bugar123
14.10.14, 14:07
Witam, mam problem z budową domu i jestem w sytuacji bez wyjścia nie wiem co dalej robić może ktoś miał podobną sytuacje i coś mi doradzi. Jestem posiadaczem działki na której stoi mały dom bliźniak , chciałem go rozbudować pochodziłem za pozwoleniem i dostałem na dobudowę budynku mieszkalnego dwie kondygnacje. Zrobiłem już fundamenty i parter i tu się zaczyna mój problem bo na wysokości 1m od budynku który powstaje przechodzi kabel energetyczny do sąsiadki i od kwietnia 2014r staram się go przepiąć.Chciałem to wykonać na swój koszt elektrownia się zgodziła ale stwierdziła że potrzebna jest zgoda 3 sąsiadów uzyskałem tylko 2 zgody, jedna sąsiadka nie wyraziła zgody ta do której idzie ten kabel( wystarczy przepiąć go z jednego słupa na drugi stojący około 15m dalej, kabel miał zostać przedłużony o 3m, a sąsiadka odcięta od prądu na około godzinę) Byłem już w urzędzie miasta, starostwie powiatowym, w biurze projektowym i nic nie mogą mi doradzić. Elektrownia powiedziała że bez zgody sąsiadki nie mogą nic zrobić. Dodam że wszystkie media do sąsiadki(prąd, kanalizacja, telekomunikacja i para) idą przez mój grunt.
Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Co mam dalej zrobić?