5 066 wyników w czasie 202 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Chesterton

" sigma.nkp.cz/F/IP5B6CMT73HQB4U7EJMH2JCPST7MHPIRM5XJDA8XA4V84DX9HH-00974?func=full-set-set&set_number=062554&set_entry=000085&format=999 Można ją kupić ze zniżką: www.academia.cz/cs/kniha/ortodoxie Chestertona: http://sigma.nkp.cz/F/IP5B6CMT73HQB4U7EJMH2JCPST7MHPIRM5XJDA8XA4V84DX9HH-00703?func=find-a&request_op=AND&find_code=WAU&request=Chesterton

Chesterton (początek wątku)

chestertonpolska.org/chesterton-co-nie-jest-nie-tak-ze-swiatem-1910/?fbclid=IwAR0zsDWvg7CX6SLUpgw0-kOFCLpgsCSeqgeQ7-eH2rjElciiwtLKunJZOqE

Re: Chesterton

A tu to chyba ta puszka z kał...amarnicą... eeee, ze słomą. Cim cim cim cimoszewicz :D https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/75625443_471715816776947_843014248123596800_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQmkLmByJ9j-fjgvjB1dxEYGVBazaFWq3zvssdlvlHisrYo2HNVnzB-w-49ft4BFrdQ&_nc_ht=scontent-vie

Chesterton.

Ja też lubię Celina i Jungera, ale dla osób mających raczej konserwatywny światopogląd elementarz to książki Chestertona.

Chestertonowi.

Ręce mi opadają na to twoje demonizowanie mnie. Nie zachwiejesz moim poczuciem wartości intelektualnej tego, co mówię, przez wymyślanie mi od "oszustów", "hochsztaplerów" czy "zakłamańców". Nawet jeśli gdzieniegdzie zdarzyły mi się pewne nieporadności (niektóre posty pisałem w dużym pośp

Co mam Chestertonowi wybaczyc? Konkretnie?

O Chestertonie: już mówiłem, że nie wierzę twoim hochsztaplerskim cytatom - proszę zatem o konkrety. Dodam, że mało prawdopodobne jest, żeby Chesterton pisał cokolwiek o Sartrze, gdyż Chesterton umarł w roku 1936, gdy "cher maitre" dopiero zaczynał swoją pisaninę. Ja nic przeciwko wiejskim

Parafrazując Chestertona...

Nie będzie bankowy kapitalista mnie wykorzystywał - powiedział Eric Cantona wpłacając na swe konta kolejne miliony otrzymane od koncernów za udział w reklamach...

GILBERT KEITH CHESTERTON

Polece go po prostu jako autora , nie przeczytalem jeszcze zbyt duzo tekstow jego autorstwa .Nie chcialbym tu pominac wielu zapewne bardzo dobrych ksiazek , a ze czyta sie go znakomicie ,ze wzgledu na duzy talent literacki i duza doze poczucia humoru , to poprzestane na wymienieniu nazwiska

Re: GILBERT KEITH CHESTERTON

kaczy.i.indyczy napisał: > Polece go po prostu jako autora , nie przeczytalem jeszcze zbyt duzo > tekstow jego autorstwa .Nie chcialbym tu pominac wielu zapewne > bardzo dobrych ksiazek , a ze czyta sie go znakomicie ,ze wzgledu na > duzy talent literacki i duza doze poczu

Spotkania z Chestertonem (początek wątku)

Rydzewska Gilbert Keith Chesterton - fragment eseju "The Roots of the World" ze zbioru "Lunacy and Letters". >> Na początek <<

i kawałek Chestertona

z " Kuli i krzyża" "Uratuje się, jeśli zachowa się jak szaleniec;jeśli natomiast postąpi zgodnie z rozsądkiem, zostanie tu gdzie jest, póki nie odpadnie od krzyża jak kamień. Powtarzał sobie w myśli tę antynomię, rozważał sprzecznosć równie głęboką i jaskrawą jak wielka sprzeczność krzyża

a co dopiero Chesterton

Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i – rzec mogę – wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszno

Re: a co dopiero Chesterton

Tu jest jeden problem ze historia zatacza wiecznie kręgi, niezbyt przychylni Polsce stają sie jej "przyjaciółmi". Tak było z W. Churchill'em który zbratał sie w tej sprawie z F. Roosevelt'em, czy teraz jest inaczej?

G.K. Chesterton -Ortodoksja

Stare, ale jare: o powodach do dumy, spokoju i pogody ducha jakie daje rozum przekraczający ciasnotę pseudooświecenia.

1 2 3 4 5 6