Dodaj do ulubionych

naprawdę twardy lakier

29.11.12, 01:02
W starym mieszkaniu w bloku, w 1985 r. została położona dębowa mozaika. Lakier podczas remontu strasznie śmierdział, ale przez następne ćwierć wieku chronił podłogę, która najwyżej wymagała drobnego dolakierowania na ciągach komunikacyjnych. ŻADNYCH wgnieceń nie było.

Niecały rok temu w nowym mieszkaniu została położona klepka dębowa i polakierowana współczesnym lakierem, umiarkowanie ekologicznym, również mocno pachnącym. Majster twierdził, że te stare lakiery zostały już wycofane z produkcji a ten jest najlepszy, jaki może być. Niestety podłoga jest po prostu miękka, źle zabezpieczona. Mimo braku dzikich zwierząt itp. tworzą się na niej zarysowania.
Czy istnieją na rynku lakiery, które dadzą podobny efekt, co stary lakier? Koszt nie jest aż tak istotny (to raptem 50m2), a podłoga mogłaby się wypachnieć przez kilka dni.
Obserwuj wątek
  • cyklina-klimkiewicz Re: naprawdę twardy lakier 29.11.12, 07:45
   W tak zwanym międzyczasie zmieniły się niormy dotyczące zabezpieczania podłóg przez lakierowanie, i inne metody. Najmocniejszym znanym mnie lakierem Jest Bona Traffic HD. Dla mocno obciążonych podłóg takich jak te użytkowane komercyjnie można zastosować lakierowanie 1x podkładowym i 3 warstwy nawierzchniowe. Takie zabezpieczenie wytrzyma ponad 10 lat, a po takim czasie może być dolakierowane z zastosowaniem Bona Prep i dodatkowej warstwy lakieru. Normy się zmieniły o tyle, że teraz od kilkunastu lat standard określa DIN 18356, a ta mówi, że wystamożna te prace wykonywać 1x podkładowy i 2x nawierzchniowy, a w przypadku konieczności przeprowadzać renowację. Lakierów rozpuszczalnikowych teraz się już niew stosuje, szkoda włąsnego zdrowia i domowników, bo szkodliwe ich działanie nie ogranicza się tylko do okresu schnięcia, a trwa rzez cały okres użytkowania. Różnica w cenach lakieu Bona Traffic HD a tymi tanimi jednoskładnikowymi jest niewielka, podczas gdy odponość na ścieranie dochodzi do 400% !!! Warto robić to co trzeba z wykorzystaniem najlepszych dostępnych materiałów, bo to lata świętego spokoju. Bona Traffic HD ma bardzo dobry wygląd spełnia też najnowsze normy DIBt, jest nie uciążliwy w stosowaniu, nie cuchnie, extremalnie mocny. Każda podłoga po lakierowaniu może być użytkowana jak lakier całkowicie wyschnie i utwardzi się co następuje po tygodniu. Wcześniejsze uzytkowanie podłogi powoduje jej krótszy zywot. Błędne jest twierdzenie, że jak lakier śmiedzi to jest najmocniejszy. Lakier musi być opracowany jako produkt do komercyjnego zastosowania na podłogi jako traki wskazywany przez producenta. podłogi lakierowane trzeba konserwować zgodnie z kartą techniczną producenta.Nadmiernie zużywają się i rysują te lakiery , które są do stosawania do podłóg w mieszkaniach, nie komercyjny sposób użytkowania. Ceny lakierów do podłóg są w przedziale od 70-100zł litr. Starcza on na 10 m2 na warstwę. B.Klimkiewicz.
   • cyklina-klimkiewicz Re: naprawdę twardy lakier 29.11.12, 10:03
    Trochę tańszy jest też lakier 2 składnikowy Bona Wave, kosztuje około 80zł litr jest około 10% słabszy niz Bona Traffic HD, też spełnia normy DIBt i również służy do lakierowania podłóg użytkowanych komercyjnie, więc jest odpowiedni do podłóg w mieszkaniach.wszystkie klakiery i produkty Bona mają umiarkowane ceny. B.klimkiewicz.
