Dodaj do ulubionych

Dombrowicz zaciaga 35 mln euro kredytu

IP: 195.85.209.* 02.10.04, 16:26
Miasto zaciągnie 35 milionów euro kredytu. Będziemy go spłacać przez 32 lata
Pieniądze pochodzą z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Aby dostać kredyt,
miasto musiało przedstawić EBI konkretne inwestycje. Na liście znalazły się
m.in.: most Pomorski, rewitalizacja Wyspy Młyńskiej, dwa nowe baseny (przy
ul. Duracza - SP nr 65 i przy ul. Grzymały-Siedleckiego - ZS nr 19) czy Trasa
W-Z. Przez ponad 3 miesiące finansiści sprawdzali, czy są one uzasadnione. -
Już mamy akceptację ze strony banku - mówi Ambroży Pawlewski, skarbnik
miasta. - Teraz jeszcze tylko kilka formalnych pism i w październiku
dostaniemy kredyt.
- Warto go wziąć z kilku powodów - argumentuje prezydent Bydgoszczy Konstanty
Dombrowicz. - Jest korzystnie oprocentowany. Ma charakter linii kredytowej.
Nie musimy brać wszystkiego od razu - bierzemy tyle, ile nam potrzeba, a
spłacamy wtedy, kiedy możemy. To wygodne i praktyczne.

Kredyt na 35 milionów euro będzie trzeba zacząć spłacać dopiero po 7 latach.
Okres spłaty: 25 lat. Oprocentowanie wynosi 4 proc. rocznie.


Na co pójdzie kredyt?

Na liście planowanych i już realizowanych inwestycji znalazły się m.in.:

most Pomorski

rewitalizacja Wyspy Młyńskiej

basen przy ul. Duracza - SP nr 65

Trasa W-Z.


Obserwuj wątek
    • Gość: tragikomedia tragikomedia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.04, 16:39
      brawo!!!
      ławeczki na wyspie, krzaczki dookoła i 2 amatorskie baseny zadłuża nasze miasto
      na pół wieku!!!

      A czemu nie na sto lat?
      Kupmy jedszcze ławeczki wzdłuż Gdanskiej i Dworcowej !!!!
      ___________

      Czyu sie śmiac czy płakać?
      • radca Re: tragikomedia 02.10.04, 18:05
        Gość portalu: tragikomedia napisał(a):

        > brawo!!!
        > ławeczki na wyspie, krzaczki dookoła i 2 amatorskie baseny zadłuża nasze
        miasto
        >
        > na pół wieku!!!
        >
        > A czemu nie na sto lat?
        > Kupmy jedszcze ławeczki wzdłuż Gdanskiej i Dworcowej !!!!
        > ___________
        >
        > Czyu sie śmiac czy płakać?


        - tylko plakac

        radca
        • Gość: magda Re: tragikomedia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.04, 18:23
          jezeli sie miasto zadłuża na KILKADZIESIĄT LAT (!), eliminujac jakiekolwiek
          mozliwosci robienia innych inwestycji w tym okresie, to rozumiem, ze cel musi
          byc tak ważny, ogromny, żeby przez te kilkadziesiąt lat równoważył brak innych
          kredytów, korzystania z finansowania UE itp.

          czy ławeczki i krzaczki na wyspie mlynskiej oraz basen dla dzieci sa taka
          rekompensata, która zrównoważy brak innych inwestycji w Bydgoszczy przez całe
          36 lat????
          • radca Re: tragikomedia 02.10.04, 18:32
            jesli gospodarka kuleje, ludzie klepia biede, coraz wiecej bezrobotnych - a co
            za tym idzie i bezdomnych

            to..... !!!

            nalezy przede wszystkim w pierwszej kolejnosci - tworzyc i organizowac miejsca
            pracy oraz stwarzac takie mozliwosci ze strony URZEDU

            Kredyty biorac.... nalezy w takim przypadku kierowac sie zasada - by
            " PIENIADZ ROBIL PIENIADZ " , ale tuta widze akurat odwrotne dzialania i cele
            bo jak laweczki na WYSPIE MLYNSKIEJ beda sie SPLACALY ?

            oj cos zle sie rozumuje w tym BRANIU KREDYTOW - OJ ZLE

            radca
            • Gość: viki Re: tragikomedia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.04, 19:01
              a co wam ławeczki nad Brda przszkadzaja? i krzaczki?
              to bedzie i bedzie ładnie.

              a kredyty to nie my spłacamy, tylko nasze dzieci czy wnuki, niech sie oni
              martwią
              • radca Re: tragikomedia 02.10.04, 19:19
                Gość portalu: viki napisał(a):

                > a co wam ławeczki nad Brda przszkadzaja? i krzaczki?
                > to bedzie i bedzie ładnie.
                >
                > a kredyty to nie my spłacamy, tylko nasze dzieci czy wnuki, niech sie oni
                > martwią

                - Laweczki nad Brda - jak najbardziej, ale na to nie zaciagalbym kredytu
                To mozna wykonac we wlasnym zakresie lub poszukac LOJALNYCH SPONSOROW

                radca
                • Gość: magda Re: tragikomedia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.04, 19:46
                  Nie rozumiesz viki - kredyt tak ogromny, na tyle lat ma sens tylko na jakies
                  gigatyczne przedsiewziecia z ogromnym zwrotem inwestycji, przyciagajace
                  turystów, inwestorów itp.
                  Takie przedsiewziecia powinno sie sprzedac w mediach jako ogromny sukces
                  Bydgoszczy warty 35 MILIONÓW. A co chcesz powiedziec, ze za 35 MILIONÓW kupiono
                  ławeczki i krzaczki? No i basen, jak mamy juz 3?

                  Ilu turystów przyciagnie 10 ławeczek i 20 krzaczków na wyspie młynskiej?
                  Ilu inwestorów zagranicznych przyjedzie własnie do Bydgoszczy, bo tu mamy basen?

                  100 razy wiekszym magnesem dla inwestorów byłaby np. politechnika! Jak ja bym
                  brała 35 mln EURO, to bym zbudowała autostrade do torunskiego odcinka A1 czy do
                  Gdanska.
                  • Gość: magda Re: tragikomedia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.04, 19:52
                    Nasz kochany prezydent zostawi Bydgoszcz zadłużona na 36 lat, bez zdolności
                    brania kredytów na WAŻNE inwestycje i bez wchłaniania środków z UE, do których
                    najcześciej trzeba dokładac 25%, ale wówczas z czego?

                    Zadłuzenie na 36 lat to jest działanie antybydgoskie!
                    • Gość: luci Re: tragikomedia--- IP: 82.146.225.* 13.10.04, 18:20
                      Ciekaw jestem Twojej reakcji i innych zgnuśniałych zrzędów,gdyby publicznie
                      ogłoszono,że EBI nie przyznał nam kredytu z powodu żle przygotowanych
                      materiałów lub niewypłacalności miasta.Wtedy dopiero byłoby larum:jaki wstyd?
                      nieudolność? ukarać odpowiedzialnych itepe.Piszesz,że to antybydgoskie,bez
                      zdolności kredytowej i tym podobne banialuki,a ciekawe czy znasz wielkość
                      budżetu Bydgoszczy,czy wiesz co to jest zdolność kredytowa?Przeraża Cię
                      36-letnie zadłużenie?Ja bałbym się 35 mln.kredytu na dwa lata.
                      Ten kredyt przecież nie zamyka Bydgoszczy żadnej z dróg rozwojowych,ani nie
                      uniemożliwia korzystania ze środków unijnych.Ja oczekuję od miasta większej
                      ofensywy inwestycyjnej i trwałego rozwoju.Trzeba krytykować zaniechania w
                      działaniu,niegospodarność,durne decyzje-wszystko ,co hamuje rozwój,a nie
                      proinwestycyjne działania.Mało tego Bydgoszczy potrzebny jest większy rozmach.
                      Kredyty trzeba spłacać i miasto spłaci,a inwestycji nikt z miasta nie wywiezie.
                      Może nawet magda będzie je z dumą pokazywać swoim licznym wnukom.
                      • wilman do Bydgoszczy wkroczy zarzad komisaryczny? 13.10.04, 19:20
                        ...o ile do tego czasu nie ominie nas 10 x wiecej wazniejszych inwestycji,
                        dofinansowywanych z UE w 75%, a do Bydgoszczy nie wkroczy zarzad komisaryczny.
                  • radca Re: tragikomedia 02.10.04, 19:57
                    Gość portalu: magda napisał(a):

                    > Nie rozumiesz viki - kredyt tak ogromny, na tyle lat ma sens tylko na jakies
                    > gigatyczne przedsiewziecia z ogromnym zwrotem inwestycji, przyciagajace
                    > turystów, inwestorów itp.
                    > Takie przedsiewziecia powinno sie sprzedac w mediach jako ogromny sukces
                    > Bydgoszczy warty 35 MILIONÓW. A co chcesz powiedziec, ze za 35 MILIONÓW
                    kupiono
                    >
                    > ławeczki i krzaczki? No i basen, jak mamy juz 3?
                    >
                    > Ilu turystów przyciagnie 10 ławeczek i 20 krzaczków na wyspie młynskiej?
                    > Ilu inwestorów zagranicznych przyjedzie własnie do Bydgoszczy, bo tu mamy
                    basen
                    > ?
                    >
                    > 100 razy wiekszym magnesem dla inwestorów byłaby np. politechnika! Jak ja bym
                    > brała 35 mln EURO, to bym zbudowała autostrade do torunskiego odcinka A1 czy
                    do
                    >
                    > Gdanska.

                    - wlasnie, jesli chodzi o turystow - to dopiero moze byc sukces , jesli beda
                    przyjezdzaly do Bydgoszczy autobusy wypelnione turystami.Bedzie jeden wielki
                    PARKING dla autobusow i tlumy turystow z aparatami fotograficznymi oraz
                    propektami w reku bedzie beda spacerowaly po naszym miescie.

                    Najpierw trzeba pomyslec i zastanowic sie nad tym,gzie beda mogli tacy turysci
                    zajezdzac ? na ilu mozna bedzie liczyc i ile sie spodziewac rocznie ?

                    Bo jesli chodzi tylko o tych przyjeznych w goscine do rodzin ?
                    To troche za malo i za male dochody - tutaj trzeba sie nastawic na tlumy,
                    ale jak narazie - to bardziej Ci goscie jada z Bydgoszczy pozwiedzac i
                    popodziwiac TORUN .

                    a wiec..... ?

                    radca
                    • Gość: magda Re: tragikomedia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.04, 20:03
                      czy atrakcja dla Warszawianina beda te ławeczki i krzaczki?
                      czy atrakcja dla Poznaniaka bedzie basen?
                      • Gość: tykk Panie Dombrowicz - to sie nazywa załatwić miasto.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.04, 20:28
                        pomyśl, jak te ławeczki i krzaczkia zwłaszcza basen (który po 3 latach bedzie
                        zagrzybiony)- przyciagną Anglików, Amerykanów, Japończyków :-)

                        Panie Dombrowicz - to sie nazywa załatwić miasto "na amen".
                        • radca Panie Dombrowicz - od tego trzeba zaczynac 02.10.04, 20:33
                          po pierwsze to dobry PARKING dla turystow. Mam tutaj na mysli autobusy.
                          Przeciez gdzies trzeba zajechac, zaparkowac sie i ruszyc na miasto :)

                          Nastepnie ciekawe oferty do zwiedzania.Nie samym MYSLECINKIEM przeciez bedzie
                          sie Bydgoszcz wychwalac :)

                          PARKING AUTOBUSOWY dla turystow ..... to po pierwsze

                          radca
                          • Gość: magda Re: Panie Dombrowicz - od tego trzeba zaczynac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.04, 20:52
                            Dombrowicz wyraźnie powiedział:
                            "Nie musimy brać wszystkiego od razu, bierzemy tyle, ile nam potrzeba, a
                            spłacamy wtedy, kiedy możemy. To wygodne i praktyczne."

                            czyli: nie policzył, ile ławeczek a ile krzaczków z tego bedzie, a parking? jak
                            starczy to tak.
                            "Wygodne i praktyczne" dla niego = zero odpowiedzialności.
                            • radca Re: Panie Dombrowicz - od tego trzeba zaczynac 02.10.04, 21:06
                              nie wiem.... moze sie myle ?
                              ale wydaje sie mi,ze PARKING - to po pierwsze

                              nastepnie BRDA z tramwajami i taksowkami wodnymi.To oczywiscie moze
                              funkcjonowac w sezonie wiosenno-letnim i jesienia.Atrakcje nadwislanskie -
                              czyli DUMA naszego miasta - KROLOWA POLSKICH RZEK - WISLA :)
                              Tutaj nalezaloby dobrze zagospodarowac tak przepiekne tereny i ogromne
                              mozliwosci.

                              ZEGLUGA BYDGOSKA moze stworzyc naplyw wodniakow i pasjonatow sportow i
                              turystyki wodnej.

                              MYSLECINEK powinien nastawic sie bardziej na SPORTY I ATRAKCJE ZIMOWE.

                              Rozsadnym byloby zbudowac MUZEUM SZYBOWNICTWA I LOTNICTWA BYDGOSKIEGO, ale nie
                              na BLONIU - tylko na dawnym SZYBOWISKU kolo starego FORDONU.

                              Dokonac renowacji i odbudowy SYNAGOGI w FORDONIE.

                              moze narazie starczy ?
                              Moze sie myle ?

