Dodaj do ulubionych

"fachowiec" odwalił tynki

12.07.11, 21:30
Robię elewację domku jednorodzinnego (domek z dachem dwuspadowym). Niestetey mój fachowiec fatalnie wykonał tynk na szczytowej ścianie domu - jest to ściana w kształcie "prostokąt a na tym trapez", na ścianie jest tylko jedno duże okno symetrycznie pośrodku. Wygląda to mianowicie tak że facet wytunkował jednego dnia górną część ściany (tj. trapez), a potem na drugi dzień dolną część (tj. prostokąt). W efekcie w miejscu gdzie obie części się stykają powstała bardzo widoczna pozioma linia na wysokości około 4 metrów. Nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić. Czy ktoś ma jakieś pomysły?
Obserwuj wątek
    • jarecki_2 Re: "fachowiec" odwalił tynki 12.07.11, 23:00
      Jak zrozumiałem, fachowiec kładł wyprawę elewacyjną w kolorze. Jak mówi poprzedniczka, taką pracę wykonuje się jednego dnia na całej powierzchni/ścianie, w zależności od pogody robi się to normalnie lub bardzo szybko, jak jest gorąco i szybko wiąże. Teraz albo ponownie nałożyć wyprawę, nową warstwę tym razem prawidłowo lub starać się ukryć to kolorem, czyli jak mówi poprzedniczka ale to nie załatwi sprawy, połączenie będzie widoczne. Można jeszcze ukryć to połączenie pod listwą np. drewnianą, która będzie stanowiła element dekoracyjny, ale to już sprawa gustu. Na pewno taka wyprawa na sporej powierzchni to nie robota dla jednej osoby.
    • cyklina-klimkiewicz Re: "fachowiec" odwalił tynki 13.07.11, 08:46
      Jak jest źle, to poprawić trzeba.Można przez pomalowanie całej ściany, to będzie równo. Tylko tej roboty nie należy wykonywać na raty, zresztą chyba nie ma takiej potrzeby. Ale nad kolorem elewacji można się przy okazji zastanowić. B.Klimkiewicz.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka