Forum   czerniewice

czerniewice

(32 wyniki)
 • najważniejsza sprawa to przedłużenie nowego mostu i wpięcie drog 91 do S10 węzłem stawki / piaski to zagwarantuje płynny wyjazd z miasta. forsowanie węzła Kluczyki na wysokości starego mostu to archaiczna koncepcja, Prezydent powinien lobbować w gddkia za zmiana
 • Czy naprawdę zamiast ciekawszych rozwiązań i przyjaznych dla mieszkańców Stawek i Podgórza jak wybudowanie Węzła Stawki, lub modernizacja węzła Czerniewice, powstanie szkodliwy i niechciany węzeł Kluczyki ?
 • To chyba świadczy o braku skuteczności naszych urzędników. Proponuję też lepiej pilnować zakazu wjazdu do miasta samochodów o ładowności powyzj 18 ton, bo TIRY sobie w godzinach obowiązywania zakazu śmigają radośnie i bez problemów jak co rano widzę. I na pewno nie są to auta firm toruńskich. Dziś widziałam jeden z Gdyni, jeden z Ukrainy i jeden z Poznania - o godzinie 7.30 rano. Czy ktoś tego pilnuje???????????????????????????
 • Był już jeden humbug znanej toruńskiej ekipy od budowlanej samowolki czyli most na Wschodniej. Teraz jest kolejny - dwuwęzeł w Czerniewicach. Nie chcę się tu postawić na idiotycznymi propozycjami inżyniera Torrr'a z ssc: wariant 1: www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=50067757&postcount=805 wariant 2: img697.imageshack.us/img697/8219/dos101.png To są drogowe bzdety. To są warianty szkodliwe dla układu drogowego, warianty niepoważne. Tak się nie tworzy koncepcji drogowych. W ...
 • Mam pytanie: czy z Rubinkowa do Czerniewic będzie można jechać autostradą? a dalej drogą szybkiego ruchu do Cierpic? Chodzi mi o to czy ruch lokalny będzie mógł korzystać z mostu autostradowego. Na razie jest ok, ale jak dla miasta zostanie tylko jeden most to będzie masakra.
 • Podgórze i Rudak to nie Toruń, potrzebni jesteście tylko i wyłącznie do danych statystycznych. Obszar i ludność. Toruń prawobrzezny, a lewobrzeżny to dwie inne bajki. Was z tej jednej wyjeto i osadzono w jakiejś gorszej.
 • A1 bez węzła Czerniewice. Najbardziej zadziwia brak połącznia A1 z Toruniem od strony południowej, tj. w obecnym węźle Toruń-Czerniewice. Okaże się więc, że jadący zarówno z południa Polski (Łódź), jak i z północy (Gdańsk) chcąc wjechać do Torunia będą musieli korzystać z węzła w Lubiczu, bo to będzie tak naprawdę jedyne połaczenie Torunia z autostradą. Do tego dochodzi jeszcze ruch z Warszawy drogą nr 10 też przez Lubicz. Tym sposobem z trzech kierunków wszyscy zjadą się na już ...
 • Ja przepraszam, ale może wspomni ktoś o niewybudowanym przez władze Torunia Węźle Kluczyki na S10? Przecież to miał być de facto główny łącznik z S10 a potem z A1 dla lewobrzeżnej części Torunia.... Dlaczego nie został on zbudowany? Czy przypadkiem za wszystkim nie stoi żenujący spór o most i trasy dojazdowe do niego?
 • Brawo brawo. Pan Kwiatkowski odchodzi, słusznie. Narobili bigosu, teraz czas uciekać. teraz jakiś wójt łaskawie go przygarnie, ma budować autostradę w gminie wiejskiej. Ja nie ściemniam, to prawda. Pusty śmiech mnie ogarnia.
 • Tia... cudownie. Dzięki budowie autostrady i obwodnicy, które to teoretycznie mają odciążyć ruch mieście zamyka się zjazd, który spowoduje zwiększenie ruchu ciężarowego w Toruniu.... Porażki ciąg dalszy...
 • nie wiem czy mieszkancy Torunia to dostrzegaja, ale na swiatlach na wezle w czerniewicach towrza sie gigantyczne korki. Przyczyna tego jest brak czwartego wyplotu koniczynki na tym wezle. Skutek jest taki, ze ruch znad morza do lodzi krzyzuje sie z ruchem wyjazdowym z Torunia. PYTANIE: czy realizaujac inwestycje za 63,3 mln nie mozna bylo (a teraz) wykupic chybinskiego za kilkaset tysiecy??? Panie Dziuba (gddkia bydgoszcz) moze miec pan na sumieniu te wypadki do ktorych dam dojdzi...
 • Dopiero niedawno zbudowano fragment A1. Tearz koncza S10 i jeszcze nie ma tam calego węzła autopstradowego. Jak to wszystko ruszy i 3 drogi krajowe beda sie tam krzyzowac - na pewno rozbuduja skrzyzowanie. I tak jest lepiej niz bylo - czyli NIC.
 • Będzie czwarty "listek" na autostradowym skrzyżowaniu w Czerniewicach. Inwestor zapewnia też, że wielkie korki przy wyjeździe z Torunia w kierunku Ciechocinka zostaną wkrótce zlikwidowane. Władze Torunia uznały, iż węzeł czerniewicki dlatego korkuje się dramatycznie, bo został źle zaprojektowany. Zamiast, jak we wszystkich podobnych skrzyżowaniach na świecie, czterech "listków" - tzw. wyplotów, czyli par nitek drogowych wjazd-zjazd - zaplanowano tylko trzy. Prezydent miasta zaż...
 • Mam szczerą nadzieję, że dożyję zniesienia w tym kraju co najmniej kilku świąt (szczególnie kościelnych, których zniesienie wymaga wypowiedzenia konkordatu) a nie powołania następnych. Odrzucenie tego idiotycznego pomysłu ze świętem trzech króli w pierwszym czytaniu napawa mnie pewnym optymizmem.
 • a gdzie był hecer ze swoimi pomysłami, planami i koncepcjami? Co robiło stowarzyszenie wizjenerów Torunia, w którym sie udziela? czy to on antagonizuje mieszkanców południowych dzielnic? Ponoć hecer chciałby przesunięcia tego węzła na Warynskiego.
 • mzd chce rozmawiac z ludzmi przed inwestycjami? nie w trakcie czy po realizowanej inwstycji jakie to dziwne chce rozmawiac czy odfajkowac ze konsultacja sie odbyla?
 • Według obiecanek generalnej dyrekcji miała być po wybudowaniu autostrady pełna koniczynka. Jednak wygląda, że nie będzie żadnej koniczynki - czytaj połączenia A1 z obecną drogą krajową nr 1. Innymi słowy aby wjechać A1 do Torunia od południa trzeba albo przez Lubicz albo 10 km południową obwodnicą a potem drugie tyle przeciskając się przez Podgórz (przynajmniej do czasu wybudowania węzła Kluczyki, który powstanie niewiadomo kiedy). Skąd wiem? Ano z tego rysunku, który pochodzi z p...
 • A dlaczego nie zostalo zrobione dobrze od razu?? Czy zawsze w tym kraju musimy byc skazani na wieczne prowizorki???
 • Kolejny kuriozum z Torunia. Wszędzie w Europie obwodnica autostradowa 200 tysięcznego miasta poprawi komunikację w samym mieście, tylko w Toruniu będzie gorzej, niż było przed budową.
 • Panie redaktorze,ul. Ustronna leży na Czerniewicach Coraz niżej jakość tekstów w GW..
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?