Dodaj do ulubionych

Inspekcja pracy w ZPUE

15.11.06, 19:36
WITAM!!! Nareszcie zawitała do ZPUE inspekcja pracy, ludzie są zastraszani, nie chcą się na ten temat wypowiadać,ale trzeba mieć trochę honoru!!!Ludzie w tym zakładzie traktowani są jak robotnicy "przymusowi".pracują na okrągło na 3 zmiany po 8 godz(sobota,niedziela)za marne pieniądze, niektórzy nie mają wyboru, ponieważ może to jedyna wypłata w domu.NIE DAJCIE SIĘ!!!
Obserwuj wątek
    • masterstroke Re: Inspekcja pracy w ZPUE 15.11.06, 20:23
      No ruszyło się coś wreszcie. Ale czy rezultaty tego jakieś będą???? Dla Zpue raczej znikome a pracowników mogą spotkać ewentualnie jakieś dodatkowe represje. Tam są za duże pieniądze, żeby byle inspektorzyna coś wskórał. Nie bez przyczyny zresztą w tak dużym zakładzie nie ma związków zawodowych - chociażby kontrolowanych przez właściciela.
      • m.szycha Re: Inspekcja pracy w ZPUE 15.11.06, 21:53
        mastertroke krótko żyjesz, byle co jesz i pieprzysz jak nie przymierzając
        kaczuszki, w nowoczesnej firmie związki to pasożyt i jesli masz chęć załóż je w
        domu będziesz miał pełną kontrolę, szukaj mnie w Hucie "K", pomogę ci w kwestii
        żwiązku...każdego, trzym się ramy !!!!
      • 6y7u8i9o0p1 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 17.11.06, 15:10
        Jaka radość z życia !!!Represje to miałeś za komuny. W Stolbudzie masz dwa
        zawiązki i jaka jest kondycja tej firmy ??? Jakie są zarobki?? Strzel sobie
        podwójnego baranka z przytupem to może coś Ci się rozjaśni w główce.
        • masterstroke Re: Inspekcja pracy w ZPUE 17.11.06, 16:25
          Czytajcie ze zrozumieniem. To po pierwsze i ostatnie. Gdzie jest napisane, że Związki są potrzebne?? To, że nie ma ich w tak dużej firmie świadczy o podejściu Zakładu do pracownika i tyle (nawet w coponiektórych hipermarketach udało się załozyc Związki).
    • mat_mot Re: Inspekcja pracy w ZPUE 15.11.06, 21:29
      Może mi ktoś przedstawić jakieś szczegóły na temat pracy i warunków w ZPUE bo
      nie znam bliżej tej sprawy. Według mnie to o firmie słyszy się tylko pozytywy,
      nic nie słyszałem żeby ktoś sie użalał.
      • fooof Re: Inspekcja pracy w ZPUE 16.11.06, 18:12
        Pracóje w ZPUE juz ladnych kilka lat i jeszcze nie mialenm powodu zeby narzekac.
        Ludzie tam pracujacy sa wyposazeni w najlepszy dostepny sprzet do wszelkiego
        rodzaju prac , sa przyzwoicie ubrani (z wyjatkiem gru[y remontowo-budowlanej o
        niej napisze nizej ;) )
        Hale produkcyjne sa czyste ,dobrze ogrzane ludzie nie sa wykozystywani jak w
        innych zakladach np. Tartak Olczyk czy Struno-Bet.
        Teraz porusze temat grupy rem-bud.
        Mozna by troche lepiej zadbac o ludzi tam pracujacych ubrac ich w dobre ubrania
        kupic im dobre obówie które nadaje sie do pracy na budowie i przede wszystkim

dac im przyzwoicie zarobic !!!
        W koncu pracuja w bardzo ciezkich warunkach czesto na mrozie ,deszczu,sniegu,w
        upale ,na wietrze.
        Oni niekiedy wydaja na lekarstwa wiecej niz zarobia . Czesto bywa ze przychodza
        do pracy chorzy bo boja sie ze straca premie .
        Jesli czyta to ktos pracujacy w ZPUE niech powie cos na ten temat .

Ogólem mówiac na Zpue nie bede narzekal ani zlego slowa nia powiem bo ludzie sa
        traktowani 10 razy lepiej niz w ww obozach pracy .
        Zadbajcie o Budowlanców !!!
        Pozdrawiam wszystkich !!
        Douslyszenia

• jovel79 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 17.11.06, 08:29
            W ZPUE pracuje obecnie 1000 osób a jeszcze w tamtym roku było ponad 600.
            Wywnioskować należy z tego że zakład idzie w ilość nie w jakość. Szczyci się tym
            że pracuje tam tylu ludzi ale już nie mówi ze za marna pensje. Kierownictwo
            dostaje w granicach 10 000 zł miesięcznie większość bez wykształcenia wyższego,
            natomiast wykształcona kadra robi na nich po 10 h czasem 12 h dziennie za stawke
            za która można sobie kupić bilet w jedna stronę do Holandii na szybka eutanazje.
            W tym roku firma zaliczy duzy zysk..przeliczając to na ilość załogi i odliczając
            koszty własne i inwestycje to każdy średnio powinien zarabiać po 8 000 zł. Teraz
            pytanie gdzie sa te pieniadze ? Odpowiedz jest prosta. Wiekszośc pieniedzy idzie
            na łapówki dla prezesów rejonów energetycznych i dla ludzi załatwiajacych duże
            przetargi do Rosji i na wschód miedzy innymi dla dyr. ds. exportu. Reszta idzie
            na konto szefa.. potem kierownictwa a marne grosze dla pracowników
            firmy.Pytanie jest takie czy Ispekacja Pracy zkłóci ten precedens w firmie ?
            odpowiedzcie sobie sami bo Pan Wypychewicz na pewno podjał juz kroki zmierzające
            do załagodzenia sprawy nieliczać sie z kosztami.
            • criket24 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 17.11.06, 14:19
              Pan W. nie będzie się liczył z kosztami-zabierze premię pracownikom,nie da "ubraniówki", i po problemie, a pracownicy dalej bedą je..ć za marne pieniądze.
              Drogi "foof" chyba nie pracujesz na produkcji, bo widać że nie orientujesz się co się tam dzieje.
            • 6y7u8i9o0p1 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 17.11.06, 15:02
              Mam nadzieję że pracownicy ZPUE Cię namierzą i skopią du.ę za obrażanie ich.Kto
              uczył Cię matematyki ?? Załóż firmę i wypłacaj wszystkim po te 8 000
              zetów.Postudiuj -najlepiej zaocznie i może uda Ci się poprowadzić samodzielnie
              jakiś stragan z warzywami a jak interes nie wyjdzie to jedź do tej Holandii.
              Mogę pożyczyć jeżeli braknie na bilet.Na pewno p.Wypychewicz płaci nie tylko
              dyr.ds eksportu ale i pozostałym dyrektorom i kierownikom i pracownikom -
              niestety według pracy a nie ambicji.Też chciałbym brać kasę i nic nie robić.
              Jeżeli ludzie w ZPUE są tak nędznie wynagradzani to czemu masowo się nie
              zwalniają ??Łapówkę możesz spróbować dać policjantowi jak Cię złapie pijanego
              na rowerze.Ale ostatnio nawet policja nie bierze.A kontrole są we wszystkich
              zakładach i jeszcze nigdzie inspekcja nie nakazała podniesienia zarobków - nie
              ma takiego prawa ani takiej możliwości - o tym decyduje ekonomia - sprawdź
              sobie w słowniku co to słowo znaczy.
      • masterstroke Re: Inspekcja pracy w ZPUE 18.11.06, 23:48
        quasimodo_65 piszesz tak jak byś tam nie pracował.
        Atmosfera jest do bani. Inspektor szalał ostro środa/czwartek. W piątek się nie pojawił. Nikt nic nie wie - czeski film. Miały być wytyczne co do organizacji pracy ale nie było. Ludzie pracują sobota/niedziela ale nie mają pewności czy dostaną za te dni pieniądze, bo przecież na listach obecności się nie podpisują itd.
        • m.szycha Re: Inspekcja pracy w ZPUE 20.11.06, 11:24
          masterstroke ty też pracujesz w tej firmie i nie ubolewaj nad inspekcją,
          wszelkie kontrole są po aby jeździć i sprawdzać za im płacimy, tak jest my bo z
          naszych podatków, jeśli bardzo się przejmujesz wszystkimi pracującymi to
          zatrudnij nas i chroń od wszelkich inspektorów. A wogóle to rzuć na forum nowy
          ciekawy temat bo jesteś nudny.
          • ibupromek Re: Inspekcja pracy w ZPUE 20.11.06, 18:06
            Z zasłyszenia od pracownika ZPUE, znam taką wersję: Pracownicy jednego z
            wydziałów wysłali kserokopię grafiku pracy do Insektora Pracy i stąd cała
            awantura z kontrolami. Czy może to ktoś porwierdzić?
    • andrze36 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 22.11.06, 11:52
      Zastanawiam się dlaczego nikt nie pisze o wyzysku pracowników.Czytałem w
      gazecie włoszczowskiej jak pan Wypychewicz mówi że kiedy pracował w hucie to po
      godzinach składał prostowniki,a teraz każe ludziom pracować po dziesięć godzin
      to zarobią marne 1000 zetów,ale są tak zmęczeni że już nie mogą
      dorabiać.Tymczasem pan W.mógłby podnieść stawki bo ma z czego patrząc jak
      opływa w obleśnym bogactwie.Ja prowadzę mały biznes więc od pana W.nic nie
      potrzebuję więc piszę co myśle.
      • 6y7u8i9o0p1 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 22.11.06, 14:05
        Całe to zamieszanie wynika z zazdrości i zawiści. Każdy chciałby latać
        śmigłowcem i jeździć Lexusem. Ludziom wydaje się że powinien się podzielić.
        Przecież co to dla niego 1000 zeta ?? Może dać każdemu. Tylko pytanie komu ??
        Swoim pracownikom ?? A może każdemu mieszkańcowi Włoszczowy ?? A może każdemu
        bezrobotnemu ? Albo każdej kobiecie w ciąży ? I jak często ? Codziennie ? Raz w
        roku
        Rozwiń firmę , zatrudnij setki ludzi i zobaczymy jaki będziesz hojny.Jeden ma
        talent inny nadaje się tylko na wyrobnika. Każdy chciałby więcej
        zarabiać.Wypychewicz mógłby mieć i łódź podwodną tylko że zyski pakuje w firmę
        która się rozwija i zatrudnia coraz więcej ludzi. A może powinien zwolnić ze
        dwieści osób , wprowadzić akord i ci co zostaną zarobią więcej ?? Nikt nikogo
        nie jest w stanie zmusić do pracy gdy ten nie chce pracować i zarabiać.
        A apropo obleśnego bogactwa - sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa obleśny.
        • sven60 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 22.11.06, 15:32
          Zgadzam się z przedmówcą, nie ma co narzekać na ZPUE, trzeba się cieszyć że
          zakład istnieje u nas ,a nie został przeniesiony np do jakiejś ze stref
          ekonomicznych, napewno jest ciężko zwłaszcza niektórym ale z drugiej strony
          należy odświeżyć przysłowie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" A Wypychewicza
          ceńmy bo jest bardzo pracowitym i konsekwentnym człowiekiem, co akurat
          zaprocentowało mu w biznesie.
        • nieznajomy-1 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 23.11.06, 22:10
          zupełnie się z tobą zgadzam. nie rozumiem co niektórych ludzi uczepili się tego
          Wypychewicza jak rzep piego ogona. co niektórym moim zdaniem poprostu zazrdość
          d.... ściska. jak czytam co niektóre odpowiedzi to mnie po prostu krew zalewa.
          ludzie jak wam tak żle i niedobrze to czemu jeszcze tam pracujecie. 8000
          tysięcy na rękę by wam dał i było by mało. dlaczego nikt nic nie powie o takiej
          dawnej stolarce czy mleczarni tam ludzie robią może po 8 godzin ale na pewno
          nie zarobią tyle co w zpue wiem bo znam osoby z obu zakładów robią już 25 lat a
          do domu przynoszą po 1200 i 1500 zł. a taki gówniarz porobi parę miesięcy w
          zpue i chce od razu wziąć 5000 na rękę z najmniejszą stawką godzinową. ci
          którzy chcą zarobic jakiąś kase, a wiem że zarabiają (mówię o zwykłych
          pracownikach)to robią po 10 godz a jak się komuś tak bardzo nie podoba to niech
          jedzie do angli albo do afryki małpy straszyć przez 12 godz i zwolni miejsce
          komuś innemu
          • andrze36 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 24.11.06, 11:26
            Panowie ja wiem że pan Wypychewicz jest świetnym biznesmenem i rozwija swoją
            firmę z korzyścią dla Włoszczowy. Tylko jest jedno"ale" już w dziewiętnastym
            wieku "wyrobnicy" wywalczyli ośmiogodzinny dzień pracy.Pan nieznajomy nazywa
            młodych pracowników "gówniarz" i wysyła ich do angli,ale tam proszę pana
            minimalnie na godzinę jest 5 funtów a w ZPUE 6,5 ZŁ BRUTTO.Pan chce szukać
            afryki kiedy tu jest to samo.Przegina pan z tym 5000 na rękę ludzie powinni
            pracować za pieniądze godziwe.A pan Wypychewicz nie robi nikomu łaski on ma po
            prostu "łeb" do interesu i pracuje dla siebie.
            • nieznajomy-1 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 24.11.06, 13:47
              do andrz36 - według ciebie godziwe pieniądze to jakie ????? bo ja uważam że to
              co ja zarobię a pracuję już 6 lat i na pewno nie mam 6,50 na godzinę to dla
              mnie godziwa zapłata (2500 zł). Ja wszystko rozumiem ale nie moge zrozumiec
              tych co zaczynają pracę i chcą bóg wie ile brać na rękę. takie czasy. ja na
              początku pracy w zpue zarabiałem 330 zł i tyle przynosiłem do domu a jak był
              przestuj to nawet 170 i nie narzekam na to co jest teraz!!!!!!!
              • andrze36 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 24.11.06, 18:37
                Do nieznajomy,godziwe wynagrodzenie to takie żeby były zachowane jakieś
                proporcje między pracownikiem a szefem choćby po dziesięciu latach
                pracy.Wydzisz u nas jest kapitalizm bardzo pazerny z prostej przyczyny.Każdy
                kto zakłada firmę startuje od zera i musi się dorabiać,każdy ma ręce do siebie
                i to bardzo dobrze.Ja myślę że dzieci albo wnukowie W jak przejmą firmę to
                onibędą mieli wszystko po ojcu i już nie będą się musieli dorabiać.Taka jest
                różnica między kapitalizmem na zachodzie a w Polsce.Przecież tam ceny energii
                paliw i innych surowców są porównywalne do cen u nas.To dlaczego tam godzina
                pracy kosztuje pięć razy tyle.
      • k3331 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 24.11.06, 15:40
        do wszystkich narzekajacych nie miejcie pretensji do pana Wypychewicza tylko do
        siebi trzeba było sie uczyć to byscie lepiej zarabiali i nie musiel siedziec w
        tej dziurze . Co do zarobków na ZPUE to nie jest to wina zakładu ze rzad
        ustalil taka najmniejsza krajowa , karzda firma musi zarabiac . Myslici ze
        pracownicy w biurze czy na wyższych szczeblach niz zwykly pracownik wiecej
        zarabiaja MYLICIE SIE .
        TO DO WAS NALEZY WYBÓR WY JESTESCIE KOWALAMI WŁASNEGO LOSU WIEC NIE NARZEKAJCIE
        TYLKO ALBO ZMIENCIE SWOJE ZYCIE ALBO ZABIERAJCIE SIE DO PRACY . Pozdrawiam
        • gnu1 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 24.11.06, 16:02
          cale zpue to jeden wielki smiech!!na stanowiskach pracuja ludzie po
          zawodówkach...a na halach ludzie z wyksztalceniem wyższym!!!ludzie sa tam
          wyzyskiwani i zarabiaja marne grosze oprocz tych na samej gorze oczywiscie!!
          ludzie pracuja tam ladncyh pare lat na tejk samej stawce a jak dostana podwyzke
          to ich stawka rosnie o 60 gr wiecej na godzine heh...niech sobie wypych sam
          zyje za taka kase!!zobaczymy jak dlugo wytrzyma!!no ale czemu tu sie dziwic ze
          na kierowniczych stanowiskach ma ludzi ledwo po maturze albo i nie jak sam nie
          ma wyksztalcenia wyzszego!!!!!to jest jedn wielki obóz!!!!ludzie nie maja tam
          zadnej prywatnosci!siedza w wielkim szklanym akwarium na widoku gdzie ci wyzej
          icj widza i w kazdej chwili moga wywalic na zbity pysk za nic!!!prawdziwy
          biznesmen dba o pracownikow!!!!caly ten zaklad jest pojebany z pania M.W na
          czele:):):)wszystko tam jest na pokaz łacznie z czerwono zoltymi ubrnkami dl
          apan sprzataczek ktore maja nosic je tylko wtedy jak do zakaldu przyjezdzaja
          wazni goscie..heh zalosne...a u migacza ludzie sa lepiej traktowani i lepiej
          zarabiaja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          • k3331 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 24.11.06, 16:30
            Mam prozby nie wypowiada sie na tematy o których nie masz zielonego pojecie .
            Jesli masz ochote pracowac u migacza to droga wolna tylko zastanów sie
            wczesniej ile tam popracujesz bo on sie własnego cienia boi i nigdy nie wiadom
            kto i za co wyleci
          • 6y7u8i9o0p1 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 27.11.06, 16:32
            Ty chyba nie rozumiesz o czym piszesz. Zobacz sobie co o sobie mówi i pisze
            p.Wypychewicz. Wszędzie stoi jak byk jakiej szkoły jest absolwentem - celowo ja
            nie piszę jakiej.A może ty jesteś zakompekleksionym przeuczonym gościem z
            dwiema lewymi rękami któremu w ZPUE nie tylko nie dali funcji dyrektorskiej to
            jeszcze wykopali za głupote?? Znasz Zakład i żółć ci się ulewa jak widzisz jego
            rozwój ?? Spłyń ze swoimi żalami .
    • qazwsx46 Re: Inspekcja pracy w ZPUE 24.11.06, 19:37
      Solecki pójdzie siedzieć prokuratura w Kielcach oskarżyła go o niegospodarność
      zobacz dokumenty

rapidshare.com/files/4455265/Krzysztof_S.rar.html
      1. na dole ekranu kliknij przycisk free,
      2. odczekaj 30-40 sekund
      3. wpisz kod z obrazka do okienka obok,
      4. kliknij przycisk download... obok wpisanego kodu
    • bruc3k Re: Inspekcja pracy w ZPUE 28.11.06, 16:21
      Ludzie pracuja dlugo ale raczej w dobrych warunkach moga pracowac krocej
      oczywiscie jesli chca ...(a nie chca) bo wiaze sie to ze zmniejszeniem pensji i
      przyjeciem do pracy wiecej osob bo robota musi byc zrobiona

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka