Forum   język angielski

język angielski

(143 wyniki)
 • Jaki jest status języka angielskiego w UE, że używa się go oficjalnie nawet w takich miejscach?[img] https://bi.im-g.pl/im/2/7302/z7302342X.jpg[/img]
 • Witam! Marzę o otwarciu własnej firmy, a że moją pasją jest angielski postanowiłam otworzyć Internetową Szkołę Języka Angielskiego. Mniej więcej chciałabym by szkoliła ona do poziomu B2, readingi, listeningi i gramatyka wirtualnie przez platformę e-learningową, natomiast writing sprawdzany przeze mnie (mam uprawnienia do nauczania) plus przez lektorów których zatrudnię (o ile będzie taka potrzeba :))) ) speakingi przez Skype'a - umawiane indywidualnie. Również chciałabym, aby był tam kurs d...
 • Znajoma, dorosła osoba musi w ciągu roku opanować język angielski tak, by swobodnie rozmawiać. Zna ok. 500 słów i podstawy gramatyki. Czy jest to możliwe, zakładając dwie, indywidualne lekcje tygodniowo z lektorem i ok. 3/4 godziny dziennie nauki samodzielnej. Osoba ta nie ma problemów z wymową.
 • Witam. Chciałbym zapytać czy wiecie coś na temat rekrutacji odnośnie NAUCZANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO na UW, w systemie dziennym? Na stronie jest napisane, że matura rozszerona LUB podstawowa. Na jedno miejsce też jest mało osób z tego co patrzyłem w statystykach ok 6 i ilość miejsc spora bo aż 160. Może wypowiedzą sie studenci? Interesuje mnie tez kierunek na tej uczelni. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam.
 • Muszę stwierdzić, że budzą we mnie litość naiwniacy łudzący się, że w szkole lub na jakimś śmiesznym kursie nauczą się porządnie języka obcego. Sądzę, że większośc ludzi nie zdaje sobie sprawy z ogromu pracy, jakiej takie przedsięwzięcie wymaga. Przeraża mnie to, że nauka języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego, stała się absolutnym priorytetem w edukacji najmłodszych. Wmawia się nam, że języka obcego trzeba nauczać od żłobka, więc wszyscy frajerzy wyrzucają co semestr cięż...
 • witajcie, mam do Was pytanie. Za około pół roku wyjeżdżam do UK. Z językiem u mnie nie za bardzo - 4 lata w liceum i 2 lata na studiach (z kiepskimi nauczycielami no i ja za bardzo nie mam zdolności językowych:/ ). Chciałabym się uczyć języka - ale niestety sama bo nie stać mnie na kurs. Co polecacie? Jaką metodę. Chcę jeszcze zaznaczyć iż moja praca jest mało absorbująca i w pracy codziennie jestem w stanie poświecić jakieś 2 godziny na naukę, tak więc wydaje mi się że to niemało cza...
 • może mi ktoś podać wzór jak ma wyglądać essey dzięki pozdrówki
 • Uczę się angielskiego od kilku lat i mam już dość. Zamierzam zdawać na UJ i w związku z tym mam pytanko: czy muszę kontynuować naukę tego języka na studiach? Dodam że obecnie uczę się również niemieckiego i z tego nie zamierzam rezygnować.
 • Zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Wiem że częśc będzie w języku angielskim. Jakich pytań w języku angielskim moge się spodziewac? Aplikuję na stanowisko spedytora m-nar.
 • czy można skutecznie nauczać języka na bazie gramatyki i słówek ? to jest niemożliwym ze względu na funkcję , którą spełnia język . język jest przybliżoną wersją rzeczywistości , niedoskonałym odwzorowniem realu . nie istnieje chociażby z tego względu gramatyka generatywna . gramatyka nie pełni nadrzędnej roli w używaniu języka - język nie powstaje na bazie gramatyki ale pragmatyki komunikowania się między ludźmi . język koduje wiedzę wszystkich generacji używającej ten język . n...
 • Szukam interesujacych i przydatnych podrecznikow do wykladania przedmiotu język angielski w klasach 5,6 Szkoly Podstawowej. Z gory dziekuje za podpowiedzi.
 • Chciałabym się dowiedzieć czy prace z niezaznaczonym tematem z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym będą sprawdzane w normalny sposób? Bo bardzo ta sprawa mnie dręczy już od 3 dni. Egzaminator - anglista po przeczytaniu pracy chyba powinien wiedzieć na jaki temat pisała dana osoba :D. Pozdrawiam :)
 • Hej! Mam problem. Potrzebuje tematu na referat na język angielski. Chciałabym przygotować jakąś ciekawą lekcję, w której uczestniczyliby wszyscy uczniowie. Może ktoś zna jakieś stronki?? z gory dzieki
 • Filologia angielska - kierunek bardzo popularny, czy nadal jest "przyszłościowy", czy jest zapotrzebowanie na nauczycieli, tłumaczy..? Szczególnie interesuje mnie praca nauczyciela.
 • Poproszę o przetłumaczenie - jak w temacie. Z góry dzięki!!!
 • Czy ktoś się orientuje, czy od nowego roku szkolnego można uczyć języka angielskiego mając CAE, mgr na niefilologicznym kierunku, przygotowanie pedagogiczne? Według rozporządzenia tak, ale radio i telewizja straszą, że tylko osoby z wyższym wykształceniem po studiuach filologicznych utrzymaja swoje kwalifikacje.
 • Zapisałem się w szkole LEXIS - Warszawa na kurs j. angielskiego (poziom FCE)Kurs jest finansowany w całości przez UE. Dodatkowo mam zapewniony e- learning. W programie także jest kurs angielskiego w Anglii. Czy to nie brzmi jak bajka? To bajką nie jest sprawdzcie - jeszcze są miejsca na wielu poziomach.
 • Czy ktoś może mi powiedzieć, jaki egzamin z angielskiego zwalnia z egzaminu językowego przed obroną?
 • chłopiec ma 2 lata i 7 miesięcy stwierdzono u niego opóźniony rozwój mowy (posługuje się tylko kilkoma wyrazami), jego rodzice uczą go nazw angielskich, np. pokazują jabłko i mówią to jest jabłko i za chwilę - an apple, logopeda zalecił zrezygnowanie z uczenia nazw angielskich do momentu aż opóźnienie się wyrówna, czy miał rację?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się