                              ale jest przeciez tyle jeszcze mozliwosci,ze naprawde mozna cos zrobic

                              radca
                              • Gość: tykk Re: Panie Dombrowicz - od tego trzeba zaczynac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.04, 21:09
                                radco, czy ty nie czytasz? wniosek był długo aanlizowany przez bank i nie mozna
                                zrobic czegos innego, a bedzie:
                                1) naprawa mostu pomorskiego
                                2) uporzadkowanie wyspy mlynskiej
                                3) basen przy szkole
                                A to wszystko za jedyne 35 MILIONÓW EURO, z kredytem na 32 lata.
                                Brawo !!!!!!!!!!!!!!1 :-(
                                • radca Re: Panie Dombrowicz - od tego trzeba zaczynac 02.10.04, 21:14
                                  Gość portalu: tykk napisał(a):

                                  > radco, czy ty nie czytasz? wniosek był długo aanlizowany przez bank i nie
                                  mozna
                                  >
                                  > zrobic czegos innego, a bedzie:
                                  > 1) naprawa mostu pomorskiego
                                  > 2) uporzadkowanie wyspy mlynskiej
                                  > 3) basen przy szkole
                                  > A to wszystko za jedyne 35 MILIONÓW EURO, z kredytem na 32 lata.
                                  > Brawo !!!!!!!!!!!!!!1 :-(


                                  - zachodnie BANKI az sie prosza - by brac kredyty
                                  i nie ma tutaj nic szczegolnego

                                  dobry KREDYT - to DOBRZE ZAINWESTOWANE PIENIADZE, ktore beda rosly i same beda
                                  sie potrafily SPLACAC

                                  i tutaj trzeba pomyslec - jak sie taki KREDYT bedzie mogl SPLACAC ?

                                  chyba,ze splacanie pozostawi sie juz nastepcom ?

                                  radca
                  • Gość: maciej Re: tragikomedia IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 03.10.04, 02:06
                    To tylko 35 mln euro to nie 35 mld. Piszesz autostrade do torunskiego odcinka.
                    Czy Ty wiesz ile kosztuje km autostrady? Te 35 mln to po to aby tez dostac kase
                    z Unii. Bardzo wazna inwestycja to trasa WZ. Rewitalizacja wyspy mlynskiej to
                    nie tylko ławeczki i krzaczki. Przede wszystkim chca otynkowac te ruiny. Jezeli
                    nowy inwestor pojawi sie realnie i stworzy tam hotel to bedzie bardzo piekny
                    kawalek bydgoszczy. Baseny jak najbardziej potrzebne. Wnioski sa dwa:
                    1. pieniadze nie tak wielkie 150 mln zł na 25 lat to wychodzi po 6 mln rocznie
                    splaty. Dla budzetu miasta nie jest to ogromna kwota.
                    2. Dombrowicz juz dawno powinien odejsc bo takie zabiegi kosmetyczne to za
                    mało!!!
                    • Gość: max Re: tragikomedia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.04, 10:55
                      tak, ale pytanie: co służy rozwojowi?
                      czy lepiej inwestycje przyciagające inwestorów i bedace pro-inwestycyjne, czy
                      raczej zwiekszajace poziom konsumpcji i standard zycia - co daje wygode, a nie
                      pomnaża pieniędzy?

                      Basen w szkole, ławeczki i drzewka na wyspie - to typowa konsumpcja, za
                      pieniadze własnych dzieci i wnków zadłuzające miasto na 36 lat!
                      Miłe, ale zżerające własny ogon.
                      • Gość: maciej Re: tragikomedia IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 03.10.04, 11:38
                        Kopiuj wklej kopiuj wklej. Pisze o trasie W-Z i moscie pomorskim. Czy wiesz co
                        te inwestycje daja miastu?
                    • Gość: navy On związuje ręce 8 następnym prezydentom. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.04, 10:56
                      przypominam szanownym kolegom, ze 32 lata to OSIEM NASTĘPNYCH KADENCJI!!!
                      Jesli to nic złego to moze zadłużmy Bydgoszcz na 20 kadencji???
                      Bedzie 2x wiecej ławeczek i jeszcze 2 baseny przy szkołach!

                      Wolę, zeby Dombrowicz nic nie robił, niż podejmował tak debilne decyzje.
                      On związuje ręce 8 następnym prezydentom.
                      • Gość: maciej Re: On związuje ręce 8 następnym prezydentom. IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 03.10.04, 14:23
                        I znowu jakis palant z Toruniewa!
      • Gość: jacek. Re: tragikomedia IP: *.mpn.pl / *.icm.edu.pl 04.10.04, 16:25
        To mi się podoba. Ja zaciągne kredyt , a mój syn niech spłaca.To nie głUpiE.
        No tak , przeciesz na następnych wyborach p.Dobrowicz w raz z swoją partią
        przegra , i niech opozycja się martwi. "to już nie moje zmartwienie"
        Biada nam powiadam, BIADA.
    • Gość: viki lepiej miec 30% zapasu niż 20% braków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.04, 23:47
      lepiej miec 30% zapasu niż 20% braków
      • Gość: Observer Dobrze,że zrobi za te pieniądze choć to. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.10.04, 11:30
        Wielki kapitał do Bydgoszczy niestety nie przybędzie,turyści no.....nie bardzo
        jest im co pokazywać bo.....niby co? trzy spichrze to trochę mało.Może to co w
        planach ułatwi chociaż życie tym którzy są na miejscu.Baseny dla
        dzieciaków,most dla kierowców a ławeczki dla emerytów,to też jakiś pomysł na
        miasto.A swiją drogą kiedy czytam to forum to ręce opadająMIASTO OGÓLNEJ
        NIEMOZNOŚCI taki sie obraz wyłania,mam nadzieję,że w rzeczywistości jest nieco
        lepiej?
        • Gość: maciej Re: Dobrze,że zrobi za te pieniądze choć to. IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 03.10.04, 11:43
          Jaki prezydent taka polityka miasta. Jezeli jest sie gosciem od wymieniania
          zarowek z pomyslem na prowadzenie "gospodarstwa" jak ułomna gospodyni to nic
          dziwnego, ze tak sie dzieje. Dla mnie ta kasa to ostatni dzwonek aby uratowac
          tak nadwatlony swoj wizerunek!!!
          ps. Dziekujemy Pani poseł Piotrowskiej za taka prezydenture. Ta kobieta przy
          Dombrowiczu to jak Supermen!!!!dziwie sie, ze ona nie startowala w wyborach!
          • Gość: navy On związuje ręce 8 następnym prezydentom. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.04, 11:50
            przypominam szanownym kolegom, ze 32 lata to OSIEM NASTĘPNYCH KADENCJI !!!
            Jesli to nic złego to moze zadłużmy Bydgoszcz na 20 kadencji???
            Bedzie 2x wiecej ławeczek i jeszcze 2 baseny przy szkołach!

            Wolę, zeby Dombrowicz nic nie robił, niż podejmował tak debilne decyzje.
            On związuje ręce 8 następnym prezydentom.
            • Gość: maciej Re: On związuje ręce 8 następnym prezydentom. IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 03.10.04, 14:22
              Tez masz styl myslenia takiej gospodyni!!!
        • Gość: magda czyli zadłużamy miasto na kilkadziesiat lat? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.04, 12:29
          czyli zadłużamy miasto na kilkadziesiat lat?
    • Gość: Klimaz Dombrowicz to niedorajda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.04, 16:36
      Konstanty gdy wygrał wybory mocno wybrzydzał na Jasiaka, że ten zostawił miasto
      zadłużone...
      Teraz zaś miasto będzie pogrążone w długach z nieco tylko lepszą infrastrukturą
      lecz bez zagraicznych inwestorów, turystów, uniwersytetu, politechniki. Jednym
      słowem DZIADOSTWO!
      • Gość: magda Re: Dombrowicz to niedorajda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.04, 16:48
        32 lata? To już niebawem, zaledwie w 2036 roku Bydgoszcz odzyska zdolnośc
        kredytową!!! Brawo!
        Ilu z nas bedzie jeszcze wtedy żyło?
        Ale wszyscy zapamietamy Dombrowicza!
    • Gość: bo Re: Dombrowicz zaciaga 35 mln euro kredytu IP: 82.210.96.* 03.10.04, 16:55
      bardzo dobrze ze zaciaga
    • Gość: zbych Gdybysmy zadłużyli Bydgoszcz na 200 lat... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.04, 19:04
      Słuchajcie!
      Gdybysmy zadłużyli Bydgoszcz na 200 lat (można i na wiecej, co nam zalezy)
      moglibysmy zbudowac 5 basenów i ławeczki wzdłuż wszystkich ulic!
      Co wy na to?
    • Gość: zbych czy wy widzicie, co sie dzieje w Bydgoszczy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.04, 19:14
      czy wy widzicie, co sie dzieje w Bydgoszczy?