  • jarekparkiet Re: naprawdę twardy lakier 29.11.12, 09:39
   Proponuję do lakierowania podłogi użyć lakierów firmy Loba. Mają oni w swojej ofercie np. lakier WS 2K Supra A.T.(zawiera pył ceramiczny), który jest przeznaczony do podłóg ekstremalnie uzytkowanych lub WS 2K Duo. Mankamentem pierwszego jest bardzo wysoka cena, ale WS 2K Duo w zupełności wystarcza do pomieszczeń mieszkalnych.
  • Gość: T.W. Re: naprawdę twardy lakier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.12, 23:34
   Naprawdę twardy lakier to dwuskładnikowy, poliuretanowy lakier chemiczny np. Pallmann DD 2000, nieco słabsze są jednoskładnikowye, chemiczne Domalux Gold oraz Harclak.
   Lakiery wodne o których piszą poprzednicy są znacznie łatwiejsze w aplikacji a ich powierzchnie posiadają istotne walory estetyczne, jednakże w zakresie trwałości, póki co ustępują lakierom chemicznym. Wszyskie lakiery znajdujące się na rynku europejskim posiadają właściwości dopuszczające do stosowania. Pisanie o ekologii to puste frazesy, lakier chemiczny kiedy wyschnie jest tak samo ekologiczny jak lakier wodny a o wiele trwalszy. Klienta interesuje co i jak długo będzie mu służyć, lakiernik może sobie kupić maskę z wkładem węglowym i po bólu. Tu każdy może mieć swoją rację, warunkowaną zdolnościami i możliwościami finansowymi.
   • cyklina-klimkiewicz Re: naprawdę twardy lakier 30.11.12, 14:33
    Naprawdę twrdy lakier to lakier chemiczny dwuskładnikowy, to taki gdzie bazę lakieru miesza się z utwardzaczem. To taki lakier, który został opracowany do podłóg użytkowanych komercyjnie, czyli takich z założenia przenoszących najmocniejsze obciązenia użytkowe. Chociaż jest kilka rodzajów tych lakierów to takie gdzie są rozpuszczalniki szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi nie nadają się do stosowania przez ludzi. Odpowiednim lakierem do każdej podłogi są lakiery Bona Traffic HD, Bona Wave, czy do schodów Bona Traffic Anti Slip, oraz Bona Sportive Finish. Każdy z tych lakierów pozwala na ponad 10 letnie uzytkowanie polakierowanego nimi parkietu. Każda podłoga zabezpieczona tymi lakierami może być odnawiaa przez dołożenie kolejnej warstwy lakieru gdy przyjdzie taka potrzeba. Lakiery Bona Flow i Bona Traffic są na podłogach od chwili ich wprowadzenia na rynek, i do chwili obecnej nie wymagają żadnych napraw,jeżeli praca została wykonana zgodnie z zasadami. Nie potrafię zrozumieć dlaczego ponad 10 lat użytkowania podłogi to okres zbyt krótki, gdy norma to minimum 2 lata? Do podłogi trzeba użyć włąściwy produkt dostosowany do obciązenia użytkowego. Nie jest to to samo co lakier do podłogi jakikolwiek . Między Bona Traffic HD a lakierem do podłóg mało obciążonych jest przepaść wytrzymałości naścieranie około 4 krotna.Nie uwazam,że należy używać maski z pochłaniaczem i chemicznych lakierów wymuszających takie środki ochrony życia. Ekologia jest najważniejsza. Nie widzę potrzeby używania szkodlwych dla zdrowia i życia produktów. Kosztuje parkiet, kosztują kleje, lakiery ,cokoły i cała reszta. W czasach spowolnienia gospodarczego, stosowanie kaponu i chemolaku jest tak samo złe i szkodliwe, jak w dobrych czasach. Wszystko kosztuje a zaoszczędzenie kilku złotych by stracić zdrowie to kiepski wybór. Po 2 dniach śmierdzi cała klatka schodowa, w sąsiednich mieszkaniach wytrzymać się nie da, pracować, też. Szczęście,że są coraz cęściej takie domy i budynki w Polsce ,ze sąsiedzi i regulamin użytkowania mieszkań uniemożliwia trucie innych. Nowoczesne produkty są lepsze, bardziej wytrzymałe, podlogi po ich użyciu są ładniejsze, latwo je konserwować, odnawiać.To mit nie mający pokrycia w faktach,że tylko śmierdząca podłoga jest odpowiednia do użytkowania i właściwie zabezpieczona. Parkiet i deska parkietowa to elegancka wysokiej jakości podłoga. Smród nie jest jej ozdobą. B.Klimkiewicz.
    • Gość: andrzej Re: naprawdę twardy lakier IP: *.play-internet.pl 28.04.13, 10:52
     Bona HD czy inna ustępuje lakierowi Pall x98 a w żaden sposób nie dorównuje lakierowi DD 2000.
     Koszt renowacji 100m2 to około 6000zł. To nie mało! Gdy zbierałem opinie każdy gadał i chwalił to co miał. A jak poprosiłem o deseczki z próbką pomalowaną to śmiało mogę napisać że na korytarz w domku i w salonie wybrałem maksymalnie twardy chemiczny lakier DD2000 Pallmana. Górę pomalowaną mam ekologicznym pall-x98 na trzy razy i jest SUPER!!! Lakiery Bona są droższe i szoku twardości nie ma
     • cyklina-klimkiewicz Re: naprawdę twardy lakier 28.04.13, 11:49
      Kłamiesz. Koszt renowacji podłogi lakierowanej lakierami Bonato dla 100m2 to z użyciem Bona DCS 70 sprowadsza się do 2 siatek o granulacji 180 do buffera, 8 litrów Bona Prep i 10 litrów Bona Traffic HD o dowolnym stopmiu przezroczystości czyli półmat, mat czy ekstra mat. Wszystkie produkty Bona spełniają standard DIBt, więc to zero uciążliwego szkodliwego dla życia i zdrowia smrodu. A KOSZT TYCH MATERIAŁÓW TO 1/4 PODANEJ PRZEZ CIEBIE SUMY. TO MNIEJ NIŻ 1500 zł BRUTTO. Nawet deska sosnowa zabarwiona na biało i polakierowana Bona Prime Classic oraz 3x Bona Traffic HD mat jaką pokazuję każdemu klientowi wybierającemu zabezpieczenie dla swojej sosnowej podłogi i decydującemu się na jeden z kilkunastu odcieni bieli jest trudna do zarysowania co oczywiście każdy klient sprawdza mając w dłoni próbkę. Lakiery Bona są tanie oczywiście jak na markowe produkty. Ich ceny w sposunku do poprzednich receptur produktów są zbliżone. Jakość lakieru Bona Traffic HD jest bardzo wysoka jest prawie dwukrotnie bardziej odporna na ścieranie w stosunku do innych lakierów. Ludzi najbardziej szpeci bieda jak mówi przysłowie. W Polsce takiej biedy nie ma by zmuszać ludzi do używania toksycznych produktów rozpuszczalnikowych jakiejkolwiek firmy. Lakier nawierzchniowy Bona Trafdfic HD to lakier do podłóg użytkowanych komercyjnie, o bardzo dużym obciążeniu ruchem jest stosowany powszechnie do tego celu i wszędzie się sprawdza. Warto zauważyć,że tylko podłogi polakierowane, które są w pełni utwardzone można użytkować. Konserwować Bona Spray Mop trzeba też i reglarnie sprzątać. Można wszystkie lakierowane Bona odnawiać dodając nowe warstwy lakieru. Ja tro robię i robiłem od lat, a ponieważ Bona używam od lat to mogę się o nich wypowiadać. Działąm ponad 30 lat więc mówię o własnych doświadczeniach. Innych produktów też przez te lata używałem to i o nich też mam własne zdanie. Nic od Bona nie ma lepszego i nieszkodliwego dla zdrowia na rynku, więc Bona Traffic HD używam, tak jak Bona Wave czy Mega. B.Klimkiewicz.
    • Gość: wiwaaldi Re: naprawdę twardy lakier IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.09.13, 11:12
     Niestety pozwolę sobie nie zgodzić z tezą że dzisiejsze lakiery są tak samo dobre jak kiedyś. Otóż nie są dobre ani wytrzymałe i to jest fakt. Dzisiaj nie ma tak naprawdę twardych lakierów ponieważ producenci robią wszystko aby ..... lakiery i podłogi były nietrwałe i wymagały coraz to kolejnych remontów i renowacji - ponieważ to napędza im kolejnych klientów na nowe niby-lepsze lakiery które są coraz gorsze. Kiedyś lakiery które niestety mocno śmierdziały były tak naprawdę świetne w porównaniu z dziesiejszymi ponieważ wytrzymywały nie 10 lat ale 30-40 lat. Wiem ponieważ mieszkałem w takim mieszkaniu z czasów PRL-u gdzie do dzisiaj jest lakier na podłodze w stanie nienaruszonym po 42 letniej eksploatacji. Ciekawe ile razy trzeba by odświeżać, rewitalizować i poprawiać dzisiejsze lakiery (Lakiery wodne to w ogóle pomyłka a ekologia i bezwonne lakiery to pusty frazes marketingowy dla klientów którzy nie wiedzą nic o składzie chemicznym lakieru) Kiedyć był Capon i Chemosil i to było rozwiązanie na lata dzisiaj to niestety zwykła praktyka marketingowa kiepskich produktów mocno wypromowanych. W cenie produktu coraz większą wartość stanowi marketingowa promocja a nie koszt podstawowy produktu.
     • cyklina-klimkiewicz Re: naprawdę twardy lakier 25.09.13, 11:38
      Głupstwa mówisz. Kiedyś Polska była zacofanym technologicznie krajem i nie tylko. Cywilizacyjnie też. Ponad 33 lata zajmuje się podłogami. Stare produkty sa kiepskie. Od Chemolaku poprzednk chemosilu na krajowych komponentach du zo ludzi trafiło na cmentarz, wielu się zatruło, wiele dzieci umarło w lakierowanych tymi produktami pomieszczeniach. Po lakierowaniu domu Chemosilem tydzień nieprzytomny i wymiotujący wszystkim. Nie żyłeś w tych czasach nie używałeś tego szajsu to nie wiesz o czym mowa. Nie masz wiedzy o tych produtach. Nie oszukuj ludzi po co oni i ich dzieci mają takie gó...ane technologie przypłacać włsnym zdrowiem i życiem. Ja na podłodze w domu mam Bona Flow od chwili jego debiutu w Polsce, to z 8 lat. Dalej jest i nic mu sie nie dzieje. Miałem kiedyś Hartzack, ale się po 5 latach powycierał.B.Klimkiewicz.

    • cyklina-klimkiewicz Re: naprawdę twardy lakier 01.05.13, 17:26
     A do czego ci lakier rozpuszczalnikowy? Większość tych naj to i tak się w życiu nie potwierdza, bo stosowanie produktów rozpuszzcalnikowych jest uciążliwe i ograniczone w zasadzie do nie zamieszkałych lokali czyli do budowy. Kilka innych marek z wysikim połyskiem czyli o bardzo dużym stopniu przezroczystości jest dostępnych a lakier który jest na parkietach w Petrsburgu w pałacach jest też obecny w sklepach w Posce. To nie jest lakier rozpuszczalnikowy. Tam iest go 7 warstw. W USA to jeden z lakierów stowarzyszenia parkieciarzy z przed 3 lat. B.Klimkiewicz.
     • Gość: oj oj Re: naprawdę twardy lakier IP: *.home.aster.pl 01.05.13, 22:58
      Panie cyklina-klimkiewicz, czy pan każdemu i wszędzie musi wciskać Bonę? Przejrzałem to forum i wszędzie te same pańskie teksty "czy ktoś prosi czy nie, produkt na B". Ta reklama jest juz tak nachalna, że dla samej zasady nie kupię Bony. Człowiek konkretnie pyta gdzie kupić lakier Pallmann DD 2000, a pan mu na to "tylko BONA!" To już jest jak spam. Na tej samej zasadzie działają automaty wklejające reklamy na forach, tylko im nikt nie płaci.
      • cyklina-klimkiewicz Re: naprawdę twardy lakier 02.05.13, 00:59
       W którym miejscu mojej wypowiedzi jest wymieniona Bona na która ma Pan uczulenie? Moja wypowiedź tyczyła tylko tego, że lakiery rozpuszzcalnikowe są szkodliwe dla zdrowia. Napisaem , ża pałace Petersbuga są też lakierowane lakierem z połyskiem bardzo wysokim i że są to lakiery wodne. Nazwy lakieru nie wymieniłem, ale podałem,że produkt zdobył wyróżnienie parkieciarzy w USA. Podałem też ,że lakier ten to 7 warstw nawierzchniowych, mogę uzupełnić, że zastosowano też 2 warstwy podkładu. Lakier naturalnie można kupić w Polsce i w Warszawie. O lakierach rozpuszczalnikowych mam złe zdanie i podkreślam zawzsze ich szkodliwość dla zdrowia. Każdy kto chce kupić lakier i wie co chce to kupi. Nie wskazuje gdzie i co można kupić. Tak jak większość Firm w Polsce, świadczę usługi z materiałąmi. Znaczy to tyle, że nikogo po nic do sklepów nie ganiam sprzedaję komplet. Uważam,że uświadamianie ludziom szkodliwości stosowania przestarzałych tosycznych lakierów i technologii jest wyłącznie w ich interesie bo truciny wchłanijaą się niie tylko drogą oddechową ale i całym ciałem, a szkodzą bardzo długo. Z tego względu ważne jest używanie ekologicznych produktów spełniających standard DIBt. Życie i zdrowie jest bezcenne. Cieszę się, że kojarzy Pan mnie z produktami ekologicznym Bona. Poinformować też pragnę, że używam też Osmo, Timberex ,Remmers, Overmat. Ogólnie wszystkie produkty których używam to są ekologiczne produkty. Używam też 3M i trochę innych amerykańskich produktów. Używam też polskich parkietów chociaż kupuję je w róznych miejscach nie koniecznie polskich sklepach. Nie mam nacjonalistycznych przekonań. B.Klimkiewicz.
    • Gość: tree Re: naprawdę twardy lakier IP: *.milczanska.net 02.05.13, 17:08
     witam, spróbujcie tu poszukac - pallmann.myfloor.pl/ maja tez inna chemie, ale co fajne jest z adresami sklepów i mapka, wiec mozeszz sobie wyszukac gdzie kupic w zaleznosci od miasta z ktorego jestes, ja trafilem tam na fajny sklep w poznaniu z chemia pallmana, ale szukalem wtedy srodkow pielegnacyjnych. Pzdrawiam
  • Gość: Grzesiek Re: naprawdę twardy lakier IP: *.dynamic.chello.pl 01.05.13, 23:24
   Witam

   Żaden lakier nie utwardzi drewna może być jedynie bardziej lub mniej odporny na ścieranie .
   Rysy i wgniecenia powstają także w drewnie . Nie możemy porownywać drewna kilkudziesięcio letniego do świeżego parkietu . Parkieciarze powinni coś o tym wiedzieć robiąc na przykład renowację 20 letniego parkietu ktory był tylko pastowany . Kiedys drewno było sezonowane
   kilka lat zanim poszło na parkiet , dzisiaj jest to tydzień ( suszarnie ).
   A propo Bona Traffic jest jednym z lepszych i twardszych lakierow na rynku.

   Pozdrawiam
   • cyklina-klimkiewicz Re: naprawdę twardy lakier 02.05.13, 01:25
    Ma Pan rację drewna np sosny w blachę czy gres nie zmieni, ale ja zrobiłem próbkę Bona Traffic HD na desce sosnowej z Castoramy. Zabejcowałem na biało polakierowałem Bona Prime Classic na podkład i 3 warstwy Bona Traffic HD mat. Mam też i inną taką z Podkład Bona i 2 warstwy białej do desk. Każdy kto porównuje to próbuje je zarysować i Bona Traffic HD zawsze z tego wychodzi z tarczą. To nadzwyczaj odporne zabezpieczenie. Daje radę tym bardziej, że Bona Traffic HD ma odporność na ścieranie wyższą od Bona Traffic o 50%. A każdy produkt do tego spełnia DIBt więc i robota nie uciążliwa dla zdrowia. Co do uwag, że kiedyć były lepsze produkty, to nie jest to prawda. Teraz są lepsze i do tego można kupić lepsze. Jest bardzo duży postęp techniczny i cywilizacyjny w Polsce. Trzeba tylko wybierać te lepsze i bardziej zaawansowane produkty. Teraz po prostu można je kupić. Wiem jak było i 30 lat temu i jak jest teraz. Teraz jest zdecydowanie lepiej. Zawsze warto pamiętać, że teraz chcesz to kupujesz i masz, a kiedyś to mogłeś tylko śnić, że coś kupisz. O zapisach i przydziałach nawet wspominać się nie chce. B.Klimkiewicz.
   • cyklina-klimkiewicz Re: naprawdę twardy lakier 02.11.13, 22:53
    Coś co cuchnie nie nadaje się do użytku ani w biurze ani w muzem, czy markecie. To dyskwalifikuje taki wyrób. Kto chce mieć smród odbierający zdrowie i życie i przeganiający klientów z biznesu? Może się zapoznać warto z DIN 18356 bo ta norma okresla zabezpieczenie i konserwację podłóg drewnianych i parkietów. Raz na 20 lat to nawet sufit pomalowany nie wytrzyma bo z białego zmieni kolor na stalowy a jedwabne tapety z pastelowych zrobią się bure. B.Klimkiewicz
     • cyklina-klimkiewicz Re: naprawdę twardy lakier 03.11.13, 14:37
      Od wprowadzenia na rynek używam zamiast Bona Traffic jego prawie dwukrotnie bardziej odpornego na ścieranie następcy . Bona Traffic HD to jest ekstremalnie trwały lakier. Parametry można cytować ale lepszego nie ma. Jak w Brazylii polakierowano nim terminal dla pasażerów i daje radę przy takim ruchu jaki tam jest to coż można chcieć od lakieru do parkietu ! Do tego DIBt, smrodu wyganiającego klientów z biznesu i odbierającego radość życia nie ma. Odnawiać i konserwować zgodnie z technologią prosto łatwo i tanio, To najlepszy produkt tego rodzaju ale życie nie stanie w miejscu. Ini myślą i gonią. Bona też wprowadza nowe rozwiązania. Najleepsi też muszą . Taka jest nasza cywilizacja. I to wszystko jest ekologiczne jak nigdy dotychczas. Smród to synomnim zacofania technologicznego. To nędzne produkty. B.Klimkiewicz.
      • Gość: mirek Re: naprawdę twardy lakier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.14, 22:26
       panie fachmanie cyklino-klimkiewicz . pan ma klapki na oczach jak koń - tylko bona , a jak nie bona to ... bona . czy szwedzi płacą panu za ten stronniczy bełkot ? na rynku jest przynajmniej kilka lakierów równie trwałych / odpornych na ścieranie , a nie jak pan prawi -twardych , bo twardy nie oznacza odporny na ścieranie / o ile nie trwalszych niż traffic hd . w porównywalnych cenach . traffic hd jest b. dobrym lakierem , lecz nie jedynym , co z uporem maniaka chce pan wszystkim wcisnąć ! robi pan z parkietami , więc dobrze pan wie jak ciężko szlifuje się stare podłogi pomalowane 30-40 lat temu chemosilem . lakier ten potrafi szybko stępić nawet taśmy ścierne z nasypem cyrkonowym i niech pan nie żeni ludziom głupot , że traffic jest o wiele trwalszy bo pan kłamie i wie pan o tym . nie jestem zwolennikiem lakierów chemicznych lecz trzeba tym produktom pochylić czoła za długowieczność , nieosiągalną dla współczesnych lakierów . od 25 lat zajmuję się parkieciarką , rocznie obrabiam 4-5 tys. m.kw. podłóg , więc ośmieliłem się tych kilka zdań napisać, 90% podłog lakierowanych pokrywam lakierami w których nośnikiem jest woda . pozdrawiam wszystkich
       • cyklina-klimkiewicz Re: naprawdę twardy lakier 07.02.14, 08:25
        Bredzisz człowieku. Lakier chemosil czy jego póżniejszą odminę chematosil ze stanu wojnnego bez najmniejszego problemu szlifuję bezpyłowo papierem o granulacji 60. Nawet cyrkonia nie jest do tego potrzebna. Piszę o tych materiałach których od lat używam. Czego nie używam o tym się nie wypowiadam. Nigdy nie twierdziłem , że na rynku są tylko produkty Bona . Uważam, że tylko takie produkty się do użytku nadają które nie są toksyczne i dla klienta i dla wykonawcy.Uważam, że oszustwem jest przypisywanie starociom nadzwyczajnych właściwości. To, mówiąc wprost, trutka na ludzi która służy do wykończenia prymitywnego wykonawcy nie szanującego zdrowia i klienta z rodziną. Z biedy i braku wiedzy różne głupoty ludzie robią. Ja otwarcie o tym od lat mówię. Używam Bona bo jest bardzo dobra. Ma atrakcyjną cenę i świetne zabezpieczenie drewna. Dla mnie jest odpowiednia do najciężej obciążonych podłóg a polakierowana Bona Traffic HD deska jest wyjątkowo odporna i na zagniecenia i ma bardzo ładny wygląd. Od wielu lat używam i zapewniam, że dalej będę używał. Dodam, że nikt mnie za używanie żadnego produktu nie płaci. Wszystko czego używam kupuję i za wszystko płacę.Co do kwestii ciężko się szlifuje to chciałbym zauważyć , że trudno się szlifuje lakiery Bona Traffic bo mają wysoką odporność. Chemiczne, toksyczne starocie są uciążliwe ze względu na swoje trujące właściwości. Zdrowie i życie ma się jedno i nie warto go narażać dla śmieci technologicznych. Na zkończenie może powiesz jak to jest, że z 400 metrów które jak piszezsz robisz miesięcznie, a lakiery chemiczne rozpuszczalnikowe są wg Ciebie takie cuda to 360 metrów lakierujesz wodnymi? Sam przyznajesz, że w 90% jesteś tylko rozsądny i dbasz o klientwów ich zdrowie i życie. Ja nie używam trujących wcale i nigdy. Mam zasady. B.Klimkiewicz.
  • lekmed77 Re: naprawdę twardy lakier 12.09.14, 22:57
   Nie doczytałem do końca, bo nie da się tego jazgotu odnośnie Bony czytać. Gość jest chyba obłąkany w kwestii Bony. Zwłaszcza, że inni tego entuzjazmu nie podzielają, a wręcz chcą porozmawiać o czymś innym! Daj pan spokój, panie Bona.
   Dzisiejszy stan wiedzy nie pozwala wyprodukować lakieru wodnego, który byłby mocniejszy od tzw. śmierdzących. Wielu poprzedników to już powiedziało. Normy EU od 2007 zabraniają ich stosować i dlatego taka Bona ma jakąś szansę zaistnieć. Dla przykładu panie Bona analogiczna sytuacja jest z lakierami samochodowymi. Obecne są wodne. Mam nowy i stary samochód. Nowego nie myję na myjni, bo lakier wodny na nim rysuje się chyba już od samego patrzenia, ptasie guano = wżer, sok z owocu = plama, itp. (BMW), natomiast stary kilkunastoletni po polerowaniu wygląda prawie tak samo, mimo że myty w myjni.
   Wiem, wiem, nie musi pan się setny raz powtarzać - na hasło Bona dostaje pan orgazmu...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka