Forum   geodeta

geodeta

(72 wyniki)
 • Witam, w miesiącu czerwcu tego roku zleciłem podział działki mojej babci pewnemu geodecie, niestety zawiodłem sie na nim bardzo. Dzisiaj jest listopad i dalej nie załatwił podziału, twierdzi że złozył juz wniosek do starostwa i, że w tym tygodniu tam będzie to zobaczy czy już jest zatwierdzony, no ale mówi mi tak przez telefon od miesiąca! Poradzcie mi co robić, chciale na wiosne ruszyc z budową a ten facet mi wszystko blokuje. Jakie moge podjąc kroki? Czy moge sam zajechac do starostwa i ode...
 • Witam! Czy do wytyczenia miejsca budowy domu konieczny jest geodeta?czy wystarczy przestrzegać prawa i wytyczyć można samemu?
 • Witam. Mam problem z uzyskaniem od geodety informacji nt. calkowitego kosztu podzialu geodezyjnego dzialki na 4 spadkobiercow. Sprawa o podzial toczyla sie w sadzie, zostala zawarta ugoda, po zaakceptowaniu wstepnego planu podzialu wykonanego przez geodete, ktory zlecil jeden ze spadkobiercow, osoba dla mnie obca, tak tez kontakt jest niemozliwy. Wpierw geodeta wystawil fakture na nazwisko 3 spadkobiercy -obcej osoby, ktora zlecila prace geodezyjne- za podzial dzialek nalezacych do...
 • Mam problem z geodetą,dostał zlecenie od sprzedającego na podział działki ( ja jestem stroną kupującą )i od tego czasu sie miga,nie ma czasu na nic.Zlecenie podziału gruntu zostało mu przedstawione ponad miesiąc temu,a on do tej pory nawet nie wyszedł na działke.Pewnie będe musiała prosić sprzedającego o zmiane geodety,zaznaczam że takie zlecenie jest odpłatne...w tym przypadku ok. 2 tys.zł...jest może jaki prawny "bat" by wyegzekwować tą należność.A ten pan geodeta jest geodetą gminnym...
 • Witam !Chciałem odświeżyć wątek ponieważ ten , który znalazłem jest z zeszłego roku.Chodzi mi o mapę do celów projektowych oraz wytyczenie budynku.Chcę wiedzieć ile to kosztuje średnio bo po co mam przepłacać (Śląskie).
 • Zdecydowaliśmy sę na kupno działki budowlanej, jestem na etapie kalkulowania kosztów. Pierwszy wydatek to zapewne geodeta, który ją wytyczy, może ktoś mi napisze, jaki to koszt, czy są to stawki stałe, czy zależą od powierzchni, czy może reginu ? Jakie jeszcze opłaty należy wziąć pod uwagę przy kupnie działki ?
 • No właśnie... Geodeta musiałby wyznaczyć 7 punktów do wkopania kamieni. Ile to może kosztować? w mieście ok 70.000 mieszkańców - Wielkopolska? Działki są wyznaczone na mapie ale fizycznie grunt nie podzielony. Są tylko 4 słupki narozne.
 • Kupuję działke pod budowę,podobno musi przyjechać jeszcze geodeta i stwierdzic że działka nadaje się żeby postawić na niej dom.Ale przecież kupuję działkę budowlaną ,to po co jeszcze geodeta i ile to kosztuje ? powiat grójecki.
 • Poszukuję pilnie geodety do wytyczenia domu o powierzchni 9 x 12,5 m (w tą niedziele). Dom w gminie Kampinos (40 km od Warszawy). Oczywiście niedrogo... Ew. oferty proszę składać na forum - oddzwonię.
 • Witam, chcę zacząc budowę domu i wchodze w wir załatwiania różnych papierów. Czy macie Państwo rozeznanie, ile kosztuje geodeta? Co powinna zawierać mapa do celów projektowych dla dalszych działań?
 • Czy któs wie może ile bierze geodeta za wytyczenia działki ( 6 punktów ) i sporządzenie do tego mapy ale tylko do celów opiniodawczych ?
 • 10 lat temu kupiłem ogrodzoną działkę, teraz sąsiad chce skorygować płot, gdyz twierdzi że został źle postawiony (nie wiem kto go wytyczał i kto go stawiał, kupiłem działkę w takim stanie w jakim teraz jest) Doradźcie proszę, kto ma ponieść koszty geodety, ja nie jestem zainteresowany przestawianiem płata. Czy jest jakis przepis prawny? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
 • Jestem zielona w kwestiach cen, a więc oświeccie mnie. Warszawa!!!! Ile projekt od początku autorski, żadna przeróbka z innego wraz z projektem wykonawczym. A ile kosztuje wykonanie przez geodetę mapki do celów projektowych. Z góry dziękuję!!!
 • Wlasciciel ma do sprzedania 1ha ziemi,ja jednak chce wyodrebnic tylko 10 arow na co on przystal,jednak zeby dzialke podzielic trzeba wziac geodete,tylko kto za ta usluge placi = ja czy wlasciciel? Dodam,ze ma on w planach w przyszlosci podzielic ziemie na 4 kolejne dzialki,prosze o informacje.
 • zamierzam zacząć budowę domu jednorodzinnego (ok 150 m2). chciałem poznać opinię czy stawka dla architekta za zaprojektowanie takiej inwestycji (w 95% w oparciu o wizualizacje/projekty dostępne w gazetach/CD itp) - 20 PLN za metr kwadratowy inwestycji + ok.1000 PLN dla konstruktora to uczciwa cena czy raczej powinienem szukać dalej ? pytanie nr 2 - czy mapka geodezyjana do celów projektowych dla działki 800 m2 może kosztować mniej niż 500 PLN tak jak zostało mi to zakomunikowane. ...
 • Co zrobić z takim "kwiatkiem"...? Kupiłam działkę z domem w ostrej granicy (połowa bliźniaka) i dobudowałam swoją część. Po inwentaryzacji powykonawczej (wykonanej przez geodetę) okazało się, że sąsiad miał źle wytyczony budynek i "wchodzi" pól metra w moją działkę. Co z tym robić? Czy robić? Budynek sąsiada jest niezamieszkany i do sprzedania. Proszę o porady.
 • Geodeta nie dotrzymał terminu podziału działki. Wysłał wniosek o jej podział(zgłoszenie prac) BEZ wiedzy właściciela. Dlaczego? Najwyraźniej miał w tym interes kupujący.... to jego znajomy... Kupujący wypowiedział przedwstępną umowę i zażądał zwrotu zadatku(bo działka nie podzielona). Ja straciłam 4 miesiące.... Geodeta nie współpracował... Słupki graniczne znalazł po wypowiedzeniu umowy przez kupujacego... Kupujący miał płacić za geodetę, jednak NIE wybierać go sobie. Geodeta n...
 • Mam pytanie do osób które przechodziły trudną drogę formalności związanych z budową domu. Czy mapa geodezyjna, którą wykorzystuje się do adaptacji projektu musi być zapisana w formie numerycznej czy wystarczy wersja papierowa. Pytam bo architekt który robi mi adaptację żąda wersji numerycznej, tymczasem geodeta, który sporządził mapę twierdzi, że to absurd i nie jest to konieczne. Z góry dziekuje za opinie.
 • Witam! W 1966 raku nasi dziadkowie kupili działkę na której wybudowali dom. Działka ta sąsiaduje z działką Urzędu Gminy naszej miejscowości. Na zakupionej działce znajdowały budynki należące do Urzędu (w taki sposób, że część stała na naszej ziemi a część na ziemi Urzędu). Budynki te stoją do tej pory. Ostatnio postanowiliśmy wyremontować ten dom. Z ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej otrzymaliśmy mapy na których granica z Urzędem Gminy jest już przesunięta na korzyść są...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?