michal_74 17.12.07, 12:44 Czy ktoś korzysta z internetu Spray do podłaczenia telefonu internetowego (bezpośrednio, nie jako usługa sprayowa). Jeśli tak, to jaka jest tego jakość? Dzięki za P/odpowiedzi Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
waha1 Re: VOIP - telefon 17.12.07, 20:26 Witam, ja korzystam, mam 512/192kbps w spray i dwa numery w IPFONie warszawski i gdanski zeby znajmoi stad i stad placili taniej jak do mnie dzwonia. Nie korzystam z telefonu jakos bardzo intensywnie ale do dzwonienia od czasu do czasu jest bardzo dobry. Jesli chodzi o jakość zależy od tego czy i jak masz skonfigurowany router po odpowiednim ustwieniu QoSa rozmowy dzialaja bez problemu z jakoscia normalnego telefonu analogowego nawet jak mam zapuszczone jakies sciaganie. Czasami sa problemy z dodzwonieniem sie pod jakis telefon komorkowy co jak przyznaje nawet IPFON jest spowodowane korzystaniem z tanich bramek telefonii GSM. Mozna to rozwiazac przez korzystanie z normalnych operatorow ale wtedy rozmowy na komorke sa drozesz o iles tam groszy. Odpowiedz Link
piokaf Re: VOIP - telefon 17.12.07, 22:18 ja mam od stycznia 2006. W sieci ipfon poprzez bramkę i jest ok. Działało nawet przy wolnym łączu (512 Mb). Co prawda jak się sciaga to mogą pojawić się problemy ale można ustawić miń przepustowość łącza na routerze (bramce) która ma być na telefon i bedzie ok . W zasadzie nie było problemów. Odpowiedz Link