gorilla5 12.02.07, 08:17 Młode kobiety pochodzące z terenów popegeerowskich mają szansę na znalezienie pracy w stolicy. Na początek nocleg i wyżywienie dostaną za darmo. A w Bydgoszczy pracy nie ma ????????? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kroll100 Wszystkie laski z PGR-u - do roboty!!!!! 12.02.07, 16:33 Wszystkie laski z PGR-u - do roboty!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
wlodek.piekut Re: Wszystkie laski z PGR-u - do roboty!!!!! 22.02.07, 08:46 Spieprzaj Trolu! Obrazasz te osoby ktore pracy nie moga dostac. Czy to ich wina, ze mieszkaly wraz z rodzicami w takich miejscowosciach. Ze rodzice kiedys mieli prace w PGR, a potem byli bezrobotnymi albo dorabiali jak tylko mozna, czesto za marny grosz. Ich nie bylo stac byc moze tak jak Twoich rodzicow na to, zeby wyksztalcic swoje dzieci, zeby sie nimi zajac tak jak byc powinno. Ci wszyscy ludzie sa ofiarami poczatkowo systemu komunistycznego, potem zas juz III RP, ktora nie dala im zadnych szans na alternatywna prace tak aby mogli zyc godnie, po ludzku. Rozpadajace sie bloki, brak pieniedzy na ogrzewanie, na ciuchy dla dzieci, na przybory szkolne. Czesto marazm zycia prowadzil wielu ojcow do alkoholizmu. Dawni traktorzysci upijali sie tanim piwem i winem... Malo w TV bylo wtrzasajacych reportarzy o wsiach popegeerowskich? Za nic masz innych ludzi, gardzisz nimi, wiec nie spodziewaj sie od zycia, ze bedzie Ciebie szanowalo. Troche pokory i zrozumienia. Przede wszystkim pokory. To bardzo dobrze, ze ktos mysli o tych dziewczynach, ze ktos chce im pomoc. Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Już tak się nie lituj nad byłymi pegerowcami, 22.02.07, 09:37 za PRLu żyli na garnuszku państwa i dalej by tak chcieli. Oni nawet nic nie umieją, żeby móc cokolwiek robić. Niech dziękują, że dostają na jedzenie i schowają wiecznie wyciągniętą łapę. Odpowiedz Link Zgłoś
es_zet_pe Re: Już tak się nie lituj nad byłymi pegerowcami, 22.02.07, 10:00 Za PRL na garnuszku państwa żyła przede wszystkim nomenklatura partyjna, esbecy i działacze wszelkich młodzieżówek, tacy jak Olek K. I oni nadal wyciągają łapę po wysokie emerytury i ciepłe posadki. Natomiast ludzie z PGR-ów zostali skrzywdzeni. Nie przeczę że była tam niska kultura pracy, chlanie, złodziejstwo itd., ale podobnie było w całym PRL, tak samo było przecież w urzędach, spółdzielniach mieszkaniowych, fabrykach itd. Ludziom z PGR po 89 nie dano szansy wyjścia z tego, pozamykano linie autobusowe i kolejowe którymi mogli by dojechać do innej pracy lub do szkół i ośrodków kultury. W odróżnieniu od nomenklatury partyjnej która się uwłaszczyła kosztem wszystkich obywateli, PGR- owcy nie dostali nic na starcie na zainwestowanie. Więc proszę, mniej pogardy do nich. Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: Już tak się nie lituj nad byłymi pegerowcami, 22.02.07, 11:38 es_zet_pe napisał: > Ludziom z PGR po 89 nie dano szansy wyjścia z tego, pozamykano linie autobusowe i kolejowe którymi mogli by > dojechać do innej pracy lub do szkół i ośrodków kultury. Co, może pozamykano ich w więzieniu? Na szansę się nie czeka, szansy szuka się samemu. Chłopstwu przyzwyczajonemu do dotowania zabrakło inicjatywy. Ale to nie moja wina i nie mam zamiaru wysłuchiwać ich płaczu. Dostają z moich podatków na żywność, żeby nie pomarli i mają siedzieć cicho. I niech wiedzą, że im dłużej będą głosować na populistów, tym gorsza bedzie ich sytuacja. Odpowiedz Link Zgłoś
poker1 Jest taka strona gdzie te dziewczyny można zobaczy 22.02.07, 13:18 nie bede moze podawał ale kojarzy sie z lotnictwem troche. zorientowani wiedzą o co biega ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
labas7 Re: Wszystkie laski z PGR-u - do roboty!!!!! 22.02.07, 09:49 U was to ciagle ktos jest winny...tylko nie wy.Jak kura zniesie za male jajo to tez jast winien Putin albo Kaczynski. A moze to wlasnie ty jestes winien, ze masz taka wladze i taki kraj ,jaki masz . W koncu kto Wam ja wybral , kto chodzil do urn aby oddac swoj glos ,czy znowu sa winni Rosjanie??? Zrobcie wreszczie cos z swym krajem i przestancie juz nazekac. Odpowiedz Link Zgłoś
tuzin_cwks Re: Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 08:44 Zaloze sie ze zglosi sie 10 osob, na kilkadziesiat tysiecy kwalifikujacych sie. Tak to juz jest z takimi akcjami i z checia do pracy ludzi z PGR. Odpowiedz Link Zgłoś
at_work Stara piosenka z PRLu 22.02.07, 08:48 "Najpiękniejsze Warszawianki to przyjezdne" - Irena Santor Nocleg, posiłek i kwiatek na dodatek. Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Ciekawe, kto pokryje rachunki Caritasu za pierwsze 22.02.07, 08:50 dwa miesiące i ile dziewczyny zapłacą od 3. miesiąca. Odpowiedz Link Zgłoś
premier_hiacynt_wielki Za pierwsze 2 m-c zaplacimy My podatnicy a od 3m-c 22.02.07, 09:35 dowidzenie Odpowiedz Link Zgłoś
meth.p Re: Za pierwsze 2 m-c zaplacimy My podatnicy a od 22.02.07, 10:53 premier_hiacynt_wielki napisał: > Za pierwsze 2 m-c zaplacimy My podatnicy a od 3m-c > dowidzenie Jezeli placisz podatki na Caritas to chyba dobrowolnie. Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: Za pierwsze 2 m-c zaplacimy My podatnicy a od 22.02.07, 11:42 meth.p napisał: > Jezeli placisz podatki na Caritas to chyba dobrowolnie. Państwo dotuje Caritas wprost i w sposób zakamuflowany. Oczywiscie z naszych podatków. Więc płacenie na caritas nie jest dobrowolne. W tym jednak wypadku chodzi o Caritas jako usługodawcę (wynajemcę pokoi z wyżywieniem), więc komuś przedstawi rachunek do zapłacenia. I choć dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, w wypadku Caritasu, byłbym ciekaw kto za ich "dobroć" zapłaci. Odpowiedz Link Zgłoś
cantilena Re: Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 09:39 Tuzin, zgadzam sie z Toba. Uwazam ze jest to wspanialy przyklad ksiedza ktory podjal sie tekiej akcji.Mam nadzieje ze tez dziewczetom ktorym w ciagu dwoch miesiecy nie uda sie znalesc pracy beda mialy prawo do edukacji ktora im umozliwi zdobycie dobrej pracy. A tak a propo, to dlaczego snobistyczni mieszkancy miast wysmiewaja sie z mieszkancow PRG? To sa ludzie jak my wszyszcy tylko ze urodzili sie w biednych warunkach i maja prawo aby wyjsc z biedy. Slowa jak wsiochy,laska nie naleza w slownictwie kulturalnych osob. Odpowiedz Link Zgłoś
gulcia77 Re: Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 10:10 Jeśli będą umiały z tej sznsy skorzystać, to wszystko w porządku, jestem za. Ale, choć sama urodziłam się na Śląsku, to dość dobrze znam sytuację w ppopegeerowskich wsiach. Problem polega głównie na tym, ze ludzie tam mieszkający faktycznie mają przekonanie, ze to im się powinno zapewnić wszystko, a nie, że oni powinni się postarać. W niektórych miejscach ziemia bardzo długo leżałam odłogiem i były możliwości przekształcenia byłych PGRów w spółki rolnicze. Tak np. stało się we wsi Przybina k/ Leszna, w której niegdyś działał PGR. Nie ma bezrobocia, mają różnie, ale kto chce pracować to pracuje. Niestety, jeszcze długo polska mentalność będzie roszczeniowo-kombinatoryczna. PRZYKRE!!! Odpowiedz Link Zgłoś
