Forum Dom Budowa i remont
ZMIEŃ
      geodeta

geodeta

(16 wyników)
    • Witam! Czy do wytyczenia miejsca budowy domu konieczny jest geodeta?czy wystarczy przestrzegać prawa i wytyczyć można samemu?
    • Witam !Chciałem odświeżyć wątek ponieważ ten , który znalazłem jest z zeszłego roku.Chodzi mi o mapę do celów projektowych oraz wytyczenie budynku.Chcę wiedzieć ile to kosztuje średnio bo po co mam przepłacać (Śląskie).
    • Kupuję działke pod budowę,podobno musi przyjechać jeszcze geodeta i stwierdzic że działka nadaje się żeby postawić na niej dom.Ale przecież kupuję działkę budowlaną ,to po co jeszcze geodeta i ile to kosztuje ? powiat grójecki.
    • Witam, chcę zacząc budowę domu i wchodze w wir załatwiania różnych papierów. Czy macie Państwo rozeznanie, ile kosztuje geodeta? Co powinna zawierać mapa do celów projektowych dla dalszych działań?
    • Poszukuję pilnie geodety do wytyczenia domu o powierzchni 9 x 12,5 m (w tą niedziele). Dom w gminie Kampinos (40 km od Warszawy). Oczywiście niedrogo... Ew. oferty proszę składać na forum - oddzwonię.
    • Jestem zielona w kwestiach cen, a więc oświeccie mnie. Warszawa!!!! Ile projekt od początku autorski, żadna przeróbka z innego wraz z projektem wykonawczym. A ile kosztuje wykonanie przez geodetę mapki do celów projektowych. Z góry dziękuję!!!
    • Mam pytanie do osób które przechodziły trudną drogę formalności związanych z budową domu. Czy mapa geodezyjna, którą wykorzystuje się do adaptacji projektu musi być zapisana w formie numerycznej czy wystarczy wersja papierowa. Pytam bo architekt który robi mi adaptację żąda wersji numerycznej, tymczasem geodeta, który sporządził mapę twierdzi, że to absurd i nie jest to konieczne. Z góry dziekuje za opinie.
    • Witam. Z żoną dostaliśmy od rodziców dom siedliskowy otoczony z dwóch stron lasem z jednej strony polem należącym do nas na osobnej działce, a z 4 strony łąkami. Dom jest usytuowany na szczycie skarpy nad dolinką. Dom jest stary parterowy z dachem dwuspadowym no i postanowilismy wykorzystać poddasze i je podwyższyć. Po wizycie w Urzedzie Gminy pobraniu wniosków udałem się do Starostwa do Geodetów w celu załatwienia mapki no i zaczeły się schody. Okazało się, że na obszar na którym znajduje s...
    • Buduje dom blisko niewielkiego zbiornika wodnego (woda stojąca). Teren jest trochę podmokły (w piwnicy u sąsiadów jest mokro). Wiem, że trzeba dom bez podpiwniczenia ale co należy zrobić z fundamentami i ścianami? Jak i czy izolacja jest dobra?
    • Witam, Kompletuję dokumenty do pozwolenia na budowę i mam pytanko: do czego służy mapa sytuacyjna wykonywana przez geodetę? Mam już jakąś mapkę ze starostwa w 2 kopiach ale dowiedziałam się, że potrzebna jest mapa sytuacyjna. Jaki jest orientacyjny koszt tego dokumentu (tzn koszt usługi geodety)? Znalazłam 2 posty zw z tematem ale nie bardzo rozumiem. Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie :)
    • Podczas opracowywania harmonogramu planowanej budowy, natknęłam się niespodziewanie na problem pt. "mapki do celów projektowych". Posiadam takowe, jedną czystą (tj. bez naniesień), jedną z naniesionym wodociągiem i przyłączem elektrycznym, jeszcze po poprzednich właścicielach budowy. Za niedlugi czas chcę wykonywać instalacje gazowa i kanalizacje (wiaze sie to z wykonaniem wykopow pod szambo i zbiornik na gaz, bo mam zamiar go rowniez zakopac). I teraz pytanie zalęknione: czy mapki potr...
    • mam dzialke {siedliskowa) i projekt oraz chec budowy domu co powinnam teraz zrobic ? chodzi mi o pozwolenia i wszelkie kwestie formalne (podciagniecie wody, pradu itp). ponoc powinien geodeta najpier obejrzec dzialke i zrobic jakas mapke (czy tez architekt)? nie wiem tez w ktorym miejscu chce postawic dom bo dzialka nie jest rowna. lepiej nawiezc ziemi czy podkopac ? kto o tym decyduje ? od czego zaczac i w jakiej kolejnosci to zalatwiac oraz gdzie co ? pomocy :) pozdrawiam ...
    • nie wiem sama do kogo mam sie zglosic moze ktos mi cos poradzi bo ja jestem jak i moja rodzina bezradna.Otoz sprawa wyglada tak ,mieszkam w malej miejscowosci gdzie kazdy ma swoj dom i oczywiscie sasiadow z kazdej strony.Wiadomo ze kazdy chce doprowadzic swoje podworko do porzadku no i miec w miare normalny plot.Niestety z moim chorym sasiadem nie da sie dojsc do ladu,sprawa wyglada tak ze to juz nie jest plot tylko dechy sprzed chyba 80 lat co druga to wystap ja nie moge spuscic ...
    • pytanie jak wyzej-ile musimy miec kasy na wszelkiego rodzaju pozwolenia, przylacza etc.tak, zeby móc wziać kredyt i rozpoczac budowe...Slyszalam, ze 12 tys.-czy to starczy?? A moze ktos wie, ile kosztuje odrolnienie?? Pozdrawiam h
    • Vitajcie! Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy i gdzie jest określona odległość jaka musi być zachowana pomiędzy granicą działki (ogrodzeniem), a rowem melioracyjnym.
    • Geodeta chce najpier wytyczać dom. Później wg niego nastapi zdjęcie humusu. Czy tak jest prawidłowo ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się