszy byłby Protasiewicz, Zdrojewska, Grzelczyk, a może
      Geringer? buahaha. Zdrojewski we Wrocławiu nic nie zrobił oprócz rynku, a kilka
      spraw sądowych toczyło się za jego kadencji...
      • Gość: corgan Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.chello.pl 28.09.08, 23:22
        > To, że nie otrzymaliśmy Expo nie oznacza, że kasa wydana na promocję
        > została wyrzucona w błoto, bo to przyczyniło się do przyciągnięcia
        > niejednego inwestora

        Konkretnie to którego?

        > Nie rozumiem w czym przeszkadza to, że Dutkiewicz godzinę dziennie
        > poświęca na stowarzyszenie XXI

        Tym że jak widać odpuścił sobie Wroclove a zajmuje się katapultowaniem z
        Wroclove gdzieś indziej niewykluczone że do Parlamentu Europejskiego. To niezła
        fucha i można odstawiać niezły PR nie narażając się na wyPOciny malkątentów
        którym wiecznie coś się nie podoba.

        > Zdrojewski we Wrocławiu nic nie zrobił oprócz rynku, a kilka
        > spraw sądowych toczyło się za jego kadencji...

        Jak to? Przecież jest tak uwielbiany bo uratował miasto przed powodzią
        tysiąclecia!!!
        • Gość: Hors Zdrojewski uratował Wrocław przed powodzią IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.09.08, 23:33
          Sam jeden Zdrojewski uratował Wrocław przed powodzią! Kto wierzy takie brednie?
          Chyba tylko najwięksi frajerzy.
      • Gość: Norman Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.09.08, 23:37
        > Nie rozumiem w czym przeszkadza to, że Dutkiewicz godzinę dziennie poświęca na
        > stowarzyszenie XXI.
        Chciałem napisać "godzinę tygodniowo", oczywiście, że Dutkiewicz nie poświęca na
        stowarzyszenie XXI więcej niż godzinę tygodniowo. To wystarczy.
        • Gość: Łoś_bimbacz Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 00:05
          > Chciałem napisać "godzinę tygodniowo", oczywiście, że Dutkiewicz
          nie poświęca n
          > a
          > stowarzyszenie XXI więcej niż godzinę tygodniowo. To wystarczy.

          to ja POświecam więcej czasu na plewienie swojego mikroogródka.
          Jeśli Sternik Stowarzyszenia zajmuje się nim krócej niż trwa
          karmienie rybek w tygodniu, to nie wróże temu tworowi POwodzenia:)
    • Gość: Gordon Dutkiewicz ma charyzmę IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.09.08, 23:17
      Patrząc na polską scenę polityczną, nie wydaje Wam się, że brakuje czegoś
      pomiędzy PO a PiS? Uważam, że Dutkiewicz osobowościowo i fachowością przerasta
      Kaczyńskiego i Tuska 100 razy. To Tusk ma dobry PR, ale jest cieniutkim przywódcą.
      • Gość: Student Dutkiewicz ma KUL IP: *.is.nottingham.ac.uk 29.09.08, 02:33
        Bardzo proszę, tylko nie kolejny katolicki POPISS.
    • Gość: baroni Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 06:55
      Polityka na tym polega drodzy przedmówcy, Pis-u olbrzymia część
      wyborców ma już dosyć, PO za chwilę też będzie miała poważne
      kłopoty, gdyż oprócz przeglądania się w lustrze i mówienia "jaka
      jestem ładna", niewiele robi. Dlatego Stowarzyszenie XXI myśli o
      starcie w wyborach prezydenckich, nie po to żeby wygrać a po to by
      zaistnieć. Ktoś tu napisał, że PO nie ma władzy na Dolnym Śląsku, bo
      prezydenci, wójtowie, sołtysi itp., w większości są z poza PO, otóż
      mylisz się drogi przedmówco, PO ma realną władzę na Dolnym Śląsku,
      Dutkiewicz nigdy nie mógł nic zrobić dla miasta bez akceptacji PO.
      Dla PO jest to o tyle wygodne, że wszelkie wpadki idą i będą teraz
      szły na Dutkiewicza, bo ośmielił się wyjść z szeregu. Ludzie
      związani z PO od dwudziestu lat rządzą Wrocławiem, a to co robi
      Dutkiewicz jest dla PO poprostu niebezpieczne, dlatego go utrącą, bo
      inaczej lody się skończą...
      • Gość: Helmut Kolejny oszolom.... IP: *.dip.t-dialin.net 29.09.08, 08:59
        Oto pojawia sie "Drogi Przywodca Narodu", ktory wskaze Swietlana
        Droge umeczonym rencistom i emerytom. Tylko Jego Swiatlosc
        pomoze "wyrwac" zagubiony lud z kleszczy niemocy i biedy. Wodzu
        Dutka, prowadz nas ku Krainie Dobrobytu....
      • Gość: kot Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.171.22.242.crowley.pl 29.09.08, 09:06
        Czytanie tego wątku potwierdza niestey to co od dawna mówi ulica o
        zaangażowaniu wolontariuszy-klakierów robiących pozytywny PR na
        forach dyskusyjnych. Ja jestem tylko ciekaw czy robia to z własnego
        zaślepienia, w ramach obowiazków służbowych czy też liczą na
        przyszłe gratyfikacje od prezia? Jedyną zasługą Wielkiego Sternika
        jest to , że nia dał sie jeszcze przyłapać na żadnym złodziejstwie.
        Ale być może w tym kraju, przeżartym zgnilizną, już to to jest
        wystarczające aby ubiegać sie o fotel w Belwederze?
        • Gość: Chwast Która to ulica? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 09:37
          Podobno ostatnio przeprowadzono sondaż popularności Dutkiewicza i
          wyszło na to, że mimo wszystkich problemów nadal ma 80% poparcia. I
          to mimo tego, że sondowani nie potrafią wskazać żadnego jego nowego
          sukcesu. Zapewne to ofiary czytania komentarzy internautów
          klakierów? A może po prostu tzw. opinia publiczna jednak wie nieco
          więcej o tym, co było we Wrocławiu wcześniej i ma swoje wyczucie co
          do tego, kto i w jaki sposób jest w stanie wyprowadzić Wrocław z
          tego 50 lat trwającego zastoju? A tak na wszelki wypadek to podaj
          nazwę ulicy, na którą się powołujesz - ja mam wrażenie, że 80%
          głosów na tym forum pochodzi właśnie stamtąd.
          • vazz Re: Która to ulica? 29.09.08, 12:02
            Gość portalu: Chwast napisał(a):

            > Podobno ostatnio przeprowadzono sondaż popularności Dutkiewicza i
            > wyszło na to, że mimo wszystkich problemów nadal ma 80% poparcia. I
            > to mimo tego, że sondowani nie potrafią wskazać żadnego jego nowego
            > sukcesu.

            Tacy ankietowani ;). Nie ma sukcesu, a mimo to dobry menadżer, prezydent itp ;).
            To tak jak w anegdocie

            "Babciu jakie było kazanie w kościele?
            Oj przepiękne, tak się wzruszyłam
            ..a o czym?
            Nie wiem, ale było piękne"


            Jak myślisz jakie ma szanse Dutkiewicz poza Wrockiem ?

            • Gość: Chwast Nie wiem jakie ma szanse IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 12:57
              Nie wiem jakie Dutkiewicz ma szanse poza Wrocławiem. Podejrzewam, że
              jeśli PiS będzie się rozwijał w tym kierunku co dotychczas, to ruch
              Dutkiewicza przejmie głosy babć o których piszesz, a artytmetyka
              wyborcza ma to do siebie, że jest całkowcie odporna na
              głosy "mędrców". Wypadało by to już wiedzieć i nie pisać w
              stylu "Tacy ankietowani ;)". Obserwuję świat wokół siebie od dosyć
              dawna i już przestałem się unosić emocjami, gdy wygrywają nie ci,
              którzy akurat mi się podobają. Polityka, to taka sztuka, w której do
              sprawowania władzy potrzebne jest poparcie większości - nawet tej
              niezbyt rozgarniętej. A poza tym eliminacja PiS i przejęcie ich
              elektoratu przez Dutkiewicza jest godne jak najszerszego poparcia.
              PO ani SLD nie mają na to żadnych szans. Poza tym zapewniam Cię, że
              mocno się zdziwisz, gdy w pełni ujawni się, ilu ludzi głosowało i
              nadal popiera PO tylko po to, by pozbyć się Kaczyńskich. Chciałbym
              się mylić, ale podejrzewam że rozwój sytuacji gospodarczej na
              świecie będzie miał takie echo w Polsce, że PO ze swoim liberalnym
              programem przepadnie, tak jak kilka innych formacji wcześniej.
              • vazz Re: Nie wiem jakie ma szanse 29.09.08, 15:27
                Ruch nie przejmie głosy babć, Dutkiewicz nie jest dość radykalnym, ani
                politykiem, żeby walczyć o te głosy.Prędzej głosy po PiS (choć to zbyt szybkie
                dzielenie skóry na niedźwiedziu) przejęłaby raczej jakaś prawicowa partia z
                Markiem Jurkiem an czele.

