Forum   amniopunkcja

amniopunkcja

(6 wyników)
  • Pani Doktor, jak powinna przebiegać amniopunkcja? Chodzi mi konkretnie o monitorowanie za pomocą USG podczas zabiegu. Czy w momencie wkłuwania igły włączone jest USG i lekarz widzi gdzie w danej chwili znajduje się igła? Dziękuję z góry za odpowiedź.
  • Witam, Jestem w 12 tygodniu ciąży i w czasie usg lekarz powiedział mi ze podejrzewa rozszczepienie podniebienia i radzi wykonanie amniopunkcji. Inne parametry płodu są ok, czynność serca miarowa , wymiary proporcjonalne do siebie i wieku ciazy, przeziernosc okolo 2.4 czyli nieznacznie podwyzszona, kosc nosowa widoczna. Oczywiscie jak latwo sie domyslec, od kiedy sie tym dowiedzialam siedze i płacze, lekarz powiedzial ze rozszczepy czesto wystepuja wraz z innymi powazniejszym...
  • Witajcie dziewczynki, kilka tygodni temu pisałam do Was przerażona wynikami USG w 13-tym tygodniu ciąży. Mój synek miał powiększony pęcherz moczowy. W poniedziałek zgodnie z zaleceniami mojej pani dr byliśmy na USG u dr Roszkowskiego. Pęcherz ma już normalny rozmiar. Pan dr powiedział,że to szczęście,bo w przeciwnym przypadku leżałabym już u niego w szpitalu i miała wykonywany zabieg udrożnienia pęcherzyka. Wyjaśnił to tak,że coś musiało trzymać,ale puściło. Z drugiej strony ...
  • Jestem w 40 dniu ciazy rzeczywistej. Z racji wieku (36 lat)chcialabym wykonac badania prenatalne. Dostalam od swojego ginekologa skierowanie na test potrojny i adres prywatnej przychodni, gdzie moge go wykonac za "jedyne" 600 zl. Czy jako osobie ubezpieczonej nie przysluguje mi wykonanie tych badan w panstwowej sluzbie zdrowia? A jesli tak, to gdzie (mieszkam w Warszawie, na Bielanach). Z gory dziekuje za pomoc :)
  • Trisomia 1:148, ryzyko podwyższone, więcej nie zapamiętałam z rozmowy. Jutro jade na konsultacje, tylko co mamy konsultować??? serce pęka.........tyle lez wylałam rok temu,tyle cierpienia i znowu powtórka. Po co mi w ogole ta ciąża była, po co przyszła tak niespodzierwanie i naturalnie, no po co? Co ja powiem mojemu synkowi? On oszalał na punkcie maleństwa, brzuszka...........Boże kochany.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się