30.12.04, 14:31
Czy macie dziewczyny pomysl jak zrobiĆ na lustrze takie ozdoby roslinne. Czy
je wydrapac czy moze jakos inaczej?
Pozdrawiam
Zycze wesolej zabawy w noc Sylwestrowa i super pomyslow w Nowym Roku.

themirrorlady.safeshopper.com/2/124.htm?196
Obserwuj wątek
    • artsajke Re: lustro 30.12.04, 14:53
      Suuuuuuuper. Dokładnie to nie wiem, ale gdzieś kiedyś czytałam, że na spodniej
      częsci wydrapuje się to sreberko. Nic dokładniejszego. Może ktoś będzie lepiej
      wiedział to powie, bo sama jestem ciekawa. Lustro jest piękne.

      Artsajke
    • anek.anek Re: lustro 30.12.04, 15:21
      Dokładnie tak. No, chyba, że to lustro kryształowe, one są troszkę inaczej
      chyba robionesad ale wątpię żeby ktoś lustro kryształowe chciał zdrapać, bo to
      szkoda by byłosad
      Musisz wyjąć z ramy. Tylko używaj bardzo ostrego i cienkiego narzędzia,
      ponieważ ta wartswa do zdrapania, w zależności od swojej jakości może
      ci "odskakiwać" tak jak stara łuszcząca się farba ojelna, tak , że trudno
      będzie o precyzję. Zastanawiam się czy nie można tego robić po namoczeniu
      powierzchni? Wtedy być może uelastycznich trochę tę warstwę ochronną i nic
      nieprzewidywalnego się nie wydarzy.
    • zielony_listek Szellka do tablicy :-) 30.12.04, 15:50
      A to nie jest wzór wypiaskowany?
      Chałupniczą metodą są takie preparaty dające efekt "szronu" na szkle, nie wiem
      czy one się nadają na dłuższą metę.
      O ile się nie mylę, to Szellka cos na warsztatach wspominała o czymś podobnym?
      Pozdrawiam
      zielony_listek
    • fridolino Re: lustro 30.12.04, 16:39
      nie wiem czy jest cos takiego w Polsce ale w Stanach widzialam pare razy w TV
      <24h o robieniu pierdolek> ze robili takie cosik na lustrze
      1. Maja taka tasme co sie na wode przykleja i wyglada jak szron
      2. albo przyklejaja coisik tak aby wzor, ten co chcemy miec zaszroniony byl nie
      przykryty i sprayuja po tym, jak zdejma tasmy to ten wzor jest taki wyzarty. no
      tyle pamietam z tv
      :]
      A o te preparaty to chyba w sklepach z farbami do malowania trzebaby pytac
      Kamila
      • mrouh Re: lustro 30.12.04, 19:09
        Wiem, że jest taka pasta do wytrawiania szkła. Wydaje mi się, że coś podobnego
        mają w tej firmie:

        www.artshobby.pl/katalog/index.htm
        Trzeba wejść w dział "chemikalia różne" i tam znaleźć pastę do matowania szkła
        lub wodny preparat do matowania szkła. Mają duże pojemniki i trochę to kosztuje...
    • pepe27 Re: lustro 30.12.04, 20:00
      Dziewczyno nie rób tego ! Lustra są obecnie najczęściej zabezpieczane z tyłu
      warstwą teflonu i nie wydrapiesz wzoru ( ładnie ) a tylko podrapiesz sobie
      lustro. Poza tym dojdzie do utleniania związków srebra i na lustrze moga
      powychodzić ci brzydkie np. plamy .
      Po dekoracki najlepiej zastosuj folie tzw." mrożonkę"- tj. folia stosowana w
      reklamie. Możesz powycinać wzory i pozaklejać na wierzchnią powieżchnię. A
      lustro z linku jest prawie na pewno kryształowe.
      • gooska Re: lustro 30.12.04, 21:34
        dzisiaj bylam w agencji reklamowej i maja taka folie, mozna na nniej wyciac co
        sie cche oczywiscie komputerowo, fajnnie to wyglada.
        • pepe27 Re: lustro 30.12.04, 21:43
          Folię możesz kupić w sklepie z foliami i oczywiście powycinać również sama jak
          i dać komuś do wycięcia, ale musisz się liszyć z tym ,że opracowanie twoich
          wzorów- o ile nie są typowe- w grafice wektorowej do cięcia też będzie
          kosztować. Wiem , bo sama się tym zajmuję.
    • jolasek77 Re: lustro 30.12.04, 20:29
      ja widze dwie opcje: 1. szablony i spray, szroniony. 2. grawerowanie -
      widzialam gdzies taki przyrzad, wyglada jakby dlugopis i byl reklamowany m.in.
      do robienia wlasnie tego typu wzorow, np na szklaneczkach /i tak powstawaly
      lampiony/
      • sylwiafd Re: lustro 31.12.04, 09:55

        Dziekuje za wszystkie rady.
        Moze zanim popsuje duze lustro, poeksperymentuje na jakis resztkach od
        szklarza. Sprobuje wydrapac od spodu lustra i na wierzchu, poszukam tez pasty
        do matowienia szkla.
        Widzialam w Stanach taki plyn, ktorym sie pokrywa powierzchnie i za kilkanascie
        godzin byl efekt, ale nie natknelam sie na niego u nas.
        Pazdrawiam
        • sylwiafd pasta i plyn 31.12.04, 10:11

          Jest znalazlam dzieki mrouh na stronie
          www.artshobby.pl/katalog/index.htm
          Dzieki dzieki. Moze uda mi sie zrobic cos ladnego.
          • mrouh Re: pasta i plyn 31.12.04, 12:38
            Wydaje mi się, że podobny efekt mozna uzyskac dzięki farbom, które można
            zobaczyć w tym katalogu z Twojego Hobby:

            www.rayher.de/d-kunden/kataloge/split-kataloge.htm

            A dokładniej widać je tu:

            www.rayher.de/n-kunden/bastel/pro-frost/pro-frost.htm
            Nazywaja się chyba frost effect. Chcę takiesmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka