Forum   siać

siać

(15 wyników)
 • Bo mnie już ręce świerzbią ;) Jeśli ktoś ma ochotę na nasionka tykwy butelkowej (chyba) to służę, wydłubałam ponad 80 sztuk przepięknych nasion :) Mam też sporo nasionek tytoniu ozdobnego i niecierpków balsamina. Na wakacjach wydłubałam też 5 nasion dziwaczka, spróbuję w tym roku, a co :) Poczekam jeszcze ze trzy tygodnie i chyba coś już na próbę wysieję bo normalnie chcę mieć wiosnę :) Aha, zamierzam posiać też pestki z owocu granatu, bakali ty masz drzewko- mogę siać już?
 • Po raz pierwszy chcę w tym roku spróbować posiać kwiaty na balkonie z nasion. I w związku z tym mam pytanie: jak się sieje kwiaty z nasion w skrzynki balkonowe prostokątne (60 cm)? Czy powinnam zrobić po srodku donicy coś w rodzaju rowka i tam siać a potem lekko zasypać ziemią? czy po całości donicy rozsypać nasionka i wcale nie przykrywać ziemią? Jestem zielona w tym temacie - zawsze sadziłam kwiaty z sadzonek (surfinie itp) Pomóżcie, proszę.
 • Jak w temacie :) Ja w tym roku z powodu nadmiaru dzieciowych obowiązków prawie nic :( Zostawiłam jedną donicę białych i różowych pelargonii, widzę że z 15 sadzonek da się zrobić :) I kupiłam jedne tylko jedne nasionka, nasturcji kanaryjskiej bo nie mogłam się powstrzymać :D
 • Zaczęłam kupować nasiona. W kolekce na wysiew, grzecznie w rządku w szafce oczekuja na razie: -dzwonek karpacki -aksamitka lulu -ubiorek blaszkowy (sama nie wiem co to za gadź, ale na zdjęciu i z opisu jest ok) ORAZ Z KATEGORII ZIOŁA: -bazylia cynamonowa -majeranek -bazylia poprostu Wreszcie doczekały się na swą powinność pojemniki na jajka, tak pieczołowicie zbierane przez mła zimę całą :DD Służyć będą rzecz jasna jako "inkubator", hehe...
 • Jak w temacie :) Ja nie wytrzymałam- wczoraj wysiałam lobelię, lwią paszczę, koleuski i tytoń ozdobny. No i czekam aż coś wzejdzie :) A wy jak się trzymacie? Chyba jeszcze bazylię posieję. I koperek.
 • Mam pytanko. Kupiłam nasiona grochu (wiem wiem jestem nienormalna, lobelię tez już posiałam) i na opakowaniu jest napisane żeby siać go już w marcu. No jak w marcu. Przecież rok temu w marcu śnieg padał jeszcze... A jak zamrozi ziemię w donicy? Albo kiełki? No jak w marcu? Na forum znalazłam jakieś szczątkowe wypowiedzi z marca właśnie że groch już ktoś wysiał (yoma to chyba twoje posty były!) ale czy na noc wnoszony był do domu, czy tak sobie marzł na balkonie? hilfe :)
 • Mam dwa pytania : 1) Czy można siać nasiona wilca już teraz i potem wysadzić do ogrodu ? Czy lepiej do gruntu ? 2) Czy można juz teraz wysiac bratki ? Czy moga zakwitnąć jeszcze w tym sezonie ?
 • terminu siewu wskazywane na opakowaniach nasion dotyczyły chyba normalnych, dawnych czasów... kiedy zima była zimą ;-) czy zatem widząc na torebce oznaczenie III lub IV już nerwowo zastanawiacie się, czy aby nie skusić się i nie zasiać? Mnie nosi... powyrywałam juz z donic na tarasie wszystkie "suszki" po ubiegłym sezonie, wieloletnie pięknie już odbijają... i chce mi się siać :-))))
 • Czy ktoś z Was stosuje? Ostatnio zaczęło mnie to nurtować. Słyszałam same dobre głosy w sprawie. Szukałam coś w necie, ale nic nie udało mi się znaleźć jeśli chodzi o taki'ogrodniczy'.
 • Zaczęłyście już coś siać??? Jesli tak, to co? Pora chyba zacząć. Mój pierwszy rzut to jak zwykle Kobea :) www.pnacza.info/cgi/frame.cgi?kobea
 • Witam! Kupiłam dziś nasionka i mam pytanie - czy na balkonie można uprawiać maciejkę? Do tej pory miałam ją w ogródku... Jakie skrzynki czy donice zastosować? Jak podlewać? Wiem tylko, ze sieje się ją do gruntu w kwietniu/maju. W wątku powitalnym mowiłam, że jestem zielona jak szczypiorek wiec wybaczcie:) Pozdrawiam. Justa
 • Witam, Mam mieszkannie w bloku z wejścime bezpośrednio do mieszkania. Nie kozystam z klatki schodowej. Do mieszkania przynależy piwnica - w sąsiednim bloku. Fundusz remontowy oraz energia elektruczna jest liczona od wielkości mieszkania. Czy mo się domagac obniżenia ich do wielkości pow. piwnicy a nie mieszkania? Jak zaznaczyłam jedyna klatka schodowa z której kożystam to ta z piwnicą.
 • kto mi może doradzić czy kupując mieszkanie w Gawrze nie ryzykuję.Czekam na odpowiedź

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?