Forum Dom Budowa i remont
ZMIEŃ
    torf

  torf

  (4 wyniki)
  • Mam duży problem (w każdym razie dla mnie). Kupiliśmy działkę budowlaną, na której za namową projektantów zrobiliśmy odwierty i okazało się, że Na całej działce na różnych głębokościach jest torf. Można zbudować dom ale najpierw zrobić słupy żwirowe ( nie wiem czy dobrze zapamiętałam nazwę). W przypadku naszego domu koszt wyniósłby 30 tys. lub więcej. Jest to dla nas duża kwota. Czy ktoś zna może inny, tańszy sposób budowy na takim gruncie?
  • Pomóżcie mi zdecydować mam na działce nieco gruzu (po wyburzeniu budynku gosp.) chciałabym rozdrobnić go i porozrzucac na całej działce, aby utwardzic ziemię (bardzo miękka ziemia rolna) potem przejechać zagęszczarką i potem torf i trawa. Czy rozsypanie gruzu to dobry pomysł? Co sądzicie?
  • Witam, działka, która posiadamy wymaga wymiany gruntu, a dokładnie napisano w dokumencie tak: " Z uwagi na słabe grunty występujące w poziomie posadowienia należy: wykonać wymiane gruntu do rzędnej wg badań geologicznych,uważać na napięte zwieciadło wody. Wykonać podsypkę żwirowo-piaskową i zagęścić do Id>0.6". Ponadto jeszcze: " Z nawierconych gruntów wydzielono dwie warstwy geotektoniczne. Warstwę I stanowią grunty organiczne w postaci torfów słabo rozłożonych. War...
  • witam, planuje zakup działki, jednak jest szkopuł, sa to tereny łąkowe i prawdobodobnie jest tam torf.czy jest to duzy problem i sie raczej nie pchac sie w to, czy jest do rozwiazania?
  Pokaż wątki z forum:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się