Ad. zaległości finansowych właścicieli: 1) Administrator/Zarządca odpowiada za czynności które są określone w umowie między nim a wspólnotą - nie sądzę by w takiej umowie były dokładne i szczegółowe warunki dotyczące przypadku wyciągania konsekwencji wobec administratora za bezskuteczną
ASM jako firma dobroczynna pozbawiła się w 2006 roku kwoty 48000 PLZ tytułem prowadzenia zarządu i sponsorowała niesolidnych członków wspólnoty. Wzruszające.
Klaksonie888, a no dlatego zarządcy zmuszaja członków wspólnot do pokrywania różnic wody przeważnie proporcjonalnie do udziałów w nieruchomości wspólnej, bo tak jest najłatwiej! Nie potrzeba wiele mysleć, operacja bardzo prosta matematycznie. Za to zwalnia z myślenia, nie wymaga
Prawidłowością jest złożyć wniosek o postawienie przed KOZ do Ministra Infrastruktury, ale jeśli jest to sprawa indywidualnego wniosku, to minister odrzuci argumentując, że rozstrzygane są zarzuty na wniosek Zarządu Wspólnoty, a nie członka wspólnoty. W takim przypadku należy wnieść zarzuty
właścicieli lokali obowiązuje tumiwisizm to w takich wspólnotach dzieją się "Somory i Gomory". To są Państwa pieniądze, Wasze zobowiązania i to wy w ostateczności za nie zapłacicie. Sankcją dla niesolidnych Zarządów lub Zarządców nieruchomości wspólnej zwanych czasami administratorami jest odwołanie z
Na pewno zdziwią sie Państwo dlaczego wciąz pozostalismy przy administrowaniu przez ABK. Mieszkam w naszej Wspolnocie od roku , wiec nie miałam na to wpływu. Nie mniej, w chwili obecnej choc nie jestem członkiem Zarzadu staram się aktywnie uczestniczyć w pracach nad zarzadzaniem naszym
charakter materialnoprawny, poza tym prowadziłaby do uprzywilejowania niesolidnych członków wspólnoty i groziła zakłóceniem jej płynności finansowej. Zaliczki, zdaniem Sądów, mogą być ustalane na wyższym poziomie niż rzeczywiście poniesione w danym roku koszty zarządu, zaś nadwyżka podlega rozliczeniu po
- mówi przedstawiciel spółdzielni. - To nie są biedni ludzie, których nie stać na czynsz. To ci, którzy uznawali, że po prostu można go nie płacić. Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Gdyni zgłosiła do rejestru 12 członków wspólnot mieszkaniowych, którymi zarządza. Niebawem do rejestru