Dodaj do ulubionych

Bez czego nie możemy się obejsć?

25.04.04, 09:43
Temat rozrywkowo-rozluźniający.
Domyślam się, że dla wielu gospodyń domowych (gospodarzy?;-) takim sprzętem
będzie zmywarka do naczyń:-)

Wiele jest takich dobrodziejstw techniki (i nie tylko techniki). Napiszcie
bez czego nie wyobrażacie sobie własnej codzienności. Pralka, sprzęt do
gotowania, lodówka - to znamy. Co jeszcze? Odświeżmy pamięć, podzielmy się
doświadczeniami, przekonajmy innych do własnych wyborów.
Nie ograniczajmy się do sprzętu AGD, to moze być wszystko - pewnie znajdzie
się ktoś, kto nie wyobraża sobie życia bez swej ulubionej rośliny
doniczkowej;-)

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • wind-eye Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 25.04.04, 15:23
      ja może trochę OT :)

      ale wpieniam się jak kończy mi się w domu płyn do naczyń,
      jak skiepści mi się duża gąbka do naczyń (czytaj zniszczy ta twarda część) i
      muszę myć malutką, bo akurat dużej nie mam
      i jak nagle nie ma papieru toaletowego :)))))) i trzeba szukać chusteczek :)

      i nie wyobrażam sobie już mieszkania bez kolorów na ścianach :)
    • rosey Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 25.04.04, 15:56
      Ja nie mogę obejść się bez zmywarki, której ... nie mam! Ale bede miec, jest to
      jeden z pierwszych sprzetow, jakie planujemy zakupic do nowego mieszkania,
      ktore odbieramy w lipcu. Prowadzimy 2-osobowe gospodarstwo ludzi pracujacych,
      ale mimo to... nie mozemy zapanowac nad stosem brudnych naczyn...

      Oprocz tego nie wyobrazam sobie domu bez wygodnego fotela, dobrego oswietlenia
      (!!!), dobrej kawki, ciszy (bron Boze halasliwa ulica za oknem), wygodnego
      lozka, ulubionego kubka w kratke...

      Pozdrawiam cieplo.
    • kabart Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 25.04.04, 16:43
      Bez milutkiej, cieplutkiej kobietki u boku nie mogę sie obejść :)-:) -:)
    • aankaa bez podnóżka do fotela 25.04.04, 17:39
      nie tylko ja, mój kot też :)
    • kruszynka301 Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 25.04.04, 22:33
      - bez tupotu małych bosych nóżek i za chwilę wrzasku męża z sypialni: " Bakteria, uuuubierz się" - zabawa trwa jakies 2 godziny,
      - bez gonitw wieczornych królika Playboja za kotem i zaraz potem kota za Playbojem,
      - bez koszmarnego bałaganu w dziecinnym pokoju - kiedy córa (3,5) wyjechała na wakacje, widok posprzątanego pokoju doprowadził mnie do łez,
      - bez zatykania uszu z córą w sypialni, kiedy "prawdziwy mężczyźni" oglądają przy piwie super filmy typu "Czas apakalipsy" z włączonym na full sprzętem,

      - bez filiżanki herbaty, książek, oraz dużej ilości kwiatów

      Wszystko inne jest zależne od stany finansów, i myślę, że można się obejść.
    • krokodylian Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 26.04.04, 01:15
      Moje autko, kobietki i koledzy. Prosta filozofia. W końcu należy się coś od
      życia, nie? Meczyk też potrzebny, komuś przyłożyć od święta a jakże. No i
      zabawa...
    • opinio_tworca Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 26.04.04, 09:42
      Melaska,

      Są dwa dwa rodzaje rzeczy:
      - standard dla domu,
      - dla przyjemności

      - dla domu należy określić standard XXI w. Moim zdaniem już wkrótce będą to:
      pralka, maszyna do suszenia bielizny, lodówka z kostkarką i żamrażarką, kuchnia
      + wyciąg, piekarnik, mikrofalówka, ekspres do kawy z podgrzewaniem filiżanek,
      piecyk parowy, zmywarka, wbudowana krajalnica elektryczna, podzlewozymywakowy
      młynek do odpadów, stacja uzdatniania wody z odwróconą osmozą. Centralny
      odkurzacz i klimatyzacja opcjonalnie, tak samo jak system kamer VCR i system
      alarmowy.

      - dla przyjemności sprzęt audio, kino domowe, wi-fi LAN + komputer.
      JEDEN pilot do wszystkiego.

      czy coś pominąłem?

      pozdr.

      OP

      • aankaa Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 26.04.04, 17:15
        opinio_tworca napisał:

        > - dla domu należy określić standard XXI w. Moim zdaniem już wkrótce będą to:

        i tu następuje długa lista sprzętów zajmujących "nieco" powierzchni

        a dla mieszkania ???
        nie wszyscy mamy to szczęście posiadać domy ;)
    • kiciun Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 26.04.04, 15:16
      Ja już nie mogę się obejść bez zmywarki. Dopiero w nowym mieszkaniu było na
      tyle miejsca, żeby ją umieścić, ale przez kilka lat ile się naklęłam stojąc
      przy zlewie. No i bez ekspresu ciśnieniowego do kawy.
      • lilka.k Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 26.04.04, 15:27
        A ja nie mogę się obejść bez mojej ulubionej filiżanki w wielkim uchem...
    • olaania Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 26.04.04, 16:57
      bez ogródka, własnego kawałka ziemi, tarasu w letnie wieczory - bez tego chyba
      bym nie mogła żyć...:)
    • noie Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 26.04.04, 21:25
      Bylam juz w sytuacji gdy....nie mialam niczego. I nawet bylo super bo...mialam
      meza i dzieci. Bez nich zycie nie byloby zyciem. jesli chodzi o
      mieszkanie /dom....bez muzyki nie ma nic. Musze miec dzieci by zyc i muzyke by
      od dzieci uciec ;-) hihih
      Pozdrawiam
      noie
      • gaggi noie 26.04.04, 21:37
        ujęłaś mnie:))

        a ja z rzeczy okołodomowych nie mogłabym się obejść bez widoku choć odrobiny
        zieleni za oknem i najmniejszego nawet balkonu.
        • pannda :))) 26.04.04, 22:02
          Fantastyczny facet, mój kot buddysta, faja, ocean pod nosem i amarantowo -
          czerwony hamak z widokiem na plażę :) - choć te ostatnie na razie czysto
          teoretycznie ;)
          Tak - to raczej plany na przyszłość - mam nadzieję, że szybko się spełnią ;)
          • noie Re: :))) 26.04.04, 22:37
            Wszystko jest mozliwe :-) Zycze ci tego z calego serca :-)
            Pozdrawiam
            noie
        • noie Re: noie 26.04.04, 22:36
          Dlatego mam maly ogrodek za domem ( maly ale cos i zielono za oknem) a na
          wakacje uwielbiam jezdzic na wies ( dzieci w polu a ja cisza i spokoj ) hihihi
          Pozdrawiam
          noie
    • melaska Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 29.04.04, 10:34
      Ja nie mogłabym się obejść bez miksera typu żelazko (ach te niemowlęce papki;-)
      oraz dobrego biurka komputerowego. Na następnym miejscu są:
      - ogromne łóżko, którego nie trzeba składać, przesadnie ścielić itd
      - lampki przy łóżku dającej piękne i romantyczne światło
      - kuchenki gazowej
      - piekarnika elektrycznego
      - centralnego ogrzewania
      - ogrzewania wody przez osiedlową kotłownię lub przez cokolwiek, byle nie był
      to junkers
      - wanny

      I jeszcze paru innych rzeczy, bez których, o dziwo, jakoś się obchodzę;-)

      Pozdrawiam
      • kosda Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 29.04.04, 12:03
        melaska napisała:

        >- ogromne łóżko, którego nie trzeba składać, przesadnie ścielić itd<

        A nie chciałabys takiego co sorcie sie wylało? :))
    • sasanka21 Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 29.04.04, 11:40
      porządki:
      Nie mogłabym sie obejść bez rzeczy, których wcześniej nie musiałam używać (z
      powodu ich braku, jak zresztą wszystkiego kiedyś)ale kiedy już sie pojawiły, to
      znacznie ułatwiły życie:
      - mop - w miejsce ściery, którą trzeba było ręcznie wykręcac i zakładac na
      szczotkę z kijem (pamietacie?);
      - deska do prasowania - denerwuje mnie prasowanie na stole itp, tzn zabiera mi
      za duzo czasu i wszystko się od nowa gniecie;
      - ściagaczka do wody z okna i ircha - choc potrafię sobie poradzić i bez tego :)
      - gąbka do mycia naczyć (spora) - a kiedyś były tylko ściereczki;
      - szare mydło - nie raz uratowało mi zaplamione ciuchy od straty;

      relaks:
      bez weekendowych leniwych poranków z kawką i mlekiem i moich wiaterków "Vouge"
      (wyjaśnienie dla nie palaczy - cieniutkie papieroski),
      bez szydełka i nici!
      bez książki (na każdy wyjazd)


      bez pilnika do paznokci,
      balsamu do ciała
      spodni bojówek


      taśmy do firanek - ktoś mądry to wymyślił
      kompa i netu!!!
      bieżącej wody (natrysk)

      i kopy innych rzeczy, które uważane mogą być za zbędne ale ja sie bez nich nie
      potrafię obejść!


      pozdrawiam wszystkich wygodnisiów, którzy nie potrafią się obejść :)))
      sasanka
      • kosda Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 29.04.04, 11:58
        Bez farby i pędzla :))) - niezależnie od tego jakie skutki posługiwanie sie
        tym rodzi / w moich rękach oczywiście/.
        Bez podgladania cudzych pomysłów.
        Bez marzen.
        Bez porannej kawki i papieroska.
        Bez koloru w otoczeniu.
        Bez książka -przebija wszystko.
        Juz nie wspomne o tym moim leworękim i dwóch urodziwych owocach, które ze
        zwiazku z nim powstały :)))
    • bartunio_o Re: Bez czego nie możemy się obejsć? 29.04.04, 15:52
      Pełne wyposażenie kuchni (zmywarka, mikrofala itp.) to standard. Ja nie spędzam
      dużo czasu w kuchni (bo go nie mam:() więc im więcej automatyki tym lepiej.

      Gosposia która gotuje i sprząta po mnie to również deska ratunkowa dla mnie.
      Nie wyobrażam sobie życia bez wsparcia mojej Ewy, BTW Polki.

      Pralka z suszarką - choć niszczy trochę ciuchy, mam je po wypraniu gotowe do
      noszenia. No i gosposia pomagająca mi w transporcie i odbieraniu ciuchów z
      pralni.

      Automat do lodu i klimatyzacja - to podstawa tu gdzie mieszkam. Bez chłodu
      byłoby ciężko :)

      Lodówka - a w zasadzie dwie lodówki. To też wyznacznik stanów, tutaj wszyscy
      kupują jedzenia ze trzy razy więcej niż polski standard. Jedna lodówka by nie
      wyrobiła. Fakt że połowę z tego wyrzucam, często dlatego że jedzenie tu podłe i
      ładniej wygląda niż smakuje.

      Basen i siłownia które mam w kompleksie w którym mieszkam też jest fajny i
      coraz bardziej się od niego uzależniam.

      Jak coś mi się przypomni to dodam.

      Bartłomiej
      • pannda bartunio? 29.04.04, 16:00
        a masz już żonę? hih hihih (życzliwie) ;)))
        • bartunio_o Nie mam :) (zaciekawiony) 29.04.04, 16:02


          • pannda bartunio 29.04.04, 16:09
            To prześlij mi swoje cv, list motywacyjny, zdjęcia: portretowe i sylwetki,
            zdjęcia mieszkania i spis inwentaryzacyjny co ty tam ciekawego masz ;)))
            na priva oczywiście ;) uściski ;)))
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka