emeryturze

(5 wyników)
  • czy ktos z Was orientuje sie jak to bedzie z emerytura dla osob ktore pracowaly za granica? Np pracowalam w uk przez okres 3 lat, pozniej w polsce....jakie dokumenty musze zgromadzic w anglii zeby kiedys starac sie o emeryture? czy ktos z was wiem moze przez jaki okres zcasu trzeba pracowac aby otrzymac angielska emeryture?-nie chodzi mi o wiek emerytalny. czy jest to 5, 10 lat a moze wiecej??
  • Witam :) mam pytanie: moja koleżanka twierdzi ze wystarczy przepracoawać 2 lata legalnie w Anglii zeby pózniej dostawać angielską emeryturę, choć osoba ta juz bedzie przebywać w Polsce. Czy to jest możliwe?? z góry dziekuje za dopowiedz :)
  • Chcę wyjechać do Hiszpani i pracować legalnie.Boję się,że zawieszą mi tu emeryturę.Co zrobić,żeby było dobrze.proszę o pomoc.Z góry dziekuje.
  • Zamierzam wyjechać wkrótce do pracy w UK z mężem i zostać tam ok 3-4 lat. Czy staż pracy w Anglii będzie się liczył do mojego stażu pracy w Polsce? Troszkę już w naszej ojczyźnie popracowałam i jakiś staż pracy udało mi się wypracować, pracować będziemy legalnie i wiem na pewno, że wrócimy, w związku z czym nie chciałabym mieć "dziury" w stażu pracy i potem problemu z emeryturką...:( Zlalazłam taką informację w poście delfina z 19.01.2005 na tym forum: (...) Osobna sprawa...
  • czy mozna szukac pracy nieposiadajac NIN, tzn czy pracodawca moze nie zatrudnic ze wzgledu na brak NIN

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się