Forum   tomografia głowy

tomografia głowy

(7 wyników)
  • Witam, mam do Was pytanie czy tomografia głowy jest bezpieczna dla osób chorujących na hashimoto? Chodzi mi głównie o kontrast i jod, który się w nim znajduję. Czy zawsze jest wstrzykiwany kontrast a może są jakieś zamienniki, żeby nie było jodu. Z tego co wiem nie jest on obojętny dla osób borykających się z hashimoto. Badanie mam w piątek więc bardzo prosiłabym o w miarę szybką odp. gdyż nie chcę sobie zaszkodzić... Pozdrawiam:)
  • W poniedziałek byłam z mężem na tomografii głowy. Wczoraj odebraliśmy wynik. nie jest tak całkiem dobry: zaniki kory w płacie czołowym, czy jakoś tak. Reszta bez zmian patologicznych. Lekarz wczoraj widział wynik, niby mówi, że jest dobry, a te zmiany musiały być spowodowane jakimś urazem głowy, że nie ma co się martwić. Ale leki na poprawę naczyń w mózgu zapisał. Dawid chodzi jak struty, zapowiedział, że nic dziś nie ugotuje i w ogóle odchodzi w Bieszczady. (który to już raz...) Nie w...
  • Witam. Mam synka ze zdiagnozowanym autyzmem wysokofunkcjonalnym. Synek ma 3 lata i w ramach różnych badań dostaliśmy skierowanie na tomografię głowy. Oczywiście w narkozie. Z różnych względów nie mam ochoty iść na to badanie. Czy któraś z Was wie, co w przypadku dziecka z autyzmem daje takie badanie? Jeśli już cos wyjdzie ( syn nie ma padaczki, na EEG wyszły zmiany rozsiane w obu półkólach, ale neurolog powiedziała, ze to nic nie znaczy i to nie ma wplywu na autyzm )to czy jakoś s...
  • Witam, Mam skierowanie na TK głowy,opis zawroty głowy.Czy można ją wykonać bez kontrastu?Słyszałem że podanie kontrastu bywa niebezpieczne dla zdrowia. Może ktoś wie,ile trwa i czy dawka promieniowania jaką otrzymujemy jest niebezpieczna? Nie przepadam za badaniami ,pozdrawiam.
  • koszt badania.......
  • Mam skierowanie na tomografie komp. (badanie głowy). Na czym to polega? To jest badanie w takiej tubie czy jakos sama głowa? Czemu mam nic nie jeść i nie pic przez 4 godziny? Dają jakiś kontrast???? Ile to trwa?
  • CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA WYNIKACH Z TOMOGRAFII ,LUB POTRAFI COŚ O NICH POWIEDZIEĆ NA PODSTAWIE WYNIKÓW ? POMÓŻCIE !!!!!!!!!!! ZAZNACZONA ASYMETRIA W ZAKRESIE ROGÓW CZOŁOWYCH -PO STRONIE LEWEJ NIECO SZERSZA, KOMORY BOCZNE MIERNIE POSZERZONE ,NIEPRZEMIESZCZONE . POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?