2 277 wyników w czasie 280 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

CHANUKA! CHANUKA!

Gość portalu: Miriam napisał(a): > Zetknięcie się z > helladą wstrząsnęło judaizmem. Nasilił się ruch hellenistyczny w Israelu. > helleniści znajdowali się także pomiędzy ludźmi posługującymi w Świątyni! i tu > właśnie rozpoczęła się opozycja wobec hellenizmu. Uformowało się s

CHANUKA! CHANUKA! (początek wątku)

Kochani, troszke, jesli pozwolicie, napiszę o Chanuce. Co oznacza chanuka? Chanuka - oznacza poświęcenie. Tu chodzi o poświęcenie drugiej Świątyni Ezry wzniesionej po niewoli babilonskiej w 516r pne. Pięćset lat potem ta swiątynia otrzymała nazwę Świątyni heroda, ponieważ on własnie wtedy

Re: **** Chanuka**** Happy Chanuka

>Dziekuje> Szalom wszystkim, > >

**** Chanuka**** (początek wątku)

Dzisiaj pierwszy wieczór Chanuki, w związku tym świętem Cudu, życzę wszystkim Przyjaciołom wszystkiego najlepszego, żeby w ich życiu zdarzały się choć te małe cuda, na które tak czekamy... Pozwalam sobie z czeluści wydobyć "wątek merytoryczne" sprzed roku. Już synagoga ślicznie wystrojona w

Re: Oj, Chanuka, CHANUKA

Też zapalam - mamy menorkę zgrabną - chanukową - siedmio-osmio-lampkową z Budapesztu przywiezioną. Pozdrawiamy w Chanukowe świeto i stosowną muzyczkę podsyłamy Wam. Scanowie P.S. Ten rys historyczny o Machabeuszach to warto jednak dać.

CHANUKA

Wszystkiego najlepszego z okazji Chanuki, świeta na pamiątkę CUDU. Życzę Wam Wszystkim i nam Wszystkim wielu, wielu dobrych, oczekiwanych CUDÓW! Pokoju i radości, zdrowia, spełnienia marzeń. Wczoraj chciałam osobny wątek z aspektem historycznym, i napisałam ale gazeta zrejterowała i nic

Chanuka :))) >

No i namotałeś! 15 grudnia. Hmmm. :p -- Tylko mali ludzie biją się o prestiż. Wielcy go mają > Karel Capek >>> http://tinyurl.com/mf8pjw Forum ze Dworum

Re: Chanuka :))) >

I znowu awantura "genetycznych" patriotów. :p -- https://i25.tinypic.com/1622yck.gif http://tiny.pl/bvp9 Freedom http://tinyurl.com/mf8pjw Forum ze Dworum

CHANUKA (początek wątku)

Dziś jest pierwszy dzień Święta CHANUKA czy ktoś wie co to za Święto? Składam Wszystkim którzy tu zajrzą najlepsze życzenia. Niech dobry PAN da Tobie dobroć innych ludzi. "Bądź pochwalony Wiekuisty BOŻE nasz, KRÓLU wszechświata, który uświęciłeś nas swymi przykazaniami i poleciłeś nam

CHANUKA

Hmm nie spodzewalem sie takiego watku tutaj. Za zyczenia dziekuje:) Ja juz złozylem zyczenia komu trzeba i wszytkim tez zycze wszystkiego naj, a sam dostalem nawet kartke przez internet:) rzecz jasna przeslalem dlaej. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz Chak Sameach Chanuka:)

Chanuka (początek wątku)

Ponieważ nie wiem, czy na forum KiR można zamieszczać linki i czy Oko mi tamtego nie wykasuje, piszę tutaj: zerknijcie sobie na śliczny filmik: www.aish.com/a/chanukah.asp

Re: Chanuka

stronka aish jest w ogóle ciekawa - tam jest też śliczny filmik o Kotelu (czyli Ścianie Płaczu), można tez mieć podgląd live na Kotel a poza tym jest dużo innych ciekawostek. Polecam. Małgosiu - dzięki za ten link, wczoraj buszując po stronce przeoczyłam ten chanukowy filmik.

Chanuka

żydowskie święto świateł w tym roku były 5 grudnia. -- ♫♪♪♫♫♪♫♫♪♫♫

Re: to z innej beczki... jakie świeta Jamajczyk m

pl.wikipedia.org/wiki/Chanuka -- ♫♪♪♫♫♪♫♫♪♫♫

CHanuka...

Dziś był kolejny wybuch w Isfahanie... Oni nic nie mówią, wiec życzę im żeby nadal nie przyznawali i żeby nadal nie wybuchali... pl.wikipedia.org/wiki/Chanuka

Uśmiechnij się na Chanukę...

Czy w Polsce jest tak samo...? mail.google.com/mail/u/2/?ui=2&ik=086f3ea63a&view=att&th=1345c0426daf4b00&attid=0.1&disp=inline&zw -- wt., 20-12-2011 Forum: Militaria Wątek: Uśmiechnij się na Chanukę... Autor: mosze_zblisko_daleka

Chanuki? (początek wątku)

Gdzie stali bywalcy?

Re: Chanuki?

u nas mało kto obchodzi Chanuki. Chanukija stoi w wielu domach choć mało kto wie o znaczeniu tego kandelabra. ( choć są tu specjaliści od analizy świecowej) W tym roku 8 ostatnią świecę zapala się chyba 26 grudnia ? Pozdrawiam wszystkich którzy zapalają codziennie kolejne świece

CHanuka...

Na święto Chanuka (dziś już 4 świeczka) życzę forumowiczom dużo zdrowia i pomyślności... ... i trochę do pomyślenia

Dżihad grozi...(po hebrajsku)

zapalamy ostatnią 8 świeczkę na Chanuka. -- www.104-0031.com/mainframe/contents/HG/Gallery/rabbit/rabbit.html --- Zawsze upewnij się, że pod cienką gałązką oliwkową, masz duży i

1 2 3 4 5 6