Forum   niedotlenienie mózgu

niedotlenienie mózgu

(5 wyników)
  • ludzie, nie wiem czy pisze w dobrym miejscu, ale potrzebujemy informacji. córeczka naszych znajomych była duszona. dziecko znaleziono po kilkunastu (?) minutach od zdarzenia. była nieprzytomna. natychmiast podjęto akcję ratunkową od 72 godzin jest w szpitalu podłączona do respiratora. stwierdzono niedotlenienie mózgu... kiedy jest moment krytyczny? kiedy będzie wiadomo czy umrze, czy przezyje i czy kiedykolwiek odzyska świadomość???
  • Mój brat miesiąc temu wpadl w śpiączkę hipoglikemiczną, mial silne niedotlenienie mózgu. Lekarze mówią, że jest rozlegle uszkodzenie centralnego ukladu nerwowego i nigdy już do zdrowia nie wróci.Aktualnie nie jest już farmakologicznie utrzymywany w śpiączce, ale nie ma z nim żadnego kontaktu. Oddycha sam ale pozostale funkcje życiowe to katastrofa. Jest mlody i nie potrafię zaakceptować tego co się stalo. Czy ktoś ma podobne doświadczenia i może mi dać nadzieję???????
  • Wczoraj miałam straszne przezycie:moja mama nagle przestała mówić/potem bełkotała bez zrozumienia/i zaczeło jej wykrzywiac usta.Straciła kontakt z otoczeniem chociaż nie zemdlała.Trwało to może z 10-15 min i nim przyjechało pogotowie wszystko prawie wróciło do normy.Myslałam że to wylew ale lekarz powiedział że jesli zmiany sa chwilowe a nie na dłużej -to nie był wylew tylko chwilowe niedotlenienie mózgu.Zatrzymali mamę w szpitalu na obserwacji.Z czego cos takiego może sie zrobić?...
  • Chcialabym zapytać wszystkich, którzy mogą na ten temat cokolwiek powiedzieć: czy znany wam jest objaw polegający na... no wlaśnie, na "zniknięciu". Bywa tak, że będąc w grupie ludzi, niezależnie od tego, czy rozmawiam z nimi, czy jestem tylko jako obserwator, mam nagle wrażenie, że przestaję "BYĆ" (fizycznie), że moja osoba ulega redukcji do pary oczu, które śledzą tok wydarzeń. Rzadziej zdarza się, że w podobny sposób "znikam", kiedy nie znajduję się w towarzystwie ludzi, ale po...
  • Mam pytanie, jeśli ktoś się może orientuje, ma w rodzinie bądź zna chorych na stwardnienie rozsiane czy oprócz objawów somatycznych, dostrzega u tych osób objawy na tle "psychiczno-nerwowym" tzn. wrażenie otepienia, niemożność jasnego i konkretnego wysławiania się, wrażenie jakby osba nie skupiała się dostatecznie na tym co sie jej mówi, nie rozumiała o co chodzi w rozmoweie itp.? Nurtuje mnie czy są to objawy SM czy może jeszcze innej choroby?
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się