Dodaj do ulubionych

triptorelin

09.04.19, 14:39
Ostatnio duzo brzeczy sie w necie ,nie tylko w Poolandii ,w temacie szczepienia dziewczat w wieku 10-13 przeciwko
rakowi szyjki macicy (przeciez zadna mamuska nie wpoi corusi , ze raczysko moze rozwinac sie z kontaktow z brudnym dickiem ;-D , pardon za trywialnosc )
tudziez szczepienia HPV dla chlopcow w wieku lat 12 .

W Polityce czytamy
"Niedawno Narodowa Służba Zdrowia we Włoszech zarekomendowała stosowanie tryptoreliny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ jest to znany i używany od dawna lek antyrakowy. Nowość polega na czymś innym: został on mianowicie zalecony młodzieży, która nie ma problemu z nowotworami. Dlaczego? Ponieważ jednym z efektów ubocznych zażywania medykamentu przez nieletnich jest zahamowanie procesu ich dojrzewania seksualnego przez zaburzenie równowagi hormonalnej. Można go więc podsunąć nastolatkom, którzy nie są pewni własnej płci lub planują jej zmianę. Narodowa Służba Zdrowia podjęła decyzję, że lek dla młodzieży będzie w całości refundowany na koszt państwa."
Pal licho czy panstwo refunduje czy nie ,pal licho co mowi Watykan .
A co o triptorelin pisza zrodla medyczne ?
m.in:
Triptorelin injection (Trelstar) is used to treat the symptoms associated with advanced prostate cancer. Triptorelin injection (Triptodur) is used to treat central precocious puberty (CPP; a condition causing children to enter puberty too soon, resulting in faster than normal bone growth and development of sexual characteristics) in children 2 years and older. Triptorelin injection is in a class of medications called gonadotropin-releasing hormone (GnRH) agonists. It works by decreasing the amount of certain hormones in the body.
Triptorelin ponoc jedno stymuluje, drugie spowalnia ,to jak wpuscic lisa do kurnika w przypadku dzieci...dowiemy sie za kilka lat o skutkach ...
Moze by tak doctor logicznie sie wypowiedzial i z reka na sercu - czy szczepil by swoje dzieci czy raczej .....
;-D big_grin
Moj doc np. omija profilaktyczne szczepionki na grype szerokim lukiem , ponoc nie sluza mu wink
Obserwuj wątek
    • a74-7 Re: triptorelin 10.04.19, 12:39
      no coz, widze, ze nie zrozumiales pytania , ktore bylo wyjatkowo grzeczne, proste ,nie zahaczalo o polityke, tym bardziej forumowa smile.
      Nie pytalam dlatego ,ze twoja odpowiedz bedzie dla mnie jakakolwiek wyrocznia w tym temacie,
      bo wystarczy ,ze zadzwonie do swojego szarlatana z Harley Street i rozmowa bedzie krotka ( mam na nia pol godziny smile, zwiezla i na temat smile
      Pytalam z ciekawosci o opinie lekarza domowego sredniej klasy (***) z niewielkiego miasta stolecznego Uc , czy uwaza te szczepionki za absolutna koniecznosc , czy to tylko lobbing na rzecz koncernu farmaceutycznego...big_grin

A burkowi odszczekne innym razem , obiecuje .

• a74-7 Re: triptorelin 10.04.19, 19:54
            No widzisz, A74, masz odpowiedz znafcy, który w tym prostym zdaniu przyznaje, że nie ma nic do powiedzenia.
            A jeżeli już to bajki o sonieczce albo o lewatywie.
            Tak przypuszczalam ,Al;
            Dobrze, ze stwierdzil to w jednym zdaniu, nie w elaboracie na cztery ekrany...
            • al-szamanka Re: triptorelin 10.04.19, 22:05
              a74-7 napisał:

> No widzisz, A74, masz odpowiedz znafcy, który w tym prostym zdaniu przyznaje, ż
              > e nie ma nic do powiedzenia.
              > A jeżeli już to bajki o sonieczce albo o lewatywie.
              > Tak przypuszczalam ,Al;
              > Dobrze, ze stwierdzil to w jednym zdaniu, nie w elaboracie na cztery ekrany...

Hehe, masz szczescie, bo rzeczywiscie te pare slow jednego zdnia mozna jeszcze przeczytac, elaboratow nigdy - juz na sam widok sie odechciewa big_grin
        • a74-7 Re: triptorelin 10.04.19, 19:35
          Zaden znajomy , normalny lekarz , jeden z wielu big_grin, z naciskiem na normalny, ju noł łot aj min wink
          no coz, uwazam temat triptorelinu za zamkniety.
          Za chwile przejdziemy do swini big_grin
          • a74-7 Re: triptorelin 10.04.19, 19:48

Wypisz wymaluj - caly ty! big_grin big_grin
            Jeszcze namaluj sobie burek trufle w pysku, bo 'czapulke' juz widze masz smile a jabluszko banalne ...
            Coraz bardziej upodabniasz sie do swoich arcydziel, brzucholek juz zwisa ,gardziolek tyz ,camel toe sie powieksza .....
            nie chciala bym ci zafartowac ( to ulubione polskie okresleniebig_grin big_grin)popytu na to dzielo- ale jak napiszesz ,ze to autoportret- kolejka gotowa smile

• a74-7 Re: triptorelin 10.04.19, 19:51
              do pieknego mondrego dunajca raczej sie nie odniose, tylko dodam w info ze najlepsza przetwornia polskich japek (pisownia obowiazujaca ) znajduje sie w rekach Austriaka.
            • al-szamanka Re: triptorelin 10.04.19, 23:02
              a74-7 napisał:

>
              > Wypisz wymaluj - caly ty! big_grin big_grin
              > Jeszcze namaluj sobie burek trufle w pysku, bo 'czapulke' juz widze masz smile a
              > jabluszko banalne ...
              > Coraz bardziej upodabniasz sie do swoich arcydziel, brzucholek juz zwisa ,gardz
              > iolek tyz ,camel toe sie powieksza .....
              > nie chciala bym ci zafartowac ( to ulubione polskie okresleniebig_grin big_grin)popytu na
              > to dzielo- ale jak napiszesz ,ze to autoportret- kolejka gotowa smile

Mozna powiedziec, ze to juz autoportrety big_grin
            • al-szamanka Re: triptorelin 11.04.19, 10:56
              a74-7 napisał:

>
              > Wypisz wymaluj - caly ty! big_grin big_grin
              > Jeszcze namaluj sobie burek trufle w pysku

No i widzisz co narobiłaś, A74?
              Ledwo się łaskawie odezwałaś do biedaka, a ten już przechwala się obrzydliwymi wypocinami swojego beztalencia.
        • m.maska Re: triptorelin 10.04.19, 20:32
          wscieklyuklad napisał:

> W takim razie dzwoń do znajomego.

Czego ty tutaj szukasz? a kysz za zakluczone kraty... ze tez to takie bez ambicji - najpierw ubliza ludziom z tego forum a potem ma plagiator i zlodziej cudzych tekstow czelnosc tu jeszcze wchodzic... zjezdzaj chamie bo psami poszczuje i wykasuje.
          • a74-7 Re: triptorelin 11.04.19, 12:51
            Widze ze 'wizioner, sie pokusil i nawet mi swoja interpretacje wizerunku mojego i mojego starego namalowal nakladajac pieczolowicie olej na deske w dlugim procesie ...mala errata stary oglada rugby smile
            Podeslij , powiesze sobie w sraczyku ,oczywista big_grin big_grin big_grin
            btw ,kto ci azorku tak rylo wycieniowal (re paCZ kalachu do woli ) big_grin big_grin
            Juz niedlugo bedziesz sie chowal za stojace przedmioty ,jak twoja kolezanka w szarym peplum wink

• a74-7 Re: triptorelin 11.04.19, 13:00
              przepraszam panie za ten wybiorczy jezyk , ale z kanaliami trzeba stosownie do ich zapotrzebowan : czyli cytujac mi.szcza: "na smycz bydlo i przy ryju krotko..."
              Boszszsz, czegoz ja sie ucze na tych forach big_grin big_grin
              • m.maska Re: triptorelin 11.04.19, 15:03
                a74-7 napisał:

> Boszszsz, czegoz ja sie ucze na tych forach big_grin big_grin

Ano... znam ten ból... uncertain
                Masz wybor, nie musisz ogladac, czytac, komunikowac - gorzej by bylo gdybys wpadla w takie szambo i musiala tam siedziec, ucieczki stamtad nie ma, bo gdzie Cie potem przyjma z taka forumowa przeszloscia?
              • a74-7 Re: triptorelin 11.04.19, 15:09
                "Czyz to nie "piekny" jezyk ...."Szekspira""
                a nie, to jezyk glacatego - 'starego' szanownej pani ,znanej z szarego wakacyjnego trykotu smile
                Wiem, ze przyzwyczajeni do manipulacji ,prawdy wyjatkowo nie lubicie, ale wystarczy spojrzec w lustrosmile
                Pa, pozwolisz burek ze odlece na miotlesmile
                • m.maska Re: triptorelin 11.04.19, 19:18
                  a74-7 napisał:

> "Czyz to nie "piekny" jezyk ...."Szekspira""
                  > a nie, to jezyk glacatego - 'starego' szanownej pani ,znanej z szarego wakacyj
                  > nego trykotu smile
                  > Wiem, ze przyzwyczajeni do manipulacji ,prawdy wyjatkowo nie lubicie, ale wysta
                  > rczy spojrzec w lustrosmile
                  > Pa, pozwolisz burek ze odlece na miotlesmile

Zmobilizowalas mnie - Booooooooooooooosz... dlaczego mnie zmuszasz do ogladania czegos podobnego - obrzydliwe.
                  • al-szamanka Re: triptorelin 11.04.19, 19:57
                    m.maska napisała:

> a74-7 napisał:
                    >
                    > > "Czyz to nie "piekny" jezyk ...."Szekspira""
                    > > a nie, to jezyk glacatego - 'starego' szanownej pani ,znanej z szarego w
                    > akacyj
                    > > nego trykotu smile
                    > > Wiem, ze przyzwyczajeni do manipulacji ,prawdy wyjatkowo nie lubicie, ale
                    > wysta
                    > > rczy spojrzec w lustrosmile
                    > > Pa, pozwolisz burek ze odlece na miotlesmile
                    >
                    > Zmobilizowalas mnie - Booooooooooooooosz... dlaczego mnie zmuszasz do ogladania
                    > czegos podobnego - obrzydliwe.

Ale wg sorelci na żywo toto lepiej wygląda.
                    widzialam...https://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif

https://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif

https://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif
                      • al-szamanka Re: triptorelin 11.04.19, 20:47
                        m.maska napisała:

> Zrobilam screeny - wydarzenia "po" otwieraja mi nowe mozliwosci... tak to jest
                        > jak niektorzy do tej pory nie zrozumieli.

ooo, ciąg dalszy... i data jest!
                        Chyba przez zimę płyn hamulcowy wyparował.
      • al-szamanka Re: triptorelin 11.04.19, 10:50
        a74-7 napisał:

> jak to sie u nas mowi :
        > An apple a day keeps the doctor away smile
        > https://i.imgur.com/eGOD1wp.png

O rany! Cóż za wyjątkowe podobieństwo do onego! Brat bliźniak, a może jakiś ukrywany syn-nieudacznik.
        • m.maska Re: triptorelin 11.04.19, 12:14
          al-szamanka napisała:

> a74-7 napisał:
          >
          > > jak to sie u nas mowi :
          > > An apple a day keeps the doctor away smile
          > > https://i.imgur.com/eGOD1wp.png
          >
          > O rany! Cóż za wyjątkowe podobieństwo do onego! Brat bliźniak, a może jakiś ukr
          > ywany syn-nieudacznik.
          >
          >

Zapewne pozowal osobiscie...
    • rena-ta49 Re: triptorelin 11.04.19, 10:01
      Nas to już nie dotyczy,ale z tego co czytam,lekarze skłaniaja sie ku szczepieniom.

"Opublikowane w czasopiśmie "Cancer" wyniki badań wskazują, że szczepienie dwunastolatków może zapobiegać rakowi krtani i gardła u mężczyzn. Najgłośniejszym przypadkiem choroby wywołanej przez wirusa HPV, był przypadek amerykańskiego aktora Michaela Duglasa. Przyznał on, że jego rak krtani był wywołany HPV w wyniku seksu oralnego."
      zdrowie.wprost.pl/zdrowie/10188684/rabiej-napisal-o-szczepieniu-chlopcow-przeciw-hpv-zostal-wysmiany-w-sieci-lekarze-przyznaja-mu-racje.html
      zdrowie.wprost.pl/dziecko/szczepienia-dzieci/10188693/dlaczego-przeciw-hpv-trzeba-szczepic-takze-chlopcow-wyjasniamy.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka