Dodaj do ulubionych

ciemne tło

09.01.07, 21:41
Witam
Zalazy mi bardzo przy decoupage na ciemnym tle, wiec mam pytanie-jaki papier
bedzie najlepszy? Jest sporo nazw,czasem podana jest grubosc. Prosze o
odpowiedz jakiegos praktyka. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • narendil Re: ciemne tło 09.01.07, 22:30
      Im grubszy tym lepszy :) Na pewno papier klasyczny Stamperii (gramatura chyba
      80) i podobne, tak jak tutaj:
      ania.csk.pl/Prace/tn/karciarka_mamy.jpg.index.html
      A jeśli chcesz cieńszy papier, to zawsze możesz przed wycięciem pomalować lewą
      stronę białą farbą (koniecznie przed wycięciem, bo później możesz pomazać
      również prawą stronę), tak jak tutaj:
      ania.csk.pl/Prace/tn/skrzynki.jpg.index.html
      To był papier Calambour.
      No i zawsze możesz domalowywać tło :D
      Powodzenia :)
    • greglis Re: ciemne tło 09.01.07, 23:01
      nie ograniczaj się do grubości papieru :), z każdym można sobie poradzić.te
      cieńsze można podmalować lub spryskać specjalnym białym klejem lub bierzesz
      pędzelek do ręki i elegancko domalowywujesz tło :)
      • narendil Re: ciemne tło 09.01.07, 23:28
        Chodziło mi o to, że im grubszy tym mniej pracy z samym przyklejem :) Nie miałam
        na myśli żadnych ograniczeń :)
        Kasiu, a próbowałaś tego białego kleju? Jak on się sprawuje? Bo jakoś ciężko mi
        sobie wyobrazić pracę szczególnie z serwetkami na ciemnym tle...
        • jadwiszka Re: ciemne tło 10.01.07, 08:46
          z mojego skromnego doswiadczenia mogę się wypowiedziec, że lepiej tło
          domalowac, bo na ciemnym tle niestety znaomicie widac klej, świeci sie w
          miejscu zasmarowania, a cię żko nie wyjechac za motyw jesli sie smaruje klejem
          tez po wierzchu, co wiecej powinno sie chyba wyjechac i powinno sie po wierzchu
          smarowac. nawet jak wyschnie i go nie widac, to po prostu po lakierowaniu
          wyłazi nalot. ja sprawdzałam na czarnym tle, mysiałam domalowywac tło na kleju
          i tak, wiec po co sobie dokłądac pracy i tło namalowac raz... to wcale nie jet
          takie straszliwe jak sie ma cieniutki pędzelek i troszkę cierpliwosci.:)
          • mamand Re: ciemne tło 10.01.07, 10:58
            > bo na ciemnym tle niestety znaomicie widac klej, świeci sie w
            > miejscu zasmarowania, a cię żko nie wyjechac za motyw jesli sie smaruje
            klejem
            > tez po wierzchu

trzeba używać kleju który się nie świeci ;P

a tak serio, to polecam klej rayhera, jest matowy, bardzo dobrze przykleja
            papier i serwetki no i jest tani :)
            • jadwiszka Re: ciemne tło 10.01.07, 11:36
              ...jak ja mam jeszcze w klej inwestowac to mam w nosie, wole tło domalowac.:)
              kupiłam sobie klej wikolopodobny, ale nieco lepszy, mianowicie 1,5litra za
              8,80 zł i nim kleję. nie będę kupowac malej flaszki za ponad 10 zł bo kleję
              dużo i po 2 tygodniach musiałabym kupowac nastepna. jesli decu jest tylko hobby
              i sie prac nie sprzedaje, to mysle ze inwestycja w dobry lakier, papiery i
              kraki juz i tak wystarczająco szarpie po kieszeni, wiec wolę na kleju
              przyoszczędzic:)
              owszem widziałam dobry klej za 33 zł mały słoik, to do, ale czy jest sens?
              skoro mozna to obejsc?
              ..no chyba ze zainwetsowac w taki klej i szczypac sie z nim tylko na ciemne
              tła...

patrząc realnie , osoby zaczynające zabawę z decu, jesli inwestują we wszystkie
              materiały od podstaw, mysle ze zostana przy wikolu( a przeciez dla takich
              początkujących głównie chyba jest to forum:))
              • narendil Re: ciemne tło 10.01.07, 12:17
                No to mnie uspokoiłaś informacją o wikolu :) Ja akurat używam kleju TO-DO i już
                zaczęłam mieć wizje, że mi za jakiś czas spod lakieru wyjdą ślady kleju...
                Leniwa jestem i wole kleić na ciemne tło :D No i z uwagi na to, że zdecydowanie
                wolę ciemne prace, mogłabym oszaleć domalowywując za każdym razem...
                • jadwiszka Re: ciemne tło 10.01.07, 12:34
                  jeszcze jedno. do tej pory robiłam nie całe jednolite tło pod pracami, tylko
                  motywem odcinałam jasne od ciemnego.i jesli robiłam tak że motyw lądował na
                  połączeniu tych dwóch kolorów, to nie wiem jak papier byłby gruby i tak będzie
                  widać różnicę:/ dlatego nie ważne jaki klej, wolę domalować;)
                  narendil, który klej to do masz? taki w pojemniku jak aquagel?
                  • agnieszka9912 Re: ciemne tło 10.01.07, 14:40
                    Dziewczyny kochane dziękuję :)
                    Mam jeszcze pytanie, które tu gdzieś zadawałam, ale...
                    Czy kraka sotile można (oba stepy) nakładać gąbeczką czy lepiej pędzlem (w
                    jednym kierunku i bez poprawek)
                    • jadwiszka Re: ciemne tło 10.01.07, 15:27
                      agnieszko, spróbuj nakładac po prostu czystym suchym palcem. step 2 delikatnie
                      maziaj we wszystkie strony równomiernie. szkoda gąbką- nie próbowałam, ale w
                      gąbke wsiąknie Ci dużo kraka , a po co go marnować, z palca zawsze może do
                      butelki zebrac nadmiar:) noi nie ma mazów po pędzlu.
                      jest tez rada- zmienic pędzel na miękki. warto zainwestowa w dorbre, drozsze
                      pędzle z naturalnego włosia do cieniowania i wlasnie takie miękkie , mogąbyc z
                      miękkiego nylonu do kraków albo do lakierów.
                      :)

ale ja tu doradzam...a sama mało wiem...ehhh:)
              • tessawik Re: ciemne tło 10.01.07, 16:14
                A propo materiałów do decupage to ja używam, zwykłych materiałów które moge
                kupić w sklepie chemicznym. Zamiast profesjonalnego kleju do serwetek stosuję
                Vicol (rozcieńczony wodą) zwykły lakier akrylowy, farby akrylowe i barwniki do
                farb akrylowych do malowania scian. Wychodzi o wiele wiele taniej.
                Jedynym zakupem jaki dokonałam w sklepie dla artystów to lakier do spękań.
    • kassya Re: ciemne tło 10.01.07, 17:05
      wielkie dzieki Dziewczyny za szybka reakcje;-))

Mam takie serwetki jak Ty Narendi (kwiaty z azjatyckimi napisami) -swietne
      prace;))tz. te akurat najbardziej mi pasuja
      Teraz moge nabyc papier i do roboty!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka