Dodaj do ulubionych

Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodowania?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.07, 12:19
Sztuczny Glod na Ukrainie w latach 1932/33, jaki pochlonal ok 10 mln. ofiar
- kiedy Rosja- sprawca tej tragedii zaplaci Ukraincom odszkodowania?
pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_g%C5%82%C3%B3d_na_Ukrainie
Obserwuj wątek
    • Gość: swiniopas fatso Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: *.dynamic.dial.as9105.com 19.03.07, 16:18
      A od nas nic nie chcesz?
      Przeciez Stasiek Kossior razem z Lawrentym Beria tamte
      kuku wam zrobil. Czep sie dzis Polski i Izraela o szmal.
      Zydzi dadza wam fige pod nos i przypomna, ze jeszcze za
      Babi Jar nie skasowali ale Polaczki, to takie naiwne sa.
      Obdoic Polske juz czeka kolejka ale glosniej wolaj to moze
      Pan Singer ci ustapi w kolejce miejsca.
      • Gość: romanpidlaszuk Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.07, 21:14
        Gość portalu: swiniopas fatso napisał(a):

        > A od nas nic nie chcesz?
        > Przeciez Stasiek Kossior razem z Lawrentym Beria tamte
        > kuku wam zrobil. Czep sie dzis Polski i Izraela o szmal.
        > Zydzi dadza wam fige pod nos i przypomna, ze jeszcze za
        > Babi Jar nie skasowali ale Polaczki, to takie naiwne sa.
        > Obdoic Polske juz czeka kolejka ale glosniej wolaj to moze
        > Pan Singer ci ustapi w kolejce miejsca.
        ----------------------------------------------------------------------------

        Zostań ze swoimi FOBIAMI czołowicze
        • Gość: romanpidlaszuk Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.07, 21:15
          www.vichenews.com/29/golodomor.htm
    • Gość: MARTINES W Polsce nikt Wam takiej tragedii nie zrobił IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.07, 12:37
      więc czego się hajdamacko-banderowski prowokatorze czepiasz?!
    • Gość: TGVYYY Za słabo was głodzili wy Rezuny ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.07, 16:57
      Za krótko trwał ten głód bo za mało was pozdychało!
    • czabanow Kanibal z Rostowa 20.03.07, 17:14

      facet.interia.pl/wiadomosc-dnia/news/kanibal-z-rostowa,884683
      • Gość: fatso Re: Kanibal z Rostowa IP: *.asfd.broadband.ntl.com 20.03.07, 22:59
        CzykatIlo chyba sie nazywal, przynajmniej
        pod takim nazwiskiem wszedl do ksiag medycyny
        sadowej. Widzialem film o tym monstrum, nakrecony
        bodajze za austriackie pieniadze. Facet wyzeral genitalia
        mlodych chlopcow i kobiet, mordowanych przez siebie.
        czy byl bardziej bestialski, bardziej zdziczaly niz inny
        Ukrainiec, Demjaniuk, dozorca z treblinki? Nie sadze.
        Demjaniuk aka Ivan Grozny, wybieral z transportu do gazu
        jakas mloda i ladna Zydowke, dokonywal na niej wampirycznych
        aktow. Niemcom to nie przeszkadzalo, wszak rozpruta kobieta
        dolaczana byla do zwalu trupow, rachunek wiec sie zgadzal.
        Swiat by sie o tym nie dowiedzial gdyby nie ucieczka obslugi
        krematorium. trzeba przyznac jedno: demjaniuk ,czykatilo a i
        podobnych setki w szeregach UPA ; Ukraincy to lubia.
        • Gość: MARTINES Re: Kanibal z Rostowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.07, 10:03
          Bestialstwo, zwyrodnienie i sadyzm UPA przerażał samych Niemców. Rozrąbywanie
          siekierami, widłami, nadziewanie dzieci na sztachety, rozcinanie nożami
          brzuchów i wyjmowanie wnętrzności, palnie w stodołach ludności- takich
          okruciństw nikt nigdy nie dokonał jak oddziały UPA i OUN na Wołyniu! Do tego
          stopnia Niemcy obawiali się oddziałów Ukraińskich jak SS Galizien czy innych że
          wielokrotnie je rozformowywano i przemieszczano do innych oddziałów. Podobjie
          było z UPA i OUN; trzymano je krótko bo obawiano się ich niekontrolowanych
          dziań.
    • Gość: 10bkpm Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: *.dsl.bell.ca 22.03.07, 05:15
      Gość portalu: romanpidlaszuk napisał(a):

      > Sztuczny Glod na Ukrainie w latach 1932/33, jaki pochlonal ok 10 mln. ofiar
      > - kiedy Rosja- sprawca tej tragedii zaplaci Ukraincom odszkodowania?

      pewnie zaraz potem jak ukraina da piekny przyklad i zaplaci za mordy i utracone
      mienie na wolyniu
      • anka1 Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow 22.03.07, 08:50
        a kiedy odszkodowanie za mordowanie Warszawiakow w Powstaniu ? Ukraincy w tym
        swoj udzial mieli. chcesz sie nadal licytowac ?
        • Gość: MARTINES Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.07, 10:57
          Nie było bardziej bezwzględnych, brutalnych i sadystycznych żołnieży którzy
          pacyfikowali Powstanie Warszawskie jak tzw. "Własowcy". To ukraińskie oddziały
          gen. Własowa w armii niemieckiej. Noże, siekiery, nadziewanie, podrzynanie
          gardeł, niemiłosierne tortury i znęcanie się obrzydzały samych Niemców i
          dochodziło nawet do walk między Niemcami a "Własowcami". Może to zabrzmi
          niewiarygodnie ale Niemcy sami już nie mogli znieść widoku tych bestialskich
          mordów bezbronnej ludności Warszawy i czasem dochodziło do walk między
          oddziałami.
          • Gość: mk Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: 212.33.74.* 23.03.07, 11:04
            to jeszcze nie byli wlasowcy, oni sformowali sie nieco pozniej.
            tutaj "dzialala" RONA.
            • Gość: MARTINES Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.07, 12:02
              Tak masz racje że była najpierw była RONA dowodzona przez Kamińskiego
              Bronisława syna polaka i ukrainki. W 1944 wcielona do Waffen SS i odrazu
              rzucono do tłumienia i walki w Powstaniu Warszawskim. Po rozbiciu RONA w
              walkach z AK, niedobitki przekształcono i wcielono do ROA (Rosyjska Armia
              Wyzwoleńcza). Powstała FORMALNIE jesienią 1944 ale wcześniej były inne oddziały
              dowodzone przez gen A.Własowa i innych rosyjko i ukraińsko języcznych dowódców
              stąd ich nazwa "własowcy". Generalnie tak nazywano oddziały rosyjsko języczne,
              głównie ukraińskie walczące w armii niemieckiej. Nie zmienia to faktu że
              oddziały te krwawo i brutalnie zapisały się w kartach historii.
              • Gość: mk Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: 212.33.74.* 23.03.07, 12:38
                brutalnie - to i delikatnie to okresliles ...
          • Gość: Apolak Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: 83.2.101.* 23.03.07, 13:09
            Gość portalu: MARTINES napisał(a):

            > Nie było bardziej bezwzględnych, brutalnych i sadystycznych żołnieży którzy
            > pacyfikowali Powstanie Warszawskie jak tzw. "Własowcy". To ukraińskie
            oddziały
            > gen. Własowa w armii niemieckiej. Noże, siekiery, nadziewanie, podrzynanie
            > gardeł, niemiłosierne tortury i znęcanie się obrzydzały samych Niemców i
            > dochodziło nawet do walk między Niemcami a "Własowcami". Może to zabrzmi
            > niewiarygodnie ale Niemcy sami już nie mogli znieść widoku tych bestialskich
            > mordów bezbronnej ludności Warszawy i czasem dochodziło do walk między
            > oddziałami.

            Niemcy byli też zniesmaczeni i zbulwersowani zachowaniem Polaków z Jedwabnego,
            Radziłowa i Wąsosza wobec Zydów w 1941 roku.
            • Gość: 10bkpm Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: 207.164.214.* 23.03.07, 16:32
              Gość portalu: Apolak napisał(a):
              > Niemcy byli też zniesmaczeni i zbulwersowani zachowaniem Polaków z
              Jedwabnego,
              > Radziłowa i Wąsosza wobec Zydów w 1941 roku.

              No znowu jakas durna moda na zrownywanie Polakow z sytuacja w
              Jedwabnym,wypraszam sobie takie uproszczenia!!!
              Jedwabne to epizod bandziorstwa jakie mozna spotkac wszedzie i teraz tez.
              Nikt nie okresla dzis mianem Polakow mordercow majacych obywatelstwo polskie.
              Najistotniejsza sprawa w calej histirii pogromu Zydow jest to ,ze zadnej akcji
              kierowanej przez polski rzad lub jakiejkolwiek polskiej organizacji nie bylo.
              Prezydent RP przeprosil Zydow za Jedwabne w imieniu pewnie........
              bandziorow??!! Moja babcia przechowywala zydowska dziewczynke w czasie wojny,co
              napewno nie stawia jej na rowni z kims tam z Jedwabnego.
              • Gość: Apolak Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: 83.2.101.* 23.03.07, 17:07
                Wypraszaj sobie co, kogo i skąd chcesz. Faktów z przeszłości nie wyprosisz. Nie
                był to jakiś incydentalny przypadek antyżydostwa, ale cała seria podobnych
                masowych mordów na zachodnim Mazowszu w 1941r., rdzennie polskim obszarze,
                będącym pod wpływem katolickich narodowców od dawna.
                Może Tobie to w głowie się nie mieści, Polaczce ruskiej wiary, że Twoi
                katoliccy rodacy byli do czegoś takiego zdolni?
                • mk.1 Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow 23.03.07, 17:18
                  Polska ustosunkowala sie do wydarzen w Jedwabnym, strona Ukrainska ciagle sie
                  nie ustosunkowala do wydarzen na Wolyniu. To zasadnicza roznica, ktorej oszolom
                  jak ty juz nie dostrzega.
                  • Gość: Apolak Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: 83.2.101.* 23.03.07, 17:33
                    Jedna polska strona ustosunkowała się negatywnie - ta w której imieniu
                    przemawiał prezydent Polski żydowskiego pochodzenia.

                    Druga polska strona ciągle mówi o "kłamstwie o Jedwabnem".

                    A co się dzieje w Ukrainie, to mało wiem.
                    • mk.1 Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow 23.03.07, 18:55
                      Widze, ze stosujesz stara oszolomska zasade, male klamstwo to prawie prawda...

                      Nie wazne, ze sa tacy co sie nie zgadzaja z werdyktem IPN w sprawie Jedwabnego.
                      Historycy ozekli jasno, panstwo sie do tego ustosunkowalo. W Ukrainie brak
                      wlasnie tego. Takze przestan sciemniac i szukac glupszych od siebie.
                      • Gość: Apolak Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: 83.2.101.* 23.03.07, 20:09
                        Oszołmów znajdziesz mnóstwo w polskich obecnych elitach przy władzy,
                        goszczących często w "rządowym" Radyju, które to uparcie "odkłamuje" historię o
                        Jedwabnem, Radziłowie, Wąsoszu ...
                        • mk.1 Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow 23.03.07, 21:13
                          oraz na forum Gazety Wyborczej, czego jestes dobitnym przykladem...
                    • Gość: 10bkpm Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: *.dsl.bell.ca 25.03.07, 06:16
                      Gość portalu: Apolak napisał(a):

                      > A co się dzieje w Ukrainie, to mało wiem.


                      ale nie dotyczy to wylacznie tematu ukrainy,prawda?
                      :))))
                      nawiasem mowiac to wydaje mi sie ,iz twoi przodkowie pochodza z.....
                      Jedwabnego(?) i teraz ich wyczynami babrasz cala Polske.
                      no przyznaj sie ...przeciez nie bez powodu masz ksywe "apolak"
                      • Gość: Apolak Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: 83.2.101.* 25.03.07, 11:50
                        Może moja ksywka natchnie Cie i ten swój bezsensowny, nic nie mówiący o Tobie
                        nick zmienisz na Aruska?
                        • Gość: 10bkpm Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: *.dsl.bell.ca 26.03.07, 05:37
                          Gość portalu: Apolak napisał(a):

                          > Może moja ksywka natchnie Cie i ten swój bezsensowny, nic nie mówiący o Tobie
                          > nick zmienisz na Aruska?

                          niedosc ,ze nie piszesz na temat to jeszcze nie kumasz takiej prostej ksywy.:(((
                          a i umiejetnosc poslugiwania sie klawiatura nie daje ci jeszcze prawa do
                          wypowiadania sie na powazne tematy,takze odpusc sobie napij sie bialoruskiego
                          samogonu ,zaklnij sobie po "prostemu" i schowaj sie do smierdzacej nory ,z
                          ktorej wypelzles.tu za duzo stresow dla ciebie.....prosty umysle.:)))
                          • Gość: Apolak Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: 83.2.101.* 26.03.07, 18:33
                            Aruska! Wiem już, jako bywalec tego forum, że kto Cię nie zna, nie wie nawet,
                            że jestes kobietą, a o wyznaniu i narodowości tym bardziej. Dlatego posłuchaj
                            mojej dobrej, prostej rady i nazwij się Aruska czy jakoś podobnie. I z łaski
                            swojej wyjaśnij, co własciwie znaczy ten Twój dziwny nick 10bkpm.

                            Ps
                            Czy ktoś z forumowiczów rozumie, co znaczy jej nick?
                            • Gość: 10bkpm Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: *.dsl.bell.ca 26.03.07, 18:57
                              Gość portalu: Apolak napisał(a):

                              > Aruska! Wiem już, jako bywalec tego forum, że kto Cię nie zna, nie wie nawet,
                              > że jestes kobietą, a o wyznaniu i narodowości tym bardziej. Dlatego posłuchaj
                              > mojej dobrej, prostej rady i nazwij się Aruska czy jakoś podobnie. I z łaski
                              > swojej wyjaśnij, co własciwie znaczy ten Twój dziwny nick 10bkpm.
                              >
                              > Ps
                              > Czy ktoś z forumowiczów rozumie, co znaczy jej nick?

                              dziekuje za proste rady od prostego czlowieczka dla ktorego plec, wiara ,itp
                              ma wieksze znaczenie niz tresc wypowiedzi!!!!!:)))))
                              zal mi cie troszke za te rozpaczliwe wolanie o pomoc do innych.
                              niestety nie znasz na tyle historii Polski by to zrozumiec.
                              nie chce nawet wiedziec kim ty jestes.moge tylko sadzic ,iz jestes baranem
                              rodziaju meskiego z niewielkim przyrodzeniem i przez to bardzo
                              niedowartosciowanym
                              bez odbioru,bo jestes nudny
                              • Gość: Apolak Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: 83.2.101.* 26.03.07, 23:05
                                Aruska prawosławna Polko! To Ty przyczepiłaś sie do mojego nicka, więc ja tylko
                                zająłem się Twoim w rewanzu. Ja nie jestem taki ciemny do do Polskiej historii
                                po polskich szkołach, wiem nie tak mało, ale Twego nicka nie potrafie
                                rozszyfrować za Chiny Ludowe i jestem pewien, że tak samo jest z większoscią
                                forumowiczów. Może założę specjalny wątek poświęcony Tobie i Twemu tajemniczemu
                                nickowi, by poznać Cie lepiej dzieki pomocy innych, intrygująca kobieto, skoro
                                nie chcesz nic o sobie powiedzieć.
                • spiacy_z_otwartymi_oczami Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow 23.03.07, 20:41
                  Polecam bardzo niniejszą pozycję.
                  "U genezy Jedwabnego. Żydzi na Kresach Północno-Wschodnich II Rzeczypospolitej,
                  wrzesień 1939 - lipiec 1941" Andrzej Żbikowski
                  Jes to to chyba najnowsza pozycja zajmująca się tematem i metodologicznie lepsza
                  niż "Sąsiedzi"
          • spiacy_z_otwartymi_oczami Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow 23.03.07, 20:37
            Gość portalu: MARTINES napisał(a):

            > Nie było bardziej bezwzględnych, brutalnych i sadystycznych żołnieży którzy
            > pacyfikowali Powstanie Warszawskie jak tzw. "Własowcy". To ukraińskie oddziały
            > gen. Własowa w armii niemieckiej. Noże, siekiery, nadziewanie, podrzynanie
            > gardeł, niemiłosierne tortury i znęcanie się obrzydzały samych Niemców i
            > dochodziło nawet do walk między Niemcami a "Własowcami". Może to zabrzmi
            > niewiarygodnie ale Niemcy sami już nie mogli znieść widoku tych bestialskich
            > mordów bezbronnej ludności Warszawy i czasem dochodziło do walk między
            > oddziałami.

            Kiedy Polacy zapłacą Włochom i Hiszpanom za zniszczenia kraju w czasie wojen
            napoleońskich. Nie zapominajmy, że Haiti też ma prawa do roszczeń.
    • spiacy_z_otwartymi_oczami Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow 23.03.07, 20:35
      Ja jeszcze proponuje by Nowogród domagał się odszkodowania od Moskwy za ofiary
      mienie zrabowane za Iwana IV.
      • Gość: romanpidlaszuk Re: Glod na Ukrainie w 1932/33r.- kiedy odszkodow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.03.07, 22:39
        Ide cos zjesc.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka