Dodaj do ulubionych

Osiedle "Magnolia" Calbudu

06.10.05, 18:03
Pomijając kwestie polityczne co sądzicie o planowanym osiedlu "Magnolia"
www.calbud-developer.pl/? Czy ten developer nie zniknie mi z kasą?
Czy ktoś zamierza kupić tam mieszkanie? Czy Calbud buduje solidnie? Co
myślicie o usytuowaniu osiedla (trójkąt między Janickiego-Klonowica-
Wernyhory)?
Będę wdzięczna za wszystkie pozapolityczne odpowiedzi.
Obserwuj wątek
      • Gość: Baba Re: Poprawny link IP: *.devs.futuro.pl 07.10.05, 08:04
        Calbud to porządna firma. Sporo już wybudowała, szybko się rozwija i jest
        dobrze zarządzana. Kropka. W Osiedlu Magnolia nie odpowiada mi lokalizaja. Z
        jednej strony slumsy Janickiego, a z drugiej betonowa pustynia Szafera i jescze
        mnóstwo dróg przelowtowych wokół. Dlatego kupiłem mieskzanie na Duńskiej w
        VastBouw.
        • Gość: roman Re: Poprawny link IP: *.chello.pl 06.04.06, 20:46
          A ja własnie zrezygnowałem z Magnolii - Calbud kręci z ceną - obecnie mówi coś
          o 3500 zł- zaczął od 2900 i tak rosło - wyczuli zainteresowanie projektem i
          próbują wydoic ludzi; poza tym to ich pierwsze osiedle - nie wiadomo, co oni
          potrafią, jako główni wykonawcy; dalej: umowa ma pułapki - żądają zgody na 5
          letnie zarządzanie bez możliwości wypowiedzenia - to oznacza, że mogą dyktować
          koszty jak chcą; dodatkowo bardzo nieciekawy zapis dotyczący kredytu na
          hipotekę, który chcą wziąć oraz normy wg której liczona jest powierzchnia -
          ale to raczej takie szczegóły i można duskutować, czy mam rację - reasumując:
          zarządzanie oraz rosnąca cena; i jeszce jedno - ostatnio mieli problemy
          finansowe - to nie znaczy, że mają teraz, ale trzeba się nad tym zastanowić
    • szaroburka Re: Osiedle "Magnolia" Calbudu 11.01.06, 18:22
      Witam. Ja tam kupuję mieszkanie - chętnie poznam sasiadów.

P.S. Nie zgadzam się, że na Janickiego są slumsy - mieszkam w Centrum i proszę
      mi wierzyć, Janickiego to przy tym dzielnica willowa ;-) Zaglądam w tą okolicę
      o różnych porach dnia i roku i jest tam o wiele czyściej i spokojniej niż w
      okolicach Krzywoustego.
      • Gość: Waldi Re: Osiedle "Magnolia" Calbudu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.06, 19:03
        Witam
        Co do firmy Calbud, to mam o niej jak najlepsze zdanie i raczej nie obawiałbym
        się, że znikną z kasą... Można też liczyć na dobre wykonanie - wykonawca tego
        osiedla, to na pewno spory plus.
        Trochę gorzej przedstawia się sprawa lokalizacji.
        Z jednej strony miejsce to doskonale położone jest komunikacyjnie (autobusy,
        blisko tramwaj), jest też blisko do dużych sklepów (Plus, Netto).
        Z drugiej strony jednak okolica ta nie należy raczej do tych najspokojniejszych
        na Pogodnie - okolice Janickiego, Brzozowskiego itp. to nie miejsca, w których
        bezpiecznie czułbym się w godzinach wieczornych, bądź też nocnych...
        Dlatego też warto chyba rozważyć te argumenty, a najlepiej udać się osbiście,
        by sprawdzić, czy opinie wypowiadane na forum nie są przypadkiem subiektywne.

----
        Zdjęcia dzielnicy Pogodno
        www.pogodno.net
    • Gość: Rysiek Re: Osiedle "Magnolia" Calbudu IP: *.fnet.pl / *.fnet.pl 12.01.06, 23:15
      Jakiś czas temu byliśmy się dowiedzieć z małżonką co to za oferta bo sami sie
      rozglądamy za mieszkaniem. Osiedle sie zapowiada calkiem fajnie, niezly
      standard,lokalizacja, dużo zieleni bardzo nam sie spodobalo. Ofcijalnie
      sprzedawac mają w lutym, ale juz wstepnie za zupelne friko mozna sobie
      mieszkanie wstepnie zarezerwowac wiec sie chyba skusimy zwlaszcza ze 1/3 juz
      byli zapisani chetni. Polecam odwiedzic ich biuro na Kapitanskiej 2 (chyba)no
      my bylismy mile zaskoczeni. pozdrawiam
    • Gość: ja Re: Osiedle "Magnolia" Calbudu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.06, 13:21
      Lokalizacja jest potworna, ja mieszkam na osiedlu obok, nie iwem gdzie jest at
      zielen i spokoj, jak na razie to supermarket za supermarketem, obok nieciekawa
      ulica janickiego, co prawda tam juz ktores bloki zaczeli odnawiac, ale kiedy i
      czy w ogole zrobia wsyzstkie to nie wiadomo. po jednej stronie bedzie stal
      hipermarket PLUS, na pzreciw straz pozarna, z kolejnej zajezdnia autobusowa i
      byla jednostka wojskowa kotra wyprzedaje czesc terenow nie wiadomo komu.
      zastanow sie dobrze
      • szaroburka Re: Osiedle "Magnolia" Calbudu 13.01.06, 14:38
        "zieleń i spokój" będzie ale _wewnątrz_ osiedla, tak jest przemyślnie
        zaprojektowane i muszę powiedzieć, że to (oprócz świetnej komunikacji) mnie
        głównie skusiło. Zarezerwowałam mieszkanie w środku z wszystkimi oknami
        wychodzącymi właśnie na ten wewnętrzny dziedziniec, dzięki czemu liczę na ciszę
        i przyjemniejsze widoki...

Strasznie się ucieszyłam, że Calbud porządnie buduje - bardzo się o to bałam a
        jak tak, to ze spokojem czekam na pierwsze wbicie łopaty ;-)

Nieodmiennie zachęcam do ujawniania się moich sąsiadów in spe.

Pozdrawiam.
      • szaroburka Re: marketing mają niezły 07.04.06, 13:38
        Na jakiej podstawie to wnosisz? Cena za m. kw. nie jest jeszcze ustalona, ale
        nawet jakbym założyła 3200 - znajdziesz mi bliźniaka za 170 tys.? I skąd
        przypuszczenie, że lepiej mieszkać w bliźniaku niż w mieszkaniu? Nie każdy
        marzy by być cieciem i latać wokół swojego domu z łopatą/grabiami/szlaufem ;-)

Szeregowca nawet nie skomentuję - ludzie ludziom zgotowali ten los.

Ja lubię czuć, że mieszkam w mieście :-) Mogę "wyskoczyć" do kina, pubu,
        kawiarni, teatru, muzeum, na pizzę - lubię mieć wybór, poza miastem tego nie
        ma. Lubię też do pracy iść 15 minut spacerkiem, zamiast gnać dwa razy dziennie
        po 30 kilometrów. Lubię miasto :-)

Od chodzenia po trawie na bosaka i kawy na tarasie są domki... letniskowe >;-)
      • Gość: dagmawil Re: marketing i owszem mają niezły ;) IP: 83.168.96.* 07.04.06, 13:46
        Zgadzam się z Tobą całkowicie, mieszkam na Duńskiej i nasze mieszkania budował
        Calbud, jednak obecnie marze o ciszy i spokoju, nie chce mieć sąsiadów i mam
        nadzieję, że uda mi się kiedyś postawić domek, nawet mały ale bez sąsiadów bo
        mając teraz mieszkanie 53m2 i dwójke małych dzieci robi się trochę ciasno
        delikatnie mówiąc a za kasę 100metrowego mieszkania to oczywiście wolę domek!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka