Forum   torf

torf

(7 wyników)
  • Mam duży problem (w każdym razie dla mnie). Kupiliśmy działkę budowlaną, na której za namową projektantów zrobiliśmy odwierty i okazało się, że Na całej działce na różnych głębokościach jest torf. Można zbudować dom ale najpierw zrobić słupy żwirowe ( nie wiem czy dobrze zapamiętałam nazwę). W przypadku naszego domu koszt wyniósłby 30 tys. lub więcej. Jest to dla nas duża kwota. Czy ktoś zna może inny, tańszy sposób budowy na takim gruncie?
  • Witam! Obserwuję forum od jakiegoś czasu i jest mi bardzo pomocne a uwagi fachowe, dlatego prosze o pomoc w takiej kwestii-w opisie kupowanego kwiatka często jest napisane że lubi np. podłoże kwaśne, próchnicze, ziemię lekką itp. Ja znam tylko jeden rodzaj ziemii, mianowicie foliowaną czarną. Bardzo chciałabym wiedzieć w jakiej ziemii sadzi się bluszcz i paprotki albo jak taka ziemię zrobić, czy żeby podłoże było kwaśne podlewa się czymś kwaśnym? Wiem że mozna kupić np. ziemię d...
  • Pomóżcie mi zdecydować mam na działce nieco gruzu (po wyburzeniu budynku gosp.) chciałabym rozdrobnić go i porozrzucac na całej działce, aby utwardzic ziemię (bardzo miękka ziemia rolna) potem przejechać zagęszczarką i potem torf i trawa. Czy rozsypanie gruzu to dobry pomysł? Co sądzicie?
  • Witam, działka, która posiadamy wymaga wymiany gruntu, a dokładnie napisano w dokumencie tak: " Z uwagi na słabe grunty występujące w poziomie posadowienia należy: wykonać wymiane gruntu do rzędnej wg badań geologicznych,uważać na napięte zwieciadło wody. Wykonać podsypkę żwirowo-piaskową i zagęścić do Id>0.6". Ponadto jeszcze: " Z nawierconych gruntów wydzielono dwie warstwy geotektoniczne. Warstwę I stanowią grunty organiczne w postaci torfów słabo rozłożonych. War...
  • witam, planuje zakup działki, jednak jest szkopuł, sa to tereny łąkowe i prawdobodobnie jest tam torf.czy jest to duzy problem i sie raczej nie pchac sie w to, czy jest do rozwiazania?
  • Proszę o poradę ile orientacyjnie może kosztować nawiezienie ok 200m3 ziemi na działkę? Działka na przedmieściach Warszawy. Rozumiem że składniki ceny to cena za m3 ziemi + transport za km za m3. A może warto polować na jakieś okazje jeśli w okolicy buduje sie dużo domów?
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się