Forum   ekspresówka

ekspresówka

(7 wyników)
  • Ostatnio zauważam, że na ekspresówkach stawia się ograniczenie do 60 oraz znak zwężenia jezdni. Kiedy dojeżdża się do miejsca robót drogowych okazuje się - i tu dwa warianty: 1) Nie ma żadnych robót drogowych (jeszcze lub już) 2) Roboty są, ale obejmują tylko i wyłącznie pas awaryjny, zupełnie nie zahaczając o pasy ruchu. Ad 1) Wszyscy olewają i jadą 120 Ad 2) Wszyscy olewają i jadą ... 120 Jeśli by postawili ograniczenie do 100, to może by i ktoś zwolnił. Może nawet większość. W m...
  • Miałem ostatnio okazję jeździć jednopasmową (jednojezdniową) ekspresówką (Nowa Sól - Zielona Góra) i nadziwić się nie mogę po co GDDKiA takie drogi robi. Niebezpieczne to bo co chwile trzeba wyprzedzać jakieś ciężarówki (o ile nie ma "ciągłych"). Co prawda nie ma to skrzyżowań, ale ruch jest dwukierunkowy (pasy przeciwległe nieoddzielone od siebie). Po co takie coś robić?! Co z tego za pożytek dla bezpieczeństwa i przepustowości drogi?!
  • A na zakrętach... ograniczenie do 100. Zbyt ciasne? Mowa o odcinku S7 między Elbląga i Pasłękiem.
  • auto.gazeta.pl/auto/1,48316,4549934.html i jeszcze finanse.wp.pl/POD,1,wid,9267430,wiadomosc.html?rfbawp=1191605569.729&ticaid=14963&_ticrsn=5 -
  • nakaz jazdy z prędkościami odpowiednio 130 i 110 km/h . Mamy tak mało dobrych dróg ,że wkurza mnie jak na autostradzie ,albo ekspresowej wlecze się jakiś dziadyga 80 km/h . Jeżeli jedzie tylko turystycznie i zwiedza to niech jedzie bocznymi drogami ,wiejskimi itd. Nie ma w Polsce płynnej jazdy nawet na autostradach . To już paranoja .
  • ... i dalej nie mogę zrozumieć po co ta jednojezdniowa ekspresówka z Nowej Soli do Zielonej Góry. I tak nie da się nią jechać szybciej niż innymi fragmentami 3ki (poza odcinkiem Lubin-Polkowice). I wcale nie jest bezpieczniejsza od reszty 3ki.
  • ---> LINK
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się