illiterate Re: Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 16:36 Takie bursy juz istnieja od jakiegos czasu. Niektore dziewczyny sobie poradza, inne nie. Jesli nie - wroca do domu. Odpowiedz Link Zgłoś
traktorzysta Lepper pokazał ,że Warszawa to miasto możliwości 22.02.07, 10:04 hehehehe . Odpowiedz Link Zgłoś
kalesonyzony Re: zawsze tak bywalo 22.02.07, 10:36 Ze do stolicy, do pracy, do raju - malorolni i dzieciaki wsiowe. W komunie/prl byl zakaz meldowania sie w Warszawie. Nie wiem kiedy to zniesiono. Trzeba bylo nielada lapowek i "zobowiazan" albo malzenstwa, zeby meldunek dostac. Nic nowego mlodzi, nic nowego. Odpowiedz Link Zgłoś
mieszko27 Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 10:32 Może te dziewczęta wezmą sprawy w swoje ręce i doprowadzą to miasto o obliczu opuszczonego pegeeru do właściwego wyglądu. Obecnie szczególna "wizytówką" stolicy, dla ludzi WJEŻDŻAJĄCYCH do miasta, są powszechnie widocznie smieci, oblepione słupy, wiaty, tabloidy, płoty, słupy sygnalizacji świetlnej oraz bród w innych miescach. Widac to po niewiarygodnie brudnych samochodachm. To wszystko świadczy również i niskim poziomie kultury oraz braku estetycznejk wrażliwości ludzi zarządzających miastem. WSTYD I HAŃBA. Odpowiedz Link Zgłoś
lucasse Re: Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 10:39 Brawo!!! Nareszcie inicjatywa !!! Odpowiedz Link Zgłoś
nett1980 Re: One tu nie szukają pracy tylko chłopa przecie 22.02.07, 11:30 Przeciez to juz stara akcja , byl o podobnej inicjatywie artykul np. w Wysokich Obcasach. Ktos musi brac prace , ktorych nie chca wziasc Parisowny Hiltonowny z warsiawy, w czym problem? Odpowiedz Link Zgłoś
aga999929 Re: One tu nie szukają pracy tylko chłopa przecie 22.02.07, 14:05 A co jest złego w szukaniu chłopa? Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: One tu nie szukają pracy tylko chłopa przecie 22.02.07, 15:33 aga999929 napisała: > A co jest złego w szukaniu chłopa? Konkretnie nic, ale czemu akurat caritas chce w tym pośredniczyć? Odpowiedz Link Zgłoś
babaribka Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 11:52 Warszawa pęknie, niech wszyscy przeprowadza sie do Warszawy Odpowiedz Link Zgłoś
nett1980 Re: Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 12:54 Nie peknie , bo inni wyjechali do Londka , one tez sie otrzaskaja i czmychna. Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Nie rozumiem, dlaczego tylko dziewczęta są godne 22.02.07, 12:08 zainteresowania Caritasu? Czarni mają zawsze jakieś dziwne kryteria. Odpowiedz Link Zgłoś
michal_99 Re: Nie rozumiem, dlaczego tylko dziewczęta są go 22.02.07, 12:54 piwi77 napisał: > zainteresowania Caritasu? Czarni mają zawsze jakieś dziwne kryteria. Piwi 77 , skąd tyle wrogości ?? Boisz się konkurencji na rynku pracy dziewczyn z popegeerowskich wiosek?? Myślę, że jesteś zakompleksionym, bardzo antyklerykarnym bałwanem. Nawet jeśli Carritas jest jakoś finansowany z naszych podatków, w co szczerze wątpie...to ja jako zdeklarowany liberał nie mam NIC przeciwko takiej akcji, bo uważam ją za głęboko słuszną. A podatków płacę na pewno więcej od Ciebie cymbałku... Good Day and Good Luck Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Re: Nie rozumiem, dlaczego tylko dziewczęta są go 22.02.07, 13:13 Twój pokojowy charakter zapewne ma podkreślać niezwykłe zagęszczenie epitetów pod moim adresem. Ale do relatywizmu moralnego katolików jestem przyzwyczajony. A to czy caritas finansuje się z naszych podatków czy nie, nie musi być kwestią wiary, wystarczy zajrzeć do tabeli wydatków budżetowych. No ale jak kolanka bolą, to i główka przestaje myśleć, więc pozostaje wiara... Odpowiedz Link Zgłoś
l_o_k_i Re: Nie rozumiem, dlaczego tylko dziewczęta są go 22.02.07, 14:26 Ja jestem "antyklerykalnym balwanem" i zaskakuje mnie, ze panstwowe pieniadze sa przekazywane organizacjom katolickim, bo rozumiem, ze dziewczyna zdeklarowana jako niekatoliczka raczej nie ma co szukac w w/w bursie. Chociaz ciesze sie, ze chociaz w ten sposob pomaga sie bezrobotnym. Uwazam, ze pytanie o plec jest jak najbardziej na miejscu. W poPGRowskich wsiach nie tylko kobiety sa bezrobotne. Odpowiedz Link Zgłoś
dr.n2o GIE! 22.02.07, 12:24 Skrót to P G R a jak się czyta literę G? "ge"? No ludzie! Co za wiocha :( Odpowiedz Link Zgłoś
panzwarszawy Buraczanki nadjeżdżają 22.02.07, 12:55 Mimo, że w mojej rodzinie mezalianse są niedopuszczalne, to wezmę sobie taką ładną buraczkę na kochankę. Będzie mi gotować, prać, sprzątać, przytulać do jędrnego cyca. Warszawskie dziewczyny to tylko do kina, albo na zakupy, a jak co do ugotowania, to zawsze "na mieście". A tak zjem sobie przynajmniej pyszny wiejski obiadek ( ze świniaka ), albo prawdziwą wiejską kaszaneczkę ( mniam - z cebulką! ). Odpowiedz Link Zgłoś
corgan1 usmażenie kaszanki z cebulką nie jest trudne 22.02.07, 13:31 o ile kojarzę. Nie jest do tego potrzebna dziołcha ze wsi hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
panzwarszawy ale mi chodzi o prawdziwą kaszankę 22.02.07, 13:42 robioną na wsi, a nie kaszę z koncentratem w plastikowej osnowie Odpowiedz Link Zgłoś
pomysl.po.wypiciu czy chodzi o agencje towarzyskie? 22.02.07, 13:54 bo tak mi jakos wychodzi Odpowiedz Link Zgłoś
hecer Re: Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 13:57 Brawo ksiadz!! ..a co robi Ministerstwo Pracy? Spi? Czy moze przysiaduje z wizazystka? Odpowiedz Link Zgłoś
aga999929 Re: Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 14:02 A mnie się tak trochę humorystychnie zrobiło.....biedne panienki wyciąga do mista do tego żródła zarazy wszelkiej.... a powaznie niedopuszczalne jest obrażanie tych osób szczególnie młodych i co prawda trudniej ale lepiej byłoby aktywuiaować te tereny juz poprzednio jedynie słusznym ustroju wyrywalismy ludzi z ich srodowiska i to rodziło problemy społeczne. Bo i co to znaczy pomadgomnazjalne wykształcenie. W takiej warszawie często i studia to bardzo mało by sie odnaleźć.Jestem pracownikiem socjalnym i resocjalizatorem i powiem tak pomysł szczytny ale nie wiem czy sie dobrzse slończy. Dziewczyny przywiozą swój sposób myslenia byc może bezradność z czałym szacunkiem) i przeflancowanie tego nie zmieni. Już widzę tą masę problemów jakie się w takich internatach zbiorą. Warszawa jako pomysł na życie to nie jest żaden cymes. Lepiejby było uczyć te osoby na przykłąd usług w miejszych miastach własnych małych firm usługowych przeróznych na przykład. Odpowiedz Link Zgłoś
habib_oezbek Mlode pannie 22.02.07, 14:13 Ja jestem mozolmanin ale student jeszcze i 5 lat ucze sie jezyka waszego. Ja to taka kobite bym chcial ale ma nie za duzo wiedziec bo tam klotnie w domu by robila ze wie lepiej a ja mowie tam zeby sie polozyla i nogi szeroko to ja wiem jak klotnie rozwiazac Odpowiedz Link Zgłoś
mhm6 do Włoszczowej!!! nie do Warszawy 22.02.07, 14:32 ale dlaczego do WARSZAWY?? najdroższe miasto, poza tym tu już jest ZA DUŻO przyjezdnych których przeraża jak dla nich Duże Miasto. Wysyłać ich do Kielc albo Włoszczowej, może przynajmniej stacja się na coś przyda Odpowiedz Link Zgłoś
badjuk Re: do Włoszczowej!!! nie do Warszawy 22.02.07, 15:36 nic z tego, za duza konkurencja :( Odpowiedz Link Zgłoś
dr.n2o Re: do Włoszczowej!!! nie do Warszawy 23.02.07, 15:12 mhm6 napisała: > ale dlaczego do WARSZAWY?? > Wysyłać ich do Kielc albo Włoszczowej Jak do Włoszczowej - to do Warszawej. Bue he he... ;] Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Dlaczego Agencja Nieruchomości Rolnych wykupuje 22.02.07, 14:53 miejsca dla dziewcząt akurat w Caritasie? Czyżby, jak zwykle, pod pozorem charytatywności budżet transferuje środki na konto czarnej hieny? Odpowiedz Link Zgłoś
terezawirtualna Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 15:38 Dlaczego cała popegeerowska Polska ma "wylądować" w Warszawie? Drogi Księże litości dla kobiet w ieku 18-25 urodzonych w Warszawie. Dlaczego nie zorganizuje pan ośrodków noclegowych w Rzeszowie, Płocku, Ciechanowie, Łomży, itd itp? Nawet dla tych młodych kobiet lepiej byłoby gdyby pracę znajdowały bliżej rodzinnych stron. Wiem, wiem, w W-wie teoretycznie jest więcej pracy niż w mniejszych miastach, tylko dlaczego moi zanjomi, tubylcy, Warszawiacy tej roboty znaleźć nie mogą? A może tak Kraków, Gdańsk, Poznań lub, co nasza władza lubi podkreślać mocno rozwijający się Wrocław powinien stać się Mekką (oh pardon Jeruzalem) młodych bezrobotnych popegeerowskich? Co za paranoja! Odpowiedz Link Zgłoś
illiterate Re: Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 16:45 Droga terezo - jesli masz cos wspolnego z biznesem, w ktorym potrzeba pelnej zapalu niewykwalifikowanej albo nisko kwalifikowanej sily roboczej, to wiesz 'dlaczego Warszawa'. Te dziewczyny podejmuja najgorsze, najmniej platne prace - w spozywczaku na kasie, w supermarketach, w makdonaldach - zajecia raczej fizyczne, gdzie, wierz mi, duzej konkurencji ostatnio nie ma (zwlaszcza w kategorii 'zapal do pracy'). Jakos niewierze, ze Twoi znajomi zabijaja sie o miejsca pracy na stoisku rybnym w kerfurze albo tesko. Powaga? Wawiacy, jesli sie boja, niech sie lepiej staraja. Sam fakt urodzenia w tym miescie nie powinien dawac forow. Odpowiedz Link Zgłoś
terezawirtualna Re: Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 16:54 Droga illiterate - to w Krakowie, Rzeszowie, Białymstoku, Szzczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Katowicach nie ma carrefurów, makdonaldów, sklepów mięsnych itp? Są, więc dlaczego cała Polska ma zjeżdżać do W-wy? O to mi chodzi. A inną sprawą jest to, ze w tych podłych miejscach pracy płacą podłe pieniądze. No i co to właściwie za szansa dla tych młodych kobiet? To jest jakaś podwójna paranoja. No ale jeśli dodatkowo ktoś uważa, że to jest pomoc to niech sobie dalej tak myśli i z tą śiątobliwą myślą niech zasypia w spokoju i w poczuciu, że pomaga potrzebującym. Bez mojego błogosławieństwa. Odpowiedz Link Zgłoś
crame Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 16:40 Ze tez ktos inny nie wpadl na pomysl, potrzymania u siebie pragnacych dziewczat od 18 do 25 lat? Ksiadz to ma pomysly [i warunki] Odpowiedz Link Zgłoś
terezawirtualna Re: Szansa dla dziewcząt z pegeeru 22.02.07, 16:56 hahaha, super komentarz :) Odpowiedz Link Zgłoś
s.kredyt popieramy agencje ???? 22.02.07, 18:14 nie to żebym miał cokolwiek przeciw tym dziewczynom (sam jestem spoza warszawy) ale czy one aby czasem nie skonczą potem w agencjach????towarzyskich a nie pracy bynajmniej.... Odpowiedz Link Zgłoś