                Nie trzeba mi mówić co należy ale czego nie należy pisać, takie jest moje zdanie
                nt. tych ankietowanych, a że w demokracji każdy głos jest jednakowy to ok, tylko
                świadomy wyborca jest bardziej wartościowy od wyborcy okazjonalnego zależnego od
                ładnych obrazków, PRu itp.bo tego drugiego kto inny równie łatwo dzięki
                kolorowej reklamówce i balonikom przekona do swoich "racji".

                Co do szans Dutkiewicza, nie mam wątpliwości, założył regionalną partyjkę i
                tyle, która prawdopodobnie będzie miała trochę głosów na Dolnym Śląsku (a mając
                na uwadze bandwagon efekt, to i tak te głosy nie są pewne, gdy wyborcami będą ci
                "ankietowani ;)")
    • vazz Coś się komuś za bardzo wydaje ;) 29.09.08, 09:37
      Czy naprawdę Dutkiewicz wierzy, że jest na tyle znany i popularny w Polsce, że
      by ubiegać się o prezydenturę Polski?

      Sory Dudi dla reszty kraju jesteś tylko prezydentem jakiegoś tam leżącego na
      boku miasta w Polsce.

      Naprawdę twoja sława i blask, poza Wrocek mało co sięgają.
    • Gość: alfa Jeszcze tego brakowało, aby ten nieudacznik został IP: *.magma-net.pl 29.09.08, 12:34
      prezydentem Polski. Wprawdzie nieszczęścia chodzą parami, bo
      Kaczyński nie lepszy, ale mam nadzieję, że szalbierstwo stosowane
      dotychczas we Wrocławiu przez rzekomo neutralne, bezpartyjne
      komitety wyborcze typu "Wrocław2000", czy tym razem "Polska 21"
      wynoszące do władzy takich nieudaczników jak Zdrojewski i
      Dutkiewicz, tym razem, na szczeblu krajowym nie przejdzie. Polska
      nie potrzebuje na razie więcej fontann, prowizorycznych lodowisk,
      bezsensownych i kosztownych promocji, szastania pieniedzmi
      podatników na różnorodne fajerwerki, nic nie robienia w sprawach
      istotnych dla społeczeństwa i wyłącznego dbania o swój prywatny
      interes przez takich prominentów.
      • rk111 Re: Jeszcze tego brakowało, aby ten nieudacznik z 29.09.08, 12:52
        Polska nie potrzebuje armii nauczycieli pracujących 16 godzin tygodniowo a
        raczej udających pracę czego dowodem jest wynik matur, egzaminów gimnazjalnych,
        itp , górników co myślą że dalej mogą żerować na społeczeństwie, wczesnych
        emerytów itd,itd.
        • Gość: ` Re: Jeszcze tego brakowało, aby ten nieudacznik z IP: *.router.finemedia.pl 29.09.08, 18:34
          Widać jak małe masz pojęcie o pracy nauczycieli. A właściwie żadnego.
          • rk111 Re: Jeszcze tego brakowało, aby ten nieudacznik z 29.09.08, 22:46
            16 czy 18 wszystko jedno nauczyciele to darmozjady o komuszym
            podejściu do pracy i komuszym światopoglądzie najwyższy czas pogonić
            im kota.
            • Gość: ` Re: Jeszcze tego brakowało, aby ten nieudacznik z IP: *.router.finemedia.pl 30.09.08, 18:43
              Zarówno Twój światopogląd ujawniony w Twoich postach jak i ich forma
              podpowiadają mi, że jesteś jakimś zbuntowanym małoletnim uczniakiem.
              Pewnie jakiś nauczyciel Cię nie lubi, szkoła krzywdzi a książka parzy. Mimo
              wszystko,weź się lepiej wobec tego do lekcji.
              • rk111 Re: Jeszcze tego brakowało, aby ten nieudacznik z 30.09.08, 22:57
                Tak jestem małolatem po 40 dosyć blisko związanym z wrocławskimi
                szkołami i zapewniam Ciebie że wiem coś na temat nauczycieli . A
                jeszcze jedno uwielbiam książki a w szczególności te z których
                czegoś można się nauczyć .
    • wielki_czarownik Wszystko pięknie, ale 29.09.08, 12:52
      Na te piękne słówka się już nie damy nabrać. POlityka to nie PRezentowanie wspaniałych POmysłów, nie budowanie wspaniałych fontann, tylko rozwiązywanie PRoblemów zwykłych ludzi.
      A jakie PRoblemy Wrocławian rozwiązał Dutkiewicz?
      Jakie ja (zwykły mieszkaniec) widzę efekty rządów naszego PRezydenta?
      - większe korki
      - mniej sPRawna komunikacja zbiorowa (mniej kursów)
      - ciągłe komPRomitacje przy inwestycjach (opóźnienia, niedoróbki etc.)
      - kawalerki w cenach Rolls-Royceów.
      Dalej wymieniać?
      • Gość: gg Re: Wszystko pięknie, ale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 13:41
        Juz wiem na kogo nie bede glosowal.
    • Gość: dnm To jest kumpel Kurtyki, taki przyczajony IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.09.08, 15:04
      pisdzielec. Gdyby nie Kaczyński dawno by się do PiS zapisał. Tak jak i reszta
      tej kanapy.
    • cyklista Wrocław ma pech do prezydentów 29.09.08, 15:11
      Zdrojewskiego i Dutkiewicza zawsze interesowało tylko promowanie siebie. Wrocław
      od kilkunastu lat jest w rękach jednej opcji towarzysko-politycznej. Żaden duży
      projekt na który prezydenci mogli mieć wpływ nie został zrealizowany.
      • rk111 Re: Wrocław ma pech do prezydentów 29.09.08, 22:50
        Dzięki Zdrojewskiemu i Dutkiewiczowi Wrocław zmienił się nie do
        poznania, z szarego zapyziałego miasta stał się centrum regionu i
        jednym z najważniejszych miast w Polsce .
    • kwanta29 Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI 29.09.08, 16:06
      P. Dutkiewicz chce zieniać i naprawiać Polskę, a nie potrafi wybudować
      wrocławskiej obwodnicy.
      • Gość: ` Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.router.finemedia.pl 29.09.08, 18:37
        "Po owocach ich poznacie".
        Ten facet nie nadaje się na sołtysa w Ramiszowie, a co dopiero...
        • Gość: Warszawa Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI IP: *.aster.pl 30.09.08, 21:32
          Dziwne te Wasze wątki... Zdrojewski zbudował najlepsze fundamenty
          gospodarki komunalnej. Pamiętam jak w Warszawie gadano o
          oczyszczalni, nowym cmentarzu, rynku, ostrowie i firmach
          ściąganych ..chyba Volwo, Wabco etc. a powódż to wasza legenda : i
          znowu ten budowany kompleks. Dutkiewicz ciągnie dalej, trochę
          niepotrzebnie wszedł w tego Ujazdowskiego, ale bez wstydu !!! po co
          tyle żółci ?
          • lech.niedzielski To jeden wielki obciach i żenada. 30.09.08, 22:12
            Wstyd i smuta.
          • rk111 Re: Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI 30.09.08, 23:03
            Spoko wybory wszystko zweryfikują więc po co te nerwy, ja tez
            zakładam ze Dutkiewicz przegra z Tuskiem ale już z Kaczyńskim miał
            by szansę małą ale zawsze, natomiast w wyborach na prezydenta miasta
            nie ma żadnych realnych przeciwników.
    • salvae5 Prezydent Wrocławia na czele RO Polska XXI 01.10.08, 18:41
      Brawo, brawo - widzimy w szeregach wiele Znakomitości; przydałby się jeszcze p. Korwin - Mikke, a i p.Dorn...kto wie..? Jest nadzieja, że wy-ROP-ieją wszyscy malkontenci !
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka