Forum   deszczówka

deszczówka

(4 wyniki)
  • Wszystko pięknie ale czy gra jest warta świeczki ??? Jezeli chodzi o działkę raczej nie !!! Co innego jeśli budujemy dom. Tylko kiedy się to wszystko zamortyzuje ??? A może lepiej podłączyć się do płynącego opodal strumyka. ;-) Pozdrawiam Andrzej PS.Bardzo podobają mi się takie pomysły, tylko ...
  • W systemach pozyskiwania wody do użytku domowego z deszczówki podają wzór : powierzchnia dachu x opady roczne x wartość odpływu. Zastanawiam się jednak dlaczego to liczy się od powierzchni dachu a nie powierzchni zabudowy. Czy na dwa domy o takiej samej powierzchni zabudowy ale innej powierzchni dachów spada różna ilość opadów? Wytłumaczy mi to ktoś dlaczego wielkość powierzchni dachu ma tu jakieś znaczenie ?:)
  • Drenaż(6)

    Mam ogromna prośbę jeśli ktoś byłby mi w stanie doradzić. Posiadam działkę z lekkim spadem i obawiam się podmywania fundamentów. Chciałabym wyprowadzić deszczówkę z dachu do rur biegnących pod ziemią wokół domu, które oddawałyby wode studni deszczówkowej. Obawiam się ewentualnych zatorów w rurach. Proszę o instukcję jak to zrobić? Z góry dziękuję.
  • Fajny artukuł..dzięki! Moglibyście jeszcze dodać kilka szczegółów związanych z położeniem tych obiektów na działce - minimalne odległości to bardzo ważny szczegół!
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?