Dodaj do ulubionych

badania prenatalne

24.02.04, 20:29
Jestem w 40 dniu ciazy rzeczywistej. Z racji wieku (36 lat)chcialabym wykonac
badania prenatalne. Dostalam od swojego ginekologa skierowanie na test
potrojny i adres prywatnej przychodni, gdzie moge go wykonac za "jedyne" 600
zl. Czy jako osobie ubezpieczonej nie przysluguje mi wykonanie tych badan w
panstwowej sluzbie zdrowia? A jesli tak, to gdzie (mieszkam w Warszawie, na
Bielanach). Z gory dziekuje za pomoc smile
Obserwuj wątek
    • driadea Re: badania prenatalne 24.02.04, 21:06
      po 35 r.ż. badania prenatalne są refundowane. Może lekarz skierował Cię
      do "swojej" przychodni (prowadzi ciążę prywatnie?) Jeśli tak, powinnaś założyć
      kartę w zwykłej przychodni, stamtąd dostaniesz skierowanie na badania
      refundowane. Nie musisz oczywiscie rezygnować ze swojego lekarza.
      Gdzie iść -nie wiem, ponieważ jestem z Katowic.
      Pozdrawiam, Agnieszka
      • mango.lassi Re: badania prenatalne 25.02.04, 23:09
        Dziekuje za zainteresowanie i wsparcie, Agnieszko. Jak to jest z badaniami
        prenatalnymi - przeczytalas zapewne w odpowiedzi Pani Doktor. Dramat - nie
        refunduja bezpiecznych testow przesiewowych, a jedynie obciazona ryzkiem
        poronienia amniopunkcje, i to dopiero po 37 r.z. Niech szlag trafi taka sluzbe
        zdrowia - na co ida moje ciezko zapracowane i niemale pieniadze??? Przepraszam
        Cie za ten potok zolci, ale komus trzeba sie czasem wyzalic. Jeszcze raz
        dziekuje,
        Agata
    • monika.antepowicz Re: badania prenatalne 24.02.04, 21:34
      Badania przesdiewowe prenatalne- z krwi nie podlegaja finansowaniu przez NFZ.
      Refundowana jest jedynie amniopunkcja- ale wskazaniem jest wiek pacjentki w
      chwili porodu powyzej 37 lat lub choroby genertyczne w rodzinie
      • mango.lassi Re: badania prenatalne - Prosze P. Dr o odpowiedz 25.02.04, 23:02
        Dziekuje Pani Doktor za odpowiedz i prosze, jesli to mozliwe, o podanie podstaw
        prawnych dotyczacych wykonywania badan prenatalnych w panstwowej sluzbie
        zdrowia. Zaskoczyla mnie podana przez Pania informacja. W calej literaturze,
        jaka na ten temat przeczytalam, za wystarczajace wskazanie do amniopunkcji
        uznaje sie pozytywny wynik testu przesiewowego i wiek ciezarnej powyzej 35 r.z.
        Z wyrazami szacunku,
        Agata
        • driadea Re: badania prenatalne - Prosze P. Dr o odpowiedz 26.02.04, 01:36
          Przepraszam, byłam pewna, że jest tak, jak napisałam. Nie opierałam się na
          wypowiedzi p. dr, ponieważ odpowiedziałam na Twojego posta kilka godzin
          wcześniej niż wspomniana już p. dr wink
          Przykro mi, że służba zdrowia jest tak beznadziejna.
          Życzę wszystkiego dobrego
          Agnieszka
      • monika.antepowicz Re: badania prenatalne 26.02.04, 21:26
        To było tak- w Usa zaleca sie wykonanie testu Pappa u wszystkich kobiet poniżej
        35 roku życia- a powyżej badania inwazyjne. U nas dzieki edukacji badanie
        prenatalne stało sie coraz popularniejsze, ze sly przerobowe nie nadażaja -
        stad przesunięto granicę na 37 rok- oczywiscie w razie nieprawidłowego usg lub
        innych badań przesiewowoych tez zaleca sie wykonanie amniopunkcji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka