Ja tez bym walczyla o ta macice o ile powod jej wyciecia nie bylby bardzo bardzo powazny (dla mnie to tylko bylby nowotwor zlosliwy). Sa kobiety majace problemy z tym,iz po wycieciu zostaje - jak to napisala wyzej tryggia - "pusta przestrzen" do ktorej przemieszczaja sie inne narzady, m.in. jelita
"rak jajnika jest wywoływany przez hpv," Pierdzielnęło Ci się z rakiem szyjki macicy ;) Na raka jajnika chorowałam, nie ma z HPV nic wspólnego.
po wyniki i dalsze zalecenia. no i wyszlo... rak zlosliwy szyjki macicy, stopien G-2. od razu dpstala skierowanie na konsylium onkologiczne w srode (wczoraj). poszlam tam z nia, jutro ma rezonans magnetyczny, w poniedzialek dalsze decyzje... jestem przerazona. faktem jest, ze ostatnia cytologie
gruczol slinowy rowniez po lewej. Ciesze sie, ze spotkalam "kolezanke" po przejsciach. Bedziesz moja "biblia". za rtdzien, w piatem mam zabieg i boje sie jak nigdy. To moj 4 nowotwor. Mialam szyjki macicy (1987), pozniej macicy (1993), pozniej piersi (2011) a teraz nastepne choler****. Pozdrawiam
tkanki miekkiej. Na szczescie nowotwor nie jest zlosliwy. Tato ma juz wyznaczona date operacji. Dwa dni pozniej mama poszla do ginekologa, bo miala dziwne plamienia.Wrocila z diagnoza: podejzenie nowotworu. Po 3tyg przyszly wyniki . Diagnoaza potwierdzona . W piatek mama miala operacje.Usuneli jej macice
wspólnego z rakiem szyjki macicy? Chyba czegoś nie doczytałaś i sama sie kompromitujesz.Nawiązałam do tego,że np. zamiast kasę wydawać na narkozę,cesarkę lepiej taka kasę spożytkować na badania nad tym nowotworem na który umiera bardzo dużo kobiet w Polsce / odsyłam do statystyk i źródła / lub nowotworem
Kasiu tu Panie posiadają ogromną wiedzę w tym temacie ,na pewno ci doradzą ,i ja też jestem z tobą gosia
Mama jedzie do urologa we wtorek, bo wczesniej nie bylo mozliwosci, aby ja zobaczyl. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Wczoraj jak z nia rozmawialam plakala, ciezko jej i mi razem z nia :-(
mam nowotwor zlosliwy to rak szyjki macicy czekam na decydujacy wynik operacja czy radioterapia bardzo prosze o namiar dobrego onkologa najlepiej w zachodniopomorskim moze byc w poblizu
błyskawicznie......13 kwietnia przyjecie na oddzaił i pobranie wycinka.......boze a potem czekanie na wynik.....na wyrok.....to bylo straszne...wiadomo ze rak ale jaki zlosliwy czy nie......no i w koncu 12 maja przyszedł wynik histopatologiczny-ZŁOŚLIWY RAK SZYJKI MACICY stopień zaawansowania 3B......... :-( i
Wiecie co? A ja znam dziewczyne mloda, u ktorej w ciagu roku od ostatniej cytologii rozwinal sie rak dzyjki macicy..nie wiem jaki stan, ale miala operacje i chemie..i zdaje sie wszystko ok! Natomiast ja tak samo jak radza dziewczyny - poszlabym fo dobrego onkologa, ktory zajmuje sie takimi
wynik. Ta pielegniarka powiedzilal mi odrazu ze mam miesaka i ze lekaarz wcale sie nie pomylil mowiac mi ze nie mam raka tylko nowotwor i powiedzila ze nie kazdy nowotwor to rak. Ze miesaki moga dawac tez przezuty takie ktore sie moga wykluc w miejscu innym niz macica czyli ze gdzies dalej i ze te