      jacy wszyscy wkur*ieni na Dombrowicza za to zadłużenie Bydgoszczy na 36 lat:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=16330538&v=2&s=0
      chcą odwołać Prezydenta:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=16352007&v=2&s=0
      radni zarzucają Przewodniczacej Rady Miasta łamanie prawa:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=16349021&v=2&s=0
      chca odwołać radę miasta:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=16354947&v=2&s=0
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=16354681
      a tu wszyscy ze wszystkimi:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=16276592&v=2&s=0
    • Gość: E,WaF Re: Dombrowicz zaciaga 35 mln euro kredytu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.04, 10:36
      Rewitalizacja Wyspy Młyńskiej, Most Pomorski,Trasa WZ ok.Trzeba to
      zrobić,ponieważ są to ważne sprawy dla Bydgoszczy.Dodatkowo:zabudowa Placu
      Teatralnego(wg mnie powinien zostać tam zrekonstruowany gmach teatru,ponieważ
      był to b.efektowny budynek,pasujący do tego fragmentu B.; oczywiście z
      przeznaczeniem aktualnie na inne cele),wybudowanie parku wodnego(zamiast 2
      basenów)-może na terenie rozebranego Torbydu?,odbudowa zachodniej pierzei
      Starego Rynku,zabudowa ulicy Mostowej,remont mostu Staromiejskiego(wygląda
      skandalicznie!),remont Gdańskiej na CAŁEJ długości!Zresztą spraw bardzo ważnych
      i ważnych jest dużo.Koniecznie należy zadbać o wygląd Bydgoszczy oraz o komfort
      mieszkania w niej.Bydgoszcz naprawdę może być pięknym, niepowtarzalnym miastem,
      potrzebne są do tego chęci włodarzy naszego miasta, niezależnie od ich opcji
      politycznej, jak również presja na władze miasta zwykłych mieszkańców
      Bydgoszczy w celu podnoszenia prestiżu, wyglądu i znaczenia B.Pozdrawiam.
      • Gość: maciej Re: Dombrowicz zaciaga 35 mln euro kredytu IP: 62.244.137.* 04.10.04, 11:24
        To bedzie nam potrzebne jakies 150 mln
        • Gość: daria Re: Dombrowicz zaciaga 35 mln euro kredytu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.04, 13:47
          i kredyt na 36 lat.
    • Gość: gasso czemu nie kredyt na sto lat???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.04, 16:10
      przeczytałem i włos mi sie zjerzył - czemu nie kredyt na sto lat????
      • Gość: maciej Re: czemu nie kredyt na sto lat???? IP: 62.244.137.* 04.10.04, 16:17
        Niestety Bank nie zgodził sie na 100 lat.
        ps. Kupowales kiedys mieszkanie? Jezeli za gotowke tos szczesliwy.Niestety
        musialem wziac kredyt na 25 lat. Oprocentowanie korzystne, zabezpieczenie
        hipoteka, i niewielki uszczerbek miesieczny dla budzetu domowego (600zł)!!!
        Tak samo jest w przypadku tego kredytu!!!
        • Gość: gasso Re: czemu nie kredyt na sto lat???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.04, 20:28
          tylko, że człoweik żeni sie, ma dzieci w kupuje mieszkanie najczesciej 1 raz w
          życiu. A miasto ma potrzeby w kazdym roku, skad wiesz, czy za 5 lat nie poajwi
          sie np. mozliwosc otwarcia w Bydgoszczy politechniki, a my nie bedziemy mieli
          wymaganej zdolnosci kredytowej np. dla zbudowania budynków?
          • Gość: PIT Re: czemu nie kredyt na sto lat???? IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 05.10.04, 00:55
            Kredyt jest potrzebny na realizację inwestycji dofinansowanych z UE.
            Najpierw trzeba samemu sfinansować inwestycję, potem otrzymuje się zwrot 50-75%
            z Brukseli. Tak to funkcjonuje i dlatego potrzebny jest kredyt.
            Wolę, aby miasto było zadłużone, ale by się rozwijało, niż było pogrążone w
            maraźmie.

            Nie podoba mi się prezydentura Dombrowicza, ale decyzja o zaciągnięciu kredytu
            jest konieczna.
            Najważniejsze inwestycje miejskie Bydgoszczy na które będzie zaciągnięty kredyt
            to dokończenie trasy W-Z - niezwykle istotna inwestycja odkorkowująca miasto
            oraz rewitalizacja wyspy młyńskiej.

            Rewitalizacja Wyspy obejmie oprócz zagospodarowania Wyspy również odnowienie
            mostu Staromiejskiego i ul. Mostowej. Nie chodzi o "krzaczki i ławeczki": jak
            wiele osób pisze tylko o generalną zmianę wizerunku Starego Miasta w
            Bydgoszczy. A chyba wszyscy mogą stwierdzić, że wyspa młyńska jest
            skandalicznie zaniedbana, a jest to potencjalnie jeden z najbardziej urokliwych
            i prawdziwie bydgoskich fragmentów miasta. Jak cię widzą, tak cię piszą i to
            jest ważniejsze, niż się na ogół wydaje.

            Jeśli chodzi o sutuację finansową Bydgoszczy, to jest i tak lepsza niż wielu
            dużych miast, w tym Torunia. Bydgoszcz może sobie pozwolić na kolejne 100 mln
            zł kredytu. Cały czas jest monitorowana przez międzynarodową instytucje
            ratingową. Z terminem spłaty 30 lata taki kredyt jest całkowicie bezpieczny.

            Nie rozumiecie, że kredyt jest potrzebny przede wszystkim ,aby sfinansować całą
            inwestycję, aby po jej zakończeniu odzyskać 75% z Brukseli i tym samym spłacić
            75% kredytu.
            Poza tym odnowienie Wyspy pochłonie może 10% kwoty kredytu.
            Reszta pójdzie przede wszystkim na inwestycje drogowe.

            Nie doceniacie znaczenia wizerunku Starego miasta. Co z tego, że będą
            rozbudowane drogi, skoro będziemy się wstydzić wyglądu i brzydoty swego miasta ?
            Jedźcie i zwiedźcie inne miasta, stwierdzicie, że w Bydgsozczy jest dużo do
            zrobienia. A jeśli ktoś wreszcie chce coś zrobić, od razu rzuca się na niego
            chmara malkontentów.
            Przypomnijcie sobie, co zrobiono z Jasiakiewiczem.
            Jak w takich warunkach Bydgoszcz ma się rozwijać, pięknie wyglądać, a
            przynajmniej dorównać innym miastom ?

            Wyspa nie, Uniwersytet nie, drogi nie bo za drogo, tramwaj wodny nie, bo się
            nie opłaca.
            Więc zostańmy „Brzydgoszczą”, „Bydłoszczą” czy czymś innym jeszcze.

            Miasto, które nie dba o swoją historię i zabytki, nie ma w sobie żywotnego
            ducha i źle świadczy o swych mieszkańcach. Takie miasto nie przyciagnie nowych
            mieszkańców i słabo będzie wiązać tych, którzy już w nim mieszkają.
            • Gość: zibi Re: czemu nie kredyt na sto lat???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.04, 07:56
              a podobno kredyt wziety przez Jasiakiewicza na HALE - 3x mniejszy (!) juz
              połozył miasto i zadłuzył starszliwie!

              a terz 150 MLN EURO i ok?
              • Gość: maciej Re: czemu nie kredyt na sto lat???? IP: 62.244.137.* 05.10.04, 08:48
                Gosciu Twoje forum czeka na ciebie.Pomysl o swoim miescie w kontekscie zarzadu
                komisarycznego niedlugo przekroczycie bariere 60%
            • Gość: maciej Re: czemu nie kredyt na sto lat???? IP: 62.244.137.* 05.10.04, 08:54
              Wreszcie PIT-ku pojawiles sie. Zawsze zastanawiam sie skad u nas tylu
              malkontentow? Tych o mentalnosci toruniewa rozumiem, naszych
              absolutnie.Wiekszosc ludzi mysli na zasadach finansowania gospodarstwa domowego!
          • Gość: maciej Re: czemu nie kredyt na sto lat???? IP: 62.244.137.* 05.10.04, 07:59
            Politechnika bedzie bez tego, to nie kwestia budynkow.I nie za 5 lat moze za
            dwa. W zaleznosi od tego jaka ustaw wejdzie w zycie!
            Takie raty pozostawija Bydgoszczy jeszcze duza zdolnosc kredytowa!
    • Gość: magda Re: Dombrowicz zaciaga 35 mln euro kredytu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.04, 20:07
      tak sobie mysle, tyle tu osób wypowiada sie ze Bydgoszcz upada itp. a moze my
      mamy po prostu za duze wymagania? Nie jestesmy ani Poznaniem, ani Warszawa, a
      ta ostatnia chocby od 40 lat nie mogła zrobic Muzeum Powstania.

      Mierzmy siły jak na średnie miasto, nie porównujmy sie do czolówki krajowej i
      europejskiej, bo zawsze bedziemy zakompleksieni.
    • Gość: E,WaF Re: Dombrowicz zaciaga 35 mln euro kredytu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.04, 01:47
      PIT, bardzo podobają mi sie twoje argumenty.Rewitalizacja Starego Miasta jest
      wg mnie kluczową sprawą.Czy będzie to Kraków, Wrocław, Gdańsk czy inne miasto
      to zawsze wygląd starówki bedzie determinował percepcję danego miasta zarówno
      przez przyjezdnych jak i miejscowych.Bydgoszcz została pozbawiona w czasie II
      Wojny Światowej( jak również wcześniej, w czasie zaboru pruskiego ) wielu
      budynków i kwartałów zabudowy, których brak do dzisiaj jest niepowetowaną
      stratą ( m.in. zabudowa ulicy Mostowej,synagoga,fontanna "Potop", kościół
      pojezuicki na Starym Rynku,Teatr Miejski na Placu Teatralnym,spichlerze
      wojskowe i wiele innych);czas najwyższy o odzyskanie chociażby niektórych z
      tych obiektów.Zawsze denerwowały mnie np. opinie, że Toruń jest miastem
      zabytkowym, a Bydgoszcz to takie niewiadomo co. Tymczasem w średniowieczu
      Bydgoszcz, jako jedno z większych miast Korony, miała chociażby 9 kościołów
      gotyckich( i jeden romański- św.Idziego).Większość z tych kościołów została
      rozebrana w XIXw.(w czasie zaboru pruskiego np.kościół i klasztor karmelitów
      czy św.Trójcy), ale do dzisiaj na szczęście pozostały 3( Katedra, Klaryski,
      Kościół pobernardyński - obecnie garnizonowy). Nie wspominam juz o zamku,
      murach obronnych,basztach, bramach miejskich itd.Odbudujmy Jezuitów ( i całą
      zachodnią pierzeję),ulicę Mostową z Mostem Staromiejskim, Plac Teatralny, 2
      spalone spichlerze na Rybim Rynku i zapewniam Was Drodzy Bydgoszczanie, że
      nasze miasto odzyska wiele ze swojego dawnego blasku.Zadbajmy o chodniki na
      Gdańskiej czy Dworcowej( plus stylowe ławki i lampy),odnówmy elewacje kamienic
      na tych i innych ulicach,zróbmy porządek z Wyspą Młyńską ( przecież to jest coś
      unikatowego!), propagujmy ciekawe miejsca i budynki( np. Stary
      Kanał,Myślęcinek, ,Wyszogród,Bazylika - czwarty pod względem wielkości kościół
      w Polsce,hotel"Pod Orłem,budynek sądu, spichlerze BRE i wiele innych) a jestem
      przekonany, że Bydgoszcz stanie się o wiele bardziej rozpoznawalnym miastem niż
      obecnie.Wierzę w to ,że za kilka lat Bydgoszcz będzie zupełnie innym miastem,
      bo po prostu zasługuje na to.My( jako bydgoszczanie) też na to zasługujemy, bo
      w końcu lepiej jest mieszkać w ładnym miescie niż nijakim.Wiem, że szanse są
      duże, ale tylko od Nas, miłośników Bydgoszczy zależy, czy zostaną wykorzystane
      czy zmarnowane.Pozdrawiam wszystkich kochających Bydgoszcz.
    • manit0u Re: Dombrowicz zaciaga 35 mln euro kredytu 06.10.04, 12:48
      Gość portalu: bydziasz !!! napisał(a):

      > Miasto zaciągnie 35 milionów euro kredytu. Będziemy go spłacać przez 32 lata
      > Pieniądze pochodzą z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Aby dostać kredyt,
      > miasto musiało przedstawić EBI konkretne inwestycje. Na liście znalazły się
      > m.in.: most Pomorski, rewitalizacja Wyspy Młyńskiej, dwa nowe baseny (przy
      > ul. Duracza - SP nr 65 i przy ul. Grzymały-Siedleckiego - ZS nr 19) czy Trasa
      > W-Z. Przez ponad 3 miesiące finansiści sprawdzali, czy są one uzasadnione. -
      > Już mamy akceptację ze strony banku - mówi Ambroży Pawlewski, skarbnik
      > miasta. - Teraz jeszcze tylko kilka formalnych pism i w październiku
      > dostaniemy kredyt.
      > - Warto go wziąć z kilku powodów - argumentuje prezydent Bydgoszczy Konstanty
      > Dombrowicz. - Jest korzystnie oprocentowany. Ma charakter linii kredytowej.
      > Nie musimy brać wszystkiego od razu - bierzemy tyle, ile nam potrzeba, a
      > spłacamy wtedy, kiedy możemy. To wygodne i praktyczne.
      >
      > Kredyt na 35 milionów euro będzie trzeba zacząć spłacać dopiero po 7 latach.
      > Okres spłaty: 25 lat. Oprocentowanie wynosi 4 proc. rocznie.
      >
      >
      > Na co pójdzie kredyt?

      bedzie po stowce na lepka!!!
    • Gość: jeszcze wiecej!!!! jeszcze wiecej!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.04, 15:26
      jeszcze wiecej!!!!
    • mylady1 Re: Dombrowicz zaciaga 35 mln euro kredytu 14.10.04, 18:23
      ja tez mam dosc Dombrowicza za te kredyty i za wszystko.
      • Gość: Ze srodmiescia Re: Dombrowicz zaciaga 35 mln euro kredytu IP: *.cvx.algx.net 15.10.04, 05:39
        "Zydokomuna" nie remontowala. Niechaj Izrael odstapi od Niemiec, a Niemcy
        pomoga odbudowac miasto.

        Dlaczego bydgoszczanie maja zadluzac przyszle pokolenie P O L A K O W na
        odbudowe zniszczen zydowskich?

        • Gość: Ze srodmiescia 35 mln euro kredytu... Na konsumpcje i odbudowe? IP: *.cvx.algx.net 15.10.04, 05:51
          .
          Rzeźby w fontannie “Potop” w parku Jana Kazimierza rozebrali Niemcy na armaty.
          Niechaj postawia je tam gdzie byly.

          Niemcy musieli dostarczyć tzw. Izraelowi w Palestynie czołgi na kołach „Fuchs”
          za ciężkie miliony - do zabijania dzieci rzucających kamieniami.

          Dlaczego zbrodniczy Izrael ma byc lepszy od nas?

          Odseparujmy Bydgoszcz od rzadu warszawskiego i wybierzmy patriotow z miasta do
          wynegocjowania niemieckich pieniedzy chocby na ta symboliczną odbudowę „Potopu”.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka