chiste 19.02.07, 13:51 A gdzie Mądzik? Gdzie "Scena Plastyczna"? Gdzie "Provisorium", "Gardzienice"? W tym rankingu stawiam na Czechowicza, chociaż jego grób na Lipowej cięzko jest znaleźć "obcym w mieście". P.S. O Hartwigu nie pomyśleliście? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: 7up Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.acn.waw.pl 19.02.07, 14:12 Obiektywnie dla większości Polaków Lublin nie ma ikon, bo jest kojarzony z zaściankiem. Wiadomo rzuca się hasło KUL i ktoś kojarzy. Ale Lublin wybitnie nie umie się reklamować, a szkoda. Są oczywiście jeszcze gnioty typu Bajm i Budka Suflera, ale tym to chyba Lublinianie nie powinni się szczycić ;) Co do przywołanych przez autorów pierwszego postu teatrów alternatywnych, to jak sama nazwa wskazuje raczej znane są wąskiemu gronu osób zainteresowanych. Trudno więc mówić o ikonach. pozdrawiam Lublin ;) Odpowiedz Link Zgłoś
chiste Re: Ikony współczesnego Lublina 19.02.07, 15:11 Hasła Gardzienice, Provisorium czy Scena Plastyczna są z pewnością bardziej nośne w świecie niż sympatyczne trolejbusy czy superklaśni chłopcy z "Trio u Dyszona" (tak, pod takim szyldem ciągle kojarzę tych dwóch Panów, ktorzy wtedy występowanli jeszcze z Panią Kolibską zamiast Pana Wilkołka). Jeżeli ograniczymy sie tylko do prostych skojarzeń wywołanych w ciągu sekundy po usłyszeniu hasła "Lublin", to mogę się załozyć, że pierwsze 3 miejsca w takim rankingu zajmą: KUL, samochód dostawczy i Majdanek. Na Sztukmistrza z Lublina ani Czechowicza nie będzie tam miejsca :( Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
jacex77 Re: Ikony współczesnego Lublina 19.02.07, 15:47 A co zrobić żeby nasze miasto kojarzyo się z dynamicznym rozwojem? Przedsiębiorczością? Nowoczesnością? Produktami znanymi w całym kraju jak wspomniana Perełka? Dlaczego browary promują Goolmana, który nazywa się obco, a nie wykorzystamy dziesiątków nagród dla Preły, której sama nazwa się wyróżnia? Dlaczego nie potrafimy przyciągnąć inwestorów, którzy może stworzyliby coś pozytywnie kojarzonego z Lublinem? Dlaczego nie promujemy miasta jako dynamicznego, nowoczesnego, które może być magnesem dla młodych ludzi z całej Polski? Z całym szacunkiem dla teatrów - alternatywnych i nie tylko. Ale chyba nie to powinno bbyć głównym magnesem dużego miasta. W każdym razie NIE TYLKO TO. Odpowiedz Link Zgłoś
chiste Re: Ikony współczesnego Lublina 19.02.07, 16:06 jacex77 napisał: > Dlaczego nie promujemy miasta jako dynamicznego, nowoczesnego, które może być > magnesem dla młodych ludzi z całej Polski? Właśnie. To jest chyba największy problem Lublina, bo to miasto przyciąga wyjatkowo duzo młodych ludzi z całej Polski (nie tylko z województw wschodnich), ale nie jest zupełnie niechłonne na absolwentow swoich uczelni. Ale obiegamy od tematu, bo ten watek jest chyba o ikonach Lublina. Na żale przeznaczony jest inny, cieszacy sie niesłabnacym powodzeniem ;) > Z całym szacunkiem dla teatrów - alternatywnych i nie tylko. Ale chyba nie to > powinno bbyć głównym magnesem dużego miasta. W każdym razie NIE TYLKO TO. No pewnie, że nie tylko to. Ale pytanie jest o współczesne ikony. I zapewniam, ze nie ma bardziej znanego w świecie lubelskiego produktu eksportowego niz lubelskie teatry. A propos firm, to jest tez kilka, o ktorych zapominacie, cieszacych się uznana marką. I nie chodzi o browar rozlewajacy Perłę lub Zwierzyńca czy gorzelnie pędzącą Gorzką Żołądkową. Lubella, Apis, Herbapol czy OTO Lublin to potentaci w swojej branży. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ikonostas Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 17:41 Pruszkowski,Bender,Biela,Bielan,Zawisza..... Odpowiedz Link Zgłoś
leniak Re: Ikony współczesnego Lublina 19.02.07, 19:24 noi i te najnowsze Palikot, Łątka, Fic Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm... Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.07, 22:07 nie zapominajcie o eksportowej wojewodzie (pff.. fatalnie brzmi) (w zyciu nam tego w Lodzi nie zapomna...!!!) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mały Re: Ikony współczesnego Lublina,,, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 22:58 ...czyli coś co nas odróżnia od innych? OK: Kościoły zbudowane po 1980 roku (kategoria: dzieła architektury najnowszej) Centrum Zana (kategoria: urbanistyka i planowanie strategiczne) Odlewnia Ursus cięta na złom (kategoria: heppening) Pomniki z polnych otoczaków (kategoria: współczesna sztuka zaangażowana ) Hala na Globusie (kategoria: zawody międzynarodowe i architektura inna) Bazar pdo Zamkiem (kategoria: współczesna przestrzeń publiczna w otoczeniu zabytkowym czyli jak nowymi akcentami ubogacić historyczną panoramę miasta) Dworzec dla Busów i Hala Nova(j.w) Teatr Nowy Nie Gotowy (Rzadka Ikona Epoki Gierka) w przygotowaniu: - pogłębienie i poszerzenie Tunelu na Placu Bychawskim dla TiR-ów (kategoria: sport i fitness - aktywacja ruchowa starszych ulicy 1-go Maja i Kunickiego na przejściach dla pieszych) - Parking podziemny na 1300 aut + delikatesy o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych ukryte całkowicie pod ziemią i udające ogród klasztorny (kategoria: rewitalizacja zabytkowych ogrodów klasztornych) - Galerie handlowe na miejscu obecnego Dworca PKS i Bazaru (kategoria: kompleksowa rewitalizacja zabytkowej dzielnicy Podzamcze ) - Parking podziemny pod Placem Litewskim (kategoria: zamiana uciążliwych parkingów na galerie handlowe dla mieszkańców nie posiadających samochodów) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poznaniak. Re: Ikony współczesnego Lublina,,, IP: *.icpnet.pl 22.02.07, 21:15 DECYDECI budowy lotniska swidnika kurnika brawo WADZA. Odpowiedz Link Zgłoś
robertw18 "Lepper: A. Krawczyk stała się ikoną" 31.03.07, 23:07 Może by ją zatrudnić w Lublinie? fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/aneta-krawczyk-stala-sie-ikona,890131,2943 "Lepper: A. Krawczyk stała się ikoną, a teraz się mści" Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Głupi Dziad ze Wsi Czy ty zwariowałeś już? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.07, 19:13 Kocham Wysypisko Architektoniczne na Zana! A najbardziej ten żółty wykładzinoland, ty otoczaku jeden! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gonna Re: Czy ty zwariowałeś już? IP: *.lublin.mm.pl 06.03.07, 19:36 No coś ty! Ulica Zana to najpiękniejsza ulica Lublina. Bo jest zarazem centrum ( jest tam pełno marketów i biurowców, Zus) i jest też duzo przestrzeni. Jak spaceruję tą ulicą-aleja to jakbym po Manhatanie szła. Odpowiedz Link Zgłoś
fpitt Re: Ikony współczesnego Lublina,,, 31.07.07, 01:21 ...kosciol Andrzeja Boboli - w wykonaniu "fachowca" od sedesu z Krasnegostawu. itp Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LoOobLYNn Ikony współczesnego Lublina IP: *.resetnet.pl 19.02.07, 22:58 nina p. i jej koledzy ;) Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Najbardziej odlotowi politycy: 20.02.07, 21:39 Ryszard Bender Izabela Sierakowska Grzegorz Kurczuk (z akcentem na ostatnią sylabę) Zyta Gilowska Lech Nikolski (właściwie to region) Zdzisław Podkański Robert Luśnia Henryk Wujec (właściwie to region) Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Aha, jeszcze 20.02.07, 21:40 Wiesław Chrzanowski oraz Abp. Józef Życiński Odpowiedz Link Zgłoś
jacex77 Re: Ikony współczesnego Lublina 20.02.07, 08:43 chiste napisał: > A propos firm, to jest tez kilka, o ktorych zapominacie, cieszacych się uznana > marką. I nie chodzi o browar rozlewajacy Perłę lub Zwierzyńca czy gorzelnie > pędzącą Gorzką Żołądkową. > Lubella, Apis, Herbapol czy OTO Lublin to potentaci w swojej branży. > Nie zapominamy o tych firmach, cieszymy się, że sa i się rozijają. Tylko czy w szerokim świecie ich osiągnięcia przynoszą zauważalne efekty dla miasta? Choćby w postaci wiedzy o tym, skąd pochodzą? Niestety nie, z wyjątkiem Lubelli, pozostałe to nisze na rynku, w których faktycznie jesteśmy potentatami, ale na szerszą skalę, masową, już jest zupełnie inaczej. Niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ben Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.centertel.pl 20.02.07, 15:51 Lublin zawsze kojarzył mi się przede wszystkim z Budką Suflera. Na drugim miejscu umieściłbym trolejbusy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaszka_2 Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.centertel.pl 20.02.07, 00:49 Panie 7up, ja tu wiedze tylko jednego gniota... :D A prawdziwą ikoną Lublina jest Budka Suflera. Większość ludzi kojarzy Lublin właśnie z tym zespołem. Odpowiedz Link Zgłoś
chiste Nie ma nic dobrego w Lublinie? 20.02.07, 09:56 Naprawdę, jest wiele ikon w waszym mieście, których nie dostrzegacie. To źle świadczy o kondycji mieszkańców Lublina i ich daleko posuniętej frustracji. Zupełnie nie wiem, dlaczego artykuł o siedmiu grzechach Lublina został podpięty w portalu nad tekstem o ikonach miasta. Tak samo stało się na forum, wątek narzekaczy jest nad wątkiem pochlebców. A w wątku pochlebców schlebia tylko jeden nielubelak, podczas gdy lubelacy sarkają. Ja to nawet rozumiem, bo sam przeżywałem chwilę przygnębienia w tym mieście i czuję wszystkie jego niedoskonałości. Ale uważam, że samym psioczniem i brakiem pozytywnego nastawienia nic się tu na lepsze nie zmieni. Możecie kpić z niedokończonych budów lubelskich, fatalnej komunikacji i moherowatości Lublina. Ale ja i tak kocham to miasto za spacer popołudniowy z uczelni przez park saski, wódkę wypitą w Karczmie Słupskiej o godz. 17:15, pocałunki w autobusie na linii 44 (tym ostatnim, z którego kanarzy wyciągali gapowiczów prosto na komisariat przy Lipowej). Z łezką w oku wspominam biegi o siódmej rano ścieżką wzdłuż Bystrzycy, nad zalew; pierwsza kładka, druga kładka, trzecia kładka... Marina. Fajnie wyglądały konie z LKJ pasące się obok ważnego skrzyżowania w mieście i bałwan ulepiony zimą na środku ronda, o drugiej w nocy podczas powrotu z imprezy. Do końca życia zapamiętam konfrontacje teatralne, tanie jak barszcz bilety w teatrze Osterwy i te skrzypiące krzesła na drugim balkonie. Nic nie odda mi klimatu maratonu nocnego w Bajce, kiedy na zimnej jak cholera sali siedziało kilka osób patrzących się w ekran i pociągających z termosów, a kilkanaście wierciło się w ostatnich rzędach, obmacując się i mlaszcząc przy każdym pocałunku. Nikt mi nie odbierze wieczornych wypadów na Stare Miasto, tych szemranych zaułków z chłopakami z Lubartowskiej, pękających ze śmiechu garnców grzańca w Winiarni u Dyszona, wykrochmalonych kołnierzyków klientów Old Pubu i Szerokiej. Nie pieprzcie mi tutaj, że źle jest wysiąść na dworcu w Lublinie i nie poczuć smrodu z cukrowni. Nie uwierzę wam, bo ja uwielbiam tę lokalną rozpierduchę, tak samo jak cebularza kupionego za ostatnie pieniądze w budce na Ruskiej, zadymione miejsce dla niepalących w browarze na Bernardyńskiej, zupę pejzankę w KULowskiej stołówce i krzywe jak sto pięćdziesiąt schody na Paganiniego, po których co wieczór biegłem do ukochanej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meesha Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? IP: *.it-net.pl 20.02.07, 10:18 > ... i krzywe jak sto pięćdziesiąt schody na Paganiniego, po > których co wieczór biegłem do ukochanej. Muszę Cię zmartwić - schody już wyprostowane ;) Ale cały post - przepiękny :) Odpowiedz Link Zgłoś
folkatka Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? 20.02.07, 11:27 Popieram, gratulacje dla autora :* !! Odpowiedz Link Zgłoś
leniak Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? 20.02.07, 12:16 mhm pieknie pisze... ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rere Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? IP: *.lublin.mm.pl 06.03.07, 19:40 Tak trzeba patrzeć. zauwazać to co piękne i pokochać to co niedoskonałe. Ja jeszcze kocham osiedle Mickiewicza z fontanna i ślizgawką rakietą bo to wspomnienia z dzieciństwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mąły Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.07, 15:55 Ależ w Lublinie jest ogromnie wiele dobrego: LUBLIN !!! Piękne masz wspomnienia a właściwie pięknie tęsknisz za Lublinem! Pozdrawiam! PS. Z tą cukrownią to jednak lekko przeginasz,ja bym za tym nie zatęsknił. Wolałbym zapamiętać zapach od strony na przykład browaru..... :-))) Ale nostalgia to nostalgia! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mały Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.07, 16:13 Ależ w Lublinie jest ogromnie wiele dobrego: LUBLIN !!! Problem leży w tym by jak najwięcej LUBLINA pozostało w Lublinie. Po co nam Lublin bez LUBLINA?! Odpowiedz Link Zgłoś
clavi Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? 20.02.07, 21:50 Ten artykuł jest jakby niedokończony. Wyliczanka nagle urywa się bez słowa puenty. Można było jeszcze dodać KUL (w ostatnich latach było o nim szczególnie głośno) i teatr w nieustającej budowie (jedyna w Polsce scena obrotowa, która od z góry 30-stu lat się nie obraca). Czyż to nie o niej powiedział Galileusz: „a jednak się nie kręci?”. Mógł się na liście znaleźć Teatr Stary znany ze swego uporu w trwaniu pomimo obojętności okazywanej mu przez długie lata nieczułej na szacunek dla zabytku ekipy rządzących. W końcu internauci tak długo nagłaśniali sprawę, że stała się znana w określonych środowiskach także poza Lublinem. Zmieściłby się też Dworzec Autobusowy Główny - niegodziwy sąsiad lubelskiego Zamku. A także bożonarodzeniowa szopka budowana wprost pod oknami władzy. Znajomi spoza Lublina na pytanie z czym kojarzy się Lublin zwykle odpowiadają: Zamek, KUL, Majdanek…Ci którzy odwiedzili nas niedawno dorzucają: Stare Miasto. Nastrojowo oświetlone. I Katedra. Ale ten krótka lista inaczej wygląda gdy wypowiadają się osoby z określonych środowisk. Ludzie teatru wymienią teatr Mądzika, Gardzienice, muzycy przypomną Wieniawskiego i Lipińskiego, poloniści wyrecytują Czechowicza. Wiele osób wspomni o Unii Lubelskiej. Ja nie zawahałbym się wspomnieć kojarzonego niezmiennie z miastem lubelskiego Koziołka na krzewie winorośli. Ale o niektórych propozycjach na ikonę wymienionych przez autora lepiej zamilczeć. Po prostu ani mru, mru… Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Głupi Dziad ze Wsi Ty byś chciał żeby caly Lublin był jak Kunickiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.07, 19:18 Czyli czymś w rodzaju Biłgoraja albo Kocka. Bo to dla ciebie najwspanialsze tereny Lublina, te zapleśniałe rudery! Odpowiedz Link Zgłoś
kaczor.donald Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? 03.05.07, 10:36 Nie przesadził. Ten smród naprawde może pachnieć. Warszawa jest dla mnie przemysłowo-biurową dzielnicą Lublina, a właściwy Lublin ..hmm sypialnią , letniskiem, domkiem na działce ? Przyjezdzam tu co dwa tygodnie i za kazdym razem zauwazam coś pieknego. Często są to rzeczy. których nie zauważałem wcześniej. W stolnicy nawet na piwo nie chce sie iśc, bo brakuje lubelskich klimatów. Ale po to żeby napisać "Litwo Ojczyzno moja " (ciekawe czy Mickiewicz myslał przy tym o "baobabie" ;) ) trzeba było wyjechać do Paryża na stałe. Czego nikomu z mieszkańców najpiekniejszego miasta w Polsce nie życze. Życzę Wam (nam) Paryza/Londynu/Nowego Jorku w Lublinie oczywiście z zachowaniem lubelskiego uroku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ze Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? IP: *.189.72.18.e-plan.pl 21.02.07, 11:53 super napisane traci mysliwskim wodke w slupskiej czesto pilem nawet w tych porach w bajkowe marotony tez mi sa znane eheh i pajezanka tez ze swojej strony dorzucilbym ziemniaki po nelsonsku cebularze bar u Pani Basi eheh Fantazy" knajpa dla taksiarzy oj miala klimat miala i ogolny klimat beztroskiego studiowania ktorego chyba nie ma nigdzie w inych osrodkach studneckich a to z prostej przyczyny w lublinie studenci raczej nie pracuja na studiach ehhe i to nie dlatego zenie chca :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gitrk Re: Nie ma nic dobrego w Lublinie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.07, 14:52 "że źle jest wysiąść na dworcu w Lublinie i nie poczuć smrodu z cukrowni" Też lubie ten zapch, odrazu wiem ze dojechałem do domu, ale to chyba tak wali z drożdżowni na Kunickiego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thc Brama Krakowska ! IP: *.resetnet.pl 21.02.07, 01:16 Tylko i wyłącznie Brama Krakowska, pamiętam, fakt czasami umawiamy się ze znajomymi pod Bramą :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ikonograf Ikony współczesnego Lublina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.07, 19:31 Witam! Moim zdaniem prawdziwą ikoną tego miasta jest Budka Suflera. Muzycy tego zespołu zawsze podkreślali skąd pochodzą i chwalili to miejsce. Poza tym,proszę zauważyć jak mało zespołów pozostaje w rodzinnych miastach (czy też ich okolicach) po zrobieniu kariery. Dodatkowo... Budka zawsze włącza się w różne akcje promujące Lublin i inne, które są korzystne dla tego miasta. Czegoś takiego nie można powiedzieć np. o grupie Bajm. Romuald Lipko napisał "Pieśń o Kolchidzie", czyli inaczej suitę lubelską, skomponował też muzykę do "Legendy o Czarciej Łapie". Jako wybitny artysta promował też lokalne gwiazdy i chętnie podejmował z nimi współpracę np. z Urszulą Kasprzak. To tylko kilka przykładów,a przypomnijmy też spektakl "Burza", któy w latach 80-tych odbywał się na zamkowym dziedzińcu (na jednej scenie Budka, na drugiej aktorzy). Było to bardzo ważne wydarzenie (również teatralne) w skali kraju. Kiedykolwiek rozmawiam z kimś z innego miasta to na słowo Lublin reaguje: a to tam skąd jest Budka Suflera! Warto też wspomnieć o Krzyśku Cugowskim,który jawi się być patriotą lokalnym, aczkolwiek senatorowanie średnio mu wychodzi. Trochę dziwi mnie to, że na liście Gazety znalazło się Ani Mru Mru. Oni nie są kojarzeni w Polsce z Lublinem, a to, że stąd pochodzą-chyba marna ikona... Poza tym: jakie oni mają osiągnięcia? Natomiast do listy można... dopisać samochód Lublin, który również kojarzy się Polakom z Lublinem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: perła Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.biuro.perla.pl 09.03.07, 16:00 nie rozśmieszaj mnie - jakie osiągnięcia ma ani mru mru??? nagrody na najważniejszych przeglądach kabaretów od paru ładnych lat, wejście do ścisłej czołówki współczesnych kabaretów polskich, nie wspomnę o popularności w kraju, która to - w przeciwieństwie do popularności pszenno buraczanej budki suflera - wcale mnie nie dziwi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grusza Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.centertel.pl 09.03.07, 19:14 Nie wydaję mi się, aby kabaret Ani Mru Mru promował w jakiś sposób Lublin. Raczej nikt nie kojarzy ich z tym miastem. Co innego Budka Suflera, zespół który w większości wywiadów podkreśla to, że pochodzi z Lublina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tylko-motor tylko MOTOR IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.07, 19:32 RKS MOTOR !!! ( ja całkiem poważnie) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sport ikoną Ikony współczesnego Lublina IP: *.pronet.lublin.pl 22.02.07, 09:37 A gdzie kluby sportowe?? Piłkarki ręczne, żużlowcy czy piłkarze a nawet koszykarze? Każde szanujące się miasto wspiera kluby sportowe, bo to sukcesy sportowe najłatwiej "przekuć" w rozpoznawalność miasta. Kto nie słyszał o Legii Warszawa, Wiśle czy nawet takich miastach jak Grodzisk Wielkopolski, Bełchatów, Kielce z nowoczesnym stadionem, Zabrze a nawet znana dzięki drużynie piłkarskiej Łęczna? Żużlowe miasta takie jak Leszno, Tarnów czy Zielona Góra o których nikt by nie słyszał gdyby nie drużyny żużlowe walczące na najwyższym poziomie. Większość miast jest rozpoznawalna głównie dzięki sukcesom sportowym a u nas miasto te sferę życia mieszkańców a zarazem wielkiej promocji miasta zaniedbuje jak żadną inną. Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Ikony współczesnego Lublina 22.02.07, 10:00 8. Trolejbusy Inne miasta mają tramwaje, ale Lublin ma popularne "trajlusie". Mają swoich miłośników, którzy zbierają setki archiwalnych zdjęć ze starymi trolejbusami. Kilka lat temu pojawiły się pomysły likwidacji trolejbusowej trakcji, ale dziś wiadomo, że trolejbusy zostaną, a nawet będzie ich jeszcze więcej. Aron, skąd u Ciebie taka szalona nienawiść do trajlusiów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BlueRafal Ikony współczesnego Lublina IP: *.acn.waw.pl 22.02.07, 21:48 Ciekawa ankieta, ciekawy pomysł, szkoda tylko, że cała rywalizacja nie przebiega uczciwie. Dziwne, że Perle Chmielowej przybyło w kilkadziesiąt minut ponad 60 głosów (!!!), a na Budkę Suflera nie można już nawet zagłosować. Osobiście jestem właśnie za tym zespołem, ponieważ to z nim kojarzy mi się zawsze Lublin. To właśnie muzyka Budki Suflera towarzyszy mi od wielu, wielu lat... Dlatego też jestem bardzo niemile zaskoczony, że mamy tu do czynienia z oszustwem i manipulacją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BlueRafal Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.acn.waw.pl 22.02.07, 22:07 *na Budkę nie da się już oddawać głosów, bo jest jednokrotne głosowanie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? faktycznie IP: *.biuro.perla.pl 09.03.07, 16:03 podejrzane i przedziwne, że na najlepsze piwo na rynku ktoś w ogóle głosuje... Odpowiedz Link Zgłoś
wojciechdz Ikony współczesnego Lublina 22.02.07, 23:30 nie mam watpliowości, Lubelski Lipiec 1980 - to są wrota do wolności ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: motor lublin Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.range86-139.btcentralplus.com 23.02.07, 00:40 MOTOR LUBLIN ta nazwe kazdy utozsamia Lublinem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mały Cukrownia Lublin - niezapomniana ikona zapachowa. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.07, 21:57 Kto raz poczuł ten zapach na Placu Dworcowym, nigdy Lublina nie zapomni. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=56271670&a=56566276 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wow zdecydowanie przebój Lubelski Full! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.07, 00:54 i Disco Polo! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Winiak Ikony współczesnego Lublina - Unia i Uniwersytet IP: 83.19.107.* 25.02.07, 19:35 Troszke myslalem juz o Lublinie jeszcze przed akcja "Gazety". Czytam ten tekst i zdaje sie ze wszyscy zapomnielismy o jednym, oczywiscie najwazniejszym. ;] Prosze Panstwa, o Uni Lubelskiej. Wyobrazam sobie to miasto jako" kresowe" w najlepszym tego slowa znaczeniu. Jako mieszanke kultury polskiej, zydowskiej, ukrainskiej i bialoruskiej. Plac Litewski powinny zdobic trzy pomniki (vide pomysl na jego przebudowe) Orla, Pogoni i Archaniola. To bylo by cos wyjatkowego , jednoczesnie symbol , bardzo czytelny symbol Lublina. Ide o zaklad ze do takiej inicjatywy dolozylaby sie i UE i rzad. Druga sprawa to Uniwersytet, nowy , nakierowany na Wschod. Szczegolowe badania polityczne,historyczne, socjologiczne czy jezykowe we wspolpracy z uniwersytetami z Wilna, Lwowa i Kijowa (W przyszlosci i Minska). Mozna by pisac wiecej ale mam dziwne przeczucie ze to i tak nic nie zmieni... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anka Re: Ikony współczesnego Lublina - Unia i Uniwersy IP: *.chello.pl 25.02.07, 20:36 Z najnowszych (ostatnio otwartych)- jesziwa. Rozsądne "przypodobanie się" nacji żydowskiej mogłoby przynieść wymierne (finansowe)efekty.Jesli nie miastu, to choć okoicom Lubartoskiej. No, ale jak się poczyta radosną twórczość obszczymurków, to nie dziw, że izraelscy turyści przyjeżdżają wieczorową porą w niemalże opancerzonych pojazdach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Baranisko A w Krakowie pokazują zza okien autobusów gwiazdy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.07, 19:23 Gwiazdy na plecach albo jeszcze gorzej: FUCK YOU! Sam widziałem, nie ma co się nad nimi rozczulać! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andre Re: Ikony współczesnego Lublina IP: 62.233.131.* 25.02.07, 22:03 Niestety, sam tytuł artykułu jest chybiony, denerwujący, ikona kojarzy mi się z obrazem religijnym i dla mnie jesteś jakimś niewypałem nazywanie jakiś gwiazdeczek rocka czy innych szarpidrutów ikonami,co często nie znają nut.Jest to język nowomowy. Dlatego nie będę uczestniczył w wyborze. Odpowiedz Link Zgłoś
robertw18 Re: Ikony współczesnego Lublina 03.03.07, 21:16 Wypada się przyznać, że z tego samego powodu piszący te słowa nie uczestniczył w niniejszej rozmowie. Może kiedy indziej będzie sposobność podać myśli a propos... Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bleee Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.07, 13:10 ... a biernat z lublina, klonowic, kochanowski, długosz - nie mogą być ikonami lublina współczesnego? dlaczego? ... bleee... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mały Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.07, 01:43 Gość portalu: bleee napisał(a): > ... a biernat z lublina, klonowic, kochanowski, długosz - nie mogą być ikonami > lublina współczesnego? dlaczego? ... bleee... Bo ich miejsce zajęła Ikea i Reserved. Odpowiedz Link Zgłoś
leniak Re: Ikony współczesnego Lublina 01.03.07, 03:47 Ikea jeszcze nie zajeła... nie mniej niestety prezydentowe hasło "Najważniejsza jest gospodarka" nabiera nieco innego wymiaru gdy czyta sie o redukcji etatów w pewnej firmie zajmującej się wózkami widłowymi a mieszczącej sie na uliczce oswietlonej dwiema latarniami, blisko jakoś przypadkiem posesji wiceprezydenta Fica... zajmuje natomiast miejsce "ikon" np. spółka Arkady... hmm cóż wybraliśmy władze które za główny sukces miasta i podstawę nastepnych uznają to że są władzami... hmm uprzedzając ripostę Buma: wiem oczywiście Bumie że "Iza" przegrała wybory, ciekaw jestem tylko czy Lublin też przegrał czy może jednak nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bleee Re: nieudolność! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.07, 11:57 nie biernat z lublina i nie budka suflera, bo im się udało; ikoną lublina jest NIEUDOLNOŚĆ... bleee forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=58579895&a=58601532 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fan Nie Mądzik tylko Mącik! E. Macik!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.07, 18:09 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ulka Ikony współczesnego Lublina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.07, 11:27 ikona Lublina moze byc tylko Budka Suflera,to owa kapela rozslawila miasto ,lejac nam do uszu rozkosznie slodki miod! ps :miasto tak piekne jak i niestety senne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łobcy Re: Ikony współczesnego Lublina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.07, 19:41 CEBULARZ ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bleee Re: swój IP: 212.106.31.* 08.03.07, 21:08 ... i zasmażka! ... bleee... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mały Amatorszczyzna w parze z Zarozumialstwem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.07, 21:14 Odpowiedz Link Zgłoś
leniak Ikona Nowego Lublina 13.03.07, 22:31 w całej własnej okazałości: www.krzysztoflatka.pl/index.php?module=Section&action=ShowItem&itemId=12 ręce naprawdę opadają... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mały Ikona Nowego Lublina - Andrzej Pruszkowski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.07, 17:14 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=39910540&a=39934508 Tylko jeden jedyny raz w historii Lublina zdarzył się taki prezydent uznany za jednego z najlepszych gospodarzy miast na całym świecie! Przed nim był tylko Jagiełło ale on wygrał od Grunwaldem a za czasów Pruszkowskiego nie było już niestety Krzyżaków do złupienia!!!! No i Jagiełło miał aż dwa miecze Zawiszę Czarnego a Pruszkowski tylko własny intelekt i arona!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leniak Re: Ikona Nowego Lublina - Andrzej Pruszkowski IP: *.lublin.mm.pl 15.03.07, 23:35 no co fakt to fakt bez Arona byłoby kiepsko... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elpeer Wystawa antyaborcyjna na Litewskim IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.07, 05:22 Powinna być na stałe. Mozemy być z niej dumni w całej Europie. To magnes, który przyciągnie do nas tłumy turystów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: holohlast Palikot z ch*** w ręce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.07, 20:20 obawiam się, że ikoną współczesnego Lublina na długo pozostanie Palikot z plastikowym ch*** w ręce... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lublinianin Henryk Wieniawski!!! IP: *.wsei.lublin.pl 06.05.07, 11:57 A może ktoś coś napisze o Henryku Wieniawskim? Ja to zrobię. W Lublinie urodził się jeden z największych kompozytorów polskich. Śmiało można stwierdzić, że to był "Chopin skrzypiec". Ale nasze miasto tradycyjnie olewa ważne sprawy naszego miasta. Jedynie Towarzystwo Muzyczne uczciło tego wielkiego kompozytora pomnikiem (stoi koło filharmonii). Powinniśmy być dumni z Wieniawskiego, tak jak z Chopina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ratatatam a ja stawiam na duet: Palikot & Życiński IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.07, 20:26 koniecznie razem i koniecznie po kolejnej konferencji prasowej :-) Odpowiedz Link Zgłoś
buka55 Re: Ikony współczesnego Lublina 12.06.07, 01:15 mały napisał(a): > ...czyli coś co nas odróżnia od innych? to niewątpliwie jest cebularz, choć dobry trudno dziś kupić :) Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej.sawa Re: Ikony współczesnego Lublina 12.06.07, 18:17 Podobno w Chełmie są najlepsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman w Chełmie bez watpienia..... IP: *.lublin.mm.pl 12.06.07, 19:48 najlepszy, oczywicie pod KAŻDYM wzgledem jesteś TY Geniuszu Nowego Objawienia Jawnej Upierdliwości Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej.sawa Re: w Chełmie bez watpienia..... 12.06.07, 20:27 Kiedyś smarkaczu mnie denerwowałeś,teraz po prostu współczuję Ci. Twoja głupota i chamstwo jest nieuleczalne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman [...] IP: *.centertel.pl 19.06.07, 09:50 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman dobry cebularz kupić IP: *.lublin.mm.pl 12.06.07, 19:50 spróbuj buka u Kuźmiuka - ale mi sie rymnęło :-)(ul. Eurmańska) Odpowiedz Link Zgłoś
buka55 Re: dobry cebularz kupić 12.06.07, 20:10 bosman napisał(a): > spróbuj buka u Kuźmiuka wiem wiem ;-) jeszcze zjadliwe można kupić w sklepiku na Wieniawskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mały Ikonostas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.07, 12:58 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=62&w=21199756&a=64297269 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman a dlaczego zamek na tle stacji paliw IP: *.centertel.pl 19.06.07, 09:53 a nie stacja paliw w tle zamku? Nie widzę zresztą w tym nic złego. Odpowiedz Link Zgłoś
dyszel2 Gabriela Masłowska 25.06.07, 07:32 niezłomna obrończyni prawa Polski do prowadzenia własnej polityki pieniężnej czyli przeciwniczka wejścia naszego kraju do strefy euro Odpowiedz Link Zgłoś