Gość: irek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.06, 12:45 mam pytanie, czy za wyniesienie gruzu z remomtowanego mieszkania płaci się ekipie oddzielnie? Jak tak to ile? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jarecki_2 Re: wynos gruzu 04.08.06, 20:47 To zależy od ekipy i kosztorysu. Jedni robią osobną pozycję inni wliczaja wynoszenie gruzu i jego wywóz w koszt pracy. Kwota uzależniona jest od tego jak daleko z którego piętra gruz trzeba wynieść itd. Odpowiedz Link Zgłoś
ewa8a Re: wynos gruzu 04.08.06, 23:14 Nie sądzę, by o wykonywanie robót w oparciu o kosztorys autorowi wątku chodziło, a więc jest to kwestia ustaleń z wykonawcą. Natomiast pozwolę sobie nie zgodzic się z takim stwierdzeniem : > Jedni robią osobną pozycję inni wliczaja wynoszenie gruzu i jego wywóz w koszt pracy. Jeśli ktoś rozlicza się za pomocą kosztorysu, nie ma w tym wypadku dowolności. KNR 4-01 załozenia ogólne pkt 2.8 : ,,nakłady robocizny obejmują ......zniesienie, opuszczenie oraz wyniesienie poza obręb budynku (-), gruzu, uzyskanego z rozbieranych elementów’’. A więc w przypadku naliczenia przez wykonawcę dodatkowych nakładów, po prostu się je wykreśla. Odpowiedz Link Zgłoś