Dodaj do ulubionych

Biała podłoga

19.06.11, 13:22
Czy ktoś ma białą podłogę? Z paneli/desek/innych materiałów? Zastanawiam się czy z tym da się żyć. Mam na myśli sprzątanie. Proszę o opinie doświadczonych. Zaznaczam, że nie myślę o kuchni i łazience tylko o pokojach (stara kamienica).
Obserwuj wątek
  • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 19.06.11, 19:39
   A co to za różnica. sprzątać wszystko trzeba,białe czarne,jesion biały, czy dąb bielony, deskę wapnowaną . Tylko częściej odkurzać trzeba. wbrew pozorom, to bardziej trzeba z podłogą w kolorze kości słoniowej i granatową z połyskiem te to dopiero dają w kość. biały to betka. B.Klimkiewicz.
   • maki-chan Re: Biała podłoga 19.06.11, 21:55
    każdą podłogę trzeba sprzątać. zależy z czego zrobisz podłogę. do niektórych materiałów można kupić impregnaty, szukaj na stronie sopro. a dalczego akurat chcesz białą podłogę? w sumie to dość rzadko spotykane.
    • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 19.06.11, 22:53
     No tego bym nie powiedział, drewnianych , jest dość dużo. A sposoby konserwacji, zależą od tego co za podłoga, czym i jak zrobiona, po kilkaset metrów, też w jednym miejscu się zdarza, i ludzie sobie radzą. B.Klimkiewicz.
     • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 20.06.11, 06:33
      Do drewnianych podłóg aby zrobić je na biało stosuje się ługowanie białym ługiem+olejowanie olejem białym, kolor jest biały mniej lub więcej transparentny ,zależy od projektu, albo ,bejcę białą olej naturalny, daje ledwo białą np BONA stain kolor lód,albo bejcę białą REMMERS w kolorze białym wodną NK-004 w połączeniu z lakierem lub olejem ,albo olejowosk REMMERS Aidol HARTWACHS-OL 1360 kolor biały. Zależnie od tego jaki to produkt , to należy użyć, takiego rodzaju metod konserwacji jaki środek użyto. Mona też takie podłogi uzyskać za pomocą OSMO,(nie z lakierem, bo nie robi ), można z UZIN czyli PALLMANN, można i OVERMAT czy z NOVOL innymi. Trzeba wykonać próbki do akceptacji przez inwestora. Używając FAXE, ług biały, olej biały kolor dla podłóg olejowanych jest najprostszy w utrzymaniu. Zresztą i każdy inny produkt jest dobry. Możliwe są kolory o różnym odcieniu bieli,różnej przezroczystości,innym stopniu połysku, czyli , najpierw trzeba nazwać swoje oczekiwania, zdecydować co zastosować na jakim gatunku drewna ma być ten projekt wykonany, która z tych próbek daje to czego oczekujemy, wykonać na tym rodzaju i gatunku drewna parę próbek, dla inwestora i kontrolną dla siebie. Zabrać się do realizacji. Konieczna jest informacja dla inwestora, jak ma konserwować taką podłogę jakimi preparatami, które dobrze jest mu od razu dostarczyć i pokazać co i jak ma wykonywać , by nie szukał pod lasem jak ma pod nosem. Informacja o konserwacji podłogi jest w cenie, o użytych produktach ich nazwach i zastosowanych technologiach. Lepiej jak klient nie musi zgadywać. Najlepiej jak ma informację na piśmie, jasną i czytelną. B.Klimkiewicz.
      • Gość: T.W. Re: Biała podłoga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.11, 19:12
       Biała podłoga to dosyć odważne rozwiązanie zarówno od strony użytkowej jak i od strony architektury wnętrza.
       Białe podłogi dobrze prezentują się w nowoczesnym wystroju wnętrza gdzie dominuje styl minimalistyczny.
       Wiekowa kamienica kojarzy się bardziej z klasycznym lub rustykalnym wystrojem, a w tym przypadku naturalne drewno bez żadnych modyfikacji, prezentuje się najlepiej.
       Jeśli tworzysz oryginalny wystrój swoich pomieszczeń to wyjdż z założenia, iż podłoga jest tylko tłem i jak każde tło musi być nieco w cieniu tworzonego przez Ciebie obrazu. Pozdrawiam.
       • olgicz Re: Biała podłoga 20.06.11, 20:51
        Dzięki z odzew. Projekt jest odważny i nowoczesny i biała podłoga idealna by była, ale chyba zdecyduję się na jasnoszarą i do tego ze słojami.
        • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 21.06.11, 07:07
         Tego szarego też może być bardzo dużo i to w połączeniu z lakierem, olejem,woskiem,i innymi technikami stolarskimi, tymi bardzo starymi i najnowszymi. Ale oczekiwania trzeba nazwać,aby je zrealizować. Dobrze w CAD czy innym zrobić projekt,potem kilka próbek demonstracyjnych,następnie je zrealizować. Biały kolor drewna jest dosyć trudny do uzyskania,stopień trudności jest inny dla różnych gatunków. Szary trochę łatwiejszy do uzyskania.Ale wszystko da się wykonać, nieraz tylko więcej wysiłku i czasu trzeba na to poświęcić. najważniejszy kreatywny pomysł.Naturalne jest klasycznie ładne, ale poprawianie natury to odwieczne dążenie człowieka.Trzeba chcieć, aj k się chce, to można. B.Klimkiewicz.
       • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 20.06.11, 21:04
        Nie jestem architektem, ani dekoratorem wnętrz. Ja realizuję projekty. Dużo w secesyjnych domach ponad 100 letnich robiłem i białych i takich postarzających. Ogólnie muszę powiedzie,że klienci mają dobry gust. mają ładne wnętrza ,dobrze i wygodnie zaprojektowane, z reguły wiedzą czego oczekują i potrafią to przekazać. Teraz jest mało takich co szukają pomysłu, mają już projekty i oczekują realizacji. konieczność wykonania kilku próbek , by doprecyzować szczegóły. Jest parę tysięcy białych. B.Klimkiewicz.
       • jadwiszka Re: Biała podłoga 21.06.11, 21:17
        no to , że podłoga biała może sie sprawdzić tylko w minimalistycznym nowoczesnym wnętrzu to jedna z większych bzdur jakie słyszałam.

        wejdz na forum wnętrza mieszkań i poszukaj mieszkania Marmagi

        poszukaj inspiracji na blogach skandynawskich.

        podłoga biała może być nowoczesna, może być klasyczna i generalizowanie z minimalizmem jest śmieszne:)
        • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 21.06.11, 21:49
         Ja mogę powiedzieć,że więcej miałem białych do wykonania w klasycznych wnętrzach niż w nowoczesnych. Jakieś 20% więcej, częściej w połączeniu z olejowaniem, nawet deski sosnowe, różny stopień krycia, i z ługowaniem i bez, i buk i dąb,różnie. Takie bardziej transparentne , było ładne. Mało ciekawe jest takie mocno kryjące, trochę panelowo wygląda. Z lakierem też jest fajne i jak wszystko co robię , ekologiczne. B.Klimkiewicz.
         • Gość: ewa Re: Biała podłoga IP: *.mtholyoke.edu 21.06.11, 22:27
          przerpaszam ze podlaczam sie pod ten post ale mam pytanie do p Klimkiewicza. Ja mam podoge z parkietu przemyslowego dosc ciemna (czarny dab). Wlascnie skonczylam remont i juz jest problem. Widac pelno rys, jednemu z wykonawcow ''postawil" sie na parkiecie rozpuszczalnik, lakier w tym miejscu poodpryskiwal, probowal to naprawic zrobila sie plama etc. Tragedia. Czy mozna taka podloge naprawic lokalnie czy trzeba cyklinowac/lakierowac calosc na no naprade nie mam ochoty ;-(( Bede wdzieczna za odpowiedz.
          • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 22.06.11, 06:27
           Żeby ocenić trzeba zobaczyć. Trzeba też wiedzieć czym polakierowana była podłoga. Ocenić należy stan tych odprysków. Czy odpryskuje do surowego drewna, czy tylko się łuszczy warstwa lakieru od warstwy. Czy przemysłówka została zabarwiona powierzchniowo na taki kolor? Czy barwiona jako drewno amoniakiem? Zacząć trzeba od ustalenia co za lakier był użyty do polakierowania. Następnie , Co to za rozpuszczalnik go uszkodził. Jakie to uszkodzenia. Ale rokowanie nie jest dobre,bo jak z całą pewnością nie da się ustalić tego lakieru, to niestety, trzeba będzie szlifować podłogę i ponownie lakierować. Usunięcie plamy inaczej będzie trudne.Ale gdy te szkody ro głównie rysy, a wiadomo czym polakierowana była podłoga, to można całość pomieszczenia zmatowić , zastosować Bona Prep, środek poprawiający przyczepność i polakierować 1 lub 2 warstwy. ta plamę może da się poprawić, ale nie widząc uszkodzenia trudno się szczegółowo wypowiedzieć. Ja z użyciem Bona Prep, robiłem renowację po używaniu fotela biurowego na kółkach ,bez stosowania maty ochronnej z poliwęglanu w biurze. Położyłem dodatkowe 2 warstwy i jest jak nowa , a podłoga była przez 2 lata katowana fotelem. Był na niej Bona Flow 3 warstwy. Mimo uszkodzeń od fotela, teraz nie ma śladów, jest jak nowa. Ale jak masz fotkę tego uszkodzonego miejsca to możesz przysłać, razem z info jaki lakier był na podłodze. B.Klimkiewicz.
           • Gość: ewa Re: Biała podłoga IP: *.mtholyoke.edu 22.06.11, 19:59
            dziekuje bardzo, zostawiono mi puszke po lakierze wiec sprawdze jaki to on byl. Podloge przyciemniano parami amoniaku. Ogolnie jest dosc ladna tylko jakas bardzo miekka. Strasznie latwo sie rysuje, na pietrze mam stara klepke bukowa (odnowiana) i ta o dziwo jest duzo bardziej odporna.
            • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 22.06.11, 21:22
             Ale i ten buk na piętrze i ten dąb na dole to twarde gatunki drewna. Niestety nierozważne postępowanie w czasie remontu, zniszczyło parkiet. By odnowić podłogę potrzebna nazwa lakieru, żeby nie spotęgować strat. B.Klimkiewicz.
        • Gość: T.W. Re: Biała podłoga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.11, 16:18
         Napisałem "dobrze prezentuje się" co nie oznacza, że najlepiej lub wyłącznie i w tej sytuacji nie można pisać o "generalizowaniu''.
         Jeśli uważasz, że biała podłoga nie mieści się w nowoczesnym wystroju wnętrza, gdzie minimalizm ma swój znaczny udział , to proszę o uzasadnienie.
         Osobiście uważam, że biała podłoga możę równie dobrze prezentować się się w innych rozwiązaniach aranżacyjnych. Tu poza podstawowymi uwarunkowaniami wiele zależy od twórcy projektu. Pozdrawiam.
         • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 22.06.11, 21:09
          Pisałem,że w różnych, i w każdym wnętrzu była na miejscu.Projektanci. architekci, dekoratorzy, mają dobra klasę, a nawet podglądający naśladowcy , też dają radę i jakichś koszmarów nie robią. Białego jest tyle odcieni,że jest co robić. B.Klimkiewicz.
        • Gość: T.W. Re: Biała podłoga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.11, 14:18
         Napisałem "dobrze prezentuje się" co nie oznacza, że najlepiej lub wyłącznie i w tej sytuacji nie można pisać o "generalizowaniu''. Warto dokładnie przeczytać post zamin się na niego z takim wzburzeniem odpowie.

         Ponadto przeczytaj dokładnie post zadającego pytanie i zamiast się wzburzać podpowiedz w jaki sposób urządzić mieszkanie w starej kamienicy aby można było się cieszyć białą podłogą.

         Znajomość stylów w aranżacji pomieszczeń to elementarz w zakresie architektury wnętrz, istota rzeczy pozostaje predyspozycjach twórczych opartych na bogatym doświadczeniu i umiejętności zrozumienia i dostosowania się do oczekiwań odbiorcy projektu.

         Twoje dzieła - słowa uznania - znajdują nabywcę, natomiast w przypadku urządzania mieszkań nabywca już jest i to jest istotna różnica.

         Jeśli uważasz, że biała podłoga nie mieści się w nowoczesnym wystroju wnętrza, gdzie minimalizm ma swój znaczny udział , to proszę o uzasadnienie.
         Pozdrawiam.
         • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 23.06.11, 21:15
          Ale o co chodzi, bo nic z tego nie mogę zrozumieć. Ja mam zdanie jak u klasyka, "To jest dobre co się komu podoba". Ja nie zajmuję się negowaniem wszystkiego, każdego pomysłu, zniechęcaniem do jakiegoś rozwiązania. Ja się zajmuję realizacją, doradzaniem i wykonawstwem. Pokazuję co i jak można osiągnąć, stosując różne technologie. najważniejsze jest zdanie inwestora, do niego należy wybór. Ja pokazuję co jak wygląda , jak będzie wyglądała taka podłoga, w tym celu robię próbki, kilka, kilkanaście, na takim gatunku drewna jakie jest na podłodze, a inwestor zdecyduje. To klient zawsze ma rację , on wie co chce kupić i co dla niego ładne. Ja jestem, ten wynajęty do realizacji, do roboty. To jest moje miejsce, i o tym zawsze pamiętam.B.Klimkiewicz.
          • Gość: T.W. Re: Biała podłoga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.11, 21:24
           To jest odpowiedż dla "jadwiszki". Nie wiem dlaczego ta odpowiedż umieściła się za Pańskim postem.
           Z kontekstu powinien Pan wywnioskować, że treść mojego postu nie dotyczy Pańskiego zdania w tym temacie. Pozdrawiam.
           • binookl Re: Biała podłoga 08.07.11, 19:07
            hm, białą podłoga pasuje mi też do wnętrz w stylu vintage - gdzie meble są robione w decoupage...
            takie letnie pomieszczenie z wiejskim klimatem...

            • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 08.07.11, 20:01
             Dla mnie najważniejsze jest to,że są możliwości realizacji każdego pomysłu,że nie ma ograniczeń innych niż wyobraźnia. jak się stworzy jakiś projekt,potrafi to nazwać, to da się zrealizować. Ładnych kreatywnych projektów jest sporo. Ważne by odważyć się mieć potrzebę zmiany, ai=jak się chce to i da się wykonać. B.Klimkiewicz.
             • jadwiszka Re: Biała podłoga 18.07.11, 13:46
              a cyklina - klimkiewicz dobrze prawi:)
           • jadwiszka Re: Biała podłoga 18.07.11, 13:45
            "Biała podłoga to dosyć odważne rozwiązanie zarówno od strony użytkowej jak i od strony architektury wnętrza.
            Białe podłogi dobrze prezentują się w nowoczesnym wystroju wnętrza gdzie dominuje styl minimalistyczny.
            Wiekowa kamienica kojarzy się bardziej z klasycznym lub rustykalnym wystrojem, a w tym przypadku naturalne drewno bez żadnych modyfikacji, prezentuje się najlepiej"

            Cytując powyższą wypowiedz - obydwa zdania - a nie tylko jedny , którego się trzymasz - podtrzymuję dokladnie to co napisałam - w wiekowej kamienicy swietnie sprawdzi sie biała podłoga, zarówno biała, bielona itp.
            • Gość: T.W Re: Biała podłoga IP: *.tktelekom.pl 18.07.11, 15:36
             Masz pełne prawo do prezentowania własnych opinii, myślę że ja również, tymbardziej jeśli proponowane rozwiązania nie wybiegają poza ramy przyjętych zasad.
             Obecnie bardzo często inwestorzy aktywnie uczestniczą w aranżowaniu wnętrza a rola architekta skierunkowana jest na umiejętne połączenie oczekiwań i możliwości dających wizualną i praktyczną spójność.
             Równie często wnętrza mieszkalne są odzwierciedleniem duchowego wnętrza jego użytkownika a tu już wchodzimy w subtelności, które jest trudno usystematyzować. Pozdrawiam.
            • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 18.07.11, 20:30
             Też tak myślę.Każdy może mieć wizję własnego mieszkania.Ważne by go nie zniechęcać, a zachęcać do kreowania swojej wizji otoczenia w którym się będzie najlepiej czuł.Ważne by było to indywidualne wnętrze, a nie takie same w całym bloku od parteru aż po dach.By nie tylko półmat lakier, naturalne drewno, wszędzie to samo i tak samo. B.Klimkiewicz.
  • wikula7 Re: Biała podłoga 14.07.11, 11:59
   ew. Białą podłogę można znaleźć w np. panelach laminowanych : www.quick-step.com/europe/pl/pl/floor/418315.aspx.
   Bardzo fajny efekt i jakość za rozsądne pieniądze
   • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 14.07.11, 20:21
    Tylko ,że panele laminowane to nie parkiet, a wyrób podłogo podobny. w GAZECIE I NA PAPIERZE, WSZYSTKO MOŻNA WYDRUKOWAĆ. B.klimkiewicz.
  • Gość: switch Re: Biała podłoga IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.07.11, 19:23
   Jak dla mnie, to "biała podłoga" to po prostu posadzka wykonana z deski.
   Książkowa definicja.
   Nie ma nic wspólnego z kolorem.
   • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 14.07.11, 20:24
    Biała podłoga, to podłoga o wierzchniej warstwie w kolorze białym, w jednym z setek tysięcy odcieni. Do tego może być dodatkowo różnie zabezpieczona np woskiem olejem lakierem i jeszcze w paru innych technologiach. B.Klimkiewicz.
    • Gość: T.W. Re: Biała podłoga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.11, 22:44
     Dla jasności tematu należy rozróżnić pojęcie budowlane określające podłogę z desek jako "podłogę białą" od pojęcia używanego w architekturze wnętrz mówiącym o kolorze każdej okładziny podłogowej. Pozdrawiam.
     • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 14.07.11, 22:56
      Biała czyli mająca kolor biały, a jak deski czarne to podłoga miałaby być biała? B.Klimkiewicz
      • Gość: T.W. Re: Biała podłoga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.11, 00:31
       Jeśli mówimy o konstrukcji to jest to podłoga z desek sosnowych lub świerkowych w naturalnej dla tych gatunków drewna barwie.
       Natomiast jeśli chcemy opisać wygląd posadzki to "biała podłoga" określa jej barwę lub kolor o ile biały jest kolorem. Pozdrawiam.
       • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 15.07.11, 06:36
        Nie . Mówimy o podłodze. Podłoga biała to podłoga mająca kolor biały ,a ślepa podłoga to taka, co nie jest w domu niewidomego, tylko ta co służy za podkład pod parkiet, czyli do której montowany jest parkiet na gwóźdź wykonana często z nieheblowanych desek i jako taka do chodzenia nie specjalnie się nadaje.. Biała podłoga to taka co została np ługiem wybielona, albo polakierowana białym lakiem czy zaolejowana białym olejem. Biała to taka, której nadano biały kolor w wyniku zamierzonych celowych działań człowieka. B.Klimkiewicz.
  • Gość: lodili Re: Biała podłoga IP: *.cdma.centertel.pl 15.07.11, 00:40
   jak jasna / biała podłoga to zerknij tutaj
   kamien to kamień - na wieki i jaka elegancja ....

   www.msg-granit.pl/?page_id=749
  • Gość: myjka_podlogowa;-) Re: Biała podłoga IP: *.cdma.centertel.pl 15.07.11, 00:43
   granit doskonale się sprząta - jest do mycia rewelacyjny - szybko i czyściutko
   • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 17.07.11, 07:19
    Owszem, tylko mało biały i do salonu raczej się nie nadaje. Marmur bardziej elegancki, ale też mam wątpliwości czy to podłoga do całego mieszkania, przynajmniej w Polsce z jej klimatem. Drewno zdecydowanie lepsze, a o usuwaniu ewentualnych uszkodzeń kamienia, rys czy innych, to też pamiętać trzeba. To proste nie jest.Zabarwić podłogę drewniana można prosto i łatwo, naprawić też,drewno na podłodze, to najelegantsze i bardzo praktyczne wykończenie mieszkania.Świetnie się prezentuje i użytkuje, jest zawsze modne, eleganckie i nowoczesne bąź klasyczne,zależy jakie są potrzeby. Do domu , To jest to. B.Klimkiewicz.
  • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 19.07.11, 03:58
   Dlaczego kamień? To ma być drewno.Łatwo się sprząta i odnawia.B.Klimkiewicz.
   • Gość: T.W. Re: Biała podłoga IP: *.tktelekom.pl 19.07.11, 08:41
    Też jestem za drewnem, tymbardziej że w naszym klimacie jest ono bardziej przyjazne dla człowieka. Kamień zawsze "powiewa chłodem", natomiast drewno daje fizyczne i optyczne odczucie ciepła. Pozdrawiam.
    • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 19.07.11, 10:14
     Nawet w lato , polska to nie ten klimat, aby wszędzie instalować kamienne czy gresowe, bądź z terakoty podłogi. Stare kamienice mają swój styl i chociaż marmur by wyglądał dobrze to jednak mieszkania mało gdzie przekraczają 250-300 metrów, a dopiero od takiej powierzchni to dobrze wygląda i jest na miejscu. W takich pokojach 20-30metrów i bielona i biała jest ładna, prosta w utrzymaniu i nie ma z nią żadnych problemów, zarówno z olejowanymi jak i woskowanymi czy lakierowanymi. Tylko trochę inaczej je się konserwuje. Tylko panele nie bardzo pasują do takich kamienic. Kamień też można barwić , ale to już nie dla amatorów praca. I metody i wykonanie i wybór technologii. B.Klimkiewicz.
     • Gość: princesa Re: Biała podłoga IP: *.cdma.centertel.pl 26.07.11, 22:41
      moim zdaniem granit dobrze wygląda zawsze
      a w małych wnętrzach jasny, nawet prawie biały - robi wrażenie - zerknij tu: www.msg-granit.pl/?page_id=749
      nawet w niewielkim przedpokoju jest nieżle - oczywiście w dwustu metrowym pałacu wygląda rewwelacyjnie - ale skoro nie mamy pałacu to i tak odrobina luksusu nam się należy - zwłaszcza jesli ceny prównywalne są do gresu
      • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 26.07.11, 23:32
       Luksusu to może być nawet dużo, ale chyba nie aż tak dużo. W zamyśle tego wątku chyba chodziło o rozjaśnienie parkietu, tego zbyt ciemnego, czy trochę zamoczonego, ale w porównaniu z marmurem czy innym kamieniem, to zdecydowanie nie ta półka cenowa. Parę metrów takiego kamienia, to więcej niż całe mieszkanie parkietu, ale jak się nie mylę, to koloru tego kamienia, nie można modyfikować w czasie użytkowania i go zmieniać, tylko to co zainstalujesz, to masz do końca. Luksus jest piękny, ale tylko mała grupka może sobie na niego pozwolić, chociaż pomarzyć miło jest. B.Klimkiewicz.
      • cyklina-klimkiewicz Re: Biała podłoga 26.07.11, 23:46
       Tak ,ale szczególnie piękne są mozaiki i intarsje , te wzory kwiatowe, najróżniejsze wstawki z innych kolorystycznie kamieni, jest sporo pięknych realizacji, są prześliczne schody o polerowanej powierzchni, znacznie ładniejsze od gresu, bo naturalne,pokazujące całą budowę materiału, po obróbce i polerowaniu, prezentują się ślicznie,zwłaszcza te ponad metrowe, z bordiurą. Piękny jest świat , i dużo pięknych rzeczy stworzył człowiek, by był on jeszcze ładniejszy i aby przyjemniej się żyło. B.Klimkiewicz.
      • Gość: lena_lo Re: Biała podłoga IP: *.adsl.inetia.pl 11.06.13, 11:26
       ja mam białą podłogę... śliczną, lśniącą, połyskującą... podłoga wykonana jest z poliuretanu... wiadomo jak to przy białej podłodze częściej trzeba wycierać, ale nie jest to specjalnie uciążliwe... a podłoga robi wrażenie :) posadzkę w naszym mieszkanku wykonało Smart Floor Design - szybko, sprawnie i na czas. polecam och stronkę, znajdziesz tam kilka wnętrz i projektów ich wykonania posadzkizywiczne.pl/mieszkania---apartamenty,2/
  • Gość: edek Re: Biała podłoga IP: *.ip.netia.com.pl 19.06.13, 16:14
   A ja polecam galerie białych podłóg
  • Gość: Kacha Re: Biała podłoga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.13, 16:58
   Biała podłoga bardzo łatwo się ściera i to kiepsko wygląda. Raczej polecam rozbielane drewno typu www.barlinek.com.pl/smaki_zycia/product,nowosc-dab-cappuccino-grande,1495,info.html
   • volkenban Re: Biała podłoga 26.07.13, 14:23
    Bielone deski Barlinka to cos niesamowitego. Idealnie nadają sie np. do salonu lub kuchni ale nie tylko. Są naprawdę urokliwe i stylowe.
  • zaprojektujemy Re: Biała podłoga 23.06.13, 21:46
   Biała podłoga to dość trudny temat. Jest rzadko stosowana właśnie z obawy, że będzie łatwo się brudzić. Jest to z pewnością pewna wada takiego rozwiązania. Jest jednak więcej zalet. Jasna podłoga odbija dużo światła. To wnętrza z białą podłogą wydają się dużo większe niż są w rzeczywistości.
  • zaprojektujemy Re: Biała podłoga 25.06.13, 19:51
   Panowie reklamujecie tu swoje produkty i ok po to jest to forum, ale nie dyskredytujcie innych produktów. My jako firma, która się kompleksowo aranżacją i wykończeniem wnętrz zajmujemy wiemy jak subiektywną kwestią jest dobór materiałów do mieszkania, coś co podoba się Januszowi, niekoniecznie będzie odpowiadało Markowi i odwrotnie.
   • Gość: Kacha Re: Biała podłoga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 14:47
    Ja osobiście wolę deski bielone a nie całkowicie białe tak żeby było widać, że to drewno.
    • 2minime Re: Biała podłoga 08.07.13, 23:42
     Jestem podobnego zdania. Drewno zamalowane farbą bez widocznej naturalnej struktury wygląda plastikowo i traci swój urok. Trochę tak jakby zakryć drewniany blat ceratą... Dla mnie to takie barbarzyńskie traktowanie pięknego, szlachetnego materiału. Ostatnio w ogóle jest jakiś szal na przemalowywanie wszystkiego na biało... Czasem taki zabieg jest korzystny, ale radzę trochę zdrowego rozsądku w ocenie przedmiotów i ich walorów estetycznych.
     • zaprojektujemy Re: Biała podłoga 09.07.13, 18:51
      Osobiście też do Waszych opinii byśmy się przychylili, choć mieliśmy kilku klientów, którzy decydowali się na tą drugą deskę i tez te aranżacje wyszły bardzo ciekawe, a klienci chętnie udostepniali zdjęcia na swoich profilach w portalach społecznościowych :)
  • Gość: Kamil Re: Biała podłoga IP: *.adsl.inetia.pl 26.07.13, 15:03
   W przypadku paneli na pewno lepiej niż czarna podłoga, na której widać wszystko, każde zabrudzenie rysę zaciek, na białej nie ma takiego problemu. Testowane na płytkach w salonie :)
  • mieciu61 Re: Biała podłoga 26.07.13, 18:49
   za zadne skarby! u nas w domu mamy takom i widac na niej wszystko. zocia tylko lata i samiata co chwile, cala porysowana
  • uli26 Re: Biała podłoga 28.07.13, 17:39
   Biała efektownie wygląda, ale rzeczywiście trzeba się przykładać do sprzątania.
   • mojdomtoja Re: Biała podłoga 30.07.13, 14:35
    Bardzo modna się zrobiła biała podłoga. Dla tych co nie chcą kryjącej białej farby polecam po prostu bielone deski, też wyglądają świetnie i w razie czego można wycyklinować i doprowadzić do naturalnego stanu.
    • timmy65 Re: Biała podłoga 30.07.13, 18:19
     Rzeczywiście coraz częściej widać białe podłogi w projektach nowych mieszkań
   • zaprojektujemy Re: Biała podłoga 01.08.13, 10:23
    Do sprzątania trzeba się przykładać niezależnie czy podłoga jest biała, czy jakakolwiek inna :)
    • mojdomtoja Re: Biała podłoga 23.08.13, 22:56
     To prawda, sprzątać tak czy siak trzeba! Bielone deski na pewno bardzo fajnie rozjaśniają wnętrze.
     • volkenban Re: Biała podłoga 27.08.13, 15:04
      Bardzo fajne bielone deski ma Barlinek, szczególnie podobają mi się dębowe.
     • zaprojektujemy Re: Biała podłoga 01.09.13, 19:43
      Patrząc na wybory naszych klientów cały czas dominuje podłoga jasna, może nie biała, ale generalnie jasna.
      • mojdomtoja Re: Biała podłoga 09.12.13, 15:00
       Bielony dąb jest coraz bardziej popularny nawet w lokalach użytkowych. Świetnie pasuje zarówno do nowoczesnych jak i stylizowanych na starsze wnętrz.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka