Dodaj do ulubionych

Dom z prefabrykatów z keramzytu

14.06.10, 08:20
Witam
szykujemy się do budowy, rozpatruję dwie możliwości, porotherm i
gotowe prefabrykaty z keramzytu. Moje pytanie co sądzicie o tym
sposobie budowania? Dom stawiają szybko, wszystko trzeba dobrze
zaplanować, nie ma mostków cieplnych bo ściany przywożą całe a co z
łączeniami ścian? Producent daje gwarancję 50lat a co po nich? czy
naprawdę te domy są enrgooszczędne jak o nich piszą? Chętnie
porozmawiam z kimś kto mieszka w takim domu 2-3 lata.
Obserwuj wątek
    • Gość: alga Re: Dom z prefabrykatów z keramzytu IP: *.ghnet.pl 13.12.10, 12:53
      Moi znajomi mają niedawno wybudowany dom z prefabrykatów keramzytowych i wszystko poszło ok, dom jest solidny, a budowa potrwała zaledwie kilka miesięcy. Zobacz:
      www.budwesta.pl/technologia/zalety-prefabrykaty-keramzytowe.html
      to strona firmy, którą zatrudnili, działa ponoć w kilku województwach, może Ci się przyda
    • Gość: Podre Re: Dom z prefabrykatów z keramzytu IP: 195.117.255.* 28.11.13, 12:52
      "Współczynnik przenikania ciepła U dla ściany 18 cm + 15 cm styropianu wynosi tylko 0,24 W/m2K " taką informację znalazłem na stronie jednego z producentów prefabrykatow. Norma dopuszcza domy poniżej 0,3 W/m2K, jednak nie jest to zbyt dobry wynik - wystarczy wziąć pod uwagę, że nieocieplona ściana z betonu komórkowego ma ten wsp na niższym poziomie. Warto zastanowić się nad kosztami eksploatacji takiego domu, a jeżeli chce się placić nieskie rachunki za ogrzewanie to bk jest najlepszym rozwiązaniem bo ma najlepszy wsp przenikania ciepła.
    • Gość: chlupacz Re: Dom z prefabrykatów z keramzytu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.13, 22:11
      Ja mieszkam w 3-letnim domu z porothermu - ciepłym, cichym i wygodnym. Moim zdaniem plusem ceramiki jest to, że możesz sobie wymurować ściany samodzielnie (z pomocą rodziny i kierownika budowy, którego i tak musisz mieć) i oszczędzić na tym kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli komuś zależy na pieniądzach to bierze "łatwe" w robocie technologie, a nie jakieś kosmiczne prefabrykaty!
    • fjusens Re: Dom z prefabrykatów z keramzytu 15.12.13, 23:04
      Podobnie jak Rybczyk82 uważam, że beton komórkowy to najlepsze rozwiązanie, ma obecnie najlepszy wsp przenikania ciepła, no i buduje się jeszcze szybciej niż z porothermu. Taniej od przywołanego wyjdzie postawienie ścian z bloczków Termalici, są o 20% wyższe więc jeszcze sprawniejsza budowa oraz mają jeszcze lepszy wsp przenikania ciepła co jest tutaj kluczowe.
    • jacol87 Re: Dom z prefabrykatów z keramzytu 02.02.17, 15:53
      W odpowiedzi na twoje zapytanie: Dom z keramzytu po pow. 200m2 można postawić już w 3 miesiące, nie ma mostku termicznych, producent Uciechowski daje dożywotnią gwarancję:) naprawdę są energooszczędne (poczytaj o nich: www.budownictwo.org/artykuly,68556,1,Nowoczesne_i_wygodne_domy_z_keramzytu) pierwsze domy z keramzytu powstawały w Skandynawii, gdzie jest ciągle zimno-musieli temu jakoś zaradzić .
    • kubaa8986 Re: Dom z prefabrykatów z keramzytu 08.04.19, 12:01
      U mnie budowa poszła szybko i bez większych problemów gorzej jest już z zamontowaniem elektroniki w ścianach ale poza tym wszytko ok , Mogę polecić firmę Krosbud która wykonała mi dom w terminie i nie wzięli jakoś dużo w porównaniu do innych cen.
      • piatello Re: Dom z prefabrykatów z keramzytu 30.12.19, 06:40
        Co to znaczy, że są tanie w eksploatacji? Rozumiem, że to chodzi po prostu o koszty ogrzewania? Wszystko zależy od współczynnika izolacyjności termicznej i samej bezwładności cieplnej materiału konstrukcyjnego. Ten pierwszy parametr zależy bardziej od izolacji, a nie od konstrukcji. Równie dobrze porządny parametr "U" można zrobić na Porothermie. Bezwładność cieplna bardziej zależy już od materiału konstrukcyjnego i wynika raczej z masy materiału. Porotherm i silikat będą dużo bardziej bezwładne (pojemne) termicznie, niż np. beton komórkowy. Ma to oczywiście znaczenie podczas ogrzewania domu - szczególnie w sytuacji, kiedy ogrzewamy np. piecem dwufunkcyjnym i temperaturę reguluje termostat z dokładnością do np. 1 stopnia. Czyli ogrzewanie pracuje tylko raz na jakiś czas - w przypadku domów o niskiej bezwładności (keramzyt) ogrzewanie będzie się załączać częściej - nawet przy identycznym współczynniku "U".
    • 13miadas13 Re: Dom z prefabrykatów z keramzytu 06.05.20, 08:59
      Ja poleciłbym opcje z kermazytu, budowa domu przy użyciu tego materiału przebiega o wiele sprawniej niż przy użyciu klasycznych materiałów. Sprawdź stronę krosbud.pl , są oni producentem tego materiału. Możesz tam również znaleźć przykładowe projekty domów.
      • conti3 Re: Dom z prefabrykatów z keramzytu 06.05.20, 13:25
        Ja nie bardzo kumam jak to możliwe. Kolega postawił taki dom - jaki keramzyt toż to sam beton. Ja mam stary dom, sam robiłem pustaki z keramzytu - kupiłem prawdziwy keramzyt, cement, piach woda, forma i pustaki zewnętrzne 16cm zrobione. Budowa domu tradycyjna, wewnątrz gazobeton 24cm, w pustce wełna "rapowana", zewnątrz 16cm pustak keramzytowy, na tym mam 2cm styropianu i drewnianą elewację. I jak teraz porównać ten betonowy dom z murem u mnie ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka