Forum   okres próbny

okres próbny

(122 wyniki)
 • Witam. Co sądzi Pani pani Ewo, bądz ktoś z forumowiczów na temat tzw. okresów próbnych"bezumownych"?? Mam zaproponowaną pracę od maja , niby po miesiącu próbnym-bez umowy jest szansa na etat czyli minimalna krajowa plus prowizje? Oczywiście pracodawca obiecywał, że za ten miesiąc zapłaci tak jak ma być. Jestem zarejestrowana obecnie w UP, korzystam z ubezpieczenia zdrowotnego, jakie to będzie miało skutki jeśli chodzi o to ubezpieczenie? Chroni mnie chyba jeszcze 30 dni ubezpieczenia po ...
 • Czy może mi ktoś pomóc w takiej sprawie: mam umowę na okres próbny od 30 marca do 30 czerwca. Czy mogę wziąć urlop 5 dniowy na początku czerwca???
 • Witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;) Mam pewien problem, dla mnie bardzo istotny. Zostałam zatrudniona na początku listopada w sklepie i dostałam umowę o pracę na okres próbny. Jest to moja pierwsza praca, jestem świeżo po szkole technicznej czteroletniej. Okres próbny kończy mi się na początku lutego, a jest mi bardzo potrzebny jakikolwiek urlop w terminie od 30 stycznia do 3 lutego. Czy pracodawca może mi dać taki urlop czy nie? Dodam, że sklep w którym pracuje jest nowy i ni...
 • Czy umowa na okres próbny jest rodzajem umowy na czas określony? Jeśli pracowałem na okresie próbnym 3 miesiące a potem 6 miesięcy na czas określony to następna umowa pracodawcy ze mną musi być na czas nieokreślony czy nie musi?
 • Do końca czerwca 2010 bylam zatrudniona w firmie 6 lat i sama sie zwolniłam za wypowiedzeniem 3 miesiecznym. Zarejestrowałam sie do PUP, zasiłek miałam otrzymac po 3 miesiącach. Ale dostałam prace w połowie sierpnia.Mam umowe na okres próbny. Jesli minie ta umowa i nie dostane nastepnej to bede mogla otrzymac zasilek odrazu?
 • Witajcie, Dostałam propozycję pracy i list intencyjny, w którym wyraźnie jest napisane, że umowa na okres próbny zostanie zawarta na 6 miesięcy. Wiem, że zgodnie z prawem pracy, umowa taka nie może być dłuższa niż 3 miesiące (ani ponawiana). Kadry zapytane przeze mnie twierdzą, że jest to umowa na czas określony i tyle. Nie podoba mi się to i mam coraz więcej wątpliwości. Czy wiecie czym ryzykuję, jesli podpiszę: (1) umowę na okres próbny na 6 mies. lub (2) umowę na czas okre...
 • Jestem na 3 miesięcznym okresie próbnym, umowę mam do końca grudnia. Wiem że zgodnie z kodeksem pracy jeżeli pracodawca nie poinformuje mnie na tydzień badź dwa ( nie pamiętam ) o nie przedłużeniu umowy tzn że moja umowa automatycznie się przedłuża. Czy podobny obowiązek leży po mojej stronie jezeli nie chce przedluzyc umowy? Nie chce zostac w tej firmie i chce zakonczyc wspolprace z koncem okresu probnego.
 • Witajcie. Chciałabym podpytać jak to było u Was - jaki procent podwyżki wynagrodzenia dostaliście po okresie próbnym? Czy były jakieś negocjacje? Czy stawialiście twarde warunki? Na rozmowie wstępnej było powiedziane, że na okres próbny jest inna płaca, a potem inna i czy wtedy można jasno stawiać warunki, że chcemy minimum x %. Z góry dziekuję za wszelkie sugestie.
 • Witajcie. Chciałabym podpytać jak to było u Was - jaki procent podwyżki wynagrodzenia dostaliście po okresie próbnym? Czy były jakieś negocjacje? Czy stawialiście twarde warunki? Na rozmowie wstępnej było powiedziane, że na okres próbny jest inna płaca, a potem inna i czy wtedy można jasno stawiać warunki, że chcemy minimum x %. Z góry dziekuję za wszelkie sugestie.
 • Witam, mam pytanie: w jaki sposób mogę rozwiązać umowę o pracę na okres próbny? W obecnej firmie pracuję od 1.09. i umowę podpisałam do 31.11.2009.
 • Czy umowę o pracę zawartą na okres próbny muszę wypowiadać?I czy po wygaśnięciu dwumiesięcznego okresu próbnego otrzymuję świadectwo pracy?
 • Pracodawca proponuję mi umowe na okres próbny na 3 miesiące albo na 6 miesięcy, w każdym wypadku następna umowa byłaby na czas nieokreślony, przy czym w wypadku 6 miesięcy po upływie okresu próbnego miałbym wyższą pensję. Jest to dla mnie dziwne, o co tu chodzi? Nie ma w końcu umów próbnych dłuższych niż 3 miesiace przynajmniej z tego co wiem.
 • Mam niedługo przejść do nowego pracodawcy na mocy jego porozumienia ze starym. Nowy pracodawca planuje dać mi na początek umowę o pracę na okres próbny podczas, kiedy u starego pracodawcy mam umowę na czas nieokreślony. Czy nowy pracodawca ma prawo tak zrobić?
 • przeszukałam całe forum, ale nie znalazłam odpowiedzi na pytanie - czy na okresie próbnym można wziąć urlop bezpłatny? (taki miesięczny mnie interesuje)
 • Witam! Mam pytanie! czy pracodawca może zaproponować prace na okres próbny (2 miesiące) za darmo? i w dodatku na jedno stanowisko przyjąć 3 osoby (wszystkie "charytatywnie") i po upływie 2 miesięcy wybrać jedną z nich? to chyba wyzysk, prawda???
 • Okres próbny zanika dlatego, bo pracownika na czas nieokreślony łatwiej i szybciej można zwolnić! Nowy pracownik jak się nie sprawdza dostaje dwutygodniowy okres wypowiedzenia i out. A na okres próbny trzeba się z nim męczyć 3 m-ce. Ale jak ktoś chce sobie wierzyć, że firma zatrudniając go od razu na czas nieokreślony robi to, bo go szanuje to niech wierzy - o, święta naiwności.
 • pracodawca poinformował mnie telefonicznie, że pozytywnie przeszedłem rekrutacje i zaprasza mnie na podpisanie umowy - na początek, na okres próbny na 7 m-cy. moje pytanie brzmi - czy tak można? z tego co znalazłam w przepisach okres próbny może trwać 3 m-ce, chyba że OBIE STRONY ustalą inaczej.. ale czy muszę sie na to zgadzać? wiadomo, że na okresie próbnym będę mniej zarabiać niż "docelowo" na obejmowanym sanowisku. czy warto negocjować? a może wszystko zawale i nie podpiszą...
 • Czy jest jakaś prawidłowość w tej kwestii??? dają na ogół podwyżkę????
 • W czerwcu zaczęłam pracę, mam okres próbny na 3 miesiące (do końca sierpnia). Przysługuje mi 7 dni urlopu wypoczynkowego. Chciałabym chociaż część go wykorzystać w 2 połowie lipca i pojechać z dzieciakami i mężem na wakacje, tym bardziej że wyjazd ten był zaklepany już na początku roku. Chce poprosić szefową o pare dni urlopu, ale z drugiej strony trochę mi głupio, bo nie chcę wyjść na osobę, która ledwo zaczęła pracę a już myśli o wypoczynku. Czy braliście urlop w okresie próbnym i jak na to...
 • Witam! Zaczynam w wkrótce swoją pierwszą pracę, wpierw 3-miesięczny okres próbny. Zakładając, że umowa będzie standardowa to czy podczas okresu próbnego mogę w każdej chwili zrezygnować z pracy? Wiadomo, praca może mi nie odpowiadać, zła atmosfera w pracy itd. może być wiele powodów. Istnieje taka możliwość? Obowiązuje jakiś okres wypowiedzenia itp. itd.?? z góry dziękuję za pomoc

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się