Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    emeryturze

  emeryturze

  (76 wyników)
  • Wielka Brytania to wciąż zamożny kraj o dobrze rozwiniętej gospodarce.Przedsiębiorczy i pracowici Polacy pomimo kryzysu,potrafią się odbudować w brytyjskim społeczeństwie.W polskiej paranoidalnej rzeczywistości, popsuli by statystyki bezrobocia Ministrowi Pracy i Polityki Socjalnej.
  • Precz z komuną -Solidarność. Chciałbym podziękować.
  • Przeczytałem odpowiedzi w temacie: forum.gazeta.pl/forum/w,23,123554469,123554469,umowa_zlecenie_a_emerytura_prosze_o_wyjasnienie.html i wiem, że składki z umowa zlecenie liczą się do emerytury zlecenie, ale pytanie czy jeżeli te składki były niskie, to można otrzymać emeryturę minimalną?
  • czyli tak jak powiedział p.Drzewiecki Polska do dziki kraj. Tak dba się o ludzi starszych a jeszcze produktywnych, prawo działa w stecz. Niech p. fedak zpewni tych emerytów, że pracodawca ich zatrudni na tych samyych warunkach po daniu odprawy emerytalnej. Ta kobieta jest pijana albo nie wie co robi, zwykła oszustka, prawo działa wstecz, gdzie zaufanie do państwa. Co na to nasz premier.
  • Jestem od 10.lat na wcześniejszej emeryturze, ale ani na chwilę nie zwolniłam. Można powiedzieć, uwolniłam się z mało satysfakcjonującej pracy. Podjęłam zupełnie nowe wyzwania, uczę się i wprowadzam w życie zawodowe nowe obszary, o których, do tej pory (związana etatami) mogłam tylko marzyć. Nie czuję moich 62.lat, czasem mi głupio, że "wymiatam" moje znakomite, młodsze koleżanki. Tak jak pan Wojciech, lubię to co robię, też jestem psychologiem. Jestem w wartkim nurcie życia, czuję się spełni...
  • Bardzo dziękuję Eli za wytrwałośc w walce z bezprawiem. Na PKP panował betonowy przymus wywalania pracowników z powodu wieku.To upokarzające nas zjawisko może wreszcie ustanie. Szkoda, że jak zwykle nikt za to nie odpowie i nie poniesie kary. Jednak wiele kobiet zapłaciło już traumą za wyeliminowanie.Życzę prominentom PKP tego samego.
  • po 45 latach rzetelnej pracy dostałem kopa (tak jak wielu moich kolegów) - zakład został zlikwidowany. Jestem załamany, co zrobić żeby przeżyć ten rok?
  • Dzień dobry. Chciałbym Państwa poinformować że OFE przez 10 lat zarobiły znacznie mniej niż gdyby pieniądze ze składek same "pracowały" na kontach bankowych. Życzę miłego d(zi)onka.
  • Mam kilka pytań które mnie nurtują.: 1. Czy osoba pracująca całe życie na podstawie umowy zlecenia będzie miała prawo do emerytury? 2. Podobno osoba pracująca na um-zlec. nie ma wliczanych lat, w których pracowała na podstawie takiej umowy, do stażu pracy. Zatem czym się różni emerytura osoby pracującej całe życie na "etacie" od emerytury osoby partnerującej na podst. umowy zlecenia? Czy jest jakoś inaczej naliczana i w czym pomagają te lata przepracowane na etacie? Proszę by ktoś mi ra...
  • Zgadzam się z tym, najbardziej ucierpia biznesmeni zatrudniający niewolników, poslowie i europosłowie.
  • Witam Moja mam dzisiaj dostala pismo z ZUSu ze ma juz wyliczona emeryture.Podana tam jest kwota w zlotowkach.Natomiast nigdzie nie ma informacji czy jest to na reke czy brutto.Wydaje mi sie ze raczej jest to netto gdyz w przeciwnym razie byloby to bardzo malo pieniedzy a mama przez nascie lat pracowala na 2 etaty wiec zarobki nie byly az tak zle. Ewentualnie gdzie mozna to sprawdzic -jaka kwote poadja na pismie o przyznaniu emerytury!!!
  • Pocałujcie mnie bandyci i złodzieje w d...! Z czego mam inwestować? Nic nie wiecie o codziennej rzeczywistości Polaków!
  • Przeciętnie zarabiamy marne 3tys. a nawet średnio rozgarnięty szympans wie, że ZUS już jest bankrutem. Jak zamierzacie zabezpieczyć swoją starość w takich warunkach?
  • Ludzie podnieśmy wrzask!!! Walcie po wszystkich formach!!! Wiceminister w Ministerstwie Pracy forsuje projekt likwidacji dziedziczenia emerytur. Mówiąc krótko nasza ciężka praca pójdzie psu w d...ę Dla mnie to wszystko śmierdzi lobbyingiem zakładów emerytalnych i CBA powinno porządnie przetrzepać Min. Pracy. Wiceminister z ramienia Samoobrony Romuald Poliński twierdzi, iż to komplikuje system, a ten "powinnien być prosty". Prosta to ma być budowa cepa. Człowiek Samoobrony powi...
  • Wybaczcie, że się śmieje bo dla ludzi którzy przeżyli gehennę obozów koncentracyjnych czy pracy przymusowej to z pewnością nie jest śmieszne. Chcę zwrócić uwagę, że wojna skończyła się 64 lata temu. Dzisiaj żyje już bardzo niewielu mogący pobierać te emerytury. Niemiaszki doskonale wiedzą co robią. Okażą gest, wyrażą skruchę za swoich faszystowskich przodków ale ich budżet raczej tego nie odczuje. Ciekawe dlaczego nie padli na taki pomysł 30 albo 40 lat temu? Pewnie dlatego,że wtedy był...
  • Nie ma co, Prawie (i) Sprawiedliwie. Zbierasz całe zycie na własną emeryturę, a się okazuje, że ona i tak należy do państwa. Nie możesz jej ani wypłacić, dzieci jej nie dziedzicza, ale kaczyści mają na pieniądze na wojnę w afganistanie i iraku, na nowe samochody, diety, przeloty vip class - tanie państwo kwitnie.
  • Witam Mam pytanie w czyimś imieniu... Sprawa wygląda tak, że ta osoba jest na emeryturze górniczej, pełnej ma około 50 lat i chce jechać za granicę i dorobić sobie trocę pieniędzy. Podobno istnieją jakieś przepisy (jakie ? i w którym kodeksie?), które regulują system pracy na emeryturze....czy to prawda , że istnieje jakiś pułap, że po jego przekroczeniu, emerytura może byc wstryzmana/ograniczona,,, i jak to jest też w przypadku wyjazdu za granice
  • Jestem nauczycielem (19 lat stażu w zawodzie), ale uważam że ta "specustawa" nie jest w porządku wobec pozostałych nauczycieli. Pomijam fakt, że część z tych "uprzywilejowanych" powinna odejść, z różnych przyczyn, choćby takich,że nie są twórczy, od lat uczą tak samo, nie rozwijają się - więc szkodzą, czy też nie potrafią nawiązać kontaktu ze zmieniającą się z roku na rok młodzieżą itp. - nie generalizuję, ale wielu takich n-li wśród nich jest, niestety... Dlaczego jednak, ktoś kto chc...
  • www.wprost.pl/ar/?O=94568
  • Ukradliście mi pieniądze które płacę na ZUS, trudno, bywa. Ale zostawcie do mojej dyspozycji to co płace na OFE. Albo nie, mam lepszy pomysł - znajdę sobie pracę z dowolnym ofe, właściwie nie będę musiał nic robić bo klienci nie mają wyboru i tak będą musieli mi płacić. Jak mafii :)

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się