Forum   kazachskiej ropy

kazachskiej ropy

(5 wyników)
  • I znowu "orły" z ORLENu - dopiero co kupili Możejki, a zaraz okazuje się, że ich wartość spada - prawdziwe asy marketingu! A czy kierowcy w Polsce wiedzą ile zarabiają pracownicy stcji paliw PKN Orlen? 835 zł. No bo pieniążki potrzebne są na "wyższe" cele. Oszczędności te nie dotyczą wszystkich.
  • Ciekawe, czemu nikt nie chce przez Rosje? Ani Turkmenistan, ani Kazachstan, ani Azerbajdzan... :-)
  • TO PORAŻKA ROSJI tak oto traci ona wpływy w centralnej Azji, a za kilka lat kto wie może w primorskim kraju. Megalomania prezydenta Putina może mieć opłakane skutki dla samej Rosji. Po co kompinować z surowcami temu sprzedam a temu nie i tak w koło lepiej wzmocnić społęczeństwo rozluźnieniem cenzury pozwolić na oddolną inicjatywe, troszkę demokracji
  • Strasznie to zawile.
  • sprawa rokuje nadzieję, gdyż ukraińcy mają w tym swój ineters zbilansowania handlu. Ale bardziej prawdopodobne wydaje się stworzenie tam rafinerii i inwestorem międzynarodowym, gdyz dla każdego ekonomisty jest to oczywiste. Ale ciekawe na ile polski rynek okaże się płynny pod tym względem i na ile będzie chonął ropę i benzynę z Ukrainy. Ale tak, czy inaczej dywersyfikacja będzie zbawienna.
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?