Dodaj do ulubionych

VOIP - telefon

17.12.07, 12:44
Czy ktoś korzysta z internetu Spray do podłaczenia telefonu
internetowego (bezpośrednio, nie jako usługa sprayowa). Jeśli tak,
to jaka jest tego jakość?
Dzięki za P/odpowiedzi
Obserwuj wątek
    • waha1 Re: VOIP - telefon 17.12.07, 20:26
      Witam,

      ja korzystam, mam 512/192kbps w spray i dwa numery w IPFONie warszawski i
      gdanski zeby znajmoi stad i stad placili taniej jak do mnie dzwonia. Nie
      korzystam z telefonu jakos bardzo intensywnie ale do dzwonienia od czasu do
      czasu jest bardzo dobry. Jesli chodzi o jakość zależy od tego czy i jak masz
      skonfigurowany router po odpowiednim ustwieniu QoSa rozmowy dzialaja bez
      problemu z jakoscia normalnego telefonu analogowego nawet jak mam zapuszczone
      jakies sciaganie. Czasami sa problemy z dodzwonieniem sie pod jakis telefon
      komorkowy co jak przyznaje nawet IPFON jest spowodowane korzystaniem z tanich
      bramek telefonii GSM. Mozna to rozwiazac przez korzystanie z normalnych
      operatorow ale wtedy rozmowy na komorke sa drozesz o iles tam groszy.
    • piokaf Re: VOIP - telefon 17.12.07, 22:18
      ja mam od stycznia 2006. W sieci ipfon poprzez bramkę i jest ok.
      Działało nawet przy wolnym łączu (512 Mb). Co prawda jak się sciaga
      to mogą pojawić się problemy ale można ustawić miń przepustowość
      łącza na routerze (bramce) która ma być na telefon i bedzie ok . W
      zasadzie nie było problemów.
      • michal_74 Re: VOIP - telefon 18.12.07, 11:01
        Dziękujęsmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka