kuba737 25.02.07, 13:07 to w koncu pozostaly na statku trzy czy cztery osoby?? moze kapitan to nie osoba? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lukasz.lasek Norweski statek tonie na Bałtyku: Polacy ewakuo... 25.02.07, 13:10 Wielkie brawa dla naszych służb ratowniczych! Odpowiedz Link Zgłoś
akami21 Szwedzi 25.02.07, 13:18 Ile wynosi strefa gospodarcza? Chodzi mi o Szwedów. Co oni tam robią? Rozumiem, że brakuje im adrenaliny. Wydaje się jednak, że 4 statki i helikopter, to aż nadto na 4 członków załogi. Poza tym Polacy ę na robocie. Jeszcze będzie trzeba Szwedów ratować. Odpowiedz Link Zgłoś
piachwzebach Re: Szwedzi 25.02.07, 13:37 Wody terytorialne Polski rozciągają się na 12 mil morskich od wybrzeża. Szwedzkie zdaje się, że na 3 Mm. Odpowiedz Link Zgłoś
halfdan Re: Szwedzi 25.02.07, 13:48 nie wody terytorialne, tylko MORZE terytorialne:) Odpowiedz Link Zgłoś
kola Re: Szwedzi 25.02.07, 14:10 'Według wstępnych informacji jednostka nie przewozi chemikaliów ani szkodliwych substancji, które mogłyby w razie zatonięcia statku doprowadzić do skażenia środowiska.' taa.. a statek ten na wiater & wode morska puywa, bando dziennikarskich ignorantow.. kiedy kilka tygodni temu w devon zaczau tonac ms napoli /tez kontenerowiec/ to nie fakt, ze nowe bmw z niego zaczeuy spadac byu najwieksza bolaczka brytyjskich sluzb ratowniczych, ale to, ze w jego zbiornikach znajdowauo sie iles tam tysiecy ton ropy, ktora skaziua okoliczna faune i flore a ktorej trzeba byuo pozbyc sie z wraku jak najszybciej.. Odpowiedz Link Zgłoś
tim7 Re: Szwedzi 25.02.07, 14:54 Całkiem sporo już się nauczyłeś języka polskiego. Ale jeszcze trochę musisz popracować. Szczególnie nad końcówką "-ła", "-ło" itp. Bo poprawnie pisze się: pływa, zaczął, był, znajdowało się, skaziła. Trudności w odczytaniu mocno zakłócają przekaz. Oczywiście, jeśli nie chcesz by ktoś Ciebie nazywał "ignorantem". Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
kola Re: Szwedzi 25.02.07, 19:13 a suyszaues kiedys o tym, ze jezyk jest narzedziem zywym i jako taki podlega ciaguym zmianom i ewolucji? polski jezyk jest archaiczny i w dobie internetu wymaga uproszczenia - to jest wuasnie to uproszczenie. nie martw sie, za sto lat wszyscy w polsce beda tak pisac.. ;> Odpowiedz Link Zgłoś
tim7 Re: Szwedzi 25.02.07, 19:52 Hehehe... i samozwańczo postanowiłeś promować "uproszczenie" języka polskiego? Stary, jakbym takim tekstem o "uproszczeniu" walnął mojej nauczycielce języka polskiego (szanowanko) tobym wyleciał za drzwi szybciej niż dźwięk. Nie wciskaj mi tu bzdur o uproszczeniu, bo zwyczajnie nie umiesz pisać po polsku. A ewolucja to nie jest narzucenie zasad, tylko dostosowanie się do warunków. Jesli w Polsce zostaną sami idioci, bo emigracja utworzy nowy kraj gdzieś poza zasięgiem kato-prawicy to wtedy może faktycznie język polski w kraju ulegnie dalekiemu uproszczeniu. Nawet już ma to miejsce, na razie uproszczeniu ulega zasób słownictwa. Ortografia też u niektórych leży (np. premier często WŁANCZA się w dobre projekty). Póki co jednak, to zwyczajne nieuctwo kwitnie. Więc nie ściemniaj mi króliczku... Odpowiedz Link Zgłoś
jewropejczyk Trzeba sobie pomagać. Co innego gdyby to ruscy 25.02.07, 13:21 albo prusacy byli ... Odpowiedz Link Zgłoś
bondzol1 Norweski statek tonie na Bałtyku: Polacy ewakuo.. 25.02.07, 13:37 A gdzie oddział Pawer Rangers? A Supermen , Batman i inni? Odpowiedz Link Zgłoś
adawo Re: Norweski statek tonie na Bałtyku: Polacy ewak 25.02.07, 13:50 Tylko, że to jest mały, stary chłodniowiec poziomego ładowania (ro-ro) a nie kontenerowiec. Wody terytorialne wszystkich państw to pas 12 mil, ale strefą odpowiedzialności są wody wyłącznej strefy ekonomicznej - normalnie to 200 mil, ale na Bałtyku, z "braku miejsca" są to ściśle wytyczone granice. Awaria miała miejsce w polskiej strefie ekonomicznej (wszak tam stoi nasza platforma wydobywcza!). A co do Szwedów to nie wiadomo co to za Szwedzi - statki przepływające, poławiający rybacy czy też służby ratownicze. Tak czy inaczej każdy z nich miał prawo (a nawet obowiązek) pomóc w akcji, tym bardziej, że jest to blisko szwedzkiej strefy ekonomicznej. Odpowiedz Link Zgłoś
aaaa Osoby 3, marynarzy 4 25.02.07, 13:58 Przecież nie od dziś wiadomo, że kapitan to tyle co dwóch marynarzy, nie? Odpowiedz Link Zgłoś
halfilner to i wszystko inne to wina Kaczynskich !!!!!!!!!! 25.02.07, 18:14 wysokie ceny pomidorow w Gorach Arbuzowych to wina Kaczynskich www.polonica.net/Album/tn_os01.html Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Czyżby "bałtijskij fłot" zaczął ćwiczyć? 25.02.07, 23:07 Norwegia to w końcu rywal Rosji jeśli chodzi o eksport ropy i gazu do Europy. Odpowiedz Link Zgłoś