Dodaj do ulubionych

Ikony współczesnego Lublina

19.02.07, 13:51
A gdzie Mądzik?
Gdzie "Scena Plastyczna"? Gdzie "Provisorium", "Gardzienice"?

W tym rankingu stawiam na Czechowicza, chociaż jego grób na Lipowej cięzko
jest znaleźć "obcym w mieście".

P.S.
O Hartwigu nie pomyśleliście?
Obserwuj wątek
    • Gość: 7up Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.acn.waw.pl 19.02.07, 14:12
      Obiektywnie dla większości Polaków Lublin nie ma ikon, bo jest kojarzony z zaściankiem. Wiadomo rzuca się hasło KUL i ktoś kojarzy. Ale Lublin wybitnie nie umie się reklamować, a szkoda. Są oczywiście jeszcze gnioty typu Bajm i Budka Suflera, ale tym to chyba Lublinianie nie powinni się szczycić ;)

      Co do przywołanych przez autorów pierwszego postu teatrów alternatywnych, to jak sama nazwa wskazuje raczej znane są wąskiemu gronu osób zainteresowanych. Trudno więc mówić o ikonach.

      pozdrawiam Lublin ;)

      • chiste Re: Ikony współczesnego Lublina 19.02.07, 15:11
        Hasła Gardzienice, Provisorium czy Scena Plastyczna są z pewnością bardziej
        nośne w świecie niż sympatyczne trolejbusy czy superklaśni chłopcy z "Trio u
        Dyszona" (tak, pod takim szyldem ciągle kojarzę tych dwóch Panów, ktorzy wtedy
        występowanli jeszcze z Panią Kolibską zamiast Pana Wilkołka).

        Jeżeli ograniczymy sie tylko do prostych skojarzeń wywołanych w ciągu sekundy
        po usłyszeniu hasła "Lublin", to mogę się załozyć, że pierwsze 3 miejsca w
        takim rankingu zajmą: KUL, samochód dostawczy i Majdanek.
        Na Sztukmistrza z Lublina ani Czechowicza nie będzie tam miejsca :(

        Pozdrawiam!
        • jacex77 Re: Ikony współczesnego Lublina 19.02.07, 15:47
          A co zrobić żeby nasze miasto kojarzyo się z dynamicznym rozwojem?
          Przedsiębiorczością? Nowoczesnością? Produktami znanymi w całym kraju jak
          wspomniana Perełka?
          Dlaczego browary promują Goolmana, który nazywa się obco, a nie wykorzystamy
          dziesiątków nagród dla Preły, której sama nazwa się wyróżnia?
          Dlaczego nie potrafimy przyciągnąć inwestorów, którzy może stworzyliby coś
          pozytywnie kojarzonego z Lublinem?
          Dlaczego nie promujemy miasta jako dynamicznego, nowoczesnego, które może być
          magnesem dla młodych ludzi z całej Polski?
          Z całym szacunkiem dla teatrów - alternatywnych i nie tylko. Ale chyba nie to
          powinno bbyć głównym magnesem dużego miasta. W każdym razie NIE TYLKO TO.
          • chiste Re: Ikony współczesnego Lublina 19.02.07, 16:06
            jacex77 napisał:

            > Dlaczego nie promujemy miasta jako dynamicznego, nowoczesnego, które może być
            > magnesem dla młodych ludzi z całej Polski?

            Właśnie. To jest chyba największy problem Lublina, bo to miasto przyciąga
            wyjatkowo duzo młodych ludzi z całej Polski (nie tylko z województw
            wschodnich), ale nie jest zupełnie niechłonne na absolwentow swoich uczelni.
            Ale obiegamy od tematu, bo ten watek jest chyba o ikonach Lublina. Na żale
            przeznaczony jest inny, cieszacy sie niesłabnacym powodzeniem ;)

            > Z całym szacunkiem dla teatrów - alternatywnych i nie tylko. Ale chyba nie to
            > powinno bbyć głównym magnesem dużego miasta. W każdym razie NIE TYLKO TO.

            No pewnie, że nie tylko to. Ale pytanie jest o współczesne ikony. I zapewniam,
            ze nie ma bardziej znanego w świecie lubelskiego produktu eksportowego niz
            lubelskie teatry.
            A propos firm, to jest tez kilka, o ktorych zapominacie, cieszacych się uznana
            marką. I nie chodzi o browar rozlewajacy Perłę lub Zwierzyńca czy gorzelnie
            pędzącą Gorzką Żołądkową.
            Lubella, Apis, Herbapol czy OTO Lublin to potentaci w swojej branży.
            • Gość: ikonostas Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 17:41
              Pruszkowski,Bender,Biela,Bielan,Zawisza.....
              • dociek Re: Ikony współczesnego Lublina 19.02.07, 17:50
                Ryba, Kruk, Masłowska...
                • leniak Re: Ikony współczesnego Lublina 19.02.07, 19:24
                  noi i te najnowsze Palikot, Łątka, Fic
                  • Gość: hmm... Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.07, 22:07
                    nie zapominajcie o eksportowej wojewodzie (pff.. fatalnie brzmi) (w zyciu nam
                    tego w Lodzi nie zapomna...!!!)
                    • Gość: mały Re: Ikony współczesnego Lublina,,, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 22:58
                      ...czyli coś co nas odróżnia od innych?
                      OK:
                      Kościoły zbudowane po 1980 roku (kategoria: dzieła architektury najnowszej)
                      Centrum Zana (kategoria: urbanistyka i planowanie strategiczne)
                      Odlewnia Ursus cięta na złom (kategoria: heppening)
                      Pomniki z polnych otoczaków (kategoria: współczesna sztuka zaangażowana )
                      Hala na Globusie (kategoria: zawody międzynarodowe i architektura inna)
                      Bazar pdo Zamkiem (kategoria: współczesna przestrzeń publiczna w otoczeniu
                      zabytkowym czyli jak nowymi akcentami ubogacić historyczną panoramę miasta)
                      Dworzec dla Busów i Hala Nova(j.w)
                      Teatr Nowy Nie Gotowy (Rzadka Ikona Epoki Gierka)

                      w przygotowaniu:
                      - pogłębienie i poszerzenie Tunelu na Placu Bychawskim dla TiR-ów
                      (kategoria: sport i fitness - aktywacja ruchowa starszych ulicy
                      1-go Maja i Kunickiego na przejściach dla pieszych)
                      - Parking podziemny na 1300 aut + delikatesy o powierzchni 10 000 metrów
                      kwadratowych ukryte całkowicie pod ziemią i udające ogród klasztorny
                      (kategoria: rewitalizacja zabytkowych ogrodów klasztornych)
                      - Galerie handlowe na miejscu obecnego Dworca PKS i Bazaru
                      (kategoria: kompleksowa rewitalizacja zabytkowej dzielnicy Podzamcze )
                      - Parking podziemny pod Placem Litewskim (kategoria: zamiana uciążliwych
                      parkingów na galerie handlowe dla mieszkańców nie posiadających samochodów)

                      • Gość: poznaniak. Re: Ikony współczesnego Lublina,,, IP: *.icpnet.pl 22.02.07, 21:15
                        DECYDECI budowy lotniska swidnika kurnika brawo WADZA.
                        • robertw18 "Lepper: A. Krawczyk stała się ikoną" 31.03.07, 23:07
                          Może by ją zatrudnić w Lublinie?

                          fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/aneta-krawczyk-stala-sie-ikona,890131,2943
                          "Lepper: A. Krawczyk stała się ikoną, a teraz się mści"

                          Pozdr.
                      • Gość: Głupi Dziad ze Wsi Czy ty zwariowałeś już? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.07, 19:13
                        Kocham Wysypisko Architektoniczne na Zana! A najbardziej ten żółty
                        wykładzinoland, ty otoczaku jeden!
                        • Gość: gonna Re: Czy ty zwariowałeś już? IP: *.lublin.mm.pl 06.03.07, 19:36
                          No coś ty! Ulica Zana to najpiękniejsza ulica Lublina. Bo jest zarazem centrum
                          ( jest tam pełno marketów i biurowców, Zus) i jest też duzo przestrzeni. Jak
                          spaceruję tą ulicą-aleja to jakbym po Manhatanie szła.
                      • fpitt Re: Ikony współczesnego Lublina,,, 31.07.07, 01:21
                        ...kosciol Andrzeja Boboli - w wykonaniu "fachowca" od sedesu z Krasnegostawu. itp
                  • Gość: LoOobLYNn Ikony współczesnego Lublina IP: *.resetnet.pl 19.02.07, 22:58
                    nina p. i jej koledzy ;)
                  • zigzaur Najbardziej odlotowi politycy: 20.02.07, 21:39
                    Ryszard Bender
                    Izabela Sierakowska
                    Grzegorz Kurczuk (z akcentem na ostatnią sylabę)
                    Zyta Gilowska
                    Lech Nikolski (właściwie to region)
                    Zdzisław Podkański
                    Robert Luśnia
                    Henryk Wujec (właściwie to region)
                    • zigzaur Aha, jeszcze 20.02.07, 21:40
                      Wiesław Chrzanowski
                      oraz
                      Abp. Józef Życiński
                  • Gość: Motyl aron IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.07, 19:10
                    aron...
            • jacex77 Re: Ikony współczesnego Lublina 20.02.07, 08:43
              chiste napisał:

              > A propos firm, to jest tez kilka, o ktorych zapominacie, cieszacych się uznana
              > marką. I nie chodzi o browar rozlewajacy Perłę lub Zwierzyńca czy gorzelnie
              > pędzącą Gorzką Żołądkową.
              > Lubella, Apis, Herbapol czy OTO Lublin to potentaci w swojej branży.
              >
              Nie zapominamy o tych firmach, cieszymy się, że sa i się rozijają.
              Tylko czy w szerokim świecie ich osiągnięcia przynoszą zauważalne efekty dla
              miasta? Choćby w postaci wiedzy o tym, skąd pochodzą? Niestety nie, z wyjątkiem
              Lubelli, pozostałe to nisze na rynku, w których faktycznie jesteśmy potentatami,
              ale na szerszą skalę, masową, już jest zupełnie inaczej.
              Niestety.
              • Gość: Ben Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.centertel.pl 20.02.07, 15:51
                Lublin zawsze kojarzył mi się przede wszystkim z Budką Suflera. Na drugim
                miejscu umieściłbym trolejbusy
      • Gość: kaszka_2 Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.centertel.pl 20.02.07, 00:49
        Panie 7up, ja tu wiedze tylko jednego gniota... :D
        A prawdziwą ikoną Lublina jest Budka Suflera. Większość ludzi kojarzy Lublin
        właśnie z tym zespołem.
    • chiste Nie ma nic dobrego w Lublinie? 20.02.07, 09:56
      Naprawdę, jest wiele ikon w waszym mieście, których nie dostrzegacie. To źle
      świadczy o kondycji mieszkańców Lublina i ich daleko posuniętej frustracji.
      Zupełnie nie wiem, dlaczego artykuł o siedmiu grzechach Lublina został podpięty
      w portalu nad tekstem o ikonach miasta. Tak samo stało się na forum, wątek
      narzekaczy jest nad wątkiem pochlebców. A w wątku pochlebców schlebia tylko
      jeden nielubelak, podczas gdy lubelacy sarkają.
      Ja to nawet rozumiem, bo sam przeżywałem chwilę przygnębienia w tym mieście i
      czuję wszystkie jego niedoskonałości. Ale uważam, że samym psioczniem i brakiem
      pozytywnego nastawienia nic się tu na lepsze nie zmieni.
      Możecie kpić z niedokończonych budów lubelskich, fatalnej komunikacji i
      moherowatości Lublina. Ale ja i tak kocham to miasto za spacer popołudniowy z
      uczelni przez park saski, wódkę wypitą w Karczmie Słupskiej o godz. 17:15,
      pocałunki w autobusie na linii 44 (tym ostatnim, z którego kanarzy wyciągali
      gapowiczów prosto na komisariat przy Lipowej).
      Z łezką w oku wspominam biegi o siódmej rano ścieżką wzdłuż Bystrzycy, nad
      zalew; pierwsza kładka, druga kładka, trzecia kładka... Marina. Fajnie
      wyglądały konie z LKJ pasące się obok ważnego skrzyżowania w mieście i bałwan
      ulepiony zimą na środku ronda, o drugiej w nocy podczas powrotu z imprezy.
      Do końca życia zapamiętam konfrontacje teatralne, tanie jak barszcz bilety w
      teatrze Osterwy i te skrzypiące krzesła na drugim balkonie. Nic nie odda mi
      klimatu maratonu nocnego w Bajce, kiedy na zimnej jak cholera sali siedziało
      kilka osób patrzących się w ekran i pociągających z termosów, a kilkanaście
      wierciło się w ostatnich rzędach, obmacując się i mlaszcząc przy każdym
      pocałunku. Nikt mi nie odbierze wieczornych wypadów na Stare Miasto, tych
      szemranych zaułków z chłopakami z Lubartowskiej, pękających ze śmiechu garnców
      grzańca w Winiarni u Dyszona, wykrochmalonych kołnierzyków klientów Old Pubu i
      Szerokiej.
      Nie pieprzcie mi tutaj, że źle jest wysiąść na dworcu w Lublinie i nie poczuć
      smrodu z cukrowni. Nie uwierzę wam, bo ja uwielbiam tę lokalną rozpierduchę,
      tak samo jak cebularza kupionego za ostatnie pieniądze w budce na Ruskiej,
      zadymione miejsce dla niepalących w browarze na Bernardyńskiej, zupę pejzankę w
      KULowskiej stołówce i krzywe jak sto pięćdziesiąt schody na Paganiniego, po
      których co wieczór biegłem do ukochanej.
      • Gość: meesha Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? IP: *.it-net.pl 20.02.07, 10:18
        > ... i krzywe jak sto pięćdziesiąt schody na Paganiniego, po
        > których co wieczór biegłem do ukochanej.

        Muszę Cię zmartwić - schody już wyprostowane ;) Ale cały post - przepiękny :)
        • folkatka Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? 20.02.07, 11:27
          Popieram, gratulacje dla autora :* !!
          • leniak Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? 20.02.07, 12:16
            mhm pieknie pisze...
            ;-)
            • Gość: rere Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? IP: *.lublin.mm.pl 06.03.07, 19:40
              Tak trzeba patrzeć. zauwazać to co piękne i pokochać to co niedoskonałe. Ja
              jeszcze kocham osiedle Mickiewicza z fontanna i ślizgawką rakietą bo to
              wspomnienia z dzieciństwa.
      • Gość: mąły Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.07, 15:55
        Ależ w Lublinie jest ogromnie wiele dobrego: LUBLIN !!!
        Piękne masz wspomnienia a właściwie pięknie tęsknisz za Lublinem!
        Pozdrawiam!

        PS. Z tą cukrownią to jednak lekko przeginasz,ja bym za tym nie zatęsknił.
        Wolałbym zapamiętać zapach od strony na przykład browaru..... :-)))
        Ale nostalgia to nostalgia!
        • Gość: mały Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.07, 16:13
          Ależ w Lublinie jest ogromnie wiele dobrego: LUBLIN !!!
          Problem leży w tym by jak najwięcej LUBLINA pozostało w Lublinie.
          Po co nam Lublin bez LUBLINA?!
          • clavi Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? 20.02.07, 21:50
            Ten artykuł jest jakby niedokończony.
            Wyliczanka nagle urywa się bez słowa puenty. Można było jeszcze dodać KUL
            (w ostatnich latach było o nim szczególnie głośno) i teatr w nieustającej
            budowie (jedyna w Polsce scena obrotowa, która od z góry 30-stu lat się nie
            obraca). Czyż to nie o niej powiedział Galileusz: „a jednak się nie kręci?”.

            Mógł się na liście znaleźć Teatr Stary znany ze swego uporu w trwaniu pomimo
            obojętności okazywanej mu przez długie lata nieczułej na szacunek dla zabytku
            ekipy rządzących. W końcu internauci tak długo nagłaśniali sprawę, że stała
            się znana w określonych środowiskach także poza Lublinem.

            Zmieściłby się też Dworzec Autobusowy Główny - niegodziwy sąsiad lubelskiego
            Zamku. A także bożonarodzeniowa szopka budowana wprost pod oknami władzy.

            Znajomi spoza Lublina na pytanie z czym kojarzy się Lublin zwykle odpowiadają:
            Zamek, KUL, Majdanek…Ci którzy odwiedzili nas niedawno dorzucają: Stare Miasto.
            Nastrojowo oświetlone. I Katedra.

            Ale ten krótka lista inaczej wygląda gdy wypowiadają się osoby z określonych
            środowisk. Ludzie teatru wymienią teatr Mądzika, Gardzienice, muzycy przypomną
            Wieniawskiego i Lipińskiego, poloniści wyrecytują Czechowicza.
            Wiele osób wspomni o Unii Lubelskiej. Ja nie zawahałbym się wspomnieć
            kojarzonego niezmiennie z miastem lubelskiego Koziołka na krzewie winorośli.

            Ale o niektórych propozycjach na ikonę wymienionych przez autora lepiej
            zamilczeć. Po prostu ani mru, mru…
          • Gość: Głupi Dziad ze Wsi Ty byś chciał żeby caly Lublin był jak Kunickiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.07, 19:18
            Czyli czymś w rodzaju Biłgoraja albo Kocka. Bo to dla ciebie najwspanialsze
            tereny Lublina, te zapleśniałe rudery!
        • kaczor.donald Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? 03.05.07, 10:36
          Nie przesadził. Ten smród naprawde może pachnieć. Warszawa jest dla mnie
          przemysłowo-biurową dzielnicą Lublina, a właściwy Lublin ..hmm sypialnią ,
          letniskiem, domkiem na działce ? Przyjezdzam tu co dwa tygodnie i za kazdym
          razem zauwazam coś pieknego. Często są to rzeczy. których nie zauważałem
          wcześniej. W stolnicy nawet na piwo nie chce sie iśc, bo brakuje lubelskich
          klimatów. Ale po to żeby napisać "Litwo Ojczyzno moja " (ciekawe czy Mickiewicz
          myslał przy tym o "baobabie" ;) ) trzeba było wyjechać do Paryża na stałe.
          Czego nikomu z mieszkańców najpiekniejszego miasta w Polsce nie życze. Życzę
          Wam (nam) Paryza/Londynu/Nowego Jorku w Lublinie oczywiście z zachowaniem
          lubelskiego uroku.
      • Gość: ze Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? IP: *.189.72.18.e-plan.pl 21.02.07, 11:53
        super napisane traci mysliwskim

        wodke w slupskiej czesto pilem nawet w tych porach
        w bajkowe marotony tez mi sa znane

        eheh i pajezanka tez

        ze swojej strony dorzucilbym

        ziemniaki po nelsonsku
        cebularze
        bar u Pani Basi eheh Fantazy" knajpa dla taksiarzy oj miala klimat miala



        i ogolny klimat beztroskiego studiowania ktorego chyba nie ma nigdzie w inych
        osrodkach studneckich a to z prostej przyczyny w lublinie studenci raczej nie
        pracuja na studiach ehhe i to nie dlatego zenie chca :)

      • Gość: gitrk Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.07, 14:52
        "że źle jest wysiąść na dworcu w Lublinie i nie poczuć
        smrodu z cukrowni"

        Też lubie ten zapch, odrazu wiem ze dojechałem do domu, ale to chyba tak wali z
        drożdżowni na Kunickiego
    • Gość: thc Brama Krakowska ! IP: *.resetnet.pl 21.02.07, 01:16
      Tylko i wyłącznie Brama Krakowska, pamiętam, fakt czasami umawiamy się ze
      znajomymi pod Bramą :)
    • Gość: ikonograf Ikony współczesnego Lublina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.07, 19:31
      Witam!
      Moim zdaniem prawdziwą ikoną tego miasta jest Budka Suflera. Muzycy tego
      zespołu zawsze podkreślali skąd pochodzą i chwalili to miejsce. Poza tym,proszę
      zauważyć jak mało zespołów pozostaje w rodzinnych miastach (czy też ich
      okolicach) po zrobieniu kariery. Dodatkowo... Budka zawsze włącza się w różne
      akcje promujące Lublin i inne, które są korzystne dla tego miasta. Czegoś
      takiego nie można powiedzieć np. o grupie Bajm.
      Romuald Lipko napisał "Pieśń o Kolchidzie", czyli inaczej suitę lubelską,
      skomponował też muzykę do "Legendy o Czarciej Łapie". Jako wybitny artysta
      promował też lokalne gwiazdy i chętnie podejmował z nimi współpracę np. z
      Urszulą Kasprzak. To tylko kilka przykładów,a przypomnijmy też
      spektakl "Burza", któy w latach 80-tych odbywał się na zamkowym dziedzińcu (na
      jednej scenie Budka, na drugiej aktorzy). Było to bardzo ważne wydarzenie
      (również teatralne) w skali kraju. Kiedykolwiek rozmawiam z kimś z innego
      miasta to na słowo Lublin reaguje: a to tam skąd jest Budka Suflera! Warto też
      wspomnieć o Krzyśku Cugowskim,który jawi się być patriotą lokalnym, aczkolwiek
      senatorowanie średnio mu wychodzi.
      Trochę dziwi mnie to, że na liście Gazety znalazło się Ani Mru Mru. Oni nie są
      kojarzeni w Polsce z Lublinem, a to, że stąd pochodzą-chyba marna ikona... Poza
      tym: jakie oni mają osiągnięcia?
      Natomiast do listy można... dopisać samochód Lublin, który również kojarzy się
      Polakom z Lublinem.
      • Gość: perła Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.biuro.perla.pl 09.03.07, 16:00
        nie rozśmieszaj mnie - jakie osiągnięcia ma ani mru mru??? nagrody na
        najważniejszych przeglądach kabaretów od paru ładnych lat, wejście do ścisłej
        czołówki współczesnych kabaretów polskich, nie wspomnę o popularności w kraju,
        która to - w przeciwieństwie do popularności pszenno buraczanej budki suflera -
        wcale mnie nie dziwi
        • Gość: grusza Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.centertel.pl 09.03.07, 19:14
          Nie wydaję mi się, aby kabaret Ani Mru Mru promował w jakiś sposób Lublin.
          Raczej nikt nie kojarzy ich z tym miastem. Co innego Budka Suflera, zespół
          który w większości wywiadów podkreśla to, że pochodzi z Lublina.
    • Gość: tylko-motor tylko MOTOR IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.07, 19:32
      RKS MOTOR !!!

      ( ja całkiem poważnie)
    • Gość: Sport ikoną Ikony współczesnego Lublina IP: *.pronet.lublin.pl 22.02.07, 09:37
      A gdzie kluby sportowe?? Piłkarki ręczne, żużlowcy czy piłkarze a nawet
      koszykarze? Każde szanujące się miasto wspiera kluby sportowe, bo to sukcesy
      sportowe najłatwiej "przekuć" w rozpoznawalność miasta. Kto nie słyszał o Legii
      Warszawa, Wiśle czy nawet takich miastach jak Grodzisk Wielkopolski, Bełchatów,
      Kielce z nowoczesnym stadionem, Zabrze a nawet znana dzięki drużynie piłkarskiej
      Łęczna? Żużlowe miasta takie jak Leszno, Tarnów czy Zielona Góra o których nikt
      by nie słyszał gdyby nie drużyny żużlowe walczące na najwyższym poziomie.
      Większość miast jest rozpoznawalna głównie dzięki sukcesom sportowym a u nas
      miasto te sferę życia mieszkańców a zarazem wielkiej promocji miasta zaniedbuje
      jak żadną inną.
    • sothink Re: Ikony współczesnego Lublina 22.02.07, 10:00
      8. Trolejbusy
      Inne miasta mają tramwaje, ale Lublin ma popularne "trajlusie". Mają swoich
      miłośników, którzy zbierają setki archiwalnych zdjęć ze starymi trolejbusami.
      Kilka lat temu pojawiły się pomysły likwidacji trolejbusowej trakcji, ale dziś
      wiadomo, że trolejbusy zostaną, a nawet będzie ich jeszcze więcej.

      Aron, skąd u Ciebie taka szalona nienawiść do trajlusiów?
    • Gość: BlueRafal Ikony współczesnego Lublina IP: *.acn.waw.pl 22.02.07, 21:48
      Ciekawa ankieta, ciekawy pomysł, szkoda tylko, że cała rywalizacja nie przebiega
      uczciwie. Dziwne, że Perle Chmielowej przybyło w kilkadziesiąt minut ponad 60
      głosów (!!!), a na Budkę Suflera nie można już nawet zagłosować.
      Osobiście jestem właśnie za tym zespołem, ponieważ to z nim kojarzy mi się
      zawsze Lublin. To właśnie muzyka Budki Suflera towarzyszy mi od wielu, wielu
      lat... Dlatego też jestem bardzo niemile zaskoczony, że mamy tu do czynienia z
      oszustwem i manipulacją.
      • Gość: BlueRafal Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.acn.waw.pl 22.02.07, 22:07
        *na Budkę nie da się już oddawać głosów, bo jest jednokrotne głosowanie
      • Gość: ? faktycznie IP: *.biuro.perla.pl 09.03.07, 16:03
        podejrzane i przedziwne, że na najlepsze piwo na rynku ktoś w ogóle głosuje...
    • wojciechdz Ikony współczesnego Lublina 22.02.07, 23:30
      nie mam watpliowości, Lubelski Lipiec 1980 - to są wrota do wolności !
    • Gość: motor lublin Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.range86-139.btcentralplus.com 23.02.07, 00:40
      MOTOR LUBLIN ta nazwe kazdy utozsamia Lublinem
      • Gość: mały Cukrownia Lublin - niezapomniana ikona zapachowa. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.07, 21:57
        Kto raz poczuł ten zapach na Placu Dworcowym, nigdy Lublina nie zapomni.
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=56271670&a=56566276
    • Gość: wow zdecydowanie przebój Lubelski Full! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.07, 00:54
      i Disco Polo!
    • Gość: Winiak Ikony współczesnego Lublina - Unia i Uniwersytet IP: 83.19.107.* 25.02.07, 19:35
      Troszke myslalem juz o Lublinie jeszcze przed akcja "Gazety". Czytam ten tekst i
      zdaje sie ze wszyscy zapomnielismy o jednym, oczywiscie najwazniejszym. ;]
      Prosze Panstwa, o Uni Lubelskiej. Wyobrazam sobie to miasto jako" kresowe" w
      najlepszym tego slowa znaczeniu. Jako mieszanke kultury polskiej, zydowskiej,
      ukrainskiej i bialoruskiej. Plac Litewski powinny zdobic trzy pomniki (vide
      pomysl na jego przebudowe) Orla, Pogoni i Archaniola. To bylo by cos wyjatkowego
      , jednoczesnie symbol , bardzo czytelny symbol Lublina. Ide o zaklad ze do
      takiej inicjatywy dolozylaby sie i UE i rzad. Druga sprawa to Uniwersytet, nowy
      , nakierowany na Wschod. Szczegolowe badania polityczne,historyczne,
      socjologiczne czy jezykowe we wspolpracy z uniwersytetami z Wilna, Lwowa i
      Kijowa (W przyszlosci i Minska). Mozna by pisac wiecej ale mam dziwne przeczucie
      ze to i tak nic nie zmieni...
      • Gość: Anka Re: Ikony współczesnego Lublina - Unia i Uniwersy IP: *.chello.pl 25.02.07, 20:36
        Z najnowszych (ostatnio otwartych)- jesziwa. Rozsądne "przypodobanie się" nacji
        żydowskiej mogłoby przynieść wymierne (finansowe)efekty.Jesli nie miastu, to
        choć okoicom Lubartoskiej. No, ale jak się poczyta radosną twórczość
        obszczymurków, to nie dziw, że izraelscy turyści przyjeżdżają wieczorową porą w
        niemalże opancerzonych pojazdach.
        • Gość: Baranisko A w Krakowie pokazują zza okien autobusów gwiazdy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.07, 19:23
          Gwiazdy na plecach albo jeszcze gorzej: FUCK YOU! Sam widziałem, nie ma co się
          nad nimi rozczulać!
    • Gość: Andre Re: Ikony współczesnego Lublina IP: 62.233.131.* 25.02.07, 22:03
      Niestety, sam tytuł artykułu jest chybiony, denerwujący, ikona kojarzy mi się z
      obrazem religijnym i dla mnie jesteś jakimś niewypałem nazywanie jakiś
      gwiazdeczek rocka czy innych szarpidrutów ikonami,co często nie znają nut.Jest
      to język nowomowy. Dlatego nie będę uczestniczył w wyborze.
      • robertw18 Re: Ikony współczesnego Lublina 03.03.07, 21:16
        Wypada się przyznać, że z tego samego powodu piszący te słowa nie uczestniczył w niniejszej rozmowie. Może kiedy indziej będzie sposobność podać myśli a propos...
        Pozdr.
    • Gość: bleee Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.07, 13:10
      ... a biernat z lublina, klonowic, kochanowski, długosz - nie mogą być ikonami
      lublina współczesnego? dlaczego? ... bleee...
      • Gość: mały Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.07, 01:43
        Gość portalu: bleee napisał(a):
        > ... a biernat z lublina, klonowic, kochanowski, długosz - nie mogą być ikonami
        > lublina współczesnego? dlaczego? ... bleee...

        Bo ich miejsce zajęła Ikea i Reserved.
        • leniak Re: Ikony współczesnego Lublina 01.03.07, 03:47
          Ikea jeszcze nie zajeła...
          nie mniej niestety prezydentowe hasło "Najważniejsza jest gospodarka" nabiera
          nieco innego wymiaru gdy czyta sie o redukcji etatów w pewnej firmie zajmującej
          się wózkami widłowymi a mieszczącej sie na uliczce oswietlonej dwiema
          latarniami, blisko jakoś przypadkiem posesji wiceprezydenta Fica...
          zajmuje natomiast miejsce "ikon" np. spółka Arkady...
          hmm cóż wybraliśmy władze które za główny sukces miasta i podstawę nastepnych
          uznają to że są władzami...

          hmm uprzedzając ripostę Buma: wiem oczywiście Bumie że "Iza" przegrała wybory,
          ciekaw jestem tylko czy Lublin też przegrał czy może jednak nie?
    • Gość: bleee Re: nieudolność! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.07, 11:57
      nie biernat z lublina i nie budka suflera, bo im się udało; ikoną lublina jest
      NIEUDOLNOŚĆ... bleee
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=58579895&a=58601532
    • Gość: fan Nie Mądzik tylko Mącik! E. Macik!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.07, 18:09
    • Gość: ulka Ikony współczesnego Lublina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.07, 11:27
      ikona Lublina moze byc tylko Budka Suflera,to owa kapela rozslawila
      miasto ,lejac nam do uszu rozkosznie slodki miod! ps :miasto tak piekne jak i
      niestety senne.
      • Gość: łobcy Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.07, 19:41
        CEBULARZ ...
        • Gość: bleee Re: swój IP: 212.106.31.* 08.03.07, 21:08
          ... i zasmażka! ... bleee...
          • Gość: mały Amatorszczyzna w parze z Zarozumialstwem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.07, 21:14
    • leniak Ikona Nowego Lublina 13.03.07, 22:31
      w całej własnej okazałości:

      www.krzysztoflatka.pl/index.php?module=Section&action=ShowItem&itemId=12
      ręce naprawdę opadają...
      • Gość: mały Ikona Nowego Lublina - Andrzej Pruszkowski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.07, 17:14
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=39910540&a=39934508
        Tylko jeden jedyny raz w historii Lublina zdarzył się taki prezydent uznany za jednego z najlepszych gospodarzy miast na całym świecie!
        Przed nim był tylko Jagiełło ale on wygrał od Grunwaldem a za czasów Pruszkowskiego nie było już niestety Krzyżaków do złupienia!!!!
        No i Jagiełło miał aż dwa miecze Zawiszę Czarnego a Pruszkowski tylko własny intelekt i arona!!!
        • Gość: leniak Re: Ikona Nowego Lublina - Andrzej Pruszkowski IP: *.lublin.mm.pl 15.03.07, 23:35
          no co fakt to fakt bez Arona byłoby kiepsko...
    • Gość: elpeer Wystawa antyaborcyjna na Litewskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.07, 05:22
      Powinna być na stałe.
      Mozemy być z niej dumni w całej Europie.
      To magnes, który przyciągnie do nas tłumy turystów.
    • Gość: holohlast Palikot z ch*** w ręce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.07, 20:20
      obawiam się, że ikoną współczesnego Lublina na długo pozostanie Palikot z
      plastikowym ch*** w ręce...
    • Gość: Lublinianin Henryk Wieniawski!!! IP: *.wsei.lublin.pl 06.05.07, 11:57
      A może ktoś coś napisze o Henryku Wieniawskim? Ja to zrobię. W Lublinie urodził
      się jeden z największych kompozytorów polskich. Śmiało można stwierdzić, że to
      był "Chopin skrzypiec". Ale nasze miasto tradycyjnie olewa ważne sprawy naszego
      miasta. Jedynie Towarzystwo Muzyczne uczciło tego wielkiego kompozytora
      pomnikiem (stoi koło filharmonii). Powinniśmy być dumni z Wieniawskiego, tak
      jak z Chopina.
    • Gość: ratatatam a ja stawiam na duet: Palikot & Życiński IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.07, 20:26
      koniecznie razem i koniecznie po kolejnej konferencji prasowej

      :-)
    • buka55 Re: Ikony współczesnego Lublina 12.06.07, 01:15
      mały napisał(a):

      > ...czyli coś co nas odróżnia od innych?

      to niewątpliwie jest cebularz, choć dobry trudno dziś kupić :)
      • andrzej.sawa Re: Ikony współczesnego Lublina 12.06.07, 18:17
        Podobno w Chełmie są najlepsze.
        • Gość: bosman w Chełmie bez watpienia..... IP: *.lublin.mm.pl 12.06.07, 19:48
          najlepszy, oczywicie pod KAŻDYM wzgledem jesteś TY Geniuszu Nowego Objawienia
          Jawnej Upierdliwości
          • andrzej.sawa Re: w Chełmie bez watpienia..... 12.06.07, 20:27
            Kiedyś smarkaczu mnie denerwowałeś,teraz po prostu współczuję Ci.
            Twoja głupota i chamstwo jest nieuleczalne.
            • Gość: bosman [...] IP: *.centertel.pl 19.06.07, 09:50
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: bosman dobry cebularz kupić IP: *.lublin.mm.pl 12.06.07, 19:50
        spróbuj buka u Kuźmiuka - ale mi sie rymnęło :-)(ul. Eurmańska)
        • buka55 Re: dobry cebularz kupić 12.06.07, 20:10
          bosman napisał(a):
          > spróbuj buka u Kuźmiuka

          wiem wiem ;-)
          jeszcze zjadliwe można kupić w sklepiku na Wieniawskiej.
          • Gość: mały Ikonostas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.07, 12:58
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=21199756&a=64297269
            • Gość: bosman a dlaczego zamek na tle stacji paliw IP: *.centertel.pl 19.06.07, 09:53
              a nie stacja paliw w tle zamku? Nie widzę zresztą w tym nic złego.
    • dyszel2 Gabriela Masłowska 25.06.07, 07:32
      niezłomna obrończyni prawa Polski do prowadzenia własnej polityki pieniężnej
      czyli przeciwniczka wejścia naszego kraju do strefy euro
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka