Dodaj do ulubionych

Gdzie najlepiej dać rury przy wannie ?? need help!

30.03.04, 12:47

chodzi o te doprowadzające wodę, wanna będzie stała z boku między trzema
ścianami, a rury idą w podłodze, wyprowadzenie dać na ścianie środkowej, na
środku wanny czy na jednej z bocznych ścianek?

boję się jak dam na śrdku że w razie czego będę musiał wyjmować wannę aby się
do nich dostać, z drugiej strony robotnicy mówią że lepiej ukryć za wanną
wszystkie rury, sam nie wiem co lepsze..a zadecydować muszę dziś bo zalewają
podłogę..

Obserwuj wątek
    • vvojtek.k Re: Gdzie najlepiej dać rury przy wannie ?? need 30.03.04, 13:30
      archog napisał:

      >
      > chodzi o te doprowadzające wodę, wanna będzie stała z boku między trzema
      > ścianami, a rury idą w podłodze, wyprowadzenie dać na ścianie środkowej, na
      > środku wanny czy na jednej z bocznych ścianek?
      >
      > boję się jak dam na śrdku że w razie czego będę musiał wyjmować wannę aby się
      > do nich dostać, z drugiej strony robotnicy mówią że lepiej ukryć za wanną
      > wszystkie rury, sam nie wiem co lepsze..a zadecydować muszę dziś bo zalewają
      > podłogę..
      >
      Sposób jaki przedstawiasz swój problem jest dla czytelnika trudnym do
      zrozumienia poprzez wielce domyśną sytuacje.
      No ale niech tam.
      Jezeli ruru są miedziane lub plastikowe to przetrzymają tą wanne.
      Jeżeli zaś jest problemem gdzie umiejscowić baterie wannową to:
      - wedle jaką ma sprawować funkcję czy również prysznicową to wtedy z tego boku
      gdzie będzie do niej łatwy dostęp.
      To dlaczego przewidujesz dostęp do tych rur w przyszłości jeżeli mają one być w
      podłodze ? jest zagadką.
      • Gość: ArchoG dzięki IP: *.rx.pl 30.03.04, 13:39
        rurki są plastikowe, czy przetrzymajawannę nie wiem ;)

        a dostęp do rurek przewiduję taki że będę z tamtąd wyprowadzał wodę do zlewu i
        pralki, czyli jakby z za wanny jeszcze będą szły 2 rury..

        wanna będzie miała zakładaną kabinę prysznicową
        • vvojtek.k Re: dzięki 30.03.04, 13:55
          Plastik ten zgrzewany lub nawet klejony z pewnością przetrzyma niejedną wanne.

          Jeżeli złącza są wykonane prawidłowo i wytrzymają próbe ciśnieniową to nie ma
          potrzeby do nich dostępu tak jak miałyby być w murze.

          Jedynym warunkiem pozostawienia sobie minimum dostępu może być konieczność
          dołączenia czegoś do instalacji w przyszłości.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka