Ciekawy jestem ,czy Pan Tadeusz byl chociaz raz w Hiszpanii i jadl gazpacho? Bo ten przepis wzial chyba z kosmosu... z powazaniem polak zamieszkaly w Hiszpanii od 14 lat.
Wybiez sie do hiszpani i sprobuj prawdziwego Gazpacho ! Bo takiego wymyslu nikt by tutaj nie wypil.
W przepisie brakuje ogorka, zielonej papryki i octu!!!
Wobec wielu przepisow i watpliwosci co do Gazpacho czulem sie zobowiazany podanie przepisu na gazpacho oryginalne z Andaluzji (glownie prowincja Sevilla). Gazpacho andaluzyjskie (oryginalne) ... (fonetycznie: gaspaczo) ... tradycyjny przepis hiszpanski pochodzacy z Andaluzji (sa tez
zawsze zimne. polecam takie gazpacho. Jest jak najbardziej hiszpańskie i jest ze świeżych warzyw a nie z soków z kartonika.
Nie znam przepisu Musierowicz, ale jak poszukasz "gazpacho" na www.google.pl/ wybierając "Szukaj na stronach kategorii: Polski", jeżeli chcesz po polsku, to jest parę, np
Czyli hiszpański chłodnik z pomidorów, ogórków, papryki i cebuli (dokładne przepisy można sobie wygooglać). Brak obróbki termicznej ;) -- Uzależnienie
w sumie to taki hiszpański chłodnik :)) wyglada orzeźwiająco !
princesswhitewolf napisała: > No ale ona mowi gazpacho. A gazpacho to z warzyw jest a nie owocow. Z owocow to > w Polsce nazywa sie to zupa owocowa No a co Ci na to poradzę że w hiszpańskim warzywniaku butelka gazpacho wyprodukowanego w Hiszpanii ma napisane GAZPACHO con fresas
pomidorowy, ocet i przyprawy, połączyć ze zmiksowanymi pomidorami i papryką, dodać pokrojone w kostkę pomidory, paprykę i ogórek, wlać bulion . Wstawić do lodówki. Przed podaniem posypać szczypiorkiem lub koperkiem CHŁODNIK HISZPAŃSKI "GAZPACHO" -1 kg pomidorów; -ogórek; -cztery ząbki czosnku
...ta hiszpańska zupa to gazpacho (tak się pisze
). Rzeczywiście pyszna! Mój przepis tylko troszeczkę się różni od Twojego (na 4 osoby):
6 dużych pomidorów
1/2 ogórka szklarniowego
2 ząbki czosnku
2 kromki chleba czerstwego
Zupy hiszpańskie są straszne, ale chłodnik gazpacho - ok!