778 wyników w czasie 213 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Nadczynność tarczycy u noworodka (początek wątku)

Witam! Będąc w ciąży "nabawiłam" się tej choroby i lekarz stwierdził, że po urodzeniu dziecka będę musiała zbadać mu krew. Czy ktoś może mi powiedzieć skąd się pobiera krew u takiego 2-tygodniowego malucha (z piąstki, czy z rączki?) i jak się leczy takiego szkraba jeśli się okaże że niestety

Re: Nadczynność tarczycy u noworodka

Czesc. Ja także miałam duża nadczynnosc tarczycy w ciazy. Brałam lekarstwa . Jak mały sie urodzil, w szpitalu pobrai mu od razu krew do badania. Okazało się ze ma w przeciwienstwie do mnie bardzo duza niedoczynnosc. Karmiac dziecko nadal brałam lekarstwa. Jednak szybko po narodzinach

nadczynność Tarczycy (początek wątku)

Witam Wszystkich bardzo serdecznie! od 10 lat choruję na nadczynność tarczycy. Mam guzowate wole, największy guzek ma 3,5cm. Biorę Thyrozol10, pół tab raz dziennie do tego Propronolol 3*0,5tabl i wit.B6. Lekarz prowadzący chce poddać mnie radio jodowi, ale ja strasznie się boje, ponieważ

Re: nadczynność Tarczycy

oddzielne spanko i jeszcze 7 nie zbliżanie się do dzieci, wszystko miło i bez bólu dalej nie wiem co będzie czy jak TSH będzie juz w normie - operacja w zasadzie to mój „endo” też jeszcze nie wie czas pokaże / u mnie tych guzów jest dużo / decyzje podejmij wraz z lekarzem prowadzącym w

nadczynność tarczycy (początek wątku)

witam. tym razem ja potrzebuje wsparcia informacjami. od pewnego czasu mam nasilone spektrum objawów nadczynności, wykonałam TSH = 0,05. dziś udaję się do endokrynologa i potrzebuję konkretów w odpowiedzi na karmienie dziecka 3,5 rocznego. do tej pory nie spotkałam się z negatywnymi opiniami ze

Nadczynność tarczycy u matki karmiącej (początek wątku)

Pani Doktor, mam 5-miesięczne dziecko karmione wyłącznie piersią. Niedawno zdiagnozowano u mnie poporodowe zapalenie tarczycy objawiające się nadczynnością. Lekarz endokrynolog przepisał mi Thyrozol (tiamazol) w ilości 5mg/dobę. Zapewnił mnie, że taka ilość nie ma prawa przeniknąć do pokarmu i

Re: Nadczynność tarczycy u matki karmiącej

wchodzimy z ostrym leczeniem nadczynności. Obecny lekarz wydaje się być najrozsądniejszy, długo główkował jak mi pomóc i wymyślił malutką dawkę thyrozolu, żeby trochę przystopować działalność tarczycy.

Nadczynność tarczycy (początek wątku)

Nadczynność tarczycy przyspiesza wszystkie reakcje chemiczne w organizmie, czego wynikiem są niekiedy dziwne dla otoczenia zmiany wyglądu czy zachowania chorego. U nastolatków choroba wybucha jak wulkan, bez ostrzeżenia. Pojawia się wole, poty, rozdrażnienie, brak koncentracji. Młodzi ludzie

Re: Nadczynność tarczycy

Witam...jestem z forum o chorobah tarczycy. Kilka tyg. tem zdiagnozowano G-B u mnie. po tygodniu brania leków czuje sie super. Na początku myślałam ze wiąże się to z zapaleniem oporodowym, bo 7 miesięcy temu urodziłam synka. Ale jednak nie. Co do radojodu to nie słyszałam ze nie mozna go

nadczynność/niedoczynność tarczycy, a dziecko (początek wątku)

Do mam które były na lekach na tarczycę w trakcie ciąży. Czy badali dziecku krew po porodzie w kierunku hormonów? A może dostałyście zalecenie zbadania poziomu hormonów u dziecka we własnym zakresie? Dziś lekarz (czwarty z koleji, który ogladał Bartka) zadał mi pytanie czy były badane u

Re: nadczynność/niedoczynność tarczycy, a dziecko

Ja leczyłam niedoczynność tarczycy w ciąży. Po porodzie poziom TSH bada sie standardowo u wszystkich dzieci - tzw pobranie z piętki w pierwszej dobie zycia. Z powodu mojej choroby badanie poziomu TSH było powtorzone kiedy corka skonczyla miesiac (zdaniem pediatry zaraz po porodzie u

Re: Nadczynność tarczycy

wątek:forum.gazeta.pl/forum/w,94641,110766235,110766235,przeciwciala_w_normie_tarczyca_jak_u_dziecka.html ----------------------- odwiedzam i lubię: www.holistycznehashimoto.blogspot.com

Re: Nadczynność tarczycy

: www.chorobytarczycy.eu/test#0 -- mój wątek:forum.gazeta.pl/forum/w,94641,110766235,110766235,przeciwciala_w_normie_tarczyca_jak_u_dziecka.html

Re: nadczynność tarczycy

cześć.ja mam nadczynność tarczycy, przyjmuję thyrosan 2 razy po pół tabletki, co miesiąc badania krwi + wizyta u endokrynologa-powiedziano mi że trzeba u dziecka po porodzie zrobić TSH w 4 dobie i tyle.czuję się bardzo dobrze, tyle że byłam ciągle zmeczona i ospała dopóki nie zaczęłam brać

nadczynność tarczycy u mezczyzny a ciąża (początek wątku)

Staramy sie o dziecko. Wyszla nadczynnosc tarczycy u meza. Leczony byl metizolem, lecz bez poprawy. Lekarz przygotowuje meza do leczenia tarczycy promieniotworczym jodem (metizol zastapil propycilem). Bardzo sie tego wystraszylam. Nie moge czekac dluzej (zblizam sie do 40-ki i tak to jest

Re: Nadczynność tarczycy ciąza a dziecko?

U mnie nadczynność została stwierdzona gdzieś w 4 miesiącu ciąży. Leczono mnie Propycilem. Dziecko urodziło się w 38 miesiącu ciąży, "drogami natury", ważyło 3950. Musisz udać się jak najszybcej do dobrego lekarza, zrobić badania i najprawdopodobniej zacząć przyjmować leki. Nie ma co tego

1 2 3 4 5 6