Dodaj do ulubionych

Książka dla radomianina/radomianki.

22.11.08, 00:11
No to jest! :)
Na wyraźne potrzeby intelektualnej części miasta i okolic,
niniejszym inicjuję założenie tego wątku.
Wrzucajcie tu swoje tytuły książek, które zrobiły na Was ostatnio
(lub w ogóle) ogromne wrażenie.
Żeby wszystko miało ręce i nogi i żeby uniknąć zbędnego bałaganu,
każdy respons na ten założycielski post niech ma w tytule tytuł
książki i, jeśli to możliwe, imię i nazwisko autora.
W treści postu wpiszcie ewentualną resztę... i dlaczego polecacie tę
książkę. Można ograniczyć się do krótkiego opisu (byle by nie
zdradzić całej książki...).
Ewentualne uwagi i komentarze innych forumowiczów na temat danej
książki niech znajdą się bezpośrednio pod spodem postu, który jako
pierwszy ją promuje.
To co? Bierzemy się za czytanie... ;)
Obserwuj wątek
    • l.i.l.a.b.a.j.ona Born On A Blue Day, Daniel Tammet 22.11.08, 00:13
      Autobiograficzny zapis przeżyć i doświadczeń emocjonalnych chłopaka,
      który urodził się z syndromem savant. Ta książka to rzadkość, bo o
      ludziach autystycznych piszą zazwyczaj naukowcy badający te zjawiska
      aniżeli sami chorzy.
      W ten inny, niezwykły świat poznawany u samego źródła wkracza się
      niczym w magiczny, pozawymiarowy układ gdzie metafizyczne możliwości
      ludzkiego mózgu zdają się nie mieć granic...
      W skrócie - klimaty Rain Man'a + notki autobiograficzne autora.
      W przykładzie - autor zasłynął głównie ze zdolności bezbłędnego
      powtórzenia z pamięci 22514 (dwudziestu dwóch tysięcy, pięciuset
      czternastu) liczb po przecinku występujących w liczbie 'pi'
      (3,14...).
      Gorąco polecam.
      Niestety, nie znam polskiego tłumaczenia tytułu.
      Pozdrawiam.
      • l.i.l.a.b.a.j.ona Film dokumentalny o Tammecie 23.11.08, 21:27
        uk.youtube.com/watch?v=AbASOcqc1Ss
        Pierwsza z 5-ciu część filmu dokumentalnego o Tammecie.
        Warto obejrzeć!! :)

    • Gość: fh Michnikowszczyzna. Zapis choroby , Ziemkiewicz, IP: *.radom.vectranet.pl 23.11.08, 20:20
      • l.i.l.a.b.a.j.ona Re: Michnikowszczyzna. Zapis choroby , Ziemkiewic 23.11.08, 21:39
        No co Ty? Chcesz, żeby ocenzurowali mi ten wątek? ;)
    • Gość: fh Sorry wycofuje ziemkiewicza-choć nadal jest widocz IP: *.radom.vectranet.pl 24.11.08, 20:28
      a może Buchanan Śmierć Zachodu
      • l.i.l.a.b.a.j.ona Re: ? 24.11.08, 20:44
        Dlaczego wycofujesz? Ja żartowałam!!!!!! :)
        No chyba, że nie polecasz tej książki z powodu nikłej jej
        wartości... według Ciebie oczywiście.
    • l.i.l.a.b.a.j.ona Śmierć Zachodu, Patrick Buchanan 24.11.08, 20:53
      Poleca fh.

    • l.i.l.a.b.a.j.ona Sztuka Podstępu, Kevin Mitnick 24.11.08, 21:17
      Po prostu warto wiedzieć... Oparta na faktach.
      Wstawiam link, wybrany losowo.

      helion.pl/ksiazki/artdec.htm
      Pzdr
    • Gość: protestant G.K. Chesterton -Ortodoksja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.08, 21:19
      Stare, ale jare: o powodach do dumy, spokoju i pogody ducha jakie
      daje rozum przekraczający ciasnotę pseudooświecenia.
      • l.i.l.a.b.a.j.ona Re 24.11.08, 23:04
        O przepraszam, ja o niej nie słyszałam.
        Co nie znaczy, że się koło niej ( i tych powyższych, nie "moich" )
        nie zakręcę. :)
    • Gość: fh ja również żartowałem Ziemkiewicza warto!! IP: *.radom.vectranet.pl 27.11.08, 20:11
      pozdrowionka!
      • l.i.l.a.b.a.j.ona Re 27.11.08, 20:22
        Thnx :)
        • Gość: fh Re: Re IP: *.radom.vectranet.pl 27.11.08, 20:34
          zajarka
          • l.i.l.a.b.a.j.ona Re 27.11.08, 20:37
            Nie za Leszka? ;)

            Pzdr
    • l.i.l.a.b.a.j.ona Millions of Women are Waiting to Meet You 11.12.08, 23:24
      - Sean Thomas

      Zanim napiszę co mi się w tej książce najbardziej podobało napiszę,
      że kupiłam ją tylko dlatego, że na tylnej okładce przeczytałam o
      przypadku medyczno-psychicznym jednej z przyjaciółek głównego
      bohatera. Tak, dokładnie! Tylko dlatego kupiłam tę książkę. Do dziś
      nie żałuję, bo choć "przypadek" został opisany pokrótce, książkę
      czyta się jednym tchem, co chwila wybuchając salwami śmiechu.

      Główny bohater - Sean Thomas, postać realna - pracuje jako freelance
      journalist ("wolny strzelec" w zawodzie dziennikarza) w Londynie.
      Pewnego dnia zostaje poproszony przez redaktora naczelnego jednego z
      brytyjskich magazynów dla panów (nie jakieś tam świerszczyki! rzecz
      dzieje się w dzisiejszych czasach) o napisanie artykułu na temat
      randek inicjowanych w internecie. Żeby urealnić i wzmocnić
      rzetelność artykułu, Sean... sam musi zalogować się na jednym z
      randkowych portali internetowych. Jest bowiem singlem dość
      sceptycznie nastawionym do tego typu zawieranych znajomości co dla
      redaktora naczelnego wydaje się być świetnym początkiem do napisania
      artykułu na ten temat.
      Co z tego wszystkiego wyniknie - nie zdradzę. Powiem tylko, że tak
      miło się czyta wyznania faceta (przed czterdziestką) tak
      inteligentnego, wrażliwego, zabawnego i szczerego do bólu, że aż ma
      się wrażenie, że tacy są obecnie na wyginięciu. Bo chyba są...
      niestety...

      Polecam!
      :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka