Dodaj do ulubionych

Norweski statek tonie na Bałtyku: Polacy ewakuo...

25.02.07, 13:07
to w koncu pozostaly na statku trzy czy cztery osoby?? moze kapitan to nie osoba?
Obserwuj wątek
    • lukasz.lasek Norweski statek tonie na Bałtyku: Polacy ewakuo... 25.02.07, 13:10
      Wielkie brawa dla naszych służb ratowniczych!
      • akami21 Szwedzi 25.02.07, 13:18
        Ile wynosi strefa gospodarcza? Chodzi mi o Szwedów. Co oni tam robią? Rozumiem, że brakuje im adrenaliny. Wydaje się jednak, że 4 statki i helikopter, to aż nadto na 4 członków załogi. Poza tym Polacy ę na robocie. Jeszcze będzie trzeba Szwedów ratować.
        • piachwzebach Re: Szwedzi 25.02.07, 13:37
          Wody terytorialne Polski rozciągają się na 12 mil morskich od wybrzeża.
          Szwedzkie zdaje się, że na 3 Mm.
          • halfdan Re: Szwedzi 25.02.07, 13:48
            nie wody terytorialne, tylko MORZE terytorialne:)
            • kola Re: Szwedzi 25.02.07, 14:10
              'Według wstępnych informacji jednostka nie przewozi chemikaliów ani szkodliwych
              substancji, które mogłyby w razie zatonięcia statku doprowadzić do skażenia
              środowiska.'

              taa.. a statek ten na wiater & wode morska puywa, bando dziennikarskich
              ignorantow..

              kiedy kilka tygodni temu w devon zaczau tonac ms napoli /tez kontenerowiec/ to
              nie fakt, ze nowe bmw z niego zaczeuy spadac byu najwieksza bolaczka
              brytyjskich sluzb ratowniczych, ale to, ze w jego zbiornikach znajdowauo sie
              iles tam tysiecy ton ropy, ktora skaziua okoliczna faune i flore a ktorej
              trzeba byuo pozbyc sie z wraku jak najszybciej..
              • tim7 Re: Szwedzi 25.02.07, 14:54
                Całkiem sporo już się nauczyłeś języka polskiego. Ale jeszcze trochę musisz
                popracować. Szczególnie nad końcówką "-ła", "-ło" itp. Bo poprawnie pisze się:
                pływa, zaczął, był, znajdowało się, skaziła. Trudności w odczytaniu mocno
                zakłócają przekaz. Oczywiście, jeśli nie chcesz by ktoś Ciebie
                nazywał "ignorantem". Pozdrawiam.
                • kola Re: Szwedzi 25.02.07, 19:13
                  a suyszaues kiedys o tym, ze jezyk jest narzedziem zywym i jako taki podlega
                  ciaguym zmianom i ewolucji? polski jezyk jest archaiczny i w dobie internetu
                  wymaga uproszczenia - to jest wuasnie to uproszczenie. nie martw sie, za sto
                  lat wszyscy w polsce beda tak pisac.. ;>
                  • tim7 Re: Szwedzi 25.02.07, 19:52
                    Hehehe... i samozwańczo postanowiłeś promować "uproszczenie" języka polskiego?
                    Stary, jakbym takim tekstem o "uproszczeniu" walnął mojej nauczycielce języka
                    polskiego (szanowanko) tobym wyleciał za drzwi szybciej niż dźwięk. Nie wciskaj
                    mi tu bzdur o uproszczeniu, bo zwyczajnie nie umiesz pisać po polsku. A
                    ewolucja to nie jest narzucenie zasad, tylko dostosowanie się do warunków.
                    Jesli w Polsce zostaną sami idioci, bo emigracja utworzy nowy kraj gdzieś poza
                    zasięgiem kato-prawicy to wtedy może faktycznie język polski w kraju ulegnie
                    dalekiemu uproszczeniu. Nawet już ma to miejsce, na razie uproszczeniu ulega
                    zasób słownictwa. Ortografia też u niektórych leży (np. premier często WŁANCZA
                    się w dobre projekty). Póki co jednak, to zwyczajne nieuctwo kwitnie. Więc nie
                    ściemniaj mi króliczku...
            • piachwzebach Re: Szwedzi 25.02.07, 14:41
              oczywiście morze :))
    • jewropejczyk Trzeba sobie pomagać. Co innego gdyby to ruscy 25.02.07, 13:21
      albo prusacy byli ...
    • bondzol1 Norweski statek tonie na Bałtyku: Polacy ewakuo.. 25.02.07, 13:37
      A gdzie oddział Pawer Rangers? A Supermen , Batman i inni?
      • adawo Re: Norweski statek tonie na Bałtyku: Polacy ewak 25.02.07, 13:50
        Tylko, że to jest mały, stary chłodniowiec poziomego ładowania (ro-ro) a nie
        kontenerowiec.

        Wody terytorialne wszystkich państw to pas 12 mil, ale strefą odpowiedzialności
        są wody wyłącznej strefy ekonomicznej - normalnie to 200 mil, ale na Bałtyku, z
        "braku miejsca" są to ściśle wytyczone granice. Awaria miała miejsce w polskiej
        strefie ekonomicznej (wszak tam stoi nasza platforma wydobywcza!). A co do
        Szwedów to nie wiadomo co to za Szwedzi - statki przepływające, poławiający
        rybacy czy też służby ratownicze. Tak czy inaczej każdy z nich miał prawo (a
        nawet obowiązek) pomóc w akcji, tym bardziej, że jest to blisko szwedzkiej
        strefy ekonomicznej.
    • aaaa Osoby 3, marynarzy 4 25.02.07, 13:58
      Przecież nie od dziś wiadomo, że kapitan to tyle co dwóch marynarzy, nie?
      • halfilner to i wszystko inne to wina Kaczynskich !!!!!!!!!! 25.02.07, 18:14
        wysokie ceny pomidorow w Gorach Arbuzowych to wina Kaczynskich

        www.polonica.net/Album/tn_os01.html
    • zigzaur Czyżby "bałtijskij fłot" zaczął ćwiczyć? 25.02.07, 23:07
      Norwegia to w końcu rywal Rosji jeśli chodzi o eksport ropy i gazu do Europy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka