Forum   usunięcie jajników

usunięcie jajników

(6 wyników)
  • Stoję przed dylematem usunięcia jajników w celu poprawienie "komfortu życia ". Czy są tutaj osoby, które podały się takiej operacji i mogłyby opowiedzieć jakie są jej skutki z czystko ludzkiej strony, co się zmieniło, odczuwacie ich brak jakoś mocno, jak to zniosła psychika? itd
  • Witam. Usunięto mi jajnik i jajowód po stwierdzeniu torbieli 4,5cm jajnika. Wynik histopatologiczny:torbiel surowicza prosta, liczne torbiele pęcherzykowe i ciałko żółte krwotoczne jajnika. Nie byłam jeszcze w ciąży, a chciałabym urodzić dziecko. Co oznacza ten wynik? Lekarze stwierdzili, że muszę jak najszybciej starać się o dziecko, oczywiście jak wszystko po operacji się zagoi.
  • Hej dziewczyny.Jestem na forum od 4 lat,teraz udzielam się rzadziej.Staramy sie ciągle o dzidziusia i w tym miesiącu się udało ale tydzień temu(nie wiedząc o ciązy)dostałam silnych bóli brzucha- pozamaciczna.W wyniku operacji straciłam prawy jajnik i prawy jajowód.Jestem załamana.We wszystkich moich schorzeniach: PCO, endometrioza Ist., hiperprolaktynemia teraz nie ma jajnika i jajowodu. Zastanawiam się co dalej?Nie zapytałam lekarza od kiedy możemy się dalej starać-teraz to pe...
  • Miesiąc temu zostałam pozbawiona macicy z przydatkami. Odczuwam już brak hormonów i mam dylemat czy brać, czy zaryzykować życie bez nich. Mam 50lat. Czy możecie się podzielić swoimi doświadczeniami w podobnej sytuacji?
  • Jestem prawie 3 m-c po operacji usunięcia jajnika. bardzo lubię jeżdzić na rowerze i pływać. Pani doktor powiedziała że mam sie oszczędzać przez pół roku.Czy któraś z Was jest po takiej operacji i jak długo trzeba uważać żeby wszystko dobrze się pogoiło.Kiedy zaczęłyście pływać i jeżdzić na rowerze?
  • Czy którąś z Was też "męczyły" jelita po operacji? Budzę się w nocy i "jeździ " mi w brzuchu, ajuż minął miesiąc od operacji, mam juz dość. Co robić? Ciągle czuje wzdęcie, bulgotanie itp.
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się