Forum   sława

sława

(225 wyników)
 • Wanda Wegener – światowej sławy psycholog, prelegentka na uczelniach amerykańskich, prowadząca indywidualne terapie w Londynie, Brukseli i Berlinie po latach wróciła do miasta, w którym zamieszkały jej najpiękniejsze wspomnienia. Kilkanaście lat temu w wyniku przepracowania Wanda doznała pęknięcia tętnicy mózgowej i wylewu, zniszczenia wielu ośrodków mózgowych i śmierci klinicznej. Przeprowadzona w berlińskiej klinice operacja, polegająca na założeniu na tętnicę metalowego klipsa,...
 • Chciałybyście być osobą z jakiś względów rozpoznawalną publicznie? Sława z jednej strony zapewne bardzo podsyca samozadowolenie, ale z drugiej chyba bym nie chciała, żeby ktoś robił mi zdjęcia, gdy właśnie wyskoczyłam w rozciągniętym podkoszulku po piwo do sklepu, czy komentował na serwisie plotkarskim kształt mojego nosa. Według Was sława ma więcej wad czy zalet? A może znajdzie się tu jakaś zakamuflowana celebrytka, która nam powie, jak to naprawdę jest z tą sławą ;)
 • Bardzo mnie frapuje to zagadnienie. Jako zagorzała czytelniczka biografii zauważyłam, że w wielu życiorysach sławnych osób przewijają się pewne autodestrukcyjne motywy. Historyk literatury Leo Braudy studiujący fenomen sławy na przestrzeni wieków twierdzi, że czasami popularność nasila poczucie osaczenia i pustki. Pewien typ ludzi dąży do sławy pragnąc osiągnąć psychiczną autonomię, tymczasem równocześnie ze stratą złudzeń na temat transformującej mocy popularności potęguje się lęk przed "zde...
 • wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,12040525,Kaczynski__Dobrze__ze_Euro_bylo__ale_skonczylo_sie.html?lokale=poznan nie wiem kto mnie dziś bardziej wnerwia. on czy agata meble?
 • Blisko czterdzieści lat działalności, 150 milionów płyt sprzedanych na całym świecie i renoma jednej z najważniejszych grup w historii rocka. Film „Genesis. Za kulisami sławy” opowiada o historii brytyjskiej formacji – od skromnych początków w... elitarnej prywatnej szkole do szczytów sławy. Emisja w kanale dokumentalnym PLANETE, 14.08 o godzinie 20:45.
 • Z KURCZAKIEM :) "Farsz: 20 dag mielonego mięsa z indyka..."
 • na otwarciu muzeum żydowskiego w towarzystwie b. pryncypała rządu RP i jego ministrantów nic się nie stało Polacy. nic się nie stało.
 • A czy ktoś wie czy będzie dr Wojciech Brzeziński z Edmonton / Kanada /?
 • Język polski jest b. elastyczny i umożliwia tworzenie neologizmów na bazie praktycznie każdego imienia z dodaniem drugiego członu typowego imienia staropolskiego. Niektóre z tych neologizmów są b. stare (Gwisław, Janczysława), niektóre nowsze. W tym przypadku chciałabym się zająć wyłącznie zakonczonymi na -sław, -sława, i stworzyć listę tego, co jest w Rymucie, bo moze to być ciekawe poznawczo. Zachęcam wszystkich do dopisywania znalezisk, ja na razie zaczynam listę skromnie: J...
 • Polityk opowiada z trybuny o demokracji, brawa oklaski schodzi za kulisy i młody asystent podchodzi i opowiada jak się wzruszył i chciałby działać, a polityk parska śmiechem : daj spokój stary bo się oplułem, trzeba coś zjeść i się napić. No i taka jest właśnie historia tego Snowdena. Wzruszył się chłopak i drogo za to zapłaci. Ale z drugiej strony może będzie miał plusy u św. Piotra jak będzie pukał do wrót.
 • Artykuł jest słaby. Można się nie zgadzać z p. Korzeniowskim, ale to nie on jedyny wbrew temu co pisze redaktor jest przeciw teatrowi elzbietanskiemu. Oczywiście można wleźć na głowę młodemu i grzecznemu panu trudniej byłoby równie bzdurne propozycje składać Januszajtisowi, ktory z tego co mozna przeczytac (Nasz Gdansk) rowniez protestuje przeciw tej lokalizacji. A swoja droga to uwazam ze ten teren nalezy zabudowac choc nie koniecznie w taki sposob. Wieksze echo dla samochodow na podwa...
 • a co sobie popili,pojedli i dietki skasowali panowie naukowcy to ich,gdyby budżet państwa przekazywał na naukę tyle ile jej się słusznie należy,to takie spotkania można by organizować cyklicznie,co miesiąc w różnych atrakcyjnych lokalizacjach.A oto temat na takie spotkanie dla biologów -"co było pierwsze jajo czy kura"
 • uwielbiam Stinga :) Nie muszę dodawać, że nie od dziś :)
 • - jako silny i potężny wojownik. Czy krajach słowiańskch, przez wieki nękanych przez plemiona germańskie, to imię oznaczać może nadzieję, że w końcu Słowianie zwyciężą?
 • Potoczna nazwa dużego miasta nad Brdą to Brzydgoszcz - nie bez powodu. Miasto jest zaniedbane, chociaż przy Gdańskiej znajduje się mnóstwo pięknych kamienic. Jak jedzie się przez centrum, to dominuje brzydota budynków, wynikajaca z ich zaniedbania.
 • E-mamy widziały ??? xD Rewelacja - pokładałam się przy końcu ze śmiechu ;) odważna babka, nie boi się mówić rzeczy niepopularnych w pajdokracji... i erze wszechobecnej traumy dla dziecka... Nie wstydzi się tego że dzieci nie lubi i nigdy nie chciała !
 • od 49 lat nie pisano o tym pajacu tak dużo!i tak negatywnie.
 • Gratulacje TW_Wielgusie!! Na fejsbuku jest link do Twojego wątku z FK:"Tego to by nawet Tym nie wymyślił". Jedna z użytkowniczek zgłosiła wątek jako "lubię to". www.facebook.com/forumgazetapl

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?