Forum   użądlenia

użądlenia

(5 wyników)
  • witam :) Nie wiem,czy nie jest to za błahy problem jak na takie forum...ale zapytam. W nocy użądliła mnie...osa lub pszczoła. Jak mam rozpoznać, który z owadów? Zostałam ukąszona w najmniejszy palec u stopy, trochę opuchnął, zrobiła się zgrubiała "buła". Wydaje mi się,że nie ma żądła. Ale pewna nie jestem. Jak rozpoznać co mnie ukąsiło?i jak zmniejszyć opuchliznę? Jest to dla mnie uciązliwe, gdyż utrudnia chodzenie w butach innych niż klapki. A za dwa dni jadę w góry, a tam raczej ...
  • Czy uczulenie mozna mieć na jad jednego i drugiego owada? Czy jeśli zostałam użądlona i nie pojawiła się żadna reakcja uczuleniowa tzn, że nie jestem uczulona czy też za którymś razem uczulenie to jednak może się pojawić (wiem, że bywaja one śmiertelne) Z góry dziekuję za informacje.
  • Co robicie gdy coś was użądli jakiś owad -sami nie wiecie jaki.Powstaje obrzęk opuchlizna,czujecie ból i co wtedy robić?Co wam pomaga?
  • Jestem nowa na tym forum i na początek mam dwa pytania. 1) Czy od użądlenia osy można zachorować na boreliozę czy tylko od kleszcza? 2) Czy boreliozą można się zarazić - czemu leczy to lekarz zakaźny?
  • Mam problem- wczoraj jak siedzialam w knajpie poczulam ostre uszczypnięcie w nogę (mialam dlugie spodnie!) i po dżwignięciu nogi ujrzalam jakiegoś robaka. Dzisiaj mam mocno opuchnięte to miejsce, czerwone i najgorsze- to nie schodzi!! Co robić?? Powinnam iść do lekarza?!
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?