Dodaj do ulubionych

wynos gruzu

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.06, 12:45
mam pytanie, czy za wyniesienie gruzu z remomtowanego mieszkania płaci się
ekipie oddzielnie? Jak tak to ile?
Obserwuj wątek
    • jarecki_2 Re: wynos gruzu 04.08.06, 20:47
      To zależy od ekipy i kosztorysu. Jedni robią osobną pozycję inni wliczaja
      wynoszenie gruzu i jego wywóz w koszt pracy. Kwota uzależniona jest od tego jak
      daleko z którego piętra gruz trzeba wynieść itd.
      • ewa8a Re: wynos gruzu 04.08.06, 23:14
        Nie sądzę, by o wykonywanie robót w oparciu o kosztorys autorowi wątku
        chodziło, a więc jest to kwestia ustaleń z wykonawcą. Natomiast pozwolę sobie
        nie zgodzic się z takim stwierdzeniem :

        > Jedni robią osobną pozycję inni wliczaja
        wynoszenie gruzu i jego wywóz w koszt pracy.

        Jeśli ktoś rozlicza się za pomocą kosztorysu, nie ma w tym wypadku dowolności.
        KNR 4-01 załozenia ogólne pkt 2.8 : ,,nakłady robocizny
        obejmują ......zniesienie, opuszczenie oraz wyniesienie poza obręb budynku (-),
        gruzu, uzyskanego z rozbieranych elementów’’. A więc w przypadku naliczenia
        przez wykonawcę dodatkowych nakładów, po prostu się je wykreśla.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka