Forum   1886

1886

(4 wyniki)
  • Olsztyńscy radni uchwalili kompletną głupotę. Według nich uliczka obok kościoła ewangelickiego na Starym Mieście będzie się teraz nazywać "ul.Gazety Olsztyńskiej - rok założenia 1886". Co za idiota to wymyślił? Czy gdyby przyszło nadać jakiś adres, to coś będzie przy ulicy Gazety Olsztyńskiej - rok założenia 1886 nr 1? Bardzo proszę redakcję "GW" o zajęcie się tym idiotyzmem. Wiem, że może być Wam trochę niezręcznie, bo to trochę dotyka konkurencji, ale takie idiotyzmy trzeba tępić.
  • [img]https://www.rawicz.8log.pl/pics/1maj.jpg[/img]
  • Dlaczego "Pierwszy Maja" jest tzw. świętem pracy? Wiosną 1886 r. w Chicago już trzeci miesiąc trwały robotnicze strajki. Grupa przybyłych z Europy anarchistów – zawodowych rewolucjonistów i terrorystów – postanowiła wykorzystać pokojowy protest do własnych celów, zamienić go w gwałtowne wystąpienie, w zbrojną rebelię. 3 maja trzystu chińskich robotników, którzy odmówili przyłączenia się do strajku, otoczył sześciotysięczny tłum, zbrojny w łomy i siekiery, kierowany...
  • Przejechałem dzisiaj kilka miasteczek w okolicy Siedlec. Różniły się obecnością flag narodowych na latarniach, gmachach publicznych, itp. Wygladały odswiętnie. U nas smutno jak zawsze!!! Czyżby rajcy u nas pomylili historię lub zapomnieli. Nie ładnie!!